Μάνα Είναι Μόνο Μία (MEGA)

Μιάς και ο τηλεοπτικός χρόνος είναι πολύτιμος και το mega δεν βάζει τους τίτλους τέλους της σειράς δείτε τους πως ήταν από το παρακάτω βίντεο.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=YOb9c5j8sLY&feature=channel_page]YouTube - MANA EINAI ΞΞΞΞ ΞΞΞ (Ξ?ΞΞ?ΞΞΞ Ξ?ΞΞΞΞ?Ξ£)
 
Τελοιο tsalk. Καλα το mega ειναι εντελως απαραδεκτο που τα πετσοκοβει.
 
Τουλάχιστον θα δούμε και το δεύτερο κύκλο!
 
Ενα ακομα bravo στο mega που αγνοησε το επεισοδιο που αφησε στη μεση την περασμενη Κυριακη και σημερα ξεκινησε απο το επομενο. Σιγα μην τους νοιαζει πραγματικα να δειξουν στο κοινο τις επετειακες σειρες. Τις διαφημισεις να κλεισουνε και μετα χε---καν.
 
tsalk είπε:
Χωρίς να θέλω να κάνω τον έξυπνο κάθε φορά που έχει μια σειρά ή εκπομπή τέτοιες ώρες προγραμματίζω το dvd μιά ώρα πιο πριν να αρχίσει και να κλείσει πολύ αργότερα από την έναρξη της επόμενης εκπομπής. Μπράβο σου θα μου πείτε, καλά κάνεις.Αλλά ακόμα και έτσι μου έχει τύχει να μην γράψω ολόκληρο αυτό που ήθελα. Φανταστήτε τι ώρα και με τι απόκλιση από το πρόγραμμα το έπαιξαν.

Απαράδεκτοι οι άνθρωποι για να μην πω τίποτα άλλο.
Και εγω κατι αναλογο κανω, αλλα αρκετες φορες παλι χανεται η αρχη ή το τελος μια και η αποκλιση μπορει ανετα να υπερβει το μισαωρο. Την Κυριακη το "Μανα ειναι..." ξεκινησε αρκετα νωριτερα με αναλογα αποτελεσματα!
 
Ναι,το "μάνα είναι μόνο μια" έχει κόψει αρκετά σημεία!Από το επεισόδιο που εμφανίζεται για πρώτη φορά έστω και στους Guests η Λιάνα Παρούση,έχει κόψει την εμφάνισή της,και την βλέπουμε στο επόμενο επεισόδιο!
 
Στο δεύτερο κύκλο δεν δείχνει τους ίδιους τίτλους τέλους!
 
Όχι, και οι τίτλοι αρχής και οι τίτλοι τέλους είναι διαφορετικοί. (δεν τους ανεβάζω γιατί θα τους δείτε από το επόμενο Σαββατοκύριακο)
 
΄Να ρωτήσω κάτι ορμώμενος από το σχόλιο του ChristosM. Τελικά αξίζει να τις έχει κανείς στη συλλογή του αυτές τις σειρές πετσοκομμένες η να περιμένει μήπως τα εγγόνια του αξιωθούν να δουν σωστές και ολοκληρωμένες τις σειρές;Δηλαδή να πω ότι έχω το Μάνα είναι μόνο μία εκ του οποίου τα επ. 3-5 είναι σε 1 επεισόδιο (χωρίς τα ονόματα των γκεστ) και το επ. τάδε μισό. Μάλλον δεν αξίζει ε; :)
 
mhmerotategiatipino είπε:
΄Να ρωτήσω κάτι ορμώμενος από το σχόλιο του ChristosM. Τελικά αξίζει να τις έχει κανείς στη συλλογή του αυτές τις σειρές πετσοκομμένες η να περιμένει μήπως τα εγγόνια του αξιωθούν να δουν σωστές και ολοκληρωμένες τις σειρές;Δηλαδή να πω ότι έχω το Μάνα είναι μόνο μία εκ του οποίου τα επ. 3-5 είναι σε 1 επεισόδιο (χωρίς τα ονόματα των γκεστ) και το επ. τάδε μισό. Μάλλον δεν αξίζει ε; :)
Και εγω εχω προβληματιστει αρκετα. Ομως επειδη δεν εχω καμμια εμπιστοσυνη στο mega πια, ισως να μην εχουμε αλλη ευκαιρια.

Μακαρι να εβγαιναν σε dvd να ξεμπερδευαμε.
 
Όπως κάνει η Αμερική ε;(τοχω ξαναγράψει και αλλού ότι στην Αμερική που πήγα το χειμώνα είχαν βάλει όλες τις σειρές τους σε ντιβιντί, Χρυσά κορίτσια, Μικρό σπίτι στο λειβάδι κλπ.). Δεν πρόσεξα εταιρείες παραγωγής κλπ αλλά σίγουρα είχε και το λογότυπο του καναλιού που τις μετέδιδε. Εμείς γιατί είμαστε πάντα τόσο πίσω;Βγάλε τις σειρές σου σε ντιβιντί κι ας είναι μάπα (για αρχειακούς λόγους ακόμη και η Δίψα μου αρέσει, πόσο μάλλον η Οικογένεια ή το Γαλάζιο Διαμάντι ή έστω τα Μπακούρια)
 
mhmerotategiatipino είπε:
Όπως κάνει η Αμερική ε;(τοχω ξαναγράψει και αλλού ότι στην Αμερική που πήγα το χειμώνα είχαν βάλει όλες τις σειρές τους σε ντιβιντί, Χρυσά κορίτσια, Μικρό σπίτι στο λειβάδι κλπ.). Δεν πρόσεξα εταιρείες παραγωγής κλπ αλλά σίγουρα είχε και το λογότυπο του καναλιού που τις μετέδιδε. Εμείς γιατί είμαστε πάντα τόσο πίσω;Βγάλε τις σειρές σου σε ντιβιντί κι ας είναι μάπα (για αρχειακούς λόγους ακόμη και η Δίψα μου αρέσει, πόσο μάλλον η Οικογένεια ή το Γαλάζιο Διαμάντι ή έστω τα Μπακούρια)
Δεν νομιζω πως ειναι δυνατον αυτο. Μονο πολυ συγκεκριμενες σειρες που εκαναν μεγαλη εντυπωση (Απαραδεκτοι, Αυθαιρετοι, Εγκληματα, Παρα 5 κτλ) θα μπορουσαν να βγουν σε dvd και να καλυψουν εστω τα εξοδα τους. Η μονη σωστη κινηση θα ηταν να παρεχουν τα ιδια τα καναλια τις πολυ παλιες σειρες τους για κατεβασμα απο το κοινο. Κατι που απο την μια θα εκανε πολυ καλη εντυπωση για την δημοσια εικονα τους, αλλα θα απεκλειε την χρηση τους για να βουλωνουν τρυπες στο προγραμμα τους.
 
To θέμα είναι ότι ούτε dvd είναι διατεθιμένα να βγάλουν τα κανάλια με κάποιες από τις σειρές τους (παλιές επυτυχίες τους), ούτε έχουν σκοπό να τις διαθέσουν για κατέβασμα από τους όποιους ενδιαφερόμενους. Το μόνο που θέλουν είναι να καλύπτουν τον τηλεοπτικό χρόνο εισπράτοντας τα χρήματα τον διαφημήσεων, άσχετα αν πετσοκόβουν τα επεισόδια που προβάλουν προκειμένου να χωρέσουν στον τηλεοπτικό χρόνο που έχουν στην διάθεσή τους. Αυτό όπως έχουμε ξαναπεί συμβαίνει στις επαναλήψεις της πρωινής ζώνης, ενώ ευτυχώς στις νυχτερινές επαναλήψεις σειρών τα επεισόδια παίζονται αυτούσια (έτσι νομίζω δηλαδή)
 
tsalk είπε:
To θέμα είναι ότι ούτε dvd είναι διατεθιμένα να βγάλουν τα κανάλια με κάποιες από τις σειρές τους (παλιές επυτυχίες τους), ούτε έχουν σκοπό να τις διαθέσουν για κατέβασμα από τους όποιους ενδιαφερόμενους. Το μόνο που θέλουν είναι να καλύπτουν τον τηλεοπτικό χρόνο εισπράτοντας τα χρήματα τον διαφημήσεων, άσχετα αν πετσοκόβουν τα επεισόδια που προβάλουν προκειμένου να χωρέσουν στον τηλεοπτικό χρόνο που έχουν στην διάθεσή τους. Αυτό όπως έχουμε ξαναπεί συμβαίνει στις επαναλήψεις της πρωινής ζώνης, ενώ ευτυχώς στις νυχτερινές επαναλήψεις σειρών τα επεισόδια παίζονται αυτούσια (έτσι νομίζω δηλαδή)
Βασικα το θεμα ειναι παρα πολυ σχετικο με το Κυνηγι της Χαμενης Παιδικης Ζωνης στα ιδιωτικα καναλια. Και φυσικα με την Επιστροφη των Επαναληψεων Νο 34.
 
Και σημερα ειδα Μανα ειναι μονο μια. Τα τελευταια πεντε λεπτα του προηγουμενου επεισοδιου και το επομενο κανονικα. Αναρωτιεμαι το παιδι που τα ανεβαζει πως θα τα ανεβασει. Επ. ταδε με δωρο τα τελευταια πεντε λεπτα;η θα μπει στον κοπο για μονταζ?Ξυλο παιδια δειρτε τους.
 
Σημερα το mega εσπασε το προσωπικο του ρεκορ. Μετεδωσε 3 "νεα" επεισοδια, ολα κομμενα ειτε στην αρχη, ειτε στο τελος. Το 3ο το εκοψε στην μεση, αλλα μη νομιζετε πως σιγουρα θα δειξει την συνεχεια του το ερχομενο Σαββατο... Αυτα ειναι ψιλα γραμματα για το καναλι.
 
Αυτο το επεισοδιο το mega "το πηδηξε" στις τωρινες επαναληψεις. Το θυμαται κανεις?

Επεισόδιο 45

''Στην προηγούμενη ζωή''

'Ενα διαφορετικό επεισόδιο του ''Μάνα είναι μόνο μία'' με μεγάλη διάρκεια, πολύ μουσική, τραγούδι, χορό και ...υπνωτισμό!!

Ο 'Αλεξ ο υπνωτιστής μεταφέρει κάθε μέλος της οικογένειας Μωϋσιάδου στην προηγούμενη ζωή του, κι έτσι εμείς βλέπουμε την Πέρσα Ινδιάνα, την Ντίνα Ρωμαία αυτοκράτειρα, τη Ναταλία πόρνη στην τρούμπα, τον Βασίλη Μπολσεβίκο επαναστάτη, τον Μανώλη (διαχειριστή της πολυκατοικίας) Διοικητή των Ες-Ες, την Λίλη σταρ του βωβού κινηματογράφου και τη Μαίρη λαϊκή τραγουδίστρια σε κουτούκι.
 
Εγώ το θυμάμαι,με το Μουστάκα ήταν!Επίσης άκουσα ότι λόγω έκτακτων γεγονότων με τις πυρκαγιές,ένα επεισόδιο δεν μεταδόθηκε καθόλου και παραλήφθηκε!Το επεισόδιο 41 (21 του Β'Κύκλου)
 
thebest20 είπε:
Εγώ το θυμάμαι,με το Μουστάκα ήταν!Επίσης άκουσα ότι λόγω έκτακτων γεγονότων με τις πυρκαγιές,ένα επεισόδιο δεν μεταδόθηκε καθόλου και παραλήφθηκε!Το επεισόδιο 41 (21 του Β'Κύκλου)
Δεν τον θυμαμαι να παιζει στο Μανα... θα το ερευνησω.

Ναι ενα επεισοδιο ξεκινησε και κοπηκε λιγα λεπτα μετα χωρις να συνεχιστει. Ευτυχως ηταν απο τα χαζα επεισοδια.
 
Oύτε εγώ θυμάμε επεισόδιο με τον Μουστάκα. Λέτε να τα έχω χάσει τόσο και να μην θυμάμε ούτε εγώ. Θα ανοίξω τα κιτάπια μου να ψάξω.
 
Πίσω
Μπλουζα