Οι φίλοι μας...τα ζώα!

Βλέπω ότι τα Σιαμεζάκια έχουν φανατικούς οπαδούς!
 
όχι ότι θα περιαυτολογήσω αλλά οι κεραμιδόγατες είναι πιο στοργικές και δεμένες με το αφεντικό τους γιατί του είναι ευγνώμονες που τις έχει σώσει από τον δρόμο! ενώ οι ράτσας θεωρούν δεδομένο ότι θα περνούν σαν πασάδες και θα χουζουρεύουν στους καναπέδες. χώρια που οι κεραμιδόγατες πιάνουν και κάνα ποντίκι!
 
απαίσια φώτο! και το σκυλί έχει βγει σαν δράκουλας! πολύ καλύτερη είναι του Σποκ. επίσης: η χρονομηχανή στο back to the future βασιζόταν στο flux capacitor, που είναι οξύμωρο σχήμα. πυκνωτής με flux; δηλ. πηνίο και πυκνωτής μαζί; όπως το μέρος που κατοικούσε ο MartyMcFly;hill valley;κοιλάδα με λόφους; πάλι οξύμωρο! επίσης αν χρειαζόταν ένας *παλμός* της τάξης του γιγαβάτ μπορούσαν άνετα να τον πάρουν από οποιαδήποτε γραμμή υψηλής τάσης! που σίγουρα υπήρχαν και το '55. αλλά ίσως δεν θα είχε τόσο σασπένς η ταινία όπως με τον κεραυνό (και πάλι ο κεραυνός έχει διάρκεια μερικά ms και δεν θα μπορούσαν να τον "συγχρονίσουν" με το αυτοκίνητο). οπότε να κλέβαν πάλι πλουτώνιο από το Los Alamos;και είμαι σίγουρος ότι καθαρό, μεταλλικό πλουτώνιο δηλ. έτοιμο να γίνει ατομική βόμβα είναι τελείως αδύνατο να κλέψεις ακόμη και αν επιστρατεύσεις τον μακαρίτη μεγαλοτρομοκράτη!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μ' αρέσει που ζητάς ορθογραφία από τα οπίσθια της κυρίας αλευροβιομηχάνου, για να το πω κομψά.

Πάντως το flux έχει πολλές έννοιες, οπότε μπορούν να σου πούνε ότι σήμαινε κάτι άλλο. Κι από οξύμωρα στις ονομασίες τοποθεσιών άλλο τίποτε στις ΗΠΑ. Το χειρότερο που ξέρω είναι "Village of Parishville" που είναι και village, και parish, και "ville". Επίσης ξέρω "Village of Johnson City", "City of Watertown", κι άλλα που δεν μου έρχονται στο μυαλό τώρα. Γιατί όχι hill valley?
 
όχι ότι θα περιαυτολογήσω αλλά οι κεραμιδόγατες είναι πιο στοργικές και δεμένες με το αφεντικό τους γιατί του είναι ευγνώμονες που τις έχει σώσει από τον δρόμο! ενώ οι ράτσας θεωρούν δεδομένο ότι θα περνούν σαν πασάδες και θα χουζουρεύουν στους καναπέδες. χώρια που οι κεραμιδόγατες πιάνουν και κάνα ποντίκι!

Θα συμφωνήσω απολύτως! Έχουμε σώσει οικογενειακώς, ουκ ολίγες!
 
Πίσω
Μπλουζα