Ο Γιος του Πάρτα 'Ολα (1986)

το χω ξαναπει πολλες φορες οτι απο τις εκπομπες και τα σηριαλ του σημερα προτιμω αυτες τις ταινιες δεν καταλαβαινω γιατι τις κυνηγανε τοσο πολυ και ειναι και πολυ δυσκολο να βρεθουν εδω δεν τις εχουν οι ιδιοι οι ηθοποιοι που παιζανε και φυσικα τα καναλια δεν μπαινουν καν στον κοπο να τις προλαβουν ξεχνουν ομως οτι τα πρωτα χρονια λειτουργιας τους αυτες επαιζαν και στο μεγκα και στον αντ1 και παντου....
 
θανος είπε:
το χω ξαναπει πολλες φορες οτι απο τις εκπομπες και τα σηριαλ του σημερα προτιμω αυτες τις ταινιες
Tαυτιζόμαστε 100 %.

Υποθέτω οτι τι συγκεκριμμένη την έχεις ...λιώσει!
 
video80 είπε:
Tαυτιζόμαστε 100 %.Υποθέτω οτι τι συγκεκριμμένη την έχεις ...λιώσει!
ειλικρινα εχω τοσες πολλες που καποιες τις εχω δει και μια φορα μονο αλλα την συγκεκριμενη την εχω δει αρκετα ναι
 
Ωραίος ο Jackie - Ειδικά εκεί με την Εκκλησά πέθανα. Είναι ευκαιρία πάντως αυτές τις ημέρες που θα έχουμε και συγγενείς/φίλους στο σπίτι να τους μεταδώσουμε το μικρόβιο της παρταολίασης...Αυτός πρέπει να είναι ο στόχος κάθε παρταολάκια για αυτό το Πάσχα.
 
Τήρα (μπουτάρες κλπ) που λέει κι ο Χατζηχρήστος
 
Stormwatch είπε:
Είναι ευκαιρία πάντως αυτές τις ημέρες που θα έχουμε και συγγενείς/φίλους στο σπίτι να τους μεταδώσουμε το μικρόβιο της παρταολίασης...Αυτός πρέπει να είναι ο στόχος κάθε παρταολάκια για αυτό το Πάσχα.
Eντάξει μήν φανατίζεστε ,ειπάρχουν και άλλες (εξίσου καλές) βιντεοπαραγωγές με τον Κώστα Χατζηχρήστο.

Για μένα και το "Ενας μπάτσος με τσαρούχια" είναι το ίδιο καλό! Και πιθανοτατα να το...λιώσω το Πάσχα.
 
Ιερόσυλε Video80 - Στην πυρά!!! Καμία άλλη βιντεοκασέτα δεν φτάνει τον Παρταόλα...
 
Σημερα συνελαβα τον εαυτο μου να εχει πανω απο 30 μερες να δει την ταινια!

Επανορθωνω το βραδυ και αποχαιρετω ακομα μερικες χιλιαδες εγκεφαλικα κυταρα.

Ελα να μαζευεται η ομαδα
 
Wally είπε:
Ρε Jackie τι μαγικα εφτιαξες παλι :)

Nαι ειδες? Πολυ γέλιο λεμε! Απο καιρο ετοιμαζα κι ενα "σίκουελ" αλλα το ξεχναω συνεχεια και δε το φτιάχνω! Οι επιστημονική κοινότητα λεει οτι η ταινια του παρταολα με εχει αγγίξει βαθύτατα.. Καθε πρωί που ξυπνάω ρίχνω κι εγω μια ζαριά με το κίτρινο αϊξίδικου να δω αν θα τύχω κι εγω "παρτα ολα"... Ασωπή!
 
Εχω να δηλωσω οτι τη ταινια φετος το καλοκαιρι τη διέδωσα ακομα περισσοτερο οπου κι αν πηγα! Σε φιλους και γνωστους σε νησια και ακρωτήρια, κι ακομα παραπέρα! Η δυναστεια του παρτα ολα επεκτεινεται επικυνδινα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eιναι καποιες μερες οπου την ειδα και απλα δηλωνω επισημα κι εγω καμμενος και δηλωμενος fan.Τhe movie rulesss!!! :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude:
 
[edit]youtube link σε ολόκληρη ταινία [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βοηθηστε με να μαζεψω πληροφοριες για τα τοπωνυμια της ταινιας διοτι λεω μολις ανοιξει ο καιρος λεω να ετοιμασω Ρετρο Ποδηλατοβολτα στη γειτονια του Παρτα Ολα
 
johndiam είπε:
[edit]youtube link σε ολόκληρη ταινία [/edit]
Πως ειναι δυνατον να υπαρχουν copyrights τη στιγμη που η εταιρια παραγωγης εχει κλεισει εδω και 2 δεκαετιες και η ταινια δε κυκλοφορει καν στο εμπόριο?
 
Ασχετο με το αν η εταιρία έχει κλείσει ή το αν δεν κυκλοφορεί στο εμπόριο τα πνευματικά δικαιώματα εξακολουθούν να ισχύουν για 70 χρόνια σύμφωνα με την νομοθεσία.
 
Δεν χρειάζεται postαρισμα η ταινια - Παίζει συνεχώς στις καρδίες μας και στο μυαλό μας.
 
Προτείνω το επόμενο Phoenix, να έχει αφίσα τον Πάρταολα με το γιό του και την απαραίτητη ημίγυμνη συνοδεία!
 
Με τον νεογέννητο γιό μου, ακόμα και 1-2 ώρες ύπνου είναι μια πολυτέλεια που δε μπορώ να χάσω.

Χθες όμως, μεταξύ 4-6 το πρωί, θεώρησα ότι θα ήταν ωφέλιμο, να επενδύσω αυτό το δύωρο,

οχι στον (πολυπόθητο και σπάνιο) ύπνο, αλλά στη θέαση του ΓΙΟΥ ΤΟΥ ΠΑΡΤΑ ΟΛΑ.

Η εν λόγω "επένδυση", με αποζημίωσε με το παραπάνω.

Τιμώντας αυτή την απρόβλεπτη θέαση, μοιράζομαι μαζί σας κάποια trivia:

1) Ο "Μάικ" (που σχεδιάζει με τον κρεοπώλη, να κλέψουν τα λεφτά του Παρταόλα), είναι ο ίδιος ηθοποιός,

που υποδύθηκε τον Ιεχωβά, στη θρησκευτική-βιντεοταινία "Η παγκόσμια κυβέρνηση"





2) Ο (ξανθός μουσάτος) μπάρμαν στις Εσπερίδες, είναι ο ίδιος "ηθοποιός" που στραγγαλίζει ο Σουγκλάκος πίσω από ένα παραβάν,

στον ΣΤΡΑΓΓΑΛΙΣΤΗ ΤΗΣ ΣΥΓΓΡΟΥ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα