Ο Γιος του Πάρτα 'Ολα (1986)

Αναμείνατε για τα μεγαλεία! Παντως μεσα στο καλοκαίρι αν θελετε θα οργανώσουμε ομαδική προβολή της ταινίας σε στέκι του Θησείου (που περιλαμβανει ειδική αίθουσα με τηλεόραση plasma και dvd, εχω κλεισει πολλες φορες εκει την αιθουσα για gaming events) για σφαιράτο ρετρο-κάψιμο..
 
Jackie dragon είπε:
Αναμείνατε για τα μεγαλεία! Παντως μεσα στο καλοκαίρι αν θελετε θα οργανώσουμε ομαδική προβολή της ταινίας σε στέκι του Θησείου (που περιλαμβανει ειδική αίθουσα με τηλεόραση plasma και dvd, εχω κλεισει πολλες φορες εκει την αιθουσα για gaming events) για σφαιράτο ρετρο-κάψιμο..

Γιάννη είμαι μέσα ,οργάνοσε το με τους απανταχού οπαδούς της ταινίας ,εντός & εκτός φόρουμ!!!

Και άν θές τη γνώμη μου ,θα πρέπει να ανοίξει νέο thread ,για την προβολή της ταινίας ,λεπτομέρεις ,χώρος προβολής ώρα κτλ κτλ..

Αναμένουμε
 
video80 είπε:
Γιάννη είμαι μέσα ,οργάνοσε το με τους απανταχού οπαδούς της ταινίας ,εντός & εκτός φόρουμ!!!Και άν θές τη γνώμη μου ,θα πρέπει να ανοίξει νέο thread ,για την προβολή της ταινίας ,λεπτομέρεις ,χώρος προβολής ώρα κτλ κτλ..

Αναμένουμε
να βλεπω να οργανωνεται καλοκαιρι φτασαμε θα σκασουμε μυτη ολοι οι ορκισμενοι φαν
 
Έκανα μια ηρωική απόπειρα, το πάλεψα, τελικά κατάφερα να την δω επιτέλους ολόκληρη. Τουλάχιστον ο Χατζηχρήστος θα πέρασε καλά...
 
Την βλέπω τώρα στο youtube,την είχα δεί σε βιντεοκασσέτα αλλά δεν την θυμόμουν. Υπερπαραγωγή, είναι μια κατηγορία από μόνη της............δεν έχω λόγια. :bow: :bow: :bow: Παρακαλούντε οι μπαχαλάκηδες να μην βεβηλώσουν το θέμα με υποτιμητικά σχόλια και ειρωνείες.

Ζητώ από τους κυρίους κυρίους διαχειριστάς να προφυλάξουν το θέμα . Η ταινία χρήζει επιστημονκής έρευνας και αιτούμαι να σταλεί έστω και καθυστερημένα στο φεστιβάλ των Καννών!!
 
Wally είπε:
Φοβαμαι οτι μονο ο Κατσημητσουλιας θα γνωριζει το πραγματικο ονομα της Καρολινας.
BTW στην επομενη συναντηση του φορουμ, προτεινω να φοραμε τα ρολογια μας σε στυλ "Παρταολα".

Βλεπε φωτο. O Παρταολας επι τω εργω και το ρολοι πανω απο τη μανετα. Cool!

attachment.php
Το ρολόι πάνω απο τη μανσέτα ήταν κάτι που το έκανε πρώτος ο Τζιοβάνι Ανιέλι, πρόεδρος της FIAT, της Juventus και υπερ-πλούσιος...οπότε έκανε ότι ήθελε και δεν εδινε λογαριασμό σε κανέναν!! Μάλλον σε εκείνον παραπέμπει η παραπάνω εικόνα.
 
ειναι απ τις μεγαλυτερες ελληνικες παραγωγες των 80s απλα και αναμενουμε να κανονιστει η προβολη να γινει χαμος
 
Αν υποψιαστώ ότι οι συντελεστές είχαν συναίσθηση του τι γύριζαν και έκαναν το κομμάτι τους, τότε μιλάμε για την επιτομή της παρωδίας.

Κύριοι έχουμε μπροστά μας ένα διαμάντι...............
 
Δεν έχω δει την ταινία, πιστεύω θα είναι...υπερπαραγωγή!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DINO είπε:
Επειδή βλέπω οτι έχουμε "καεί" ομαδικώς, σας ενημερώνω οτι πρόκειται να γίνει, άμεσα απόπειρα επαφής με τον κ. Ανδρέα Κατσιμητσούλια...Stay tuned! ;)
Βασικά δεν έγινε άμεσα η προσπάθεια επαφής αλλά anyway...

Η επαφή έγινε όμως πριν λίγες μέρες και αναμένουμε την απάντηση του σκηνοθέτη κ. Κατσιμητσούλια για μια συνέντευξη...

Μην αρχίσετε να πανηγυρίζετε πάντως γιατί εκ πρώτης όψεως δε φαίνεται να υπάρχει ανταπόκριση...

Ελπίζουμε για το καλύτερο και μόλις υπάρξει θετική εξέλιξη, θα γίνει η πάσα στους υπεύθυνους συνεντεύξεων του retromaniax για τη σύνταξη των ερωτήσεων...

Εγώ απλά να ευχαριστήσω τον κ. Κατσιμητσούλια που με ανέχτηκε να τον ενοχλώ στο τηλέφωνο...
 
Tι θα λεγατε αντι για προβολη της ταινιας αυτης κ μονο , να οργανωσουμε ενα μικρο πριβε καλτ φεστιβαλ ταινιων . Προσφερομαι να σας ξετρυπωσω διαμαντια τα οποια θα σας κανουν να τα θυμαστε για μια ζωη .
 
EΠΟΣ! Το θεωρω sequel του "της κακομοιρας". Ο Ζηκος μετα τον κυρ-Παντελη προκοψε, ανοιξε δικο του μπακαλικο, μετα σουπερμαρκετ και εγινε παρταολας! :cool:
 
Μπραβο με προλαβες! Μα ειναι γεγονος! :D Μεχρι και ατακες του Ζηκου λεει στην ταινια! ;)
 
Wally η παρατήρηση σου , για την προφητεία με την νομισματική ένωση, τσακίζει κόκαλα... :D
 
Wally είπε:
Τα εξωτερικα γυρισματα εγιναν στον Υπερ Prisunic στο Μαρουσι. Βλεπετε την ταμπελα και τον ΟΤΕ απεναντι
attachment.php


Ο Παρταολας επαναλαμβανει υποπτα πολλες φορες οτι το σουπερ μαρκετ ειναι στην Αργυρουπολη.

Τι ελοχευει? Τι μυστηριο πλαναται?
attachment.php


Σήμερα , μιας και πέρναγα από την περιοχή, επέλεξα να κάνω τα Σαββατιάτικα ψώνια μου στο σούπερ μάρκετ του Παρταόλα. Η αττική οδός όπως επίσης και η ανέγερση των μεγάλων κτιρίων που φαίνονται μεταξύ του μεγάρου του ΟΤΕ και του πρώτου Ιατρικού κέντρου, έχουν αλλάξει εντελώς το τοπίο.

Να σημειώσω ότι ούτε ο Παρταόλας , ούτε ο Λαλάκης ήταν παρόντες στην Σαββατιάτικη βάρδια...
 
Απλα υποκλίνομαι στο παρταολατζίδικο φωτο-ντοκουμέντο!! Δε μπορει, πρεπει κι εγω οπως και καθε original παρταόλας φαν να κανω τα ψώνια μου απο κει ως ύστατο φόρο τιμής στη ταινιάρα.. Όσο για την απουσία του Λαλάκη και του πατέρα λογικά θα είχαν πάει τσάρκα με το "πλεούμενο" στον "Αγροτοσαρωνικό" παρέα με Καρολίνα..
 
Μολις εριξα ενα Παρταολα ξερα.

Ειχα τουλαχιστον 2 μηνες να δω Παρταολα!
 
Wally είπε:
Μολις εριξα ενα Παρταολα ξερα.
Ειχα τουλαχιστον 2 μηνες να δω Παρταολα!
Να μην επαναληφθεί η καθυστέρηση... Τελευταίες μελέτες αναφέρουν οτι απαιτείται τουλαχιστον μια θέαση ανα 15 ημερες...
 
Και σε 'μένα έχουν παρουσιαστεί τα γνωστά συμπτώματα ,μετά απο χρόνια μη προβολή της.

Επιβάλλεται αυτές τις μέρες...
 
Πίσω
Μπλουζα