Κατασκευή arcade καμπίνας ΜΑΜΕ

και εμενα αριστερα με βολευει... το Arcadejoy που εχω , το εχω παρει με αριστερα το μοχλο γιατι σχεδον παντα οι καμπινες που επαιζα ηταν με αριστερα και ετσι το εχω μαθει.
 
Ειναι καθαρα θεμα συνηθειας ,στις καμπινες που αρχισα να παιζω απο τα 5 μου ειχαν το μοχλο δεξια.

Εμαθα να παιζω ετσι και αργοτερα που συναντησα καμπινες με τον μοχλο αριστερα δεν μπορουσα να παιξω,αναγκαστικα σταυρωνα τα χερια μου (εβαζα το ενα χερι πανω στο αλλο) και επιανα παλι τον μοχλο με το δεξι χερι.

Ολες οι καμπινες του εξωτερικου ειχαν τους μοχλους αριστερα,εδω στην Ελλαδα ομως δεν ηταν στανταρ.Οι καμπινες κατασκευαζονταν κατα παραγγελια και καθε ενδιαφερομενος ζητουσε τους μοχλους να ειναι στην θεση που τον βολευε.
 
Γεια σας παιδιά νέος στο φόρουμ αλλά από αυτά που διάβασα έχω πωρωθεί και άρχισα τα σχέδια ελπίζω σύντομα να ξεκινήσω με τα κοψίματα .

Ο λογος που ξεκιναω την καμπινουλα ειναι οτι ελπιζω πως σε οτι δυσκολια και αν συναντησω καποιος θα βρεθει να με κατατοπησει ,

βοηθησει καθως ειμαι ασχετος με pc με ηλεκτρονικα κ.τ.λ.π αλλα ελπιζω οτι θα τα καταφερω .
 
Καλώς όρισες :)

Ότι βοήθεια χρειαστείς εδώ είμαστε ;)
 
spaso είπε:
Γεια σας παιδιά νέος στο φόρουμ αλλά από αυτά που διάβασα έχω πωρωθεί και άρχισα τα σχέδια ελπίζω σύντομα να ξεκινήσω με τα κοψίματα .Ο λογος που ξεκιναω την καμπινουλα ειναι οτι ελπιζω πως σε οτι δυσκολια και αν συναντησω καποιος θα βρεθει να με κατατοπησει ,

βοηθησει καθως ειμαι ασχετος με pc με ηλεκτρονικα κ.τ.λ.π αλλα ελπιζω οτι θα τα καταφερω .
Καλως τον γειτονα :D

Καλο ξεκινημα και για οτι χρειαστεις μην διατασεις να ζητησεις βοηθεια.

ΥΓ:Εχει κανεις καποιο σχεδιο απο κοκτε'ι'λ καμπινα?Εχω καποιο σχεδιο αλλα δεν μου γεμιζει το ματι.....
 
vaggos_vankel είπε:
Καλως τον γειτονα :D Καλο ξεκινημα και για οτι χρειαστεις μην διατασεις να ζητησεις βοηθεια.

ΥΓ:Εχει κανεις καποιο σχεδιο απο κοκτε'ι'λ καμπινα?Εχω καποιο σχεδιο αλλα δεν μου γεμιζει το ματι.....
Έχω τα σχέδια από την κοκτεϊλ καμπίνα του Pacman και του Ms Pacman... Αν σε ενδιαφέρουν μου λες.
 
Fred Madison είπε:
Έχω τα σχέδια από την κοκτεϊλ καμπίνα του Pacman και του Ms Pacman... Αν σε ενδιαφέρουν μου λες.
Εννοειται οτι με ενδιαφερουν..... :D

Αν μπορεις στειλε μου πμ.
 
Ωραια η καμπινα σου μπραβο σου τα πλαστικα (μαυρα) στο πλαγια της καμπινας απο που τα βρεικες?
 
Tι σχεδια και κοκτειλ και διαφορα τετοια ρε παιδια το σχεδιο που πρεπει να εχει μια μαχιμη καμπινα ειναι ενα και μοναδικο.Καταμαυρη με δεκαδες σημαδια απο σβησμενα τσιγαρα και ενα σωρο σημαδια και κανενα σπασιμο κυριως κατω χαμηλα απο τα πολλα κλωτσιδια.Ετσι πρεπει να ειναι μια σωστη και μαχιμη καμπινα :armed:
 
Αχ βρε metal αρχοντα!!
 
Eγω φιλε DREDD ετσι την ειχα την καμπινα την ειχα παρει αυτουσια απο μαγαζι φιλου και το μονο που μπηκε πανω ηταν το hardware καινουργιοι μοχλοι και κουμπια τιποτα αλλο.Σε λιγο καιρο θα την ξαναπαρω πισω γιατι την ειχα δωσει καπου και ανυπομωνω να ξαναμυρισω την μυρουδια της αυτη την γνησια μυρουδια που ειναι ποτισμενη πανω της με τα τοσα πολλα χρονια που περασε στο συγκεκριμενο μπιλιαρδαδικο.Σχεδια κτλ δεν τα γουσταρω.
 
Ποια πλαστικα?Δεν καταλαβα τι ακριβως εννοεις.
 
Ας με συγχωρεσουν τα παιδια παραπανω που μπαινω λιγο σφηνα και τους βγαζω λιγο off topic την κουβεντα

αλλα ετυχε να παιξω προσφατα στην καμπινα μιας καλης μου φιλης και εμεινα καγκελο :eek:

με την πολυ καλη δουλεια που ειχε κανει και με το θαυμασιο αποτελεσμα που εβγαλε!!!!!

Της δινω πολλα πολλα συγχαρητηρια και respect.... :bow: :bow:

Και παλι χιλια συγνωμη για την σφηνα...
 
Γεια σε ολους σας. Ειμαι καινουριος στο φορουμ και θα με ενδιεφερε παρα πολυ η κατασκευη μιας καμπινας μπαρτοπ. Προτιμω το μπαρτοπ λογω ελλειψης χωρου και λογω κατσαδας απο τη μανα μου. Στην ελληνικη αγορα που μπορω να βρω μπουτονς και τζοιστικς για να φτιαξω την καμπινα? Επισης σκεφτομαι να το κανω με I-Pac . Που μπορω να βρω στην Ελλαδα? Προτιμω να εχει 6 κουμπια ο καθε παικτης(ναι, μου αρεσει το Street Fighter). Επισης, δεν μου αρεσουν καθολου τα παιχνιδα πριν απο το 90'(εκτος απο το Pac-Man και το Space Invaders).
 
[edit] Μετατροπή από greeklish. [edit] καλησπέρα παιδιά ίσως είμαι η πιο άσχετη εδώ μέσα θα ήθελα σας παρακαλώ να μου πείτε αν υπάρχει κάποιος που να φτιάχνει μάμε καμπίνες.θέλω να την κάνω δώρο σε κάποιον που έφαγε τα νιάτα του και πολλά κατοστάρικα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες! :)

Πρώτον, σε παρακαλώ κάνε μια επεξεργασία στο μήνυμά σου και μετέτρεψέ το σε ελληνικούς χαρακτήρες, καθώς τα greeklish απαγορεύονται από τους κανονισμούς του φόρουμ.

Δεύτερον, εδώ είναι όλοι χομπίστες! Οπότε, όλοι θα μπορέσουν να σε καθοδηγήσουν να φτιάξεις μια καμπίνα, αλλά είναι λίγο δύσκολο να σου προτείνουν κάποιον που να φτιάχνει καμπίνες, διότι σαν φόρουμ δεν προωθούμε κάποιον (ώστε να μη θεωρηθεί διαφήμιση).

Ίσως, όμως, κάποιο από τα παιδιά μπορεί να απαντήσει στο ερώτημά σου με πμ! ;)
 
συγνώμη για τα greeklish

αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμήσω.

πάντως από τα λίγα που είδα σας συγχαίρω είναι πραγματικά πολύ δημιουργικά.
 
συγνώμη για τα greeklish

αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμήσω.

πάντως από τα λίγα που είδα σας συγχαίρω είναι πραγματικά πολύ δημιουργικά.
 
DSCF0532.jpg

ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ ΛΙΓΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΚΑΜΠΙΝΑΚΙ ΜΟΥ.

DSCF0530.jpg

DSCF0533.jpg
 
...portable θηρίο ?


Μπράβο.



Στο εσωτερικό του,τι hardware έχει ?



Πες μας λίγα λόγια.
 
Πίσω
Μπλουζα