Η ιστορία της ευρωπαϊκής Barbie 1959-1980

κορυφαίο θα ήταν να φορούσε καλσόν με ραφή πίσω... ;)
 
Έχω κάνει άνω κάτω το YouTube μήπως και βρω καμιά διαφήμιση από σπιρτούλη τζίφος!!! :cry:


Έχω συναντήσει πολλές διαφήμισης από κούκλες γενικά και ότι μου κάνει εντύπωση το περνώ εδώ
;)

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ κόλλησα με το δεύτερο βιντεάκι! :eek: Τι ΤΕΛΕΙΟ! :eek: Ολη η ιστορία της barbie σε λίγα λεπτά με όμορφες εικόνες! :D Σ'ευχαριστώ el greco fanatic! :flower:


ΥΓ: στο πρώτο βίντεο μου γυάλισε η ρόκερ... Λετε να την προσθέσω στη wish list κι αυτή!
:xm:
 
Leykh μου ειχα δει μια φορα σε εναν πληστηριασμο κατι καλτσες με πισω ραφη για την Barbie! Μιλαμε εκαναν ακριβως οσο ενα ζευγαρι αληθινο!!! Σκανδαλο εεεε! :D Ασε που πηγα μια μερα να τις ραψω μονη μου και βγηκε ενα εκτρωμα κοπτοραπτικης!!! :D :D Που να το εβλεπε η χρυσοχερα η Rapunjel μας!!! Θα γελαγε κι ο καθε πικραμενος!!!! :D :D:D

Η Bubblecut της MytinyWorld ειναι, αν δεν κανω λαθος, απο τις λιγες οριτζιναλ βινταζ Barbie της δεκαετιας του 60 (4 Malibu + 1 Bubblecut αν θυμαμαι καλα) που εχουμε δει σε αυτο το θρεντ, και που ειναι στα χερια μας!

Ειναι φοβερη κουκλα με φοβερη γκαρνταρομπα. Ειναι τοσο κυριλατη που και με ενα τσοκαρο ειναι παντα κυρια! Αυτο το συνολακι το προχειρο το εβαλε μαλλον για να περασει μια φασίνα το σπιτι ή γιατι εχει βαλει κατι σωβρακα στην χλωρινη; :D

Ποσο σικατη κουκλα ειναι αυτη η Bubblecut!

Βλεπω αυτην, βλεπω και τις αλανιαρες τις ξανθιες του σημερα, (τις αγαπαω πολυ κι αυτες ετσι!) και καταλαβαινω πως αλλαζουν οι εποχες και πως η Μπαρμπι βινταζ ειναι παντα μοναδικη. Σαν τις ντιβες του παρελθοντος.

El greco Fanatic, τα βιντεακια ειναι πολυ ωραια! Στο πρωτο ειδα την Μπαρμπι Malibu χειρουργο και καραφλιασα! Στο δευτερο ονειρευτηκα και ΔΕΝ ζηλεψα οποιον εχει τοσες κουκλες και τοσα μαραφετια αξεσουαρ στο σπιτι του! Μακαρι να υπηρχε ενα μουσειο να παω να τα δω!

Στο τριτο βιντεο, παρατηρησα οτι ο τυπος ειχε ονειρο να κανει τον Σπιλμπεργκ, αλλα το μπατζετ ηταν πολυ χαμηλο, οποτε η μονη που προσφερθηκε για τον πρωταγωνιστικο ρολο ηταν η Μπαρμπι!!! :p :D

Πολυ πλακα ετσι!!! :D
 
Η ιστοριας της ευρωπαικης Barbie 1959-1980

Πολυαγαπημένη mytinyworld η bubblecut είναι πανέμορφη.Από τις πιο ωραίες κούκλες που έχω δει! Ακόμη και ένα κουρέλι να φορέσει αυτή η κούκλα πάνω της θα φαίνεται υπέροχο!

Τέλεια τα χειμωνιάτικα ρουχαλάκια της και μου αρέσουν πολύ που τα συνδύασες με το πέδιλο. Έτσι γυρνάνε οι κοσμικές αφού από το αμάξι πάνε φιλανθρωπίες,δεξιώσεις και δεν περπατάνε καθόλου στο κρύο. Είναι μια κοσμική λοιπόν!

Λατρεμένη δε θα γελούσα με το καλτσόν. Μάλλον πρέπει να ράψω και να σου στείλω! ;)

El_Greco_Fanatic σε ευχαριστώ για τα υπέροχα βιντεάκια.Το δεύτερο είναι ονειρικό! Το τρίτο μένει ασχολίαστο....
 
Προσοχή!!!

:D Καλησπέρα! Μόλις επέστρεψα από ένα μαγαζί θησαυρό για τους ρετροσυλλέκτες παιχνιδιών. !επαθα πλάκα. Ο άνθρωπος κλείνει από μέρα σε μέρα και όλα αυτά τα διαμάντια θα τα "σκοτώσει" σε παλιατζή. Όποιος ενδιαφέρεται, με πμ μπορω να δωσω διευθυνση.

Βρήκα Σίντυ αρκετές, λαχανούληδες ευχούληδες, παζλ, βιντεοπαιχνιδια, αντικες...παιδιά το παιδικό μου δωμάτιο ήταν εκεί!! Δεκαετία 80 και 90. Θα ανεβάσω φωτό από τα νέα μου αποκτήματα!

Ο άνθρωπος ήταν πάρα πολύ καλός, και του υποσχέθηκα ότι θα φέρω καλό κόσμο, που εκτιμάει και αγαπάει αυτά τα παιχνίδια, παρά να τα φάνε σκόνη σε ενα παλιατζή...
 
Η ιστοριας της ευρωπαικης Barbie 1959-1980

Μία barbie της δεκαετίας 80(πίσω στο κεφάλι της γράφει 1979) με γυάλινα μάτια. Δεν έχω ξαναδεί barbie με γυάλινα μάτια!
 
Rapunjel μου τι ομορφη που ειναι!!! Ουτε εγω εχω δει τετοια Μπαρμπι ποτε! Εδω θελει ψαξιμο η υποθεση... Με γυαλινα ματια... ακου τωρα...

Μου αρεσει πολυ και το ρουχαλακι της, ειναι σαν baby-doll! Και εχει και ωραια πολυ μακρυα μαλλια. Ποιος ξερει ποια ειναι...
 
Η ιστοριας της ευρωπαικης Barbie 1959-1980

Λατρεμένη Αναστασία τα κανονικά της ρουχαλάκια είναι μέσα στο πλυντήριο.Μόλις απλωθούν και στεγνώσουν θα την ξαναβάλω φωτογραφία με αυτά. Μου τη φέρανε δώρο μαζί με άλλες του 80.Απλά αυτή έχει όλη την κόρη του ματιού γυάλινη...Ψάξε και πες μου ποια είναι;
 
Με γεια ραπουνζέλ μου! Πολύ πρωτότυπη κούκλα! Ποια να είναι άραγε? :xm:

Αναστασία μου και Λευκή, το καλσόν που λέτε το έχω και όχι, δεν το έχω παρει πολύ ακριβά! Το κακό είναι ότι αν της το φορέσω, μετά δεν μπαίνει κανένα μαύρο παπούτσι από αυτά που έχω, γι'αυτό και δεν της το φόρεσα. Να σας θυμίσω ότι η bubblecut No1 του 1961 (δεν ξέρω για τις επόμενες) έχει σκληρό πλαστικό σώμα και ΔΕΝ μπορείς να ζορίσεις κανένα παπούτσι στις πατούσες της. Το αποτέλεσμα όσες φορές το έχω δοκιμάσει είναι κλασικό: κομένα λουράκια! Δυστυχώς το πόδι δεν έχει την δυνατότητα (όπως στις επόμενες barbie) να "πιεστεί" μέσα στο παπούτσι και για τον λόγο αυτό το καλύτερο που μπορεί να φορεσει με ασφάλεια είναι τα mules με τα οποία και κυκλοφόρησε! ;)
 
Η ιστοριας της ευρωπαικης Barbie 1959-1980

Σε ευχαριστώ πολυαγαπημένη mytinyworld! Ποια είναι δεν ξέρω. Θα μας βοηθήσει η λατρεμένη Αναστασία να τη βρούμε.

Άλλη μια barbie του 80 με το χαρακτηριστικό μαλλί τοστιέρα που ήταν τότε μόδα!!!

Υ.Γ. Η bubblecut σου είναι πάνκομψη με ή χωρίς καλτσον! Το πεδιλάκι είναι όνειρο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
δεν είναι ρετρό αλλά θα σας πω, πως εχθές ήρθε μια φίλη μου απο Αθήνα, και μου έφερε δώρο μια barbie harley συλλεκτική...

4b177c0adb74b_74388n.jpg


4173220188_a33f63e3bb.jpg


Η κοπέλα μου την πήρε λόγω της μοτομανίας μου,Η κούκλα θα μείνει στο κουτί της για τα χρόνια που έρχονται...

ένα θα σας πω...έχει το ίδιο τατού που έχω κι εγω στην πλάτη.Θα σας την βγαλω

φωτογραφία αυριο να την δείτε. :D είμαι πολύ χαρούμενη! :flower:





4b177c0adb74b_74388n.jpg

4173220188_a33f63e3bb.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ελααα ρεεεεεεεεε..!!!! Και ηθελα να σου το πω αυτο με το ταττου..!!!!

Πο ποοοο το μονο που πρεπει τωρα ειναι να της παρεις μια χαρλευ....!!!!!!

Μεγειες μεγειες!!!

Οντως συλλεκτικη, φαινεται η ποιοτητα πως να το κανουμε..!!! :)
 
makisimos είπε:
Ελααα ρεεεεεεεεε..!!!! Και ηθελα να σου το πω αυτο με το ταττου..!!!!Πο ποοοο το μονο που πρεπει τωρα ειναι να της παρεις μια χαρλευ....!!!!!!

Μεγειες μεγειες!!!

Οντως συλλεκτικη, φαινεται η ποιοτητα πως να το κανουμε..!!! :)
εννοείται πως θα της πάρω την μηχανή της(αν και δεν είμαι Χαρλευ φαν!) :D
 
Η ιστοριας της ευρωπαικης Barbie 1959-1980

leykh να τη χαίρεσαι! Έχει πολύ στυλ και σε κάνει χαρούμενη! Πάντα να είσαι χαρούμενη!!! :D
 
Barbie Fancy Date Fashion 80

Πολλη ομορφη η Μπαρμπι Χαρλευ Leykh!!! Με γεια σου!!! Φοβερη γυναικαρα!!!!

Rapunjel μου δυστυχως δεν εχω βρει τιποτα για την βινταζ κουκλα σου με τα γυαλινα ματακια... εφαγα τον κοσμο αλλα δεν εχω αρκετα στοιχεια!!! :( Ελπιζω καποια στιγμη να λυθει το μυστηριο που την τυλιγει!!! :) Που θα μας παει!!!

Και εδω μια φοβερη χρυση τουαλετα βινταζ 80, της σειρας Barbie Fancy Date Fashion! Το πακετο μπροστα, το παρουσιαζει μια μοντερνα Barbie fashionista που φαγωθηκε να βγει στην φωτογραφια... α ρε ψωνιο...

picture.php


πισω

picture.php


και μια πρωην ξυπολητη και με ενα βρακι Barbie, απο τα αλωνια στα σαλονια, χαρη στην φανταστικη αυτη τουαλετα που της εστειλε η καλη νεράιδα κουκλομανα MytinyWorld!

picture.php
 
Η ιστοριας της ευρωπαικης Barbie 1959-1980

Λατρεμένη Αναστασία υπέροχες φωτογραφίες και υπέροχο το συνολάκι και πανέμορφη η κούκλα που το φορά!

Που θα πάει θα βρούμε και στοιχεία για τη barbie μου γυάλινα μάτια! ;)

Υ.Γ. Ευχαριστούμε την πολυαγαπημένη mytinyWorld για την υπέροχη τουαλέτα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτό είναι παιδί μου, άμα η barbie φοράει barbie fashion είναι άλλο πράγμα! :) Με γεια τους Αναστασία μου! :flower:
 
Πίσω
Μπλουζα