Καμπινολογίες! [Arcade cabinets κτλ]

Χαίρετε! Είμαι πολύ ευτυχής που κατέληξα στο artwork για την καμπίνα μου μετά από αρκετές ώρες μοντάζ στο photoshop και ήθελα όποιος έχει υπόψην να μου πει πόσο θα πρέπει να κοστίζει η εκτύπωση του σχεδίου που έχω στις φωτογραφίες από κάτω σε βινύλιο (διαστάζεις 59 x 61 εκ. ) Γιατί η πρώτη προσφορά που πήρα σήμερα που ρώτησα ήταν στα 30 ευρώ και είπα να κάνω μια έρευνα πρώτα πριν το δώσω για εκτύπωση…

Το Bezel:


Προβολή συνημμένου 30234



πως θα φαινεται:



PA310076.jpg

bezel.jpg
 
Υπάρχουν πολλά είδη και ποιότητες εκτύπωσης, όπως και υλικά. Η μέτρηση γενικά γίνεται με το τ.μ. και χρεώνεσαι και τη φύρα, ήτοι είσαι στο 1τ.μ. ?30 είναι πολύ λίγα, θα ανησυχούσα για το αποτέλεσμα... Τϊ υλικό ζήτησες; Πολύ όμορφο πάντως! :)
 
Καλημερα παιδια.Εκει που βρηκα την Astrocity χωρις την οθονη ο ιδιοκτητης ανακαλυψε στην αποθηκη μια καμπινα ok baby και μου ελεγε πως ειναι ακριβως σαν την astrocity με την διαφορα οτι εχει δυο πλακετες μεσα αντι για 1,με λιγα λογια να εχεις μεσα το pc συνεδεμενο και μια πλακετα παιχνιδιου,οπως atomiswave,naomi κτλ.Iσχυει αυτο;Αν ισχυει γινεται να του πω να μεταφερει οτι εχει μεσα το ok baby στην καμπινα astrocity,γιατι μου αρεσει περισσοτερο το εξωτερικο της καμπινας της;

P2130001.jpg

P2130004.jpg

P2130002.jpg

P2130003.jpg
 
Luffy είπε:
Καλημερα παιδια.Εκει που βρηκα την Astrocity χωρις την οθονη ο ιδιοκτητης ανακαλυψε στην αποθηκη μια καμπινα ok baby και μου ελεγε πως ειναι ακριβως σαν την astrocity με την διαφορα οτι εχει δυο πλακετες μεσα αντι για 1,με λιγα λογια να εχεις μεσα το pc συνεδεμενο και μια πλακετα παιχνιδιου,οπως atomiswave,naomi κτλ.Iσχυει αυτο;Αν ισχυει γινεται να του πω να μεταφερει οτι εχει μεσα το ok baby στην καμπινα astrocity,γιατι μου αρεσει περισσοτερο το εξωτερικο της καμπινας της;Προβολή συνημμένου 30238Προβολή συνημμένου 30239Προβολή συνημμένου 30240Προβολή συνημμένου 30241

Αν εννοει οτι εχει 2πλη jamma υποδοχη τοτε ναι γινεται(το pc θα συνδεθει μεσω jpac πανω στο ενα jamma)Eπισης το naomi αποσο ξερω δεν ειναι jamma και θα θελει ανταπτορα για να ενωθει και αυτο.

Τσεκαρε ομως τι monitor εχει πρωτα 15khz,25khz,31khz,dual?Mε το pc δε θα εχεις προβλημα οτι και αν ειναι,η atomiswave παιζει μονο σε 31khz και η naomi ειτε σε 15 ειτε σε 31.

Να κανεις τη μεταφορα ναι,η astro city ειναι καλυτερη σε ποιοτητα απο την ok baby
 
Παιδια τωρα που παω για να αγορασω το J-Pac απο το Ultimarc,μου βαζει και tax μαζι με τα μεταφορικα και απο 73 δολαρια μαζι με τα μεταφορικα μου βγαινουν 91 δολαρια.Toσα ολοι το πληρωνατε;
 
Ναι και εγώ τόσα έδωσα αν και δεν τα έλεγε αυτά πριν το checkout...
 
Ρε παιδιά, το λέει φάτσα κάρτα, στην πρώτη σελίδα του shop.

TAX: EU rules require VAT (tax) to be added to orders from all EU countries. There is no tax added for countries outside the EU.
Δεν φταίει κανείς αν δεν τα διαβάσατε...
 
Επειδη για να μου μεταφερουν το συστημα της astrocity στην καμπινα της Ok Baby θα μου κοστιζε ο κουκος αηδονι,αποφασισα να παρω την καμπινα Ok Baby κανονικα.Ειχε και μεσα το Tumblepopop Που επαιζε τζιτζι.Μιας και μου ρθε και το j-pac αποφασισα να το συνδεσω μαζι με το Pc που παρηγγειλα ειδικα για αυτο.Το αποτελεσμα ειναι οτι η εικονα δειχνει οπως φαινεται στις εικονες κατω.Εκανα κατι λαθος;Τσεκαρα και αλλαξα και VGA καλωδια και παλι τα ιδια.

08032011256.jpg

08032011259.jpg

08032011260.jpg

08032011255.jpg

08032011258.jpg
 
Soft15khz εγκατεστησες?
 
Ναι το εγκατεστησα και το εβαλα στα 15 khz

Σημειωση δεν χρησιμοποιω arcadevga μιας και δεν ειναι απαραιτητο απο οσο καταλαβα στα Post,xρησιμοποιω nvidia
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οντως δεν ειναι απαραιτητη,αρκει ομως να ξερεις τι κανεις με μια απλη καρτα και το συγκεκριμενο προγραμμα.

Στις ρυθμισεις του soft15khz,σου βγαζει 2 φορες τη καρτα σου στο μενου του,ενεργοποιησες τα 15khz και τις 2 φορες?

Εχεις ορισει αναλυση στο desktop σου 640x480 και μετα απο αυτο εκανες επαννεκινηση του pc?
 
Δεν το βαλα σε αναλυση 640x480....λες αυτο να φταιει;Aν και το boot screen resolution ειναι 640x480.Aυτα δεν θα πρεπε να φαινονται;Θα παω να το αλλαξω το resolution.Και αμα δεν φταιει αυτο,μηπως εχει θεμα το j-pac?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Tο boot screen ειναι 640x480 αλλα οχι 15khz,εχει διαφορα.

Τι καρτα γραφικων ακριβως εχεις βαλει?
 
Μαλιστα,οι nvidia εχουμε πει πως δε δουλευουν σωστα με αυτα τα πραματα.

Δοκιμασε να βαλεις τους 93.71 drivers
 
Θα το δοκιμασω.Τοσο πολλη η Nvidia Ομως δεν κανεις για να μπει σε καμπινα;
 
Καποιες κανουν αλλα οι περισσοτερες δε συνεργαζονται καλα με το soft15khz.

Και ολες οι arcadevga σε ati καρτα βασιζονται αν το προσεξεις.

Αν δε βγαλεις ακρη με τη καρτα σου δοκιμασε μια παλια ati(η σειρα radeon 9xxx ειναι οτι πρεπει)
 
Oι Asus καρτες κανουν την ιδια δουλεια οπως η ATI ή και απο αυτες λιγες συνεργαζονται με το soft15khz?
 
Η Asus βγαζει καρτες και με Nvidia και με ATI chipset. Θα πρεπει να προσεξεις η Asus που θα παρεις να εχει ATI chipset.
 
Eχω ηδη μια απο παλια αυτην.Δεν θυμαμαι ομως ποια ακριβως ηταν,πανε χρονια απο τοτε.Αλλα οσο την ειχα δουλευε μια χαρα στο Pc μου.Τωρα τι chipset εχει αυτη,δεν ξερω.Γνωριζει κανεις το μοντεο το συγκεκριμενο;

09032011261.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα