Θάντερκατς - Thundercats (1985)

H Candy ειχε ποσταρει μια φωτογραφια με ολους τους ηρωες των Thundercats, to Cats Lair, to Thundertank και πολλα αλλα. Αυτα ομως δεν τα ειχαμε βρει στα μαγαζια τοτε...αρα δεν τα εχω :( Το καλο ειναι οτι δεν ειχα χαλασει ποτε παιχνιδι, ουτε τα πεταξε η μαμα μου. Ο μονος κινδυνος ηταν η αδερφη μου, που κατεστρεφε οτι ακουμπουσε...αλλα μια και ηταν μικροτερη, καταφερνα να την τρομοκρατω...χαχαχαχα...
 
Υπάρχουν νεότερα σχετικά με την κυκλοφορία για την ταινία Thundercats.

"Η γνωστή σειρά κινουμένων σχεδίων της δεκαετίας του '80, ''Thundercats'', θα μεταφερθεί στη μεγάλη οθόνη.

Η ιστορία των ανθρωποειδών γατών που έχουν δραπετεύσει από τον κατεστραμμένο πλανήτη τους Thundera και προσγειώνονται στη Τρίτη Γη για να πολεμήσουν τον κακό μάγο Mumm-Ra θα ξαναζωντανεύσει στις κινηματογραφικές αίθουσες.

Τη σκηνοθεσία της ταινίας έχει αναλάβει ο Jerry O' Flaherty, o οποίος μέχρι στιγμής σκηνοθετούσε video games.

Η ταινία θα επικεντρωθεί στο πως ο Lion-O αναλαμβάνει την αρχηγία των Thundercats."
 
Έχουμε κανένα επίσημο λίνκ με τα νέα;
 
Jessica Simpson; Lord have mercy... Γιατί δεν βάζουν να παίξουν και άλλοι τραγουδιστές;
 
"Thundercats"

[edit] dead pic [edit]

Feel the magic, hear the roar, Thundercats are loose!

"Κινουμενα σχεδια για μεγαλους" εγραφε το προγραμμα ,23:00 ωρα το βραδυ θα παιζουν ,ωχ λεω πιτσιρικας, τιποτα ψαγμενα κουλτουριαρικα απο το ανατολικο μπλοκ θα ειναι.

Boy was i wrong.

Hταν οι θαντερκατς ηταν ο Λαίον-ο ηταν ο Πανθρο ηταν η Ταϊγκρα ηταν η Τσιταρα ηταν οι "κεραυνογατες".

Μαζι τους ταξιδευσαμε στο μακρινο πλανητη Θαντερα ,γνωρισαμε τον Μαμρα,τον Τζαγκα τον Σναρφ και το σπαθι των Οιωνων.

ThunderCats - HO!

[edit] dead pic [edit]

βAncient spirits of evil, transform this decayed form to Mumm-Ra, the Ever-Living!β

Ερωτω ποσοι απο εσας δεν βουτηξαν ενα κομματι σκουποξυλο φωναζοντας "Θαντερκατς ΟΟΟοοοοοο";

[edit] dead pic [edit]

[edit] dead pic [edit]

Eυτυχως φημες για remake του καρτουν με την παρακατω μορφη δεν επαληθευτηκαν ποτε (ελπιζω) .:thumbs_down:

[edit] dead pic [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aγαπημενη σειρα! Την βλεπαμε ολοι φανατικα...

Βy the twelve moons of Thundera...

Sword of Omens give me sight beyond sight !

Aγαπημενο επεισοδιο το "All that glitters", oπου απο λαθος σπαει το σπαθι και μονο ο Inflamer (Φλογιστης στα ελληνικα) μπορει να το ξαναφτιαξει. Θυμαμαι οτι ειχαμε φοβηθει πως ειχε ερθει το τελος του "Ξιφους των Προφητειων"...

Εντυπωσιακο επεισοδιο αυτο με τον "Safari-Joe"! H αδυναμια του Panthro ειναι οτι φοβαται τις νυχτεριδες (!!!), η Cheetara τις φωτιες και τους κεραυνους και ο Tigra δεν μπορει να κολυμπησει, εκτος απο οταν ειναι αορατος. Ειναι απιθανες αυτες οι Κεραυνογατες!

Ο Mumm-Ra ειναι ο πιο τρομακτικος κακος ever, με απιθανη φωνη! Μετα απο χρονια ειδα επιτελους το 1ο επεισοδιο που ειχα χασει, τον Lion-O μικρουλη και τους λοιπους Thundercats χωρις τις κλασικες τους στολες.
 
Tην απεκτησα και εγω προσφατα αυτο που λες πρωτο επεισοδιο με τον lion-o πιτσιρικα που μεγαλωνει αποτομα ενω οι αλλοι ειναι στην γνωστη (κανονικη τους) ηλικια,αλλα ειχα την εντυπωση οτι ειναι ταινια του '86 με πως "γιναν οι θαντερκατς" παρα το πρωτο επεισοδιο.

χμμμμμ ισως να μην λεμε το ιδιο.

Thundercats - HO The Movie
 
Aardvark είπε:
Tην απεκτησα και εγω προσφατα αυτο που λες πρωτο επεισοδιο με τον lion-o πιτσιρικα που μεγαλωνει αποτομα ενω οι αλλοι ειναι στην γνωστη (κανονικη τους) ηλικια,αλλα ειχα την εντυπωση οτι ειναι ταινια του '86 με πως "γιναν οι θαντερκατς" παρα το πρωτο επεισοδιο.χμμμμμ ισως να μην λεμε το ιδιο.

Thundercats - HO The Movie
Αναφερομαι στο πρωτο επεισοδιο οπως αυτο περιεχεται στο Boxset των Thundercats (επισημη κοπια της Warner). Ειχα κατεβασει κατι και απο το Internet οπου ειχαν rippαρει μια VHS με τιτλος Exodus. Αυτη περιεχει τα 3-4 πρωτα κεφαλαια του Boxset.
 
Τωρα πια εχω στα χερια μου τα 2 πρωτα boxsets της 1ης Season και μπορω να τα ποσταρω. Οπως θα δειτε και απο τις φωτογραφιες, η συλλογη ειναι πανεμορφη και πολυ προσεγμενη. Τα DVD εχουν υπεροχη σταμπα με το "eye of Thundera"...ισως αυτοι να ειναι και οι λογοι που μου εκλεψαν το 1ο (κοκκινο) boxset στο ταχυδρομειο και επρεπε να το ξαναπαραγγειλω...καταραμενα ταχυδρομεια :banghead:

[edit] dead pic [edit]

thunder2ahl2.jpg

thunder3age6.jpg

thunder1ach8.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kαταπληκτικό! Nα υποθέσω όμως χωρίς υπότιτλους αγγλικά/ελληνικά ή μεταγλώτιση;
 
telonio είπε:
Kαταπληκτικό! Nα υποθέσω όμως χωρίς υπότιτλους αγγλικά/ελληνικά ή μεταγλώτιση;

Ολα τα επεισοδια εχουν επιλογη για αγγλικους υποτιτλους ;)
 
Τα θέλωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!
 
Μολις κατεφτασε και το Boxset No3, το πρωτο σετακι της 2ης season...δεν το εχω δει ακομα, αλλα μολις το πιασω στα χερια μου θα ποσταρω φωτογραφιες :clap:
 
ouaou!

pou ta briskete kale?

na ta anebasete me kapoio tropo na ta doume k emeis de paizei?

se ayto to forum de postaroume links?
 
Ψάξε-ψάξε, κάτι θα βρεις. Νομίζω δεν επιτρέπονται τέτοια εδώ!
 
Tα εχω αγορασει απο το hmv.com

Tην πρωτη season την βρηκα και σε μαγαζι στο κεντρο, κοντα στο Μετροπολις στην Πανεπιστημιου, σε εξωφρενικη τιμη ομως.
 
xpetra82 είπε:
ouaou!pou ta briskete kale?

na ta anebasete me kapoio tropo na ta doume k emeis de paizei?

se ayto to forum de postaroume links?
Καλώς όρισες xpetra82 στην όμορφη παρέα μας!! #)

Πέρασε με την πρώτη ευκαιρία από τους κανονισμούς λειτουργίας ώστε να ενημερωθείς για τον τρόπο που εδώ λειτουργούμε , εισπράττοντας όλα αυτά που μπορεί να σου προσφέρει αυτός ο διαδικτυακός τόπος με το σωστό τρόπο!

Στο forum μας δεν επιτρέπονται τα Greeklish.
 
Πίσω
Μπλουζα