Κατασκευή arcade καμπίνας ΜΑΜΕ

Τελεια ολα φιλε μου θελω κγωωωωωω
 
Καλορίζικα φίλε!

Άντε να'ρθουν και τα δικά μου...
 
Πάντως για 180 ευρώ...μου φάνηκαν "λίγα" :p Σήμερα ελπίζω να βρω χρόνο να τα ξεπακετάρω να τα περιεργαστώ για να κάνω επιτέλους και τα σχέδια της καμπίνας..
 
τουλάχιστον είναι "αθάνατα" :D
 
keropi είπε:
τουλάχιστον είναι "αθάνατα" :D
Κατασκευασμένα για να αντέχουν εκατοντάδες κάφρους την ημέρα. Μιλάμε για πράγμα που πρακτικά στο σπίτι σου δεν θα χαλάσει ποτέ, αν δεν χρησιμοποιήσεις βαριοπούλα. Καλορίζικες οι καμπίνες, θέλω κι εγώ!
 
Παιδια ειμαι καινουριος κ δε γνωριζω κ πολλα απο θεμα παραγγελιας, ολα αυτα τα καλουδια απο που τα αγοραζετε??

Για το control panel λεω.Για minicabine
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
arcadeshop.de

Πάντως τα κουμπάκια πολύ κλικ κλικ κάνουν...σπαστικό θα έλεγα..ελπίζω με τη χρήση να μαλακώσουν τα λαμάκια. Είναι σαν να ανοιγοκλέινω το πορτατίφ μου..
 
Παιδιά ύστερα από επικοινωνία που είχα με τον αμερικάνο Spacegoogie τις τελευαίες ημέρες μου εμπιστεύτηκε την επερχόμενη ver.2.0 έκδοση του τρομερού του skin "HyperSpace HD" για τον Maximus Arcade ώστε να κάνω τον τελικό έλεγχο πριν την κυκλοφορία του !!! Με προτίμησε γιατί ήθελε κάποιον που να έχει σεταρισμένες στον M.A. όσες περισότερες πλατφόρμες γίνεται για έλεγχο.. Ο άνθρωπος δεν παίζεται. Κατάφερε να δημιουργήσει skins για ΟΛΕΣ τις πλατφόρμες και emulators που υποστηρίζει ο Maximus Arcade. Πάρτε μια γεύση στο video που ανέβασα

. Νομίζω πλέον οτι ο M.A. ξεπερνάει σε γραφικά και τον Hyperspin και με δεδομένα την απλότητα του στο σετάρισμα καθώς και την πληθώρα υποστήριξης platforms αποτελεί πλέον μονόδρομο για τις καμπίνες μας.. Αύριο μεθαύριο ο Spacegoogie θα ανεβάσει την απίστευτη δουλειά του στο site του ζητώντας ένα ελάχιστο donation ότι θέλει ο καθένας που νομίζω οτι το αξίζει μετά τόσο κόπο. Επίσης έχετε υπ΄όψη οτι τα forums και η υποστήριξη του Μ.Α. αναβιώσαν και συνεχίζουν εδώ http://forum.arcadecontrols.com/index.php?board=46.0
 
μπα δε νομίζω ότι ξεπερνάει το hyperspin στο εφέ...

βέβαια το Hyperspin θέλει και μερικές εκατοντάδες gigabytes artwork για να δείχνει έτσι...

Πολύ ωραίο το theme στο ΜΑ, αλλά νομίζω το έφτασε στα όρια του, παραμέμενει ακόμα το ίδιο (λίστα στα δεξιά - video/screenshot στα αριστερά) αλλά με ωραιώτερα transitions και γραφικά...

Σχετικά με την υποστήριξη που λες, θα βγάλουνε καινούριες εκδόσεις ΜΑ;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλησπερα παιδια.Μια ερωτιση τη οθονη εχετε βαλει στη καμπινα σασ??εγω εχω μια LG 22' tft wide Θα μπαινει σε Minicambine??
 
Λοιπόν πρέπει να πιάσω δουλειά,γιατί πολύ το κωλοβάρεσα..πολύ διάβασμα αλλά καθόλου πράξη. Ας μιλήσουν πρώτα οι οικόνες και μετά ακοολουθώ με ερωτήσεις...

1piec3.gif


2jev57q.jpg


2e4hv7p.jpg


Το φελιζόλ το έκοψα τυχαία έτσι για το σχήμα..και είναι κάτι παραπάνω από 45εκ που θα είναι λογικά το κανονικό κομμάτι.Τα βλέπω πολύύ στριμωγμένα..μπορούν οι μοχλοί να μπούνε και κάθετα ή μόνο οριζόντια δλδ να φαίνεται προς τα κάτω το πλαστικό για να το κάνει από 4 σε 8 κατευθύνσεις;

pelo13 είπε:
Εδώ βλέπω μεγάλη "άπλα" έχει άλλες διαστάσεις στο πλάτος;; Εγώ ακολουθώ τα σχέδια από τις διαστάσεις του koenig. Το μόνιτορ έχει πλάτος ~41εκ. και το σχέδιο λέει 45εκ οπότε θεώρησα να το κάνω καρμπόν και να μην μπλέξω μόνος μου με αλχημείες. Μήπως πρέπει να πάω στα 47-48εκ για να χωρέσουν τα κουμπιά ή θα γίνει τέρας το καμπινάκι και απλά να παίξω με τα κουμπιά..;;;; :xm:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλύτερα (IMO) να δώσεις λίγο "αέρα" στις διαστάσεις
 
FISHERMAN είπε:
Εδώ βλέπω μεγάλη "άπλα" έχει άλλες διαστάσεις στο πλάτος;; Εγώ ακολουθώ τα σχέδια από τις διαστάσεις του koenig. Το μόνιτορ έχει πλάτος ~41εκ. και το σχέδιο λέει 45εκ οπότε θεώρησα να το κάνω καρμπόν και να μην μπλέξω μόνος μου με αλχημείες. Μήπως πρέπει να πάω στα 47-48εκ για να χωρέσουν τα κουμπιά ή θα γίνει τέρας το καμπινάκι και απλά να παίξω με τα κουμπιά..;;;; :xm:
Στου koenig εχει κανει καμπινα με 17αρα οθόνη και αν προσέξεις έχει 4 κουμπιά κάθε παίκτης.

Η απο πανω καμπινούλα εχει 19αρα οθόνη αν θυμάμαι καλά.

Προφανώς θα έχει άλλες διαστάσεις.

Μπορείς να μεγαλώσεις το πλάτος, μην φοβάσαι.
 
Παιδιά καλησπέρα... Είμαι ο κάτοχος τις μινι καμπίνας με θέμα το mortal.. Μια ερωτησούλα να κάνω. Διαβάζω από πολλούς ότι έχετε συλλογή απο όλες τις πλατφόρμες με screenshots , videos , iso ktl ktl. Από που τα έχετε κατεβάσει ??? Έχω φάει τον κόσμο άλλα τίποτα. Υπάρχει τίποτα σε rapidshare ? Κάποιο σιτε μήπως ? Αν δεν επιτρέπεται να ποστάρετε στείλτε μου κάποιο Pm αν κάποιος έχει κάτι στα υπόψιν του. Ευχαριστώ
 
Εμένα μου έφερε ο θείος "Δαίμονας" από την Αμερική ενα διπλό πακέτο, σύνολο καμιά 280gb με τα άπαντα, αλλά νομίζω μόνο οτι αφορά το ΜΑΜΕ και απλά έχει ολα τα CHD που ακόμα δεν έχω καταλάβει τι είναι..ακόμα δεν μπήκα καν στον κόπο να το ανοίξω, γιατί δεν εχω δίσκο για την καμπίνα ακόμα να το αποσυμπιέσω.

Μήπως μπορείς να μου πείς τις διαστάσεις της καμπίνας;; κυρίως του κοντρόλ πάνελ. Από 45εκ. πόσο να πάω..50εκ μάλλον καλά είναι. ο οθόνη είναι 40 και μετα θα έχω την καμπίνα να περισσέυει αριστερά δεξιά 5 εκ.οπότε πρέπει οπωσδήποτε να φτιάξω και αυτοκόλητο bezel για να μην φαίνεται άσχημα η οθόνη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για τα μαμε έχω τα πάντα!! Είναι η μόνη πλατφόρμα που είμαι πλήρης ... Το θέμα είναι όλες οι άλλες...!!
 
Θα σας ζαλίσω..1) η Οθόνη από που παίρνει ρεύμα;; από πίσω μόνο το τροφοδοτικό βλέπω να βγάζει είσοδο για καλώδιο ρεύματος.

2) Πήρα αυτό το ενισχυτάκι και αυτά τα ηχεία, αλλά δεν είχαν καθόλου καλώδια..πως θα τα συνδέσω;; από την κάρτα ήχου στο ενισχυτάκι το έχω αυτό το καλώδιο. Αλλά τα ηχεία με τον ενισχυτή και τον ενισχυτή με το ρεύμα;;

arcade-amp-stereo.jpg
arcade-speaker.jpg
 
Παιδιά έχω ξαναποστάρει οτι έχω πραγματικά τα πάντα. Περίπου 2TB και πάνω από 110 πλατφόρμες... Στα περισότερα full με screenshots και videos..Εδώ και χρόνια αυτή τη δουλειά κάνω.. Μην ψάχνετε αδίκως γιατί δεν θα βρείτε εύκολα... Εγώ πολλά τα βρήκα από αμερικάνους συλλέκτες..Οποιος ενδιαφέρεται ΠΜ.
 
Τι εννοεις Peri, να μην ψάξουμε?

Εχεις pm.
 
Πίσω
Μπλουζα