Οι πιο τρομακτικές ταινίες ...

To Fright night ήταν μια πολύ καλή ταινία..
 
Επίσης το Αυτό του Στίβεν Κίνγκ..
 
Τα "Παρασκευή και 13","Εφιάλτης στο δρόμο με τις λεύκες","Ο σχιζοφρενής δολοφόνος με το πριόνι","Hatchet" και πάρα πολλά άλλα...

Επίσης καλές είναι το Hannibal,το αίμα στους λόφους,η λάθος στροφή κ.λπ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εχθές είδα στον alpha το funny games...Για να πώ την αλήθεια δεν το είχα ξαναδεί αλλά το είχα ακουστά και το είχα δεί στο b-movies.gr....Καλή ταινία ήταν με μόνη εξαίρεση κάτι πλανάκια που και καλά οι εισβολείς στο σπίτι της οικογένοιας μιλάγαν στην κάμερα..Σε γενικές γραμμές πάντως πολύ καλή ταινία..
 
(Ειμαστε στο subforum "H ζωη στα 80ς" ;) )
 
Οσο ειναι δυνατον ναι,ταινιες πριν το '90,ειναι τοσο πολλες αλλωστε και υπαρχουν και τοσα αλλα φορουμ για τις συγχρονες.

Τωρα αν ειναι sequel ,prequel,remakes ταινιων των 80ς που γυριστηκαν προσφατα και αυτες παιζουν. :thumbup:
 
Εμενα παλι με ειχε φρικαρει παρα πολυ το "AMYTIVILLE II:THE POSSESSION" Μεχρι κ η ταμειας οταν το αγοραζα μου ειπε "φοβος κ τρομος αυτη η ταινια!!!!!!"

Πραγματικα ειναι τοσο καθηλωτικη κ μυστηρια που προς το τελος νομιζεις οτι τελικα εσενα κυριευσε ο δαιμονας!!!!!! :sealed:

Την προτεινω ανεπιφιλακτα σε οποιον δεν την εχει δει!!!!!! ;)
 
Την εχω κατεβασει απο το Ιντερνετ αλλα δεν βρισκω υποτιτλους, ενω βρηκα και για το Ι και για το ΙΙΙ. Υπαρχουν τελικα;
 
Ένα πολύ καλό αν και δυσεύρετο θρίλερ, είναι το Lets scare jessica to death (1971). Τρομάζεις από την απόκοσμη ατμόσφαιρα και όχι από κουβάδες αίματος...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κοιταξα κ εγω για υποτιτλους αλλα δεν εβλεπα!Οποτε μαλλον θα το δεις ετσι αναγκαστικα!

Αν κ εγω ολα αυτα τα βλεπω χωρις γιατι τα περισσοτερα δεν κυκλοφορουν στην Ελλαδα σε dvd.Το συγκεκριμενο ομως κυκλοφορησε απο την modern times κ το ειχαν σε προσφορα!
 
Οι παλιες καλες αθωες εποχες που το ματι του θεατη ηταν ακομα απαιδευτο.

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο [edit]

Το θεμα ειναι ομως οτι ο Εξορκιστης αντεξε στον χρονο ,ειναι ακομα κατι παραπανω απο scary, even today.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aardvark είπε:
Οι παλιες καλες αθωες εποχες που το ματι του θεατη ηταν ακομα απαιδευτο.
[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο [edit]

Το θεμα ειναι ομως οτι ο Εξορκιστης αντεξε στον χρονο ,ειναι ακομα κατι παραπανω απο scary, even today.

Δεν ξερω γιατι,αλλα ειμαι ο μονος που δεν τρομαξε απο τον εξορκιστη????!!!! :what::what:

Θα μου πεις οταν βλεπεις πολλα εξοικειωνεσαι,αλλα κ παλι το ειχα δει οταν ειμουν 12 κ τιποτα!!!Κ ειναι παρα πολυ ωραια ταινια!!!

Δεν ξερω αυτο το ερωτημα με βασανιζει εδω κ καιρο γιατι γενικα τρομαζω ευκολα!!! :p

Μηπως δεν το ειδα σωστα??!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μάλλον είμαστε δύο γιατί και εγώ δεν τρόμαξα με την ταινία (αν και την είδα γύρω στα 16 μου). :D
 
telonio είπε:
Μάλλον είμαστε δύο γιατί και εγώ δεν τρόμαξα με την ταινία (αν και την είδα γύρω στα 16 μου). :D
Χαιρομαι που υπαρχει κ αλλος ομοιοπαθης!!!!!!

Μιας κ μιλαμε για τον εξορκιστη να πω οτι "τα κανω πανω μου" οποτε βλεπω αυτη τη σκηνη απο το Exorcist 3 1990 !!

Προειδοποιηση Μην με βρισετε μετα αν παθετε τιποτα γιατι δεν φερω καμια ευθυνη.......!!!!!!!!!!!

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
The exorcist, The Omen, Zombi, Nightmare on Elm street 3
 
argy είπε:
Χαιρομαι που υπαρχει κ αλλος ομοιοπαθης!!!!!!
Μιας κ μιλαμε για τον εξορκιστη να πω οτι "τα κανω πανω μου" οποτε βλεπω αυτη τη σκηνη απο το Exorcist 3 1990 !!

Προειδοποιηση Μην με βρισετε μετα αν παθετε τιποτα γιατι δεν φερω καμια ευθυνη.......!!!!!!!!!!!
Τι ήταν αυτό το πράγμα στο τέλος; :eek: o_O
 
Ενα σπανιο trailer Που ειχε απαγορευτει λογω scare factor μπας και αλλαξετε γνωμη.

[video=youtube;-Es2DRp-ufA]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα