Καρουζέλ (Carrusel)

To ενοχλητικο και θλιβερο ειναι οτι οσοι κανουν τετοια παραπονα,δισταζουν να φτιαξουν ενα ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ φορουμ (μπορουν να πανε στο forumotion και να κανουν ενα ΤΖΑΜΠΑ) και να μοιραζουν copyrighted υλικο.

Αλλα με ξενα κολυβα?Ολα μια χαρα...
 
joe είπε:
Οτι θα γινοτανε τσαμπουκας για το Καρουσελ δεν το περιμενα ποτε :headbangdude:
Έλα ντε, το είδαμε κι αυτό. :biglaugh:

Αν και είμαι βέβαιος οτι με τους εκάστοτε "βαλτούς" που έρχονται να πυροδοτήσουν τεχνητές κόντρες δεν είναι καθόλου απίθανο να δούμε και ανταλλαγή ύβρεων στο .. "Μικρό Μου Πόνυ" κάποια μέρα :D :D
 
joe είπε:
Οτι θα γινοτανε τσαμπουκας για το Καρουσελ δεν το περιμενα ποτε :headbangdude: ειρηνη ημιν. Πολλα απο αυτα που ισχυουν παγκοσμιως για τα πνευματικα δικαιωματα ειναι δεινοσαυρικα καταλοιπα αλλα δυστυχως οσο υπαρχουν δεν γινεται αλλιως.
Εδώ "σφαχτήκαμε" για Παραμυθά και Κάντυ-Κάντυ !

Θα μας ξέφευγε το Καρουσέλ με τις Hot-Latinas ! :D
 
Κατ αρχην δεν χρησιμοποιουμε Greeklish και κατα δευτερο για τετοια πραγματα να κανεις χρηση των PMs
 
Τέλειο τόπικ παιδιά και καταπληκτικό το Carrussel!!!!!

Αξέχαστες εποχές!!!
 
Τα έφτυσε το τόπικ και δεν υπάρχει κίνηση...; :(
 
Παιδιά ευχαριστώ που μου το θυμίσατε, να'στε καλά. Να το ξαναβλεπαμε όμως θα ήταν τέλειο. Thanks
 
Καλά, με αυτή τη σειρά μεγαλώσαμε πολλά παιδιά που σήμερα είναι στην ηλικία 20-25. Το έβλεπα κάθε μέρα ανελειπώς μόλις γυρνούσα από το σχολείο.

Μπορώ να θυμηθώ πολλά επεισόδια.

Εκείνο που είχε φύγει ο Μαριο από το σπίτι

Εκείνο που είχαν παει στο νεκροταφείο

Εκείνο που είχαν πάει με τα πατίνια στο σχολείο

Εκείνο με τους αγώνες με τα αυτοκίνητα

Θυμάστε κανένα άλλο;;

Και τι δεν θα έδινα για να το ξαναδώ αλλά είμαι σίγουρη πως οι πομπίνες του στην ερτ θα έχουν σαπίσει μαζί με της Κάντυ!Μωρέ, εδώ άλλα κανάλια βάζουν επανάλειψη σειρές προ 15ετίες παιγμένες(βλέπε "Ρετιρέ"), δεν μπορούν να βάλουν ένα Καρουζέλ?????
 
santwno86 είπε:
Και τι δεν θα έδινα για να το ξαναδώ αλλά είμαι σίγουρη πως οι πομπίνες του στην ερτ θα έχουν σαπίσει μαζί με της Κάντυ!Μωρέ, εδώ άλλα κανάλια βάζουν επανάλειψη σειρές προ 15ετίες παιγμένες(βλέπε "Ρετιρέ"), δεν μπορούν να βάλουν ένα Καρουζέλ?????
τι περιμένειες απο την άθλια ΕΡΤ; :rant:
 
να ρωτήσω τι γίνεται,υπάρχουν στο youtube τελικά???????Είναι τέλεια και θέλω πολύ να τα ξαναδώ!!!!!!!Ήταν η πρώτη σειρά που είδα όλοκληρη και δεν έχανα επεισόδιο!!!!!Μόνο που διακόπηκε απότομα και δεν είδα τι έγινε στο τελευταίο!!!!!!!!!!
 
Δεν διακόπηκε. Ολοκληρώθηκε κανονικότατα. Κι η τελευταία σκηνή ήταν πολύ συγκινητική. Ακόμη τη θυμάμαι. Όταν οι Λατίνοι δεν ασχολούνται με σαχλοέρωτες, βγάζουν διαμαντάκια. .
 
Πότε ολοκληρώθηκε?Και πως τελειώνει??????????Εγώ θυμάμαι που σταματούσε εκεί που η μάνα του David ήταν ανάπηρη!
 
Είχε ξαναπροβληθεί πιο πρόσφατα. Προβλήθηκε δύο φορές σίγουρα. Τη δεύτερη το είχα δει όλο. Τα παιδια είχαν μεγαλώσει και δε θυμάμαι για ποιο λόγο δεν μπορούσε να τα αναλάβει άλλο η Σιμένα αλλά τελικά κάτι έκαναν τα παιδιά και το κατάφεραν. Οι τελευταίες σκηνές ήταν σε ένα πάρκο όπου τα παιδά κάνουν έκπληξη στη θλιμμένη Σιμένα και πετάγονται ένα ένα από τα δέντρα και την αγκαλιάζουν. Και παίζει ένα πολύ συγκινητικό τραγουδάκι Η καλή μας η δασκάλα κλπ. κλπ. Η καλύτερη σειρά έβερ...Μετά τη μάνα του Ντέιβιντ είχαμε κι άλλες ιστορίες. Εδώ το βίντεο τέλους της ελληνικής μεταγλώττισης.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=N6fPcxh5Buo&feature=related]YouTube - Carrusel Series Greek Ending
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απίστευτο και όμως,αληθινό!Μόλις κατάφερα και βρήκα επεισόδια απο αυτή τη φανταστική σειρά.Κυκλοφορούν 7 σε μια σελίδα στο ίντερνετ,αφιερωμένη στις λατινικές σειρές, αλλα υποθέτω πως δεν μπορώ να δώσω έτσι δημόσια το Link.(ή μήπως δεν υπάρχει πρόβλημα;δεν θέλω να είμαι παράνομη :xm: )

Μόλις παρακολούθησα το πρώτο επεισόδιο και κατάλαβα γιατί μας είχε κερδίσει όλους εκείνη την εποχή. Επειδή δεν ήταν μια κλασική χαζο-σαπουνόπερα αλλά είχε πολλά ηθικά διδάγματα. Για παράδειγμα, από το πρώτο επεισόδιο, ότι λευκοί και νέγροι είναι ίσοι, ότι όλα τα παιδιά έχουν αξία ακόμα και αν δεν είναι καλοί μαθητές και πολλά τέτοια...Και πολλές σκηνές συγκίνησης...Πώς μπορεί η δεσποινίς Σιμένα να είναι τοοοοσο καλή;;;

Και το πιο συγκινητικό επεισόδιο, το τελευταίο...το είχα δει κι εγώ...
 
santwno86 είπε:
...αλλα υποθέτω πως δεν μπορώ να δώσω έτσι δημόσια το Link.(ή μήπως δεν υπάρχει πρόβλημα;δεν θέλω να είμαι παράνομη :xm: )
Ασφαλώς και υπάρχει πρόβλημα και εννοείται ότι δεν μπορείς να δώσεις link για κατέβασμα οπτικά κατοχυρωμένου οπτικοακουστικού υλικού φίλη santwno86 και πολύ καλά έκανες και το απέφυγες...

Διάβασε και τους Κανόνες λειτουργίας του forum μας ,ώστε να σου λυθούν όλες οι απορίες περί του τι μπορείς να κάνεις και τι όχι εδώ μέσα...

Και σσφαλώς,καλώς ήρθες στην παρέα αυτή που λέγεται GRM...
 
Πίσω
Μπλουζα