Κατασκευή arcade καμπίνας ΜΑΜΕ

ξερω κγω τα εχουν παρατησει μεσα καθε μερα τα βλεπω κ τα λιγουρεβομαι,μενω διπλα ακριβος,φοβαμαι μη μζ ρωτανε τι το θελω κ τετοια,ειναι κατασχεμενα με φρουτακια λογικα γι'αυτο!
 
Δεν νομίζω ότι η ΔΟΥ μπορεί να σου πουλήσει κατασχεμένα αντικείμενα, είτε φτηνά είτε ακριβά. :p

Αυτά καταλήγουν στον ΟΔΔΥ και εκποιούνται σε πλειστηριασμούς αν είναι κάτι νόμιμο (πχ αυτοκίνητα) ή καταστρέφονται αν είναι κάτι πλήρως απαγορευμένο (πχ φρουτάκια)
 
Γιαυτο κολλαω να ρωτησω
 
"ου μπλέξεις" ακουγεται σε εμένα, αλλα ετσι στον χαβαλε για ρώτα... στο κατω - κατω μια ερώτηση θα κάνεις, δεν τρέχει και τιποτα. το πολύ-πολύ να ζητήσουν το κατι τις τους για κάτι παραπάνω από μια απλή ...απαντηση......
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
γιατί μου σβήσατε τα post που έκανα εδώ? παραβίασα κάποιο κανόνα του forum ?
 
καλησπέρα ....

ξεκίνησα να φτιάξω και εγώ την καμπινουλα αλλα δεν μπορώ να βρώ καποιον να μου κοψει τα mdf με τις ακτίνες οπως στα σχεδια.

Πήγα στο "φτιαξτο μονος σου" στο Γέρακα αλλα δεν μπορούν να κάνουν τους κύκλους μόνο σε μελαμίνη λενε ... οποτε δεν λεει !

Ξερετε σε ποιον να πάω ?

θα ήταν καλύτερα αντι για MDF να γίνει με κοντρα πλακέ θαλάσσης ? θα είναι πιστευω πιο αντοχής και πιο ελαφρύ.
 
johnktgr είπε:
καλησπέρα ....ξεκίνησα να φτιάξω και εγώ την καμπινουλα αλλα δεν μπορώ να βρώ καποιον να μου κοψει τα mdf με τις ακτίνες οπως στα σχεδια.

Πήγα στο "φτιαξτο μονος σου" στο Γέρακα αλλα δεν μπορούν να κάνουν τους κύκλους μόνο σε μελαμίνη λενε ... οποτε δεν λεει !

Ξερετε σε ποιον να πάω ?

θα ήταν καλύτερα αντι για MDF να γίνει με κοντρα πλακέ θαλάσσης ? θα είναι πιστευω πιο αντοχής και πιο ελαφρύ.
ενας οποιοσδηποτε μαραγκος θα σου κανει τη δουλεια,οι καμπινες ειναι φτιαγμενες για mdf κανονικα
 
ΜDF λεω κγω αυτο εχω βαλει στη δικια μου ειμαι στα τελειωματα μονο το control θελω,καλη επιμονη κ καλα κουραγια αφου μπηκεσ στο χορο καλη επυτιχια johnktgr
 
Γεια σας και από μένα,πριν μία βδομάδα ανακάλυψα αυτό το site και όταν είδα την καμπίνα του dkssprs αρρώστησα.

Σαν νοσταλγός και εγώ των Classic Arcade παιχνιδιών

ξεκινάω και εγώ την δημιουργία της δικιάς μου καμπίνας και ίσως χρειαστώ λίγη καθοδήγηση από εσάς που είστε πιο έμπειροι.

Είναι πρώτη φορά που θα ασχοληθώ με κοψίματα και κατασκευές (τεχνικός Υ/Η είμαι), ευτυχώς που δίπλα από το σπίτι μου είναι ένα ξυλουργείο οπότε θα έχω άμεση βοήθεια για τον σκελετό.

Σήμερα η άυριο όποτε προλάβω θα αγοράσω το MDF, μπορείτε να μου πείτε πόσο mdf θα χρειαστώ? Γιατί δεν μπορώ να το βγάλω με σιγουριά από τα σχέδια του weecade.

Αυτά για αρχή! Καλή μου τύχη! Θα επιστρέψω με νέα και ίσως ερωτήσεις!

ps. το αγόρασα το mdf (τελικά υπολόγησα τις διαστάσεις και είμαι έτοιμος για κόψιμο!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
κΑΛΗ τυχη φιλε εντος των ημερων θα μπη κ η δικια μου.
 
DREDD περιμενω να δω το καμαρι σου.

Καλή τύχη σε όλα τα παιδία που ξεκινάνε και να ξέρουν εδώ ειμαστε για να τους βοηθησουμε. ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ.
 
cambine

dkssprs είπε:
DREDD περιμενω να δω το καμαρι σου.Καλή τύχη σε όλα τα παιδία που ξεκινάνε και να ξέρουν εδώ ειμαστε για να τους βοηθησουμε. ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ.

Αμην κ ποτε φιλε μου,τελικα απο εσενα κολισα κ γω κ απο το φιλο bastef2,μπες στο profile μου να δεις φωτο θα βαλω κ αλλες. ;)
 
Άντε επιτέλους πήρε και πάλι ζωή το forum μετά από πάρα πολύ καιρό...

Φίλε DREDD χαίρομαι που το προχώρησες το καμπινάκι και ότι χρειαστείς μην διστάσεις να ρωτήσεις, αυτό ισχύει και για τα άλλα παιδιά...
 
καλως σας βρηκα,μου χαρισαν μια καμπινα νανακι με τετρις και φρουτακι

και ετοιμαζομαινα την χειρουργησω for mame

gigabyte p55 ud6

8gb ram

9800gtx

i pac

24 ιντσες μονιτορ

sanwa joustick+buttons

2.1soundsystem
 
subzero79 είπε:
καλως σας βρηκα,μου χαρισαν μια καμπινα νανακι με τετρις και φρουτακικαι ετοιμαζομαινα την χειρουργησω for mame

gigabyte p55 ud6

8gb ram

9800gtx

i pac

24 ιντσες μονιτορ

sanwa joustick+buttons

2.1soundsystem
πολυ ενδιαφερον pc,θα παιζεις και αλλα πραματα εκτος του mame αλλα επισης καταλληλα για καμπινα
 
bastef2 είπε:
Άντε επιτέλους πήρε και πάλι ζωή το forum μετά από πάρα πολύ καιρό... Φίλε DREDD χαίρομαι που το προχώρησες το καμπινάκι και ότι χρειαστείς μην διστάσεις να ρωτήσεις, αυτό ισχύει και για τα άλλα παιδιά...

Να σε καλα bastef2 ναι παει καλα ελπιζω να σου αραισει αλλα εχει δουλεια ακομα..
 
Ευχαριστώ φιλοι ... παραλβανω και εγω τα mdf και ελπιζω ολα να πανε καλα..... μια ερωτηση ....

1. στο Mdf ειναι καλυτερα να γίνει εργαλειο στις ακρες στρογγυλό ή να γίνει ισιο και να κοληθεί καποια ταινία στο τέλος ?

2. Θα ηθελα απο καποιον ειδικό να μου πει τι υλικα χρειαζεται για να λακαριστεί (με το χερι) έτσι ωστε μετα να κοληθουν τα αυτοκολητα.

3. υπαρχουν καπου στο δικτυο ετοιμα θεματα για την weecade καμπινα ?

ευχαριστω
 
Και εγώ με χαρά σας ενημερώνω οτι μετά από τόσους μήνες που το project πάγωσε για διάφορους λόγους...άυριο βάφεται η καμπίνα και ξεκινάει σιγά σιγά η εγκατάσταση. Άντε πάλι να διαβάσω από την αρχή οδηγείες και σχέδια,γιατί τα έχω ξεχάσει όλα από το καλοκαίρι...άντε να δούμε!!
 
Πίσω
Μπλουζα