Ποιο ήταν το πρώτο σας κινητό τηλέφωνο;

Ήρα είπε:
:animeek:αυτό το δωρεάν δεν το πρόλαβα. Με panafon σύνδεση και γω έτυχε να πληρώσω λογ/μο για sms μόνο 180.000 δρχ! Σωτήριον έτος 2000

:rip:
Ιιιιιιιιιιιιί, 180.000 δρχ δεν ήταν ούτε οι μισθοί τότε!!:animeek:
 
/pooky faints..........
 
dionik είπε:
Το πρώτο μου κινητό ήταν η παντόφλα NOKIA 1610 (1998 ή 1999). Μάλιστα θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι τότε η Panafon (μπορεί και η Telestet) είχε εντελώς δωρεάν τα SMS, με αποτέλεσμα ο αναλυτικός λογαριασμός να ερχόταν 20 σελίδες από τις οποίες οι 18 ήταν με τα δωρεάν SMS! :animeek:
Χε χε ...

Το 1997 οπου και εγινα μελος της panafone και πηρα το πρωτο κινητο μου ΕΡΙΚΣΟΝ :D (τοπ μοντελ τοτε) ο πρωτος λογαριασμος ειχε 16 τηλεφωνα και 27 σελιδες μηνυματα τσαμπε οπως λες και συ :rolleyes:........
 
To παρακατω κινητο (Siemens s6) το χε αγορασει(χροοοοοοονια πριν) συγγενικο προσωπο.Εδω και χρονια εχει ερθει στην κατοχη μου και ολοι μου λενε γιατι το κραταω...λειτουργει κανονικοτατα!!!

[edit] dead imageshack photo [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ένα ericsson gf768 μπλε

Το κράτησα μέχρι το 2004 διότι ήθελα να βάλω cosmote και δεν ήταν dual band!
 
Το δικό μου ήταν ένα Nokia5510:what: ή 5310 ή κάτι τέτοιο(σιγά να μη θυμάμαι... :D )!!! Μοντέλο του 2000 κάπου εκεί κοντά μου το έκαναν δώρο στα Village με πακετάκι τη σύμβαση.

Δε λέω... σκυλί! :cold: Το άλλαξα μόνο και μόνο γιατί δεν ήθελα να σβήνω τα μην. μου και δεν μπορούσε να αποθηκεύσει πάνω από 20 (αν θυμάμαι καλά)...

Την καταέβρισκα με τα παιχνίδια και ιδιαίτερα με τη "Μνήμη". :wave:

Το όνομά του ήταν Λαλάκης. Άντεξε περίπου 4 χρόνια.

Το τωρινό είναι ο Βρασίδας πάλι Nokia αλλά αυτό βγάζει και φωτό, (έχω τραβήξει και Ντaλάρα!!!! :heartcloud: ) έχει bluetooth... εξελιγμένο...

Μόνο που... προ μηνών έπεσε στον κουβά για το σφουγγάρισμα και από τότε... μπάζει νερά... :precry:
 
Το πρώτο μου κινητό ένα Nokia 3110 ( το παλιό φυσικά )

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο. Λυπούμαστε γι'αυτό. [edit]

μετά πήγα σε ένα 6110...και μετά στο all time favorite 7110 !!! μετά σε ένα άψογο 3650 ( αυτό με το στρογγυλό πληκτρολόγιο ) και τώρα πρόσφατα έκανα την μέγιστη προδοσία και πήρα ένα Sony-Ericsson K800i

πάντως 3110-6110-και 7110 ...ιδιαίτερα το τελευταίο ...ΑΞΕΧΑΣΤΑ κινητά...τα έχω όλα λειτουργικά και σε άψογη κατάσταση...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το δικο μου, πρώτο κινητό, ήταν το Nokia 3330 (νομιζω) χρωματος γκρι. Αθανατο! Το κρατησα 4 χρονια, μετα το πηρε η μικρη αδερφη μου για άλλα 2, και κατεληξε στη μαμα για άλλα 3. Αν δεν της επεφτε στα νερα, θα το ειχε ακομη. Και παρόλο που εχω αλλαξει και άλλα κινητά απο τότε, την χαρα που πηρα, οταν πηρα το πρωτο μου, δεν την ξανανιωσα
 
το πρωτο μου κινητο το απεκτησα το μαρτη του 1997.ηταν ενα nokia 1611.κατασκευη θωρηκτου.και αντιστοιχου μεγεθους βεβαιως :D :D.μια φορα μου επεσε ενω εψαχνα cd στο metropolis,και η μπαταρια με την καρτα σιμ βρεθηκαν στον απο κατω οροφο.οταν το ξανασυναρμολογησα δουλεψε κανονικοτατα :happyjump: :happyjump:
 
Λορένα είπε:
Το δικο μου, πρώτο κινητό, ήταν το Nokia 3330 (νομιζω) χρωματος γκρι....
Χμμμ.. Μάλλον τέτοιο ήταν και το δικό μου... (και όχι 55..) :eek:
 
motorola flare... κάπου στα μέσα 1995...το κρατησα χρονια μέχρι που πήρα τον χαμαιλέοντα...νοκια 6110(το καλύτερο νοκια που έγινε ποτέ για μένα), μετά το 6210, έπειτα sony ericsson t610 και εδώ και 2 χρόνια k750ι.
 
Philips Diga. Μου το είχε πατήσει αυτοκίνητο και δεν είχε πάθει τίποτα, πέρα απο κάτι μικρογρατζουνιές! Τα επόμενα: Erickson 628, Siemens SL10 (το πρώτο έγχρωμο και φοβερά ντιζαϊνάτο κινητό!), Nokia 7110, Nokia 6250, Nokia 3510i, Nokia 7210, Nokia 3650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia N73ME, Nokia N80i, Nokia N95 :) :) :) Τα δύο τελευταία είναι που χρησιμοποιώ τώρα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το δικο μου ηταν Philips. Το οτι εκτοτε δεν εχω ξανακουσει για κινητα αυτης της μαρκας ειναι ενδεικτικο του ποσο παλιου ειναι μαλλον

Το μο ντελο δεν το ξερω, αλλα υποθετω ηταν PNTFL-1138 :D

Το εχω προχειρο, και θα το βγαλω καμια φωτο να γελασουμε (γιατι τωρα βαριεμαι :sure:)
 
To πρώτο μου κινητό ήταν Ericsson 768s,

μετά ακολούθησαν Panasonic GD90, Nokia 6110, Ericsson T18s, Nokia 7110 (the best!!) Ericsson T65,Nokia 3330, Nokia 5210, Samsung (δεν θυμάμαι το μοντέλο), Samsung Χ100, Nokia 3660, Μοtorola V180, Motorola L7, Nokia 6681,Sony Ericsson K800, Sony Ericsson G900 (για τρεις ημέρες μόνο), LG KU990 αυτό που έχω τώρα αλλά δεν το βλέπω να το κρατάω για πολύ....
 
Αυτό είναι το πρώτο... Από τα υπόλοιπα που ακολούθησαν ξεχωριστή θέση πάντα θα έχει το NOKIA 6110.
 
Αν θυμάμαι καλά,το πρώτο ήταν Panasonic G600...

Μετά Panasonic GD90,Panasonic GD93,μετά ένα Nokia -δε θυμάμαι μοντέλο- που μου κλέψανε και πλέον Nokia 6103...
 
Ericsson T10s ήταν το δικό μου πρώτο κινητό Nokia 7110, nokia 6510, nokia 6103 και το τελευταίο Νokia 6300
 
λειπει η κεραια...

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα