Κατηχητικό

Εγω παντως τα χρησιμοποιουσα για το φυσοκαλαμο !!! :D
 
Zippo είπε:
εγώ είχα πει σε μια θεούσα φιλόλογο στο γυμνάσιο οτι οι καρχαρίες δεν είναι κακα ζώα, γιατι ώς ζώα δεν έχουν αντίληψη για το τι είναι καλο και κακό και λειτουργούν με βάση το ένστινκτο τους και αυτη με μάλωσε και μετα φώναξε του γονείς μου για να τους ρωτήσει αν εχω ψυχολογικά προβληματα.
Χα χα χα έλεος! Δάκρυσα από τα γέλια!
 
Αν και δεν εχω για προσωπικους λογους αυτα τα εντυπα, βρηκα ενα μερος τους που μιλανε για την μουσικη, απο κατι φυλαδια που μοιραζανε κατι χριστιανοι εξω απο την συναυλια των kiss (οπου εδω πρεπει να πω πως ενα παιδικο ονειρο εκπληρωθηκε και οτι η συναυλια ροκαρε 666 γαλαξιες).

Απολαυστε!

img018pa3.png


img019kb5.png


Υγ. Οι ανθρωποι σαν την φιλολογο για την οποια μιλησε ο ζιπος, ειναι επικινδυνοι και θα επρεπε να απομακρυθουν απο την ανθρωπινη κοινωνια.

img019kb5.jpg

img018pa3.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
BlueBlazesLogo94.gif


τετοιοι τυπαλδοι και έντυπα ρουλάρουν τρέλλα! Γουσταρω να τα διαβάζω και ας με εκνευρίζουν. Θυμάμαι ένα δήθεν ντοκιμαντερ που είχε δει σχετικά με αυτο το θέμα που κατηγορούσανε όλη την ρόκ μουσική.
 
Κατηχητικο πηγαινα μεχρι πρωτη γυμνασιου και δε μου αρεσε ιδιαιτερα. Πρεπει να πω ομως οτι δεν ειμαι Ορθοδοξος οποτε οι εικονες που εχω ειναι πολυ διαφορετικες απο τις δικες σας. Δεν ειχαμε ουτε κυριουλες να μοιραζουν φυλλαδια παραεκκλησιαστικων οργανωσεων ουτε τετοια.

Ακομα θυμαμαι (!?!?!?!?!?) την κατηχητρια που ειχα στην πρωτη δημοτικου που πρεπει να ηταν κατι σαν φοιτητρια θεολογιας... αν η εικονα που εχω ειναι σωστη, τωρα τηνκανω καπου στα 25... μιλαμε ειχε εντυπωσιασει και τον πατερα μου ... χιχι :D

Απο την κατηχηση δε θυμαμαι ΤΙΠΟΤΑ... μονο οτι καναμε κατι εργασιες, ζωγραφιες, βλεπαμε σλαιντς κλπ, απο τα οποια μαλλον δεν καταλαβαινα τιποτα.. :p
 
εγω δε πηγα,

επειδη οι γονεις μου δεν ειναι

χριστιανοι,

δε λεω τι (ουτε ιεχωβαδες)
 
Διαφωνώ κάθετα. :D Φυσοκάλαμο πλαστικό only! Είχε και μεγαλύτερο βεληνεκές!
 
Nα ένα εξώφυλλο Προς τη Νίκη που βρήκα με το στανιό

 
Βασικά η μάνα μου είναι συνδρομήτρια στο "Προς την Νίκη",υπάρχει ακόμα!!,εγώ φυσικά δεν

πήγα ποτέ κατηχιτικό γιατί δέν είμαι αυτής της σχολής
 
Juanita είπε:
Θα κοιτάξω,
αν δεν τα έχω στείλει στην ανακύκλωση... :what:
Εκπλήσσομαι που υπάρχουν πιθανότητες να τα έχεις κρατήσει ! :eek:

Το χειμώνα, όταν είχαμε συγγενή στο νοσοκομείο κ έκανα επισκέψεις καθημερινά, έφτασα σε τέτοια απελπισία (δεν είχα τίποτα μαζί μου να διαβάσω :cry: ) κ ξεκίνησα να ξεφυλλίζω το "Προς την Νίκη" -υπήρχαν άφθονα τεύχη - κατέληξα να τα ξεκοκκαλίσω λολ :D

Το πιο αστείο θέμα που διάβασα είχε να κάνει με τα καιρικά φαινόμενα! Ξεκινούσε με ένα ποτ-πουρί με χωρία από τις διαθήκες σχετικά με καιρικά φαινόμενα κ στη συνέχεια ο συντάκτης του θέματος προσπαθούσε να το προσεγγίσει κ "επιστημονικά", αναφέροντας τη συμβολή της επιστήμης στην πρόβλεψη του καιρού. Μετά από τη δήθεν επιστημονική ανάλυση, ως δια μαγείας έφτανε χονδρικά στο συμπερασμα ότι "καλή η επιστημή, αλλά ό Θεός ορίζει τα καιρικά φαινόμενα!"

:D
 
sofiakosm είπε:
Μετά από τη δήθεν επιστημονική ανάλυση, ως δια μαγείας έφτανε χονδρικά στο συμπερασμα ότι "καλή η επιστημή, αλλά ό Θεός ορίζει τα καιρικά φαινόμενα!":D

Να γελασω ή μηπως να κλαψω??? Μαλλον θα δειρω :bash:

Δεν πηγα ποτε κατηχητικο, ουτε τεθηκε ποτε τετοιο θεμα (ευχαριστω μαμα και μπαμπα :clap: ).
 
Απο το κατηχητικο περασα και εγω για ενα διαστημα. Αυτο εμελε να μου προκαλεσει την καλυτερη εκπληξη αργοτερα στο γυμνασιο. Ο λογος, ηταν η κυρια που μας εκανε το κατηχητικο, να το κανει απο χομπυ καθως η κανονικη της εργασια ηταν Θεολογος στο γυμνασιο που θα πηγαινα αργοτερα! Ετσι, οταν αργοτερα με βρηκε εκει, εκτος απο τα Προς τη Νικη που με φορτωνε οπου με εβρισκε, τα 20αρια αρχισαν να πεφτουν συννεφο λογω και της πρωιμης καλης διαγωγης παλιοτερα στο κατηχητικο. Και αντε θα πειτε.. καλο παιδι. Χμ.. ναι δεν λεω.. αλλα με μακρια μαλλια, μποτες, σκισμενα ξεβαμενα τζην και t-shirt Dokken!

Δηλαδη, αν φορουσα και t-shirt Stryper, θα με προτεινε και για υποτροφια!!! :)
 
malvina είπε:
Nα ένα εξώφυλλο Προς τη Νίκη που βρήκα με το στανιό
Με τη θρησκεία και τα δόγματα δεν τα πάω καλά, αλλά το συγκεκριμένο εξώφυλο ΣΚΙΖΕΙ !!!
 
exetlaios είπε:
Με τη θρησκεία και τα δόγματα δεν τα πάω καλά, αλλά το συγκεκριμένο εξώφυλο ΣΚΙΖΕΙ !!!
Δεν λεω, καλή φάση το αγγελάκι αλλά στην προκειμένη περίπτωση θα προτιμούσα να χάσκει ένα Μ60Α3 φάτσα κάρτα.
 
sofiakosm είπε:
Μετά από τη δήθεν επιστημονική ανάλυση, ως δια μαγείας έφτανε χονδρικά στο συμπερασμα ότι "καλή η επιστημή, αλλά ό Θεός ορίζει τα καιρικά φαινόμενα!":D


Αν ταυτίσουμε την έννοια "Θεός" με τη στενή έννοια της φύσης... τότε μάλλον ο συντάκτης έχει δίκιο... :cool:
 
telonio είπε:
Δεν λεω, καλή φάση το αγγελάκι αλλά στην προκειμένη περίπτωση θα προτιμούσα να χάσκει ένα Μ60Α3 φάτσα κάρτα.
Σωστοοός ! Που είναι και ρετρό ! :cool:
 
sofiakosm είπε:
Μετά από τη δήθεν επιστημονική ανάλυση, ως δια μαγείας έφτανε χονδρικά στο συμπερασμα ότι "καλή η επιστημή, αλλά ό Θεός ορίζει τα καιρικά φαινόμενα!":D
μπορεί να μιλάνε για τον ενα και μοναδικό θεο Στιβεν Σιγκαλ.
 
:headbangdude: Νιώστε:

Τα Χριστιανόπουλα θα πάμε με φτερά,


να πούμε μήνυμα που φέρνει την χαρά.



Μας περιμένει με λαχτάρα όλη η γη,



κι εμείς κινήσαμε πρωί με την αυγή.


 


Τίποτα στον δρόμο δεν μας σκιάζει,



ούτε η μπόρα ούτε το χαλάζι.



Έχουμε μαζί μας τον Χριστό,



σύντροφο χαράς, πατέρα κι αδελφό.


 


Εμπρός με μια ψυχή, μας περιμένει η Γή.


:ccool:

Το άσμα είχε και άλλα λόγια, αλλά μέχρι εκεί μας είχαν μάθει. :sealed:

Υ.Γ. Είχα αρκετό «όξος και χολή» να χύσω σε αυτό το νημάτιο αλλά με καλύψατε… :headbang:
 
Omenforever είπε:
:headbangdude: Νιώστε:
Τα Χριστιανόπουλα θα πάμε με φτερά,


να πούμε μήνυμα που φέρνει την χαρά.



Μας περιμένει με λαχτάρα όλη η γη,



κι εμείς κινήσαμε πρωί με την αυγή.


 


Τίποτα στον δρόμο δεν μας σκιάζει,



ούτε η μπόρα ούτε το χαλάζι.



Έχουμε μαζί μας τον Χριστό,



σύντροφο χαράς, πατέρα κι αδελφό.


 


Εμπρός με μια ψυχή, μας περιμένει η Γή.
Άι άι άιιιιιιι ! Σκιαχτικό το άσμα :D
 
Πίσω
Μπλουζα