Κάστρα και Πολιορκητές: Petition για ΕΠΑΝΑΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ [Συζήτηση - Petition]

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά. Κάποιοι ίσως μας γνωρίζεται προσωπικά, κάποιοι ίσως διαδικτιακά μέσα απο το φυσικό ή ηλεκτρονικό μας κατάστημα στο eBay. Ο λόγος που γράφω εδω είναι απλά να πω πως μια επανακυκλοφορία στα Κάστρα και Πολιορκητές ακούγεται εξαιρετικά ενδιαφέρουσα. Είναι αρκετά πολύπλοκο εγχείρημα και ενδεχομένως με μεγάλο κόστος, αλλά σε κάθε περίπτωση θεωρώ πως είναι βιώσιμο. Εμείς σαν Vintage Toy Mania, έχουμε και νομικά την δυνατότητα της κατασκευής παιχνιδιών κάθε είδους, μαζί με τη διάθεση, εμπορία, εξαγωγή κτλ, οπότε τουλάχιστον σε νομικό επίπεδο, σαν εταιρία μπορούμε να βοηθήσουμε μιας έχουμε τη δυνατότητα να αναλάβουμε απευθείας την κατασκευή του παιχνιδιού, αλλά και να συζητήσουμε για οποιαδήποτε θέματα προκύψουν για πνευματικά δικαιώματα, νόμιμη διάθεση και ότι άλλο. Εγω προσωπικά θα ήθελα Κάστρα και Πολιορκητές, έστω κι αν δεν ειναι η αυθεντική έκδοση της El Greco, και πιστεύω πως αρκετοί απο εδω θα συμφωνήσουν μαζί μου (ειδικά λαμβάνοντας υπ'όψιν το κόστος των αυθεντικών εκδόσεων που είναι απαγορευτικό για τους πολλούς). Αν χρειαστείτε οποιαδήποτε βοήθεια, είτε συμβουλευτικά είτε πρακτικά σε οποιοδήποτε θέμα (ή σε όλα) είμαστε εδώ και θα χαρούμε να βοηθήσουμε όσο μπορούμε. Καλή συνέχεια σε όλους και εύχομαι το 2014 να φέρει στον καθένα ότι επιθυμεί.
 
Πολύ ωραία νέα τα παραπάνω.

Φαντάζομαι οτι μια επίσημη επιστολή από σας ως εταιρία κατασκευής παιχνιδιών προς τη "μαμά" Hasbro θα δώσει περισσότερες απαντήσεις όσο αφορά τα πνευματικά δικαιώματα και το ενδεχόμενο να επανακυκλοφορήσει το παιχνίδι ή να δωθεί σε άλλη εταιρία.
 
Εχουμε κανενα νεο? Καμια εξελιξη?:what:
 
Μια και επανηλθε το θέμα θα έλεγα οτι μια βόλτα από το Vintage Toy Mania (Αγ. Παρασκευή) για μια συζήτηση με τους υπεύθυνους θα βοηθούσε.
 
Ελπιζω με το βιντεακι που εφτιαξα να "σπρωξουμε" λιγο παραπανω το θεμα... :D

 
Ενα μεγάλο μπράβο για την προσπάθεια Σταύρο!! Ειθε αυτό το βίντεο να είναι και το κέρας που θα μας συσπειρώσει για να κερδίσουμε τη μεγάλη μάχη!!! :ave2 :ave2:ave2:ave2:ave2
 
Σε ευχαριστω πολυ boomer!!! :thanx2:

Mακαρι... :)
 
Κάτσε να μπουν στα σπιτια μας οι 3D printers, και θα σου πω εγω μετά τι έχει να γίνει :D
 
όμορφη προσπάθεια Σταύρο, σ 'ευχαριστούμε! :)
 
Πολύ συγκινητικό το βίντεο Σταύρο...

Σε ευχαριστούμε...
 
Επικο Stayre ,σε ευχαριστουμε για ενα ιδιαιτερα καλοφτιαγμενο video .

Επετρεψε μου και με καθε σεβασμο - μια και φανταζομαι ποσο χρονο χρειαστηκες να το ετοιμασεις- μηπως ειναι παραπανω μακροσκελες απο οσο χρειαζεται ???

Και μηπως θα ηταν ισως καλυτερα να ειχε ~ την μιση διαρκεια ????
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
gameplay video , με χαρούμενες φάτσες 40ρηδων !
 
Nemo είπε:
Επικο Stayre ,σε ευχαριστουμε για ενα ιδιαιτερα καλοφτιαγμενο video .

Επετρεψε μου και με καθε σεβασμο - μια και φανταζομαι ποσο χρονο χρειαστηκες να το ετοιμασεις- μηπως ειναι παραπανω μακροσκελες απο οσο χρειαζεται ???

Και μηπως θα ηταν ισως καλυτερα να ειχε ~ την μιση διαρκεια ????

Σε ευχαριστω πολυ Nemo!!! :thanx2:

Eτοιμο και το βιντεακι της "light version"... :D ;)

https://player.vimeo.com/video/89782181



EDIT

Φτασαμε τα 100 Likes στο facebook!!!!! :d@redevil

998927_481296101995795_130281078_n.jpg

facebook page

Kαστρα και Πολιορκητες
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
200+ like στo facebook!!!!!!! :D

attachment.php


Για να ρωτησω τωρα....

Ποιο καλο παιδακι θα αναλαβει να φτιαξει ενα petition? :)
 
Είχα 2 μεγάλες πολιορκίες, που πετάχτηκαν η χάθηκαν παλιά.

προσφατα αγόρασα μικρή πολιορκία αλλά με διαφορετικά graphics στο κουτί, μάλλον αυστραλεζικη version.

Δράκο βρήκα με ιταλικά στο κουτί και Κύκλωπα ελληνικό.

Τα πήρα για τον μικρό μου γιο, και του αρεση πολλή να το παίζη με τον μπαμπά.

Είχα 2 μεγάλες πολιορκίες, που πετάχτηκαν η χάθηκαν παλιά.

προσφατα αγόρασα μικρή πολιορκία αλλά με διαφορετικά graphics στο κουτί, μάλλον αυστραλεζικη version. Η βολίδες δεν έχουν αυτοκόλλητα με πρόσωπα μα αλλά σύμβολα. Δεν ηπηρχε το χαρτόνι με τον θυσαυρο πάνω. Ολλα τα αλλά ίδια.

Δράκο βρήκα με ιταλικά στο κουτί και Κύκλωπα ελληνικό.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σταύρο, ποιό τραγούδι είναι η μουσική επένδυση του (πολύ καλοφτιαγμένου) βίντεο ;
 
Πίσω
Μπλουζα