Οι Τρεις Χάριτες (1990 MEGA)

Πάλι καλά ευτυχώς!Όσο για τις επαναλήψεις,θα ισχύσουν τελικά????????
 
31 Αυγούστου και κάθε μεσημέρι οι τρεις χάριτες επί της οθόνης.. μαζί με τους απαράδεκτους
 
Οι Τρεις Χάριτες και πάλι μαζί, σχεδόν 20 χρόνια μετά!

Θα γίνουν τελικά οι «Τρεις Χάριτες»; Δεν θα γίνουν; Τελικά θα γίνουν! Αν και αρχικά είχε παρθεί η οριστική και αμετάκλητη απόφαση για τέσσερα επετειακά επεισόδια της θρυλικής σειράς, στο πλαίσιο των 20ών γενεθλίων του Μεγάλου Καναλιού, εντέλει τα σχέδια άλλαξαν...

Οι άνθρωποι του Mega, με τους δημιουργούς, έπειτα από σειρά συζητήσεων, αποφάσισαν πως το σίριαλ θα προβληθεί ξανά -άγνωστος είναι, βέβαια, ο αριθμός των επεισοδίων- και θα περιλαμβάνει πολλές εκπλήξεις. Πέραν του γνωστού καστ που όλοι αγαπήσαμε, δηλαδή ο Μιχάλης Ρέππας, η Άννα Παναγιωτοπούλου, η Μίνα Αδαμάκη και η Νένα Μεντή, θα συμμετέχουν, επίσης, η Ντίνα Κώνστα, ο Τάκης Παπαματθαίου, οι Γιάννης Τσιμιτσέλης και Πέτρος Μπουσουλόπουλος που θα ενσαρκώνουν τα παιδιά του αδελφού των «Τριών Χαρίτων», του «Ανδρέα», κ.ά.

Τα γυρίσματα θα ξεκινήσουν σύντομα, ενώ το συγγραφικό δίδυμο υπόσχεται νέες περιπέτειες.

πηγή: troktiko.blogspot.com

Σχόλιο: Μάλλον για αυτό το βάζουν τώρα, για να τις θυμηθεί ο κόσμος κι ύστερα να παιχτούν τα επετειακά. Οψόμεθα... Περισσότερες λεπτομέρειες σε λίγες μέρες...
 
Συγγνώμη,αλλά ο Ανδρέας μια κόρη έκανε με την Ελένη Καστάνη!Και εφόσον η σειρά τέλειωσε το 93,με τη γέννηση της κόρης του Αντρέα,λογικά αν έκανε άλλα παιδιά μετά θα έπρεπε να είναι 15χρονα!Δεν είναι λογικό να βάλουν το Μπουσουλόπουλο και τον Τσιμιτσέλη για παιδιά του Αντρέα,δεν νομίζω να ισχύει
 
Κι εγώ το ευχαριστήθηκα σήμερα! Βέβαια, δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορώ να βλέπω τις τρεις χάριτες γιατί σχολάω 3 η ώρα οπότε μέχρι να φτάσω σπίτι χάνω το 1ο τέταρτο αλλά και πάλι, από το όλοτελα...

Κάθε μεσημέρι θα κάνω ζντουπ στην οθόνη! (το παλιό σήμα του μέγκα, στα 15 χρόνια, αν δεν κάνω λάθος... :p )
 
Πάλι δεν έχει Τρεις Χάριτες; :( Τι βάζω το PVR να γράφει ήθελα να'ξερα... Και χάρηκα που τις έδειξε χθες.
 
Αχ με κάτι τέτοια εκνευρίζομαι...Στο Mega προσπέρασαν το επεισόδιο 1.07 με τίτλο ''το σοφεράκι'' και προβάλλουν το 1.08 με τίτλο ''Οργισμένα Νιάτα Α μέρος ''.

Πότε θα δείξουν το έβδομο επεισόδιο?? Μάλλον ποτέ...
 
Πράγματι, έχουν αλλάξει τη σειρά των επεισοδίων, σύμφωνα με το πρόγραμμα του καναλιού, όμως, θα μεταδώσουν το επεισόδιο "Το Σωφεράκι", αμέσως μετά το "Όλα του γάμου δύσκολα) (1.16), στις 24/9 (επιφυλάσσομαι για το αν κρατηθεί η ημερομηνία).
 
mix24p είπε:
Πράγματι, έχουν αλλάξει τη σειρά των επεισοδίων, σύμφωνα με το πρόγραμμα του καναλιού, όμως, θα μεταδώσουν το επεισόδιο "Το Σωφεράκι", αμέσως μετά το "Όλα του γάμου δύσκολα) (1.16), στις 24/9 (επιφυλάσσομαι για το αν κρατηθεί η ημερομηνία).
Παιδια το mega μεταδιδει (τουλαχιστον προς το παρον) με τη σωστη σειρα τα επεισοδια των Χαριτων. Η λιστα επεισοδιων που βλεπουμε στο site του ειναι η σωστη.

Τουλαχιστον αυτο το σημειο το mega φετος το εχει προσεξει, διοτι σε παλαιοτερες επαναληψεις συχνα τα μπερδευε.

(Αν αναφερεστε στην λιστα του γνωστου φορουμ κατεβασματος, εγω την ειχα δωσει στο παιδι διευκρινιζοντας ομως πως υπηρχαν καποια λαθακια.)
 
whatohh είπε:
Εγώ πάντως αναφέρομαι στη λίστα που δημοσιεύεται στη retro db.
:p

Ειναι κοινη η λιστα! Περα απο μερικα λαθακια στη σειρα επεισοδιων μεσα στον καθε κυκλο, ειναι αρκετα ακριβης.
 
ChristosM είπε:
Ειναι κοινη η λιστα! Περα απο μερικα λαθακια στη σειρα επεισοδιων μεσα στον καθε κυκλο, ειναι αρκετα ακριβης.
Καλησπέρα και από μένα.

Όντως η λίστα είναι κοινή, μόνο που διορθώθηκε στη RetroDB ώστε να ακολουθεί την σειρά των επεισοδίων που έχει ανακοινώσει το MEGA στο πρόγραμμά του για φέτος.

drspiros είπε:
Τζωνη Καλημερη, σε θερμοπαρακαλουμε, γυρνα πισω να τους μαθεις τη δουλεια!!
Συμφωνώ κι εγώ μαζί σας. Η εποχή του Τζώνη Καλημέρη στο MEGA ήταν η καλύτερη του σταθμού από άποψη ποιότητας παραγώμενων προγραμμάτων...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μόλις είδα τις Τρεις Χάριτες, τρομερό γέλιο το σημερινό επεισόδιο με τον Κοντογούνη! Στο σημείο που είπε η Ειρήνη "Η επιστροφή των Τζεντάι" έλιωσα! :animlaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά μπορεί κάποιος που το είδε να μου πει ποιο επεισόδιο Τρεις Χάριτες παίχτηκε σήμερα; Δεν εμπιστεύομαι το πρόγραμμα του MEGA.
 
alkis21 είπε:
Παιδιά μπορεί κάποιος που το είδε να μου πει ποιο επεισόδιο Τρεις Χάριτες παίχτηκε σήμερα; Δεν εμπιστεύομαι το πρόγραμμα του MEGA.
Το πρωτο μερος του "Σκυλισια Ζωη".

thebest20 είπε:
Πιάνουμε,αλλά βλέπουν "Κωνσταντίνου και Ελένης" & "Θα βρεις το δάσκαλό σου" και στις 2 τηλεοράσεις.Δηλαδή ΑΝΤ-1
Από το ιντερνετ τα κατεβάζω!
ΑΝΤ1 και στις δυο τηλεορασεις? Θεε μου, θα ειχα "φουνταρει".

Και κατι ακομα. Δεν καθεστε να δειτε τα δυο classic σηριαλ του mega την ωρα που προβαλονται? Ολοι τα κατεβαζετε απο το ιντερνετ? Εμ, γι αυτο τοτε δεν εχουν τηλεθεαση οι Χαριτες και γι αυτο, απ οτι μαθαινω, θα αντικατασταθουν πολυ συντομα απο αλλο σηριαλ προσφατης παραγωγης...
 
Δεν έδειξε το επεισόδιο "Το Σωφεράκι"
 
Δεν έδειξε το επεισόδιο "Το Σωφεράκι" στις Τρεις Χάριτες (σύμφωνα με την παλιότερη αρίθμηση ήταν 7ο)
 
ChristosM είπε:
Δεν καθεστε να δειτε τα δυο classic σηριαλ του mega την ωρα που προβαλονται? Ολοι τα κατεβαζετε απο το ιντερνετ? Εμ, γι αυτο τοτε δεν εχουν τηλεθεαση οι Χαριτες και γι αυτο, απ οτι μαθαινω, θα αντικατασταθουν πολυ συντομα απο αλλο σηριαλ προσφατης παραγωγης...
Καλα, δεν ειναι λιγο χαζο να προτιματε την κακη ποιοτητα VHS του internet, απο τη ζωντανη και φρεσκια του MEGA? (αν και ειναι εμφανες το Betacam). Ολοι τα μεσημερια μπροστα στην τηλεοραση, οχι στον υπολογιστη!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
thebest20 είπε:
Δεν έδειξε το επεισόδιο "Το Σωφεράκι" στις Τρεις Χάριτες (σύμφωνα με την παλιότερη αρίθμηση ήταν 7ο)
Εχουμε απαντησει σε αυτο. Διαβασε προηγουμενα posts. Μεχρι στιγμης το mega τα δειχνει ολα και με την σωστη σειρα.
 
Πίσω
Μπλουζα