Οι Τρεις Χάριτες (1990 MEGA)

Για τηλεοπτικό spot μιλάω, βρε χαζούλη! :)

Μάλιστα οι τρείς διάσημες ηθοποιοί ήταν ντυμένες νεράϊδες.

Πρόκειται για ένα πολύ παλιό spot των mid-1990s που προβλήθηκε σ'όλα σχεδόν τα μεγάλα ιδιωτικά κανάλια.
 
Μάλιστα...δεν το θυμάμαι!Πως και δεν έχει ανέβει στο youtube!
 
sparklingeagle είπε:
Επειδή μιλάτε τόσην ώρα για τις τρεις χάριτες, το ξέρατε ότι πρωταγωνίστησαν σε διαφημιστικό spot της ΜΕΓΑ Disposables για βρεφικές πάνες;
Ναι και μαλιστα θυμαμαι και τις δυο εκδοχές της. Ηταν μια γλύκα!
 
Αν δεν απατώμαι η διαφήμιση αυτή είχε τον "Πέτρο και τον Λύκο" του Serguey Prokofiev σαν μουσικό θέμα. ;)

Για την ακρίβεια δεν θυμάμαι πότε πρωτοβγήκε στον αέρα το εν λόγω spot και αμφιβάλλω εάν αναρτήθηκε ήδη στο YouTube.

ChristosM είπε:
Εδω ομως δεν φορουσαν τα μαγιο τους.
Προβολή συνημμένου 2892
Και τι μας το λες, βρε αδερφέ; Έλα όμως που η Μίνα Αδαμάκη έκανε σαν ναζιάρικη μπέμπα φορώντας μπρατσάκια λες και δεν ήξερε κάν κολύμπι!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απόσπασμα από το 3ο και τελευταίο μέρος των 3 επεισοδίων με τίτλο 40 Καράτια,το οποίο κόπηκε στην τελευταία προβολή του MEGA!

http://www.youtube.com/watch?v=fXaQ30QXowc

Επίσης,όποιος γνωρίζει,ας μου πει από ποια άλλα επεισόδια κόπηκαν σκηνές στην τελευταία προβολή!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
thebest20 είπε:
Απόσπασμα από το 3ο και τελευταίο μέρος των 3 επεισοδίων με τίτλο 40 Καράτια,το οποίο κόπηκε στην τελευταία προβολή του MEGA!
http://www.youtube.com/watch?v=fXaQ30QXowc

Επίσης,όποιος γνωρίζει,ας μου πει από ποια άλλα επεισόδια κόπηκαν σκηνές στην τελευταία προβολή!
Σοβαρα, ειχε κοπει? Δεν το θυμαμαι.

Αλλα τι μας νοιαζει πια απο την στιγμη που βγαινουν ολα τα επεισοδια σε dvd ακοπα, με ολοκληρα τα opening/closing credits και υπεροχη εικονα...
 
Νομίζω θα πρέπει να γίνει ειδική μνεία στους ηθοποιούς που εμφανίστηκαν ως γκεστ στη σειρά και που σήμερα δεν υπάρχουν πια. Από τη σειρά λοιπόν, πέρασαν ως γκεστ μεταξύ άλλων: ο Κώστας Παπαχρήστος, ο γνωστός αστυνομικός σε πλήθος ταινιών, ζευγάρι και στη ζωή με τη Δήμητρα Σερεμέτη (θεία της Ελένης στο "Ρετιρέ"), ο Μανόλης Πουλιάσης στο ρόλο του νευρωτικού τοκογλύφου που οι Χάριτες τον περνούν για νεκρό (ο Πουλιάσης πέθανε από AIDS λίγα χρόνια μετά το τέλος των Τριών Χαρίτων) και βέβαια ο κλασικός παππούλης Γιάννης Φύριος, που ροχάλιζε σαν πριονοκορδέλα και δεν άφηνε τις Χάριτες να κοιμηθούν. Στους εν ζωή γκεστ ξεχωρίζουν οι εμφανίσεις της Ζωζώς Σαπουντζάκη, της Κατιάνας Μπαλανίκα, του Δήμου Μυλωνά, του Λάμπη Λιβιεράτου, της Τζόυς Ευείδη, του Τάσου Χαλκιά, της Βιβέτας Τσιούνη, της Δήμητρας Παπαδοπούλου (στο ρόλο της Λιλής Γκατζόλα), του Βλαδίμηρου Κυριακίδη, του Πέτρου Φιλιππίδη στο ρόλο του διαρρήκτη, του Παύλου Κοντογιαννίδη στο ρόλο του δασκάλου σε σχολή οδηγών, του Στάθη Κακαβά και βέβαια της Φρόσως Ράλλη σε μικρούς ρόλους. Η Ράλλη είναι η παραγωγός της σειράς και υπήρξε από τις πρωτεργάτριες της τηλεόρασης.
 
H Φρόσω Ράλλη σε ένα επεισόδιο λεγόταν Φρόσω και σε ένα άλλο λεγόταν Ντίνα.Επίσης έκανε και την εκφωνήτρια στην τηλεόραση,στο επεισόδιο με τα Θρίλερ.Και αυτός ο τοκογλύφος που λέτε,είχε παίξει και στο επεισόδιο με το αεροπλάνο!
 
thebest20 είπε:
Απόσπασμα από το 3ο και τελευταίο μέρος των 3 επεισοδίων με τίτλο 40 Καράτια,το οποίο κόπηκε στην τελευταία προβολή του MEGA!
http://www.youtube.com/watch?v=fXaQ30QXowc
Μάλλον μπερδεύεσαι. Το συγκεκριμένο απόσπασμα προβλήθηκε κανονικά στις τελευταίες επαναλήψεις του MEGA.
 
konkar είπε:
Μάλλον μπερδεύεσαι. Το συγκεκριμένο απόσπασμα προβλήθηκε κανονικά στις τελευταίες επαναλήψεις του MEGA.
Έχεις δίκιο...απλά προβλήθηκε στην αρχή του επόμενου επεισοδείου,του 85 (που δεν είχε σχέση με τα 3 επεισόδια με τίτλο 40 καράτια) ενώ στις πρώτες προβολές είναι το τελευταίο κομμάτι από το επεισόδιο 84

είδα ότι τέλειωσε απότομα και δεν φαντάστηκα ότι θα έμπαινε στο επόμενο επεισόδιο

Γενικά μήπως ξέρεις από ποια επεισόδια κόπηκαν σκηνές?Πιστεύω ο πρώτος κύκλος είναι ακριβώς ίδιος με τις πρώτες προβολές!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
thebest20 είπε:
H Φρόσω Ράλλη σε ένα επεισόδιο λεγόταν Φρόσω και σε ένα άλλο λεγόταν Ντίνα.Επίσης έκανε και την εκφωνήτρια στην τηλεόραση,στο επεισόδιο με τα Θρίλερ.Και αυτός ο τοκογλύφος που λέτε,είχε παίξει και στο επεισόδιο με το αεροπλάνο!
Και ξανά έκανε την εκφωνήτρια των ειδήσεων στους "Απαράδεκτους": στο επεισόδιο με τον ψυχωτικό υποτίθεται δολοφόνο (Τζακ), ο οποίος δεν ήταν άλλος από τον Παύλο Κοντογιαννίδη!
 
Please μπορεί κάποιος να ενημερώσει όταν μπούμε στον τρίτο κύκλο που τον κατέστρεψε το ΜΕΓΚΑ με τη συρραφή των επεισοδίων; Τα εχω ολα κι ο τριτος που ειναι για τα μπαζα ευκαιρια ειναι να αντικατασταθει με του περιοδικου.
 
mhmerotategiatipino είπε:
Please μπορεί κάποιος να ενημερώσει όταν μπούμε στον τρίτο κύκλο που τον κατέστρεψε το ΜΕΓΚΑ με τη συρραφή των επεισοδίων; Τα εχω ολα κι ο τριτος που ειναι για τα μπαζα ευκαιρια ειναι να αντικατασταθει με του περιοδικου.
Εχουμε ακομα καιρο...
 
thebest20 είπε:
Γενικά μήπως ξέρεις από ποια επεισόδια κόπηκαν σκηνές?Πιστεύω ο πρώτος κύκλος είναι ακριβώς ίδιος με τις πρώτες προβολές!
Το MEGA γενικά δεν έκοψε σκηνές από τη σειρά. Το μόνο που έκανε ήταν οι εκνευριστικές συρραφές και η προβολή των επεισοδίων με λανθασμένη σειρά, ειδικά στον τρίτο κύκλο. Η μόνη κομμένη σκηνή ήταν λίγα λεπτά από την αρχή του επεισοδίου "Ιέ μου, ιέ μου" και αυτό λόγω έκτακτου δελτίου.
 
Όταν λες συρραφή,εννοείς ότι έκοβε από το τέλος ενός επεισοδίου και το πρόσθετε στην αρχή του επόμενου?????Αυτό ναι,είναι εκνευριστικό,καθώς το κάθε επεισόδιο ήταν αυτοτελές και δεν ταίριαζε το τέλος του προηγούμενου στην αρχή του επόμενου!
 
Θυμάμαι ένα κραυγαλέο λάθος που έχει γίνει και φαίνεται το... αλαλούμ στον προγραμματισμό: η Ελένη Καστάνη, η σύζυγος του Ανδρέα (αδερφού των Χαρίτων) είναι έγκυος και γεννά μωρό σε ένα επεισόδιο Α, ενώ στο επεισόδιο που προβάλλεται μετά λέει ότι είναι έγκυος 6 μηνών!
 
Η Ελένη Καστάνη ως σύζυγος του Αντρέα και ως Ντίνα που δουλεύει στο μαγαζί της Όλγας,πρόκειται για τον ίδιο ρόλο??????Γιατί πολλές φορές οι guests έπαιζαν διαφορετικούς ρόλους,όπως ο Χαλκιάς έκανε τον οδοντίατρο στο επεισόδιο "Με τα δόντια" και τον πατέρα του Λιβιεράτου στα επεισόδια "40 καράτια".Όπως επίσης και ο πρώην άντρας της Μαρίας,έπαιζε άλλο ρόλο στα τελευταια επεισόδια!
 
Προκειται για τον ιδιο ρολο. Η Ντινα, υπαλληλος της Ολγας δημιουργει δεσμο με τον Αντρεα προς το τελος της σειρας, και παντρευονται.
 
Εμ.. να ρωτήσω κάτι κι εγώ; Στις πωλήσεις γνωρίζουμε πώς τα πάει; Για να καταλάβουμε αν προτίθενται να συνεχίσουν τις προσφορές τους και με άλλες τέτοιας ή διαφορετικής κατηγορίας σειρές.
 
sunset89 είπε:
Εμ.. να ρωτήσω κάτι κι εγώ; Στις πωλήσεις γνωρίζουμε πώς τα πάει; Για να καταλάβουμε αν προτίθενται να συνεχίσουν τις προσφορές τους και με άλλες τέτοιας ή διαφορετικής κατηγορίας σειρές.
Πριν καιρό μου είπαν οτι πουλάει αρκετά. Το συνδυάζω και με το γεγονός οτι και τις τρεις πρώτες εβδομάδες του Αυγούστου, μετά την Παρασκευή (μέρα κυκλοφορίας), με μεγάλη δυσκολία βρήκα τα τεύχη στα περίπτερα.
 
Πίσω
Μπλουζα