Μόνο για γυναίκες

Στυλ για καλοκαίρι, Ναθαναήλ, Τζάκι Κένεντι, Μπακόλ, Ωντρευ, Αβα, Ειρήνη Παππα
 
Ε, ναι. Ειναι πολυ γνωστη η πρωτια της Max Factor.
FB_IMG_1656737120465.jpg
Ενώ η Μπαρντό προτιμούσε περισσότερο χρώμα στα μάτια και τα τόνιζε με nude χειλη , η Μαιρυλιν νομιζω τόνιζε και χείλη και ματια το ίδιο. Ίσως περισσότερο να τόνιζε τα χείλη...
 
Ενώ η Μπαρντό προτιμούσε περισσότερο χρώμα στα μάτια και τα τόνιζε με nude χειλη , η Μαιρυλιν νομιζω τόνιζε και χείλη και ματια το ίδιο. Ίσως περισσότερο να τόνιζε τα χείλη...
Πολυ σωστα. Ειναι βεβαια και τι ταιριαζει στην καθεμια. Κι εμενα το ιδιο με τη Β.Β. μου αρεσει. Να τονιζω τα ματια με μαυρο μολυβι.
Αν εχω αυτο, δε χρειαζομαι τιποτε αλλο για να τα βαψω.
 
Πολυ σωστα. Ειναι βεβαια και τι ταιριαζει στην καθεμια. Κι εμενα το ιδιο με τη Β.Β. μου αρεσει. Να τονιζω τα ματια με μαυρο μολυβι.
Αν εχω αυτο, δε χρειαζομαι τιποτε αλλο για να τα βαψω.
Βambi , συμφωνώ με την Μαιρυλιν μου αρέσουν τα κόκκινα χείλη με περίγραμμα.
 
Βambi , συμφωνώ με την Μαιρυλιν μου αρέσουν τα κόκκινα χείλη με περίγραμμα.
Βεβαια. Μπορει το εντονο μολυβι να μη σου ταιριαζει. Εγω παλι, δεν τα παω καλα με τα κοκκινα κραγιον.
Τωρα που ξαναβλεπω τη Μαιριλιν στη φωτογραφια λιγο πιο πανω, που ειναι η ελια στο αριστερο της μαγουλο;
 
Βεβαια. Μπορει το εντονο μολυβι να μη σου ταιριαζει. Εγω παλι, δεν τα παω καλα με τα κοκκινα κραγιον.
Τωρα που ξαναβλεπω τη Μαιριλιν στη φωτογραφια λιγο πιο πανω, που ειναι η ελια στο αριστερο της μαγουλο;
Nομιζω πως ήταν φεικ η αν υπήρχε την τονιζε
 
9xdV_-rg_400x400.jpg1810f8971fa29e28845b5121d9f000ac.jpgμου αρέσει πολύ το μεικ απ της Καρύδη που τονίζει πάλι τα χείλη της όχι τόσο τα μάτια. Ειναι επίσης ξανθιά και με πολύ λευκή επιδερμίδα
 
μου αρέσει πολύ το μεικ απ της Καρύδη που τονίζει πάλι τα χείλη της όχι τόσο τα μάτια. Ειναι επίσης ξανθιά και με πολύ λευκή επιδερμίδα
Eμενα μου αρεσει πιο πολυ στην επανω φωτογραφια που εχει τα ματια της περισσοτερο τονισμενα σε σχεση με την κατω.
Τα σχεδον αβαφα ματια μου φαινονται γυμνα. Δεν τα μπορω καθολου.
 
Eμενα μου αρεσει πιο πολυ στην επανω φωτογραφια που εχει τα ματια της περισσοτερο τονισμενα σε σχεση με την κατω.
Τα σχεδον αβαφα ματια μου φαινονται γυμνα. Δεν τα μπορω καθολου.
IMG_20220702_175923.jpg
Στις μελαχρινές γυναίκες με σταρένια επιδερμίδα μου αρέσουν πολύ τα " γεμάτα" μάτια με φλεβαριδες μεγάλες κτλ και τα χείλη πιο απλά
 
Στις μελαχρινές γυναίκες με σταρένια επιδερμίδα μου αρέσουν πολύ τα " γεμάτα" μάτια με φλεβαριδες μεγάλες κτλ και τα χείλη πιο απλά
Ωραιο βαψιμο και ας το βλεπω στη Ναθαναηλ. Το καλο να λεγεται. :)
 
Προβολή συνημμένου 244991
Ενώ η Μπαρντό προτιμούσε περισσότερο χρώμα στα μάτια και τα τόνιζε με nude χειλη , η Μαιρυλιν νομιζω τόνιζε και χείλη και ματια το ίδιο. Ίσως περισσότερο να τόνιζε τα χείλη...
Ωστόσο η μία με την άλλη είχαν και μερικά χρόνια διαφορά ως προς την παρουσία τους στην μεγάλη οθόνη. Η Marilyn φορούσε eyeliner και κόκκινο κραγιόν γιατί αυτό ήταν στη μόδα την εποχή που μεσουρανούσε στο κινηματογραφικό στερέωμα. Δεν ξέρουμε αν θα υιοθετούσε και κάποιο άλλο μακιγιάζ αν ζούσε περισσότερα χρόνια. Παρ' όλα αυτά συμφωνώ με την Bambi, σημασία έχει τι ταιριάζει στην καθεμιά.
 
Oπωσδηποτε ειναι και θεμα εποχης. Ηδη η Μαιριλιν με το που αλλαξε η δεκαετια και ηρθε το '60 αρχισε να τονιζει τα ματια της περισσοτερο απο ο,τι συνηθιζε.
Η δε Μπριζιτ απο την αλλη, εχει δηλωσει επανειλημμενως μεσα στην αυτοβιογραφια της οτι απεχθανεται τα κοκκινα κραγιον, πραγμα που το εχει αποδειξει πολλες φορες ως τωρα. Διηγειται μαλιστα και μια ιστορια απο τα πρωτα χρονια της καριερας της. Δεν ειχε κανει ακομα το Και ο Θεος επλασε τη γυναικα, δεν ηταν ακομα πολυ γνωστη και γυριζε μια ταινια της κακιας ωρας. Αυτο ομως που την πειραξε περισσοτερο απο ολα ηταν πως σκηνοθετης και μακιγιεζ απαιτουσαν να φοραει ενα κραγιον κατακοκκινο, κατι που την εκανε, οπως περιγραφει, να αισθανεται απαισια. :)
 
Oτι πάει της καθεμιάς απλά παρατηρώ ότι γυναίκες με ανοιχτόχρωμα χρώματα τονίζουν χείλη και μάγουλα με ρουζ περισσότερο
1200px-Michelle_Williams_2012_Shankbone.jpegMichelleWilliams-2020.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα