Μεξικάνικες / Ισπανόφωνες σαπουνόπερες

κατερίναΚ ευχαριστω που την βρηκες, βρε ποσα χρονια είχα να την δω- αληθινη γυναίκα η μπειζα, οχι που μας στουμπώσανε μετα με την Φλορισιεντα!!!

ρετροφαν, δεν το είδα, καλέ υπηρχε εκεινος που την διεφθειρε τελικά !!!

για την μαριαννα και το ''οι πλουσιοι κλαινε'' τι να πω; τα καλυτερα, ολη η γειτονια μαζευονταν να την δει ..στον δρομο ουτε μυγα δεν κυκλοφορουσε- η δε θεια μου, την θεωρουσε καλλονη@! την Μαριαννα!!

η δε μπειζα, ηταν χρυσοποικιλτη!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sunset89 είπε:
Katerinak στο κάτω μέρος του πλαισίου μηνύματός σου, αφού το έχεις ποστάρει, υπάρχει η επιλογή "Επεξεργασία μηνύματος". Επειδή απαγορεύονται τα συνεχόμενα ποστ απο το ιδιο ατομο, όταν θες να γράφεις κάτι επιπλέον, χωρίς να έχει προηγηθεί μήνυμα άλλου μέλους, καλύτερα να εφαρμόζεις αυτό. Επεξεργασία και γράφεις ότι θες.Επίσης να θυμίσω ότι εδώ συζητάμε για σειρές που έχουν δημιουργηθεί μέχρι και το 1995. :)
σ ευχαριστω για τις οδηγιες,για να πω την αληθεια δεν το ηξερα,τωρα ομως το εμαθα :)

καπου ειχα δει οτι πρεπει να συζηταμε για σειρες μεχρι το 1995 απλα στο παραπανω ποστ πιστευα πως θα ειναι ολοκληρωμενη η απαντηση αν ανεφερα ονομαστικα τις αλλες 2 σειρες που ειναι πιο προσφατες αφου σεναριακα ειναι πανω κατω ιδιες και ειναι βασισμενες στην πιο παλια σειρα που ειναι γυρισμενη το 1985
 
είπα να γράψω σε αυτό το θέμα μιας και η σερά που ψάχνω είναι μεξικάνικη/ισπανόφωνη..

..δε θυμάμαι τίτλο καθόλου....ήμουν δημοτικό τότε. Αυτά που θυμάμαι είναι ότι την σειρά την έπαιζε ο ΑΝΤ1, το 98' η 99' ίσως και πιο πριν από αυτές τις χρονιές, θυμάμαι ότι την έβλεπα το καλοκαίρι και ότι είχε την εξής υπόθεση: ένας άντρας ιδιοκτήτης ενυδρείου με φάλαινες έκλεβε από πλούσιους (τώρα αν τα έδινε σε φτωχούς δε θυμάμαι!) και κάπου στην υπόθεση μπλεκόταν μια κωφάλαλη κοπέλα που την ερωτεύεται αυτός... μέχρι εδώ φτάνουν οι αναμνήσεις που έχω αυτά και θυμάμαι και το τραγούδι όταν ξεκινούσε η σειρά.. έψαξα on line με ότι μπορούσα να σκεφτώ αλλά χωρίς αποτέλεσμα... θυμάται μήπως κανείς ποια είναι? pleaaaaseee!!! έχω φάει τον τόπο..... :(
 
ναιιιι!!! να σαι καλά jimijoop έψαχνα αρκετό καιρό σε ευχαριστώ πολύ :D
 
Με τη Βερόνικα Κάστρο πρωταγωνίστρια προβλήθηκε κάπου το 90 σε ιδιωτικό κανάλι και η σειρά "Pueblo chico, inferno grande". Ήταν η τελευταία της εμφάνιση σε πρωταγωνιστικό ρόλο σε σαπουνόπερα. Δε θυμάμαι τον τίτλο της σειράς στα ελληνικά και δεν είμαι σίγουρη αν είναι πριν το 1995.
 
kleida08 είπε:
Με τη Βερόνικα Κάστρο πρωταγωνίστρια προβλήθηκε κάπου το 90 σε ιδιωτικό κανάλι και η σειρά "Pueblo chico, inferno grande". Ήταν η τελευταία της εμφάνιση σε πρωταγωνιστικό ρόλο σε σαπουνόπερα. Δε θυμάμαι τον τίτλο της σειράς στα ελληνικά και δεν είμαι σίγουρη αν είναι πριν το 1995.
wikipedia οποτε ειναι παραγωγης 1997 (εκτος χρονολογικων οριων του φορουμ) και λογικα στην Ελλαδα προβληθηκε αργοτερα
 
Καλησπερα!! Μολις εγινα μελος του φορουμ, επειδη βρισκω αρκετα ενδιαφερον τα οσα συζητατε!

Αλλα πιο συγκεκριμενα, θα ηθελα να μου πειτε αν μπορω να δω καπου την σειρα "Angela" μεταγλωτισμενη στα ελληνικα, ή με ελληνικους ή αγγλικους ή γερμανικούς υπότιτλους.

Ευχαριστω πολυ, προκαταβολικα!
 
Komissa είπε:
Καλησπερα!! Μολις εγινα μελος του φορουμ, επειδη βρισκω αρκετα ενδιαφερον τα οσα συζητατε!
Αλλα πιο συγκεκριμενα, θα ηθελα να μου πειτε αν μπορω να δω καπου την σειρα "Angela" μεταγλωτισμενη στα ελληνικα, ή με ελληνικους ή αγγλικους ή γερμανικούς υπότιτλους.

Ευχαριστω πολυ, προκαταβολικα!
Καλώς μας ήρθες! :)

Ξεκινάς ψάχνοντας σε Amazon & E-bay. Αν δεν αποδώσει καρπούς η έρευνα, επανέρχεσαι μήπως κάποιος συμφορουμίτης μπορεί να προτείνει κάποιον νόμιμο τρόπο κτήσης! ;)
 
Μικρη μου Σολεδαδ, Rosa Salvaje και φυσικα το και οι Πλουσιοι Κλαινε...Και βεβαια σε ολα, διπλος ρολος, ειτε απο την Καστρο που επαιζε την τιμια αλλα και την μεγαιρα , ειτε απο ανδρα ξερολουκουμο που εκανε το συζυγο και παραλληλα το χαμενο γιο. Θυμαμαι σε ενα απο εκεινα τα...μουσικα διαλλειματα της Ερτ (προφανως τους εμεναν ξεμπαρκα 10-15 λεπτα μεταξυ εκπομπων) ειχα δει την Καστρο (που παρ΄ολο θεόκοντη εκτος απο τραγουδιστρια, παρουσιαστρια ηταν ΚΑΙ μοντελο) σε συναυλια στο Μεξικο, μπροστα απο κατι χιλιαδες νοματαιους.Τα τελευταια χρονια παρουσιαζει το Big Brother στο Μεξικό.
 
Θυμάται κανείς μία λατινοαμερικάνικη σειρά, αρχές 90's, που νομίζω, χωρίς να ξέρω σίγουρα, ότι ο ελληνικό τίτλος ήταν "Η εκδίκηση;" Στην κρατική τηλεόραση ήταν, με μία ξανθιά και μία μελαχροινή, τη Μάρθα, που ήταν ερωτευμένες με τον ίδιο άντρα, κάποιον Αλεξάντρο μάλλον, ο οποίος είχε κι ένα γιό από προηγούμενο γάμο. Οι δύο αυτές αντίζηλες τελικά προέκυψε ότι ήταν αδερφές, που ορφάνεψαν και χάθηκαν από παλιά. Υπήρχε κι ένας Χούλιο που ήταν ερωτευμένος με την ξανθιά, ενώ η οικογένεια του Αλεξάντρο ήταν πολύ πλούσια και προβληματική επίσης. Ο γέρος πατέρας είχε πολλά παιδιά, τον Αλεξάντρο κι έναν άλλο γιό τους είχε με την παλιά του γυναίκα, η οποία τρελάθηκε, και τα υπόλοιπα, δύο ξανθές κόρες κι έναν γιό, με τη καινούργια. Ήταν μία σειρά με πολύ δράμα, ταραγμένες σχέσεις και τραγικές καταστάσεις, όπως τα περισσότερα λατινοαμερικάνικα άλλωστε! Μπορεί και να έχει αναφερθεί ήδη και να μην το κατάλαβα!
 
Έπαθα πλάκα!!!!!!Η Veronica Castro είναι 61 και έβαλα ένα πρόσφατο video να τη δω.Δεν της φαίνεται καθόλου.Αν δεν την ήξερα,θα έλεγα ότι είναι γύρω στα 45.Οι λατίνες γενικά έχουν πολύ καλό DNA και μεγαλώνουν όμορφα και φυσικά.
 
Δε νομίζω κάποια από αυτές να παίχτηκε στην Ελλάδα.
 
[edit] Από τους κανονισμούς του φόρουμ

6. Aπαγορεύονται αυστηρά τα αντιαισθητικότατα GREEKLISH, δηλαδή τα Ελληνικά γραμμένα με λατινικούς χαρακτήρες. Μηνύματα που θα είναι γραμμένα σε φραγκοχιώτικα θα διαγράφονται ΑΜΕΣΑ από τους διαχειριστές & τους συντονιστές χωρίς δεύτερη προειδοποίηση ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ τους μεγέθους τους ή της ποιότητας του περιεχομένου τους. Εξαιρέσεις δε θα γίνονται για κανέναν. Ο συγκεκριμένος κανόνας αποτελεί μια άριστη ευκαιρία να αποδειχθεί ποιοί πραγματικά νοιάζονται για την εμφάνιση και την ποιότητα αυτού του δικτυακού τόπου, για την οποία τόσο έχουν κοπιάσει οι συντελεστές του.
[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση kounoupi αλλά η La Usurpadora (paulina) είναι του 1998 ==> εκτός χρονολογικών ορίων του φόρουμ (ως και το 1995) :)
 
ισπανόφωνες σαπουνόπερες του 90

Kambia είπε:
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση kounoupi αλλά η La Usurpadora (paulina) είναι του 1998 ==> εκτός χρονολογικών ορίων του φόρουμ (ως και το 1995) :)
Καλησπέρα

Ήθελα να ρωτήσω αν θυμάται κανείς τον τίτλο μιας ισπανόφωνης σαπουνόπερας του '90. Νομίζω ότι είχε το όνομα της πρωταγωνίστριας. Ήταν μια κοπέλα που είχε ερωτευτεί και κάνει σχέση με έναν παντρεμένο. Μετά παντρεύτηκε κάποιον άλλο που είχε κληρονομικότητα τρέλας. Ξανασυναντήθηκε με τον παντρεμένο και απέκτησε και ένα παιδί μαζί του. Κάτι άλλο που θυμάμαι είναι ότι είχε και μια ξαδέρφη που μένει έγκυος από τον αγαπημένο της με τον οποίο έχουν χαθεί.

Υπήρχε και ένα άλλο σήριαλ, επίσης τη δεκαετία του '90, στο οποίο μια κοπέλα και ένας νέος ερωτεύονται. Εκείνη είναι πλούσια και έχει ένα ράντζο. Στο ράντζο δουλεύει ως επιστάτης ένας παλιάνθρωπος που τελικά αποδεικνύεται ότι είναι πατέρας του νέου.

Αν μπορεί κάποιος ας μου θυμίσει τους τίτλους.

Ευχαριστώ.
 
Tina Spyrou είπε:
Ήθελα να ρωτήσω αν θυμάται κανείς τον τίτλο μιας ισπανόφωνης σαπουνόπερας του '90. Νομίζω ότι είχε το όνομα της πρωταγωνίστριας. Ήταν μια κοπέλα που είχε ερωτευτεί και κάνει σχέση με έναν παντρεμένο. Μετά παντρεύτηκε κάποιον άλλο που είχε κληρονομικότητα τρέλας. Ξανασυναντήθηκε με τον παντρεμένο και απέκτησε και ένα παιδί μαζί του. Κάτι άλλο που θυμάμαι είναι ότι είχε και μια ξαδέρφη που μένει έγκυος από τον αγαπημένο της με τον οποίο έχουν χαθεί.
Σ' αυτό μπορώ να σε βοηθήσω. Μιλάς για το "Αλλόντρα" όπου πρωταγωνιστούσε η Αϊμέ του "Αϊμέ αγάπη μου" Άνα Κολτσέρο. Για να είμαι ειλικρινής, πολύ περισσότερο από την πρωταγωνίστρια, συμπαθούσα την απατημένη σύζυγο Κριστίνα.
 
Ευχαριστώ πολύ. Δεν έχεις κι άδικο για την Κριστίνα.
 
Πίσω
Μπλουζα