Ποιο ήταν το πρώτο σας κινητό τηλέφωνο;

Yasmin είπε:
2zhf5gm.jpg

Κι όμως με είχε βολέψει πολύ!! Philips Diga

Είχα κι εγώ κάποτε το ίδιο κινητό, για κλήσεις με εξυπηρετούσε, για μηνύματα όμως όχι...
 
Motorola C520.

Έπαιρνε και μπαταρίες ΑΑ από το περίπτερο σε περίπτωση ανάγκης. Περιττό να πω οτι δεν έβαλα ούτε μια φορά.

Τηλέφωνο 2 γραμμών wannabe.

33430.jpg
 
Εγώ ξεκίνησα το ταξίδι στον κόσμο της κινητής τηλεφωνίας με ένα Siemens C25. Καλό τηλέφωνο το έχω ακόμη και αν του βάλω μπαταρία καινούρια δουλεύει μια χαρά!!!

2248255.jpg
 
δεκεμβριο του 2000 ειχα παρει ενα panasonic δεν θυμαμαι μοντελο αλλα ηταν πολυ αδιαφοο κινητο το εδωσα στην μανα μου μετα απο τρεις μηνες και ο γαμπρος μου μου εδωσε το νοκια 6110 που το ειχα μεχρι το 10/2004 τοτε πηρα to sony ericsson F500 και μετα απο δυο χρονια το Κ750 το οποιο ζει μεχρι σημερα και το εχω για να ακουω μουσικη, περισυ πηρα το sony ericsson neoV

το κορυφαιο ηταν το 6110 τι μου επεφτε κατω τι να το ψαχνω στο αμαξι κατω απο τα καθισματα αθανατο και μια μερα βγαζω την μπαταρια και σπαει η μια επαφη και δεν μου φορτιζε μετα και το αλλαξα.
 
BETTY BOOP είπε:
Είχα κι εγώ κάποτε το ίδιο κινητό, για κλήσεις με εξυπηρετούσε, για μηνύματα όμως όχι...
Εγώ όταν το πήρα δεν υπήρχαν ακόμα καλά καλά τα sms στην Ελλάδα, μετά εντάχθηκαν στις κινητές τηλεφωνίες, ήταν μόνο γι κλήσεις!
 
Το πρώτο μου κινητό ήταν ένα NOKIA 2110 (εταιρικό! δεν το πλήρωσα). Η NOKIA είναι πάντα μέσα στην καρδιά μου.

Τώρα βέβαια έχω HTC (Browsing, email κλπ), αλλά σαν δεύτερο έχω ένα N95. Το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ.

Το έχω από το 2007.
 
AEG 9080 με telestet BE FREE!Κάπου στο 1997??

Σκύλος μαύρος!18 μήνες στο στρατό μαρτύρησε το καημένο-μέχρι ''σχοινάκια'' έκανε,αλλά εκεί δούλευε αυτό!
 
Nokia 3110! Βέβαια από τότε πέρασαν πολλά από τα χέρια μου, αλλά περισσότερο θυμάμαι το Ericsson T28s με ενεργό πορτάκι, πολύ λεπτό για τα δεδομένα της εποχής, και το καταπληκτικό μικρούλι Nokia 6510 το οποίο έχω ακόμα και χαίρει άκρας υγείας!
 
Βασικά με εκνεύριζε να βλέπω άτομα να έχουν κινητό Nokia. Όσους συναντούσα, φίλοι, συμμαθητές, είχαν κι από ένα Nokia.
 
BETTY BOOP είπε:
Βασικά με εκνεύριζε να βλέπω άτομα να έχουν κινητό Nokia. Όσους συναντούσα, φίλοι, συμμαθητές, είχαν κι από ένα Nokia.
Μία από τα ίδια με την Ericsson..

Και ειδικά με κάτι κινητά τύπου Ericsson GF 768που τυχαία έβαλε ο Dimitris55 (Τίποτα προσωπικό... Ήταν 100% τυχαίο! :) ), μου ανέβαινε το αίμα στο κεφάλι!

Το πορτάκι το έβρισκα ενοχλητικό, την οθόνη "για τα μάτια του κόσμου", και το σημαντικότερο είχαν κακό όνομα με βλάβες..

Ειδικά για το τελευταίο, μία εποχή δεν θυμάμαι κάποιον που να είχε πάρει Ericsson και αν μην του έχει χαλάσει μέσα σε λίγους μήνες!

Και το κερασάκι ήταν ότι προσπαθούσαν να μου την πουν κιόλας για τις βλάβες γιατί η Ericsson είχε πολύ καλό σέρβις!!

Άντε τώρα να τους πείσεις ότι το να μην σου χαλάσει καθόλου είναι καλύτερο από το να σου χαλάσει και να σου το κάνουν σαν καινούριο δωρεάν μέσα σε λίγες μέρες... :cry:
 
για τις βλάβες θα διαφωνήσω. τουλάχιστον το συγκεκριμένο τηλέφωνο ήταν σκύλος. μετά απο οποιαδήποτε πτώση το συναρμολογούσες, πατούσες το κόκκινο κουμπί και ήταν κομπλέ.

γενικά τα τηλέφωνα εκείνης της περιόδου δεν γνώριζαν τι σημαίνει βλάβη. μετά άρχισαν τα όργανα...
 
Το πρώτο μου κινητό ήταν το ERICSSON GA 628. Το έχω ακόμα άθιχτο, μέσα στο κουτί του και με τα χαρτιά του (όχι δεν είναι αγγελία, μόνο η αλήθεια) . Κάποια στιγμή λέω να του βάλω ροδάκια και να το κάνω αυτοκινητάκι. :)
 
krios είπε:
Το πρώτο μου κινητό ήταν το ERICSSON GA 628. Το έχω ακόμα άθιχτο, μέσα στο κουτί του και με τα χαρτιά του (όχι δεν είναι αγγελία, μόνο η αλήθεια) . Κάποια στιγμή λέω να του βάλω ροδάκια και να το κάνω αυτοκινητάκι. :)
Κριε,δεν βαζεις και καμμια φωτογραφιουλα??
 
Εμένα το ΝΟΚΙΑ 3210, το έχω ακόμα κ δουλεύει ακόμα, αν κ δε κρατά καθόλου η μπαταρία πια...
 
και εμένα το πρώτο μου κινητό ήταν το NOKIA3210 πρέπει να υπάρχει ακόμα σε κανένα συρτάρι
 
Dominion είπε:
Το Nokia 3210. Το αγόρασα στις 22-12-1999 σε ηλικία ήδη μεγάλη (20 και μισό)
pn32101ll9.jpg
Κι εμενα αυτό ήταν το πρώτο μου. Δουλευει ακόμα παρόλο που μια φορά μου έπεσε στην λεκάνη της τουαλέτας (ευτυχώς αφού είχα τραβήξει το καζανάκι...)
 
Το πρώτο μου κινητό ήταν Motorola 5200 και αγοράστηκε στα τέλη του 1995.

Στην φωτογραφία φαίνεται το τηλέφωνο πάνω στην τεράστια βάση φόρτισης μαζί με την εφεδρική μπαταρία.

attachment.php
 
θυμαμαι τοτε μεχρι το 2000 γινονταν χαμος με τα ericsson ολοι τετοια μαρκα περνανε τοτε και απο το 1998 και μετα αρχισε να περνει τα πανω της η νοκια.

τοτε δυο φιλοι μου το 2000 ειχαν παρει ενα μοτορολα που οταν τελειωνε η μπαταρια εβγαζε το μηνυμα χαμηλ. μπαταρ. και απο εκει ειχε βγει και το ανεκδωτο με το μοτορολα και τα αραβικα.
 
Πίσω
Μπλουζα