Ποιες κονσόλες έχετε στην κατοχή σας...

3 νέα αποκτήματα ...

IMG_0873rrr.jpg


IMG_0876rrrrr.jpg


IMG_0874rrrr.jpg
 
Χαιρετώ! Ως καινούριο μέλος, θα συστηθώ γράφοντας επιγραμματικά τισ κονσόλες που έχω στην κατωχή μου, για να έχετε μια ιδέα για το άτομο μου

Atari 2600

Atari 2600 (non original)

NES

SNES

N 64

Gamecube (x2)

Gameboy Pocket

Gameboy Color

Gameboy Advance SP (x2)

Nintendo DS

Pockemon Mini

Master System

Mega Drive

Saturn

Dreamcast

X-BOX

Neo Geo Pocket

Playstation

Playstation 2

Έχω περί τα 400+ παιχνίδια συνολικά, και εκτός από 5-6 όλα τα άλλα είναι με manual και θήκες. Ασχολούμαι με τα video games πολλά χρόνια και παίζω κυρίως RPG και Beat em up. Το forum το έμαθα από τη συζήτηση που είχε με δύο μέλη (δεν θυμάμαι τα ονόματα) απέναντι από το Game Center. Ελπίζω να γνωρίσω και άλλον κόσμο από κοντά, καθώς από οτι κατάλαβα, κουβαλάμε την ίδια τρέλα!
 
Εμπλεξες με τον Pooky και τον Telonio ? Καλα να παθεις !! :biglaugh::biglaugh:

(Ξανα)Καλως ηρθες λοιπον και απο οτι βλεπω εχεις παρα πολυ καλη συλλογη !!! keep on retro :thumbup:
 
Έλα ρε Φώτη!

Μαζί μιλάγαμε σε καλωσορίζουμε στο θεότρελο στέκι που έχουμε στήσει.

Ήδη έχουν ειδοποιηθεί οι υπολοιποι τρελλοί για την πλύση εγγεφάλου που έχετε υποστεί και την απολαυστικότατη συζήτηση των τεσσάρων μας.

Έχε υπόψη σου ότι είναι τιμή μας να σε έχουμε κοντά μας, όπως και κάθε "καμένο" ρετρό dreamcastάκια - κονσολά!!!!!

Καλή παραμονή και καλά posts. Σύντομα σε επερχόμενη συνάντηση θα σε καλέσουμε να τα ξαναπούμε από κοντά με καφεδάκι!!!!!!!!
 
επιτέλους τα απέκτησα..λατρεμένη Amiga 600 και ένα αγαπημένο μου monitor το CM 8833-II...

IMG_0897TTT.jpg
 
Ωωωω !! Καλοριζικα Amigo !! Κουκλι η μικρα :thumbup:
 
σε ευχαριστώ telamonas.stokos ...

αλλά να μην βάλω και ένα αγαπημένο παιχνιδάκι ??

IMG_0907.jpg


IMG_0909tttt.jpg


IMG_0905.jpg
 
po file, Philips monitor!!!

lol exo kai ego ena se makra apothikeush gia logous debugging!
 
kapamaru είπε:
Χαιρετώ! Ως καινούριο μέλος, θα συστηθώ γράφοντας επιγραμματικά τισ κονσόλες που έχω στην κατωχή μου, για να έχετε μια ιδέα για το άτομο μου
Atari 2600

Atari 2600 (non original)

NES

SNES

N 64

Gamecube (x2)

Gameboy Pocket

Gameboy Color

Gameboy Advance SP (x2)

Nintendo DS

Pockemon Mini

Master System

Mega Drive

Saturn

Dreamcast

X-BOX

Neo Geo Pocket

Playstation

Playstation 2

Έχω περί τα 400+ παιχνίδια συνολικά, και εκτός από 5-6 όλα τα άλλα είναι με manual και θήκες. Ασχολούμαι με τα video games πολλά χρόνια και παίζω κυρίως RPG και Beat em up. Το forum το έμαθα από τη συζήτηση που είχε με δύο μέλη (δεν θυμάμαι τα ονόματα) απέναντι από το Game Center. Ελπίζω να γνωρίσω και άλλον κόσμο από κοντά, καθώς από οτι κατάλαβα, κουβαλάμε την ίδια τρέλα!
Φώτη welcome φίλε μου! Εγω είμαι ο δέυτερος (μετά τον Pooky) που μιλάγαμε έξω απο το Game Center. Καλή διαμονή στο φόρουμ και καλές ρετρό βόλτες φιλαράκι! :)
 
Ποια η διαφορά του Atari 2600 με τον Atari 2600 (non original)?
 
Αυτο πχ ειναι κλωνος - υπηρχαν πολλα τετοια απο διαφορους κατασκευαστες - άλλα νομιμα με αδεια απο την ATARI και άλλα οχι. Το συγκεκριμενο παντως ειχε "αναγκαστικη" αδεια...
 
To non original μοίζει μόνο εξωτερικά με το 2600. Ειναί σαν να έχουν πάρει το περίβλημα μόνο, και στη μνήμη έχουν προσθέσει, ανάλογα με την περίσταση, 160-200+ παιχνίδια. Για άδειες και τα σχετικά δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει.
 
Μόλις το απογευματάκι απέκτησα ένα

Gameboy Advance SP - ZELDA Minish Cap Edition.

Χρυσαφί χρώμα με τα σηματάκια του Zelda πάνω του.

Φυσικά μαζί με το παιχνίδι με το κουτί του σε κατάσταση σαν να έχεις βγάλει τη ζελατίνα αυτή τη στιγμή.

Ευχαριστώ πολύ το xalia που δεν το ήθελε και μου το έδωσε. (Μου εξήγησε το λόγο και εγώ στη θέση του θα το πούλαγα!!!!!!!!!!! )
 
pooky έγραψε:

Ευχαριστώ πολύ το xalia που δεν το ήθελε και μου το έδωσε. (Μου εξήγησε το λόγο και εγώ στη θέση του θα το πούλαγα!!!!!!!!!!! )
Ο μόνος λογος που μπορω να φανταστω ειναι να του το εκανε δωρο αυτος....

:mitsotakis:

:D :D :D
 
kapamaru καλώς ηρθες στην παρέα μας.
 
Αν του το έιχε κάνει δώρο αυτός δεν θα το αγόραζα. Πολύ περισσότερο γιατί το μηχανάκι θα είχε ήδη σπάσει, καεί, εξαφανιστεί, εξαϋλωθεί και δεν συμαζεύεται...!!!!!!!!!!!!!!!
 
pooky είπε:
Αν του το έιχε κάνει δώρο αυτός δεν θα το αγόραζα. Πολύ περισσότερο γιατί το μηχανάκι θα είχε ήδη σπάσει, καεί, εξαφανιστεί, εξαϋλωθεί και δεν συμαζεύεται...!!!!!!!!!!!!!!!
Εαν το εξακριβωσες,παω πασο....

αλλιως,ποτε δεν ειναι αργα..... :diablotin:

:biglaugh: :biglaugh:
 
pooky είπε:
Αν του το έιχε κάνει δώρο αυτός δεν θα το αγόραζα. Πολύ περισσότερο γιατί το μηχανάκι θα είχε ήδη σπάσει, καεί, εξαφανιστεί, εξαϋλωθεί και δεν συμαζεύεται...!!!!!!!!!!!!!!!
Πολύ πιθανόν να φαλίρηζε ξαφνικά και η Nintendo...:biglaugh:
 
φτου φτου φτου....:eek: (αμαν βρε Ψηλε...)
 
Πίσω
Μπλουζα