Ο Γιος του Πάρτα 'Ολα (1986)

η προσωπικη μου γνωμη σχετικα με το αν ηταν η συνεχεια του μπακαλογατου

αν ειχε γινει αυτο σχεδιασμενα κατα την διαρκεια της συγγραφης του σεναριου η της παραγωγης θα αναφεροταν πιστευω,γιατι ετσι θα την νοικιαζε και πολυ περισσοτερος κοσμος(μην ξεχναμε την επιτυχια και το κοινο του μπακαλογατου).μαλλον ο κωστας χατζηχρηστος εκανε πολλες προσθηκες και πολλες απο αυτες με σαφη αναφορα στην ταινια που ηταν και απο τις αγπημενες του
 
elsint17 είπε:
η προσωπικη μου γνωμη σχετικα με το αν ηταν η συνεχεια του μπακαλογατουαν ειχε γινει αυτο σχεδιασμενα κατα την διαρκεια της συγγραφης του σεναριου η της παραγωγης θα αναφεροταν πιστευω,γιατι ετσι θα την νοικιαζε και πολυ περισσοτερος κοσμος(μην ξεχναμε την επιτυχια και το κοινο του μπακαλογατου).μαλλον ο κωστας χατζηχρηστος εκανε πολλες προσθηκες και πολλες απο αυτες με σαφη αναφορα στην ταινια που ηταν και απο τις αγπημενες του


Αλλη εποχή ,άλλη ιστορία ,ούτε που μου πέρασε σαν σκέψη κάποιο σίκουελ του "Μπακαλόγατου" , οι περισσότεροι φαν του βιντεο δεν νομίζω να ήθελαν κατι τέτοιο. Γουστάρουμε να βλέπουμε Χατζηχρήστο μεσήλικα και σε παρακμή.
 
Πάντως υπάρχουν ακομα παλικάρια που ψάχνουν και βρισκουν τέτοια διαμαντια ψάχνοντας με τις ώρες σε ανηλιαγα βρωμερα υπογεια!. Δεν ξερω αν ειναι και μελη εδω αλλα μπραβο για το ζηλο τους, τον χαβαλε τους και τις ταινιες που μας χαρίζουν. αυτο που μου εκανε εντυπωση περα απο τo αυτο το ιστορικο ευρημα, ειναι η ταινια χαρρυς ο latinos. το μονο που βρηκα στο ιντερνετ ιεναι πως ειναι διαφορετική εκδοχη του εις μνημην χαρρυ κλυνν. Ισχύει;
 
Αγαπημενα μελη της κοινοτητας
 
Tupamaro είπε:
Πάντως υπάρχουν ακομα παλικάρια που ψάχνουν και βρισκουν τέτοια διαμαντια ψάχνοντας με τις ώρες σε ανηλιαγα βρωμερα υπογεια!. Δεν ξερω αν ειναι και μελη εδω αλλα μπραβο για το ζηλο τους, τον χαβαλε τους και τις ταινιες που μας χαρίζουν. αυτο που μου εκανε εντυπωση περα απο τo αυτο το ιστορικο ευρημα, ειναι η ταινια χαρρυς ο latinos. το μονο που βρηκα στο ιντερνετ ιεναι πως ειναι διαφορετική εκδοχη του εις μνημην χαρρυ κλυνν. Ισχύει;
μιας και ειμαι αυτος που τραβαει το βιντεο να ευχαριστησω για την αναφορα οντως με αυτα τα παιδια ψαχνουμε βιντεοταινιες σε παλια μαγαζια και αποθηκες και εχουμε βρει αρκετα σπανια βεβαια οσο περναει ο καιρος εξαντλουνται τα περιθωρια δρασης δυστυχως καθως κλεινουν τα περισσοτερα οντως το ο χαρης ο λατινος ειναι το εις μνημην χαρρυ κλυνν κατι που δεν γνωριζα οταν το βρηκαμε και ειναι εκδοση απο dallas video η συγκεκριμενη εταιρια μαζι με μια αλλη την team video ειχαν το συνηθειο να επανακυκλφορουν ταινιες με διαφορετικο τιτλο για να μπερδευουν προφανως τον κοσμο που πηγαινε να της νοικιασει το συζηταγα προσφατα κιολας με μια ιδιοκτητρια video club στην πατρα μου ειπε ερχονταν επαιρναν μια ταινια η οποια ειχε αλλο τιτλο και μου ελεγαν μα αυτη την ειχαμε ξαναδει και τους ελεγα μα πριν λιγες μερες μας την εφεραν και μιας και βρηκα την ευκαιρια χθες εφυγε και ο ιδρυτης της vci video που ηταν η πρωτη εταιρια παραγωγης ελληνικων βιντεοταινιων νικος γουδεβενος http://www.topontiki.gr/article/2112...kos-goydevenos
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παντως στο FB παρατηρω μια ανευ προηγουμενου στειρα επιθεση στην ταινια :)
 
επειδη σημερα διαβαζα ολο το θρεντ ,θελω να επιβεβαιωσω οτι η συζηγος του χατζηχρηστου ,ναι οντως επαιζε το ρολο της καρολινας
 
H Ελενα Πανταζη? Ποια χρονολογια πεθανε?
 
Wally είπε:
H Ελενα Πανταζη? Ποια χρονολογια πεθανε?
ναι η ελενα πανταζη τεταρτη συζηγος του κωστα χατζηχρηστου ειναι στην ταινια αυτη η καρολινα

πεθανε πριν το κωστα χατζηχρηστο μολις ειχε κλεισει τα 42 της χρονια,μαζι του ειχε 35 η 36 χρονια διαφορα

οποτε απο αυτα συμπεραινω οτι ειχε γενηθει το 1956(το πιθανοτερο) η το 1957
 
Δεν μου πολυβγαινουν οι ημερομηνιες. Δηλαδη η Πανταζη πεθανε το 1999?

13 χρονια μετα τον ΠαρταΟλα? Δεν φαινεται για 29χρονη στην ταινια.
 
Wally είπε:
Δεν μου πολυβγαινουν οι ημερομηνιες. Δηλαδη η Πανταζη πεθανε το 1999?
13 χρονια μετα τον ΠαρταΟλα? Δεν φαινεται για 29χρονη στην ταινια.
αυτα τα δεδομενα ξερω,ειχε πεθανει λιγο πριν απο κεινον και ηταν και λογος που εγινε χαλια ψυχολογικα,ενας απο τους λογους
 
Τέλη 80 πρέπει να πέθανε η Πανταζή, λίγο μετά τον "Γιο του Παρταόλα". Ο Χατζηχρήστος στα τελευταία 10 χρόνια του ζούσε με την Βούλα Χατζηχρήστου, σίγουρα θα την είχατε δει στα κανάλια. Αστρολόγος, συλλέκτρια γατιών κλπ κλπ...
 
καποιο απ ολα τα δεδομενα που εχουν γινει γνωστα δεν ισχυει γιατι αν πεθανε λιγο μετα την ταινια σιγουρα δεν θα ηταν 42 χρονων και υτο εχει γραφτει
 
εδω ο χατζηχρηστος μιλαει για εκεινη την εποχη που γυρισε την ταινια. Το ότι έπινε 1,5 μπουκαλι ουισκι την ημερα, δε νομιζω να ηταν κατι που δεν μπορουσε να το μαντεψει κάποιος.
 
Για ολους τους παρταολάκιδες φανς (και μη) να ενημερωσουμε οτι εδω και λιγες μερες η τιτανοτεράστια ταινία επέστρεψε στο youtube, σπευσατε άμεσα να τη παρακολουθήσετε! (Ασωπή!!!!)
 
Ευκαιρία να το ξαναδούμε λοιπόν! ;)

EDIT: Σκάνδαλο, η έκδοση είναι κατά 8 λεπτά περίπου μικρότερρη από το κανονικό.

Με μια γρήγορη που το τσέκαρα λείπει σίγουρα η σκηνή με το καταπληκτικό χορευτικό υπό τους ήχους του Fotonovela του Ιvan στο πλεούμενο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Stormwatch είπε:
Τέλη 80 πρέπει να πέθανε η Πανταζή, λίγο μετά τον "Γιο του Παρταόλα". Ο Χατζηχρήστος στα τελευταία 10 χρόνια του ζούσε με την Βούλα Χατζηχρήστου, σίγουρα θα την είχατε δει στα κανάλια. Αστρολόγος, συλλέκτρια γατιών κλπ κλπ...
Σύμφωνα με το αφιέρωμα της εκπομπης "Η μηχανη του χρονου" για το Κώστα Χατζηχρήστο (τα εχω γραψει και σε παλαιότερο ποστ) η Ελενα Πανταζή εφυγε απο τη ζωη προς τα τελη του 1986 ενω βρισκόταν μεσα σε ασανσέρ και γινοταν σεισμος.. Στο αφιερωμα μαλιστα αναφέρουν οτι μετα απ'αυτο ο Χατζηχρήστος εχασε και για λιγο καιρο τη φωνη του ενω αν παρατηρήσετε στην αμεσως επομενη βιντεοταινία του "Ενας πιλοτος για πέταμα" ο ιδιος φαινεται εμφανως πιο γερασμενος απο το παρταολα ενω εχει παρει και αρκετά κιλα..
 
Jackie dragon είπε:
Σύμφωνα με το αφιέρωμα της εκπομπης "Η μηχανη του χρονου" για το Κώστα Χατζηχρήστο (τα εχω γραψει και σε παλαιότερο ποστ) η Ελενα Πανταζή εφυγε απο τη ζωη προς τα τελη του 1986 ενω βρισκόταν μεσα σε ασανσέρ και γινοταν σεισμος.. Στο αφιερωμα μαλιστα αναφέρουν οτι μετα απ'αυτο ο Χατζηχρήστος εχασε και για λιγο καιρο τη φωνη του ενω αν παρατηρήσετε στην αμεσως επομενη βιντεοταινία του "Ενας πιλοτος για πέταμα" ο ιδιος φαινεται εμφανως πιο γερασμενος απο το παρταολα ενω εχει παρει και αρκετά κιλα..
Σε μια συνέντευξη στον Μαστοράκη ξεκινάει να λέει την ιστορία για τον θάνατο της γυναίκας του αλλά πηγαίνει από το ένα θέμα στο άλλο και δεν ολοκληρώνεται η αφήγηση...

 
Το 1986 εγινε ο σεισμος στην Καλαματα. Σεπτεμβρη μηνα. Aν εννοει αυτον τοτε η "Καρολινα" πρεπει να σκοτωθηκε σχεδον καπακι μετα τον Παρταολα.

Η καμαριερα του Παρταολα εχει λογαριασμο στο FB btw.
 
Ο σεναριογράφος και ηθοποιος στο ρολο του "Μαϊκ" της ταινίας, Γιώργος Οικονόμου ετσι οπως ειναι σήμερα kserizomos_faros_2.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα