Κατασκευή arcade καμπίνας ΜΑΜΕ

Ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια!!!!

Ανεβάζω και μερικές ακόμα ...προσοχή στις λεπτομέρειες!!

picture.php


picture.php
 
Το καθοριστικό σημείο είναι το σήμα του Mortal πάνω στο ανεμιστηράκι του τροφοδοτικού!!
 
Έτσι να βλέπω δουλειές με τον μοχλό δεξιά! :headbangdude: :D
 
Γυρισα και γω απο τις διακοπες μου. Γεια χαρα σε ολους.

Το καμπινακι ειναι ολα τα λεφτα. Συγχαρητηρια για το καταπληκτικο αποτελεσμα.

Αντε να δουμε και αλλες προσπαθειες και αλλων παιδιων που αγαπανε τα arcade.

Αν το γουσταρετε απο που κανετε σιγουρα θα τα καταφερετε.....και οτι βοηθεια χρειαζεστε εδω ειμαστε για να βοηθαμε.
 
Παιδιά ξέρει κανένας πού πουλάνε στην Αθήνα trim-molding ταινίες σε διάφορα χρώματα που μπορούν να χρησιμοποιηθούν στα πλαινά των καμπινών ;
 
Τελικά προτίμησα την λύση της ταινίας μελαμίνης. Αλλη μια αισθητική βελτίωση πέτυχε ακριβώς έτσι όπως το ήθελα. Δείτε τις photos
 
Το είπα και θα το ξαναπώ...το μηχανάκι σου είναι Ε Κ Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο !!!!
 
Peri30 απο που πήρες τις ταινίες? Θέλω να κάνω μια ανανέωση σε μια καμπίνα μου...
 
gilerakos είπε:
Peri30 απο που πήρες τις ταινίες? Θέλω να κάνω μια ανανέωση σε μια καμπίνα μου...
Τις ταινίες τις πήρα από το "Φτιαξτο μόνος σου". Εχει όμως και στο Praktiker. Θα ζητήσεις ταινία επιπλοποιίας-μελαμίνη. Εχει πάρα πολλές αποχρώσεις. Η εφαρμογή είναι πολύ απλή και γίνεται με ένα σίδερο ατμού. Πατώντας την ταινία με το σίδερο αυτή κολάει στο ξύλο. Μετά (η πριν) κόβεις με ένα κοπίδι οτι περισεύει στο πλάι..
 
Δυστηχως t-molding στην Ελλαδα δεν βρηκα με τιποτα......κριμα γιατι δινει πολυ ρετρο υφος στην καμπινα.

Παντως η λυση με την ταινια μελαμινης μια χαρα μου φαινεται
 
dkssprs είπε:
Δυστηχως t-molding στην Ελλαδα δεν βρηκα με τιποτα......κριμα γιατι δινει πολυ ρετρο υφος στην καμπινα.
Παντως η λυση με την ταινια μελαμινης μια χαρα μου φαινεται
Βασικά δεν προτίμησα την ταινία μελαμίνης γιατί δεν βρήκα εδώ t-molding. Στο ebay γίνεται χαμός από t-molding..Απλά στην καμπίνα που είναι ήδη στημένη-βαμένη καλό είναι να μην γίνουν εργασίες με router για το t-molding..
 
Εγω εχω παντως μπολικο περισσεμα. Αλλα οπως ειπατε τωρα εγινε και βαφτηκε. ;)
 
Ενα νέο facelift της καμπίνας μου... Ελπίζω να μείνω σε αυτό...
 
Ευχάριστα τα νέα για άλλη μια φορά. Ο μάγος-καλλιτέχνης στην κατασκευή καμπινών ετοιμάζεται να «χτυπήσει» πάλι με μια νέα δημιουργία που θα τρίβουμε τα μάτια μας... Ετοιμαστείτε γιατί αυτή τη φορά, ακόμα περισσότερο από τις προηγούμενες, όλοι μας θα ζηλέψουμε πολύ !
 
ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΖΗΛΕΙΑ ΑΔΕΡΦΙΑ.....ΟΧΙ
 
Για χαρά παίδες!! Με υπερηφάνεια σας παρουσιάζω το τελευταίο μου Project!!!! FERRARI THEME!!!!

picture.php


Το Control Panel με το τιμόνι ήταν ιδέα του φίλου που είναι και κάτοχος πλαίον της καμπίνας .. και μπορώ να πω οτί ήτανε πολύ καλή ιδεά!!!!! ταιριάζει πολύ στο όλο σύνολο!!

picture.php


Η μαρκίζα αποτελείται από μαύρο Plexy και είναι ντυμένο με σήτα ψηλή διάτρητη.. το αποτέλεσμα είναι εντυπωσιακό!

picture.php


Οι Photo είναι από κινητό .. και είναι λίγο low-res .. κάποια στιγμή θα ανεβάσω καλύτερες από την φωτογραφική!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκπληκτικό! Περιμένουμε καθαρότερες φωτογραφίες. Σε τέτοιες δουλειές αξίζει να παρατηρείς λεπτομέρειες...
 
Πίσω
Μπλουζα