Οι Τρεις Χάριτες (1990 MEGA)

Ο ξαπλα στη φωτο μου μοιαζει με Παυλο Ευαγγελοπουλο. Λες κανα επετειακο; Μπα...
 
Νομίζω ότι η φώτο είναι από το παλίο εορταστικό των χαρίτων και όχι απο καινουργιο επετειακό.
 
To συγκεκριμένο κείμενο υπάρχει στη σελίδα της εταιρείας παραγωγής από τον Σεπτέμβριο χωρίς να υποστεί καμία αλλαγή.... Μακάρι πάντως να υπάρχει λόγος που το κρατάνε και να μην είναι αμέλεια :)
 
Η φωτογραφία είναι από το εορταστικό πάρτυ που έδωσε η εταιρία για να γιορτάσει το τέλος των γυρισμάτων. Θυμάμαι κάποια από τις πρωταγωνίστριες (νομίζω την Παναγιωτοπούλου) να λέει ότι δυσανασχέτησαν με τους φωτορεπόρτερ που δεν τις άφηναν να βιώσουν τη συγκίνηση της τελευταίας τους συνάντησης στο πλατώ και τις τραβολογούσαν για τέτοια φωτογραφικά ενσταντανέ όπως αυτό ("πιείτε από το ίδιο ποτήρι με τα καλαμάκια")...
 
Οι Τρεις Χάριτες ξεκινούν στο Τηλέραμα αυτής της εβδομάδας!Δεν γνωρίζω τιμή,αλλά μάλλον είναι 2 επεισόδια σε κάθε dvd και μαζί με το Κωνσταντίνου Και Ελένης!
 
Μα τι κινηματογραφικές γνώσεις έδινε η σειρά. Ειδικά η θεία Μπεμπέκα, με αφορμή θέματα των Τριών Χαρίτων, έλεγε π.χ. α, και η Ζαζά Γκαμπόρ να ήσουνα, δεν θα το φορούσες αυτό.... και τέτοια.
 
Να σας φτιαξω λιγο; :) Λεγαμε πολλες φορες απο δω γιατι οταν προβαλλεται εκτακτο δελτιο ειδηεσων τα μεσημερια στο ΜΕΓΚΑ προχωραγε η σειρα παρακατω και δεν βρισκοταν κανεις να πατησει pause. Ε λοιπον τη Δευτερα που μας περασε εβλεπα τους 4 κι εκει που αρχιζαν οι τιτλοι αρχης κοβεται γαι εκτακτο και λεω τη στρουμφισαμε αντε να δουμε τι θα χασουμε. Και μετα απο κανα τεταρτο που κρατησε το δελτιο η σειρα συνεχιζει απο κει που σταματησε, απο τους τιτλους αρχης, πλανο δεν εχασα. Τρανταχτο παραδειγμα της ασεβειας στον κοπο καποιων δημιουργων, των τηλεθεατων και φυσικα οτι οι επαναληψεις δεν πουλανε και δε μας νοιαζει. Αχ.....
 
mhmerotategiatipino είπε:
Να σας φτιαξω λιγο; :) Λεγαμε πολλες φορες απο δω γιατι οταν προβαλλεται εκτακτο δελτιο ειδηεσων τα μεσημερια στο ΜΕΓΚΑ προχωραγε η σειρα παρακατω και δεν βρισκοταν κανεις να πατησει pause. Ε λοιπον τη Δευτερα που μας περασε εβλεπα τους 4 κι εκει που αρχιζαν οι τιτλοι αρχης κοβεται γαι εκτακτο και λεω τη στρουμφισαμε αντε να δουμε τι θα χασουμε. Και μετα απο κανα τεταρτο που κρατησε το δελτιο η σειρα συνεχιζει απο κει που σταματησε, απο τους τιτλους αρχης, πλανο δεν εχασα. Τρανταχτο παραδειγμα της ασεβειας στον κοπο καποιων δημιουργων, των τηλεθεατων και φυσικα οτι οι επαναληψεις δεν πουλανε και δε μας νοιαζει. Αχ.....
Το προσεξα και εγω αυτο. Φαινεται πως στα πρωτης προβολης προγραμματα δεν "τους παιρνει" να κανουν τετοιες αθλιοτητες.
 
stakovios είπε:
Μα τι κινηματογραφικές γνώσεις έδινε η σειρά. Ειδικά η θεία Μπεμπέκα, με αφορμή θέματα των Τριών Χαρίτων, έλεγε π.χ. α, και η Ζαζά Γκαμπόρ να ήσουνα, δεν θα το φορούσες αυτό.... και τέτοια.
Και θεατρικές γνώσεις, θα πρόσθετα εγώ. Λέει πάλι η Μπεμπέκα, φυσικά, στην Ειρήνη: "Μικρή ήθελες να μοιάσεις στην Καίτη Ντιριντάουα!" Ποιος γνωρίζει σήμερα την Καίτη Ντιριντάουα;
 
Για να λεμε και τα καλα, τα dvd που δινει το Τηλεραμα εχουν πια αψογη ποιοτητα εικονας και ηχου. Σε συνδυασμο με τους ολοκληρωμενους τιτλους αρχης και τελους και την απαλαγμενη εικονα απο σηματακια, μηνυματακια και χαζα σχολια, αποτελουν την μοναδικη (και τελευταια) ευκαιρια για να κρατησει καποιος σωστα στο αρχειο του αυτη την "θρυλικη" σειρα της ιδωτικης τηλεορασης.

Προσωπικα εχω αρχισει να πεταω στα σκουπιδια τα dvd που ειχα γραψει απο την τηλεοραση.

Μακαρι να συνεχιστει μεχρι τελους.
 
ChristosM είπε:
Για να λεμε και τα καλα, τα dvd που δινει το Τηλεραμα εχουν πια αψογη ποιοτητα εικονας και ηχου. Σε συνδυασμο με τους ολοκληρωμενους τιτλους αρχης και τελους και την απαλαγμενη εικονα απο σηματακια, μηνυματακια και χαζα σχολια, αποτελουν την μοναδικη (και τελευταια) ευκαιρια για να κρατησει καποιος σωστα στο αρχειο του αυτη την "θρυλικη" σειρα της ιδωτικης τηλεορασης. Προσωπικα εχω αρχισει να πεταω στα σκουπιδια τα dvd που ειχα γραψει απο την τηλεοραση.

Μακαρι να συνεχιστει μεχρι τελους.
Ακριβώς!

Και φυσικά αν θέλουμε όλοι μας να συνεχίσει το ΤΗΛΕΡΑΜΑ με τα επεισόδια του 2ου και έπειτα με τα επεισόδια του 3ου κύκλου, καλό θα είναι να αγοράζουμε τα DVDs του περιοδικού. Διαφορετικά, θα μείνουμε μόνο με τα επεισόδια του 1ου κύκλου (όπως έγινε με τα Εγκλήματα...)
 
Εγώ όμως πολύ φοβάμαι ότι δε θα ολοκληρώσουν τη σειρά. Εδώ άφησαν τα Εγκλήματα μισά που ήταν και 2 κύκλοι. Ελπίζω από τον 2ο κύκλο και μετά να δίνουν 3 επεισοδια μαζί.
 
konkar είπε:
Εγώ όμως πολύ φοβάμαι ότι δε θα ολοκληρώσουν τη σειρά. Εδώ άφησαν τα Εγκλήματα μισά που ήταν και 2 κύκλοι.
Το αν θα συνεχίσουν ή όχι εξαρτάται αποκλειστικά από τις πωλήσεις του περιοδικού. Αν τα DVDs δεν "πουλάνε", η σειρά θα σταματήσει. Για αυτό και εξαρτάται η τύχη της σειράς (και κάθε άλλης σειράς σε DVD) από εμάς...
 
Πάντως είναι γεγονός οτι μεγαλύτερη πώληση έχει το άγγιγμα ψυχής απο τις τρείς χάριτες.
 
Ενημερωτικά,στην Πάτρα σε 7-8 περίπτερα που έχω κοιτάξει δεν έχουν φέρει ποτέ το τεύχος με τα dvd τους τελευταίους μήνες!Εμένα δεν με ενδιαφέρει γιατί δεν τα αγοράζω,επειδή τα έχω τα επεισόδια από τις προβολές του MEGA.Το γεγονός ότι δεν τα φέρνουν γίνεται λόγω της κρίσης,οι περισσότεροι εδώ έχουν σταματήσει να παίρνουν περιοδικά και έτσι βγαίνουν λιγότερα αντίτυπα,τα οποία διανέμονται σε λιγότερα περίπτερα!Έχω ρωτήσει και περιπτεράδες,για όλα τα περιοδικά,επειδή παίρνω που και που καμία προσφορά με cd.Επειδή γενικά δεν έχουν ζήτηση,αρνούνται να φέρουν περιοδικά!
 
Δεν το ήξερες; Σε λιγότερο από ένα μήνα θα επιβάλουν ΦΠΑ για όλα τα περιοδικά και τις εφημερίδες. Αυτός είναι άλλωστε και ο λόγος για τον οποίο γίνεται όλη αυτή η φασαρία, αγαπητέ μου.

Άν διάβαζες πιο προσεκτικά το δημοσίευμα του "Ελεύθερου", ίσως θα αποκόμιζες κάποιο συμπέρασμα.
 
Μία φωτογραφία από τις Τρεις Χάριτες.
 
Επειδή μιλάτε τόσην ώρα για τις τρεις χάριτες, το ξέρατε ότι πρωταγωνίστησαν σε διαφημιστικό spot της ΜΕΓΑ Disposables για βρεφικές πάνες;
 
sparklingeagle είπε:
Επειδή μιλάτε τόσην ώρα για τις τρεις χάριτες, το ξέρατε ότι πρωταγωνίστησαν σε διαφημιστικό spot της ΜΕΓΑ Disposables για βρεφικές πάνες;
Spot για το ραδιόφωνο να υποθέσω!Γιατί στην τηλεόραση δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο!Χτες έβλεπα κάποια επεισόδια και όσες φορές να τα δω,είναι πολύ ωραία!
 
Πίσω
Μπλουζα