Καμπινολογίες! [Arcade cabinets κτλ]

Αυτό που είχα παίξει και θυμάμαι καθαρά το 1988 (αφου είχα ξοδέψει πάρα πολλά 10άρικα), είχε αυτό το slowdown μονο στο τέλος. Ισως και να ήταν χακεμένο ή τίποτα Bootleg. Αυτό για τα MVS carts για πάρτο λίγο αλλιώς. Ειναι παράκριβα ρε. Πιο ακριβά από την ίδια την MVS jamma (την οποία ΘΑ χτυπήσω στην πρώτη καλή ευκαιρία).
 
Rygar είπε:
Αυτό που είχα παίξει και θυμάμαι καθαρά το 1988 (αφου είχα ξοδέψει πάρα πολλά 10άρικα), είχε αυτό το slowdown μονο στο τέλος. Ισως και να ήταν χακεμένο ή τίποτα Bootleg. Αυτό για τα MVS carts για πάρτο λίγο αλλιώς. Ειναι παράκριβα ρε. Πιο ακριβά από την ίδια την MVS jamma (την οποία ΘΑ χτυπήσω στην πρώτη καλή ευκαιρία).
Αναλόγως το παιχνίδι,τα περισσοτερα είναι τσάμπα...εκτώς αν πάς για κανένα metal slug! :D

Εγώ πάντως σαν hardwarepsycholover προτιμώ τις αυθεντικές καμπίνες και original pcbs,αλλά για συλλεκτικούς λόγους μόνο!Για gaming φυσικά mame έχω ήδη 'χάσει' μερικές σπάνιες πλακέτες λόγω αυτοκτονίας! :angry:
 
Να αρχίσουμε να συγκεντρώνουμε παραγγελιά;
 
Rygar είπε:
Αυτό που είχα παίξει και θυμάμαι καθαρά το 1988 (αφου είχα ξοδέψει πάρα πολλά 10άρικα), είχε αυτό το slowdown μονο στο τέλος. Ισως και να ήταν χακεμένο ή τίποτα Bootleg.
Αυτό είναι σίγουρα. Δοκίμασε τις Bootleg εκδόσεις του Double Dragon και θα βρεις αυτή που θυμάσαι. Μπορεί να είναι αυτή με HD6309 ή Μ6803.
 
Gryzor είπε:
Να αρχίσουμε να συγκεντρώνουμε παραγγελιά;
Από το ultimarc; Δεν έχω αντίρρηση, αλλά όπως είπα και πιο πάνω, αμφιβάλλω εάν θα μπορέσω να συμμετάσχω μέχρι τις 30/11.
 
Καλά, μεταξύ μας είμαστε, δεν θα με πείραζε να τα πληρώσω εγώ και να μου τα δώσετε με την παραλαβή. Ανησυχώ μόνο για την ArcadeVGA, γι αυτό και ψιλοαγχώνομαι - μήπως ξανατελειώσει το στοκ τους...
 
Βρε άγχος απ'το πουθενά! :D :D:D
 
Και να σκεφτείς ότι δεν την έχω καν σπίτι μου...
 
Δεν αμφιβάλλω, ούτε και εκπλήσσομαι :D
 
Πήγε πακέτο στο διαμέρισμα που ετοιμάζω - πριν καν μπει η κουζίνα :D
 
Είσαι σοβαρός; Ασφαλώς και η κουζίνα έρχεται δεύτερη. :D :D
 
Να φάμε δεν θά'χουμε, αλλά από παιχνίδι...!
 
πια ειναι η διασταση οθονης μιας original cabinet ?γιατι εδω και καιρο σκεφτομαι το ιδιο project και δεν θελω να κανω πατατα με την οθονη...
 
Έτσι έτσι...τώρα νομίζω αρχίζετε να καταλαβαίνετε τι περνάω εγώ που έχει ήδη πάρει τη θέση της στο σαλόνι.......

Αύριο ελπίζω ότι θα είναι κομπλέ μέχρι το βράδυ...έχω τρελαθεί από το άγχος και την αγωνία!!!
 
simonkey είπε:
πια ειναι η διασταση οθονης μιας original cabinet ?γιατι εδω και καιρο σκεφτομαι το ιδιο project και δεν θελω να κανω πατατα με την οθονη...
Ανάλογα το cabinet...από 19 μέχρι 32 και βάλε ίντσες...τα νανάκια που έχουμε εμείς νομίζω πρέπει να είναι 21-24 κάπου εκεί...1-2 από εμάς έχουν πάρει γόνδολες με 32 ίντσες...

Αν φτιάξεις από την αρχή project πας σε άλλες διαδικασίες...επειδή arcade monitor δεν θα βρεις..ίσως για εξοικονόμηση χώρου αξίζει να σκεφτείς την lcd (μπλιάζ) οθόνη....αλλιώς μια παλιά τηλεόραση και ιδανικά αυτό που συζητούσα χθες στις προηγούμενες σελίδες με τον Leon για arcadeVGA σε Scart
 
this thread is nothing without photos...
 
spyros_s είπε:
this thread is nothing without photos...
ε ακόμα στις κουβέντες είμαστε...αύριο εγώ ελπίζω να έχω φώτο από την όλη διαδικασία σύνδεσης ArcadeVGA και στησίματος pc και μετατροπής των χειριστηρίων σε usb... ;)
 
Γιατί ,τα πήρες κιόλας;;;
 
Rygar είπε:
Γιατί ,τα πήρες κιόλας;;;
Όχι όλα όσα ήθελα...αλλά μια arcade VGA βρέθηκε και εκτός απροόπτου αύριο θα την έχω στα χέρια μου ;)

Αν έχεις χρόνο αύριο θα κεράσω εσπρεσάκι ;) να λύσεις και τις απορίες που έχεις ... χεχε
 
Αυριο θα είμαι Χαλκίδα :( . Πρέπει να πάω οπωσδήποτε γιατί έχω μια σημαντική υποχρέωση. Δεν το κάνεις Παρασκευή; :D

BTW, ο spyros_s πιο πανω εχει δίκιο. Ολο λόγια είμαστε, κι ούτε μια φωτό!
 
Πίσω
Μπλουζα