Ποιο Browser χρησιμοποιείτε;

Να κάνω την υπέρβαση από Firefox;
 
pooky(1) είπε:
Να κάνω την υπέρβαση από Firefox;
Αν έχεις διάθεση να αντιμετωπίσεις μικροπροβληματάκια σε ορισμένα (ελάχιστα) sites δοκίμασε. Εγώ μετά απο 1 χρόνο με τον Opera , δεν μπορώ να τον αλλάξω -είναι must πλέον (άσε που φορτώνει και αμέσως - ο firefox κάνει κανα λεπτό να ανοίξει :biglaugh: )
 
τέρμα τα browsers! με safari θα τη βγάζω! καλά μπορεί να βάλω και opera...
 
YouTube Downloader (για Opera) εδώ

Opera 9.10 is out !!

Φρέσκος-φρέσκος (σήμερα το πρωί βγήκε).... Check it out!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Greek Spelling Dictionary for Firefox

Ακριβώς ότι λέει το όνομα του. Ένα πρόσθετο (pluggin) για τον αγαπημένο μας φυλλομετρητή FireFox.

Την ώρα που πληκτρολογήτε τα μηνύματα σας, αυτό ελέγχει αυτόματα και υπογραμμίζει διακριτικά τα

τυχόν λάθη που υπάρχουν. Εσείς τελικά επιλέγετε εάν θα το διορθώσετε, ή εάν λείπει από το λεξικό,

να προσθέσετε την λέξη σε αυτό, ώστε να μην σας ξαναβγάλει αυτό το μήνυμα στο μέλλον.

Κυκλοφορεί και ένα αντίστοιχο pluggin που υποστηρίζει και αγγλικά ταυτόχρονα για όποιον ενδιαφέρεται.

Η άποψη μου: FireFox RuleZ και το εν λόγω πρόσθετο για αυτόν είναι ένα Must Have

firefox see the difference.
 
Τον τελευταιο καιρό χρησιμοποιώ τον ΙΕ 7, από τότε που βγήκε, δεν ξέρω γιατί, μάλλον σαν πρόβατο. Επειδή έχει και tabs.

Μέγα λάθος να αλλάξουν θέσεις σε κουμπιά και user interface, γιατί ακόμα το χέρι μου πηγαίνει σε σημεία των άλλων browsers που χρησιμοποιούσα. Αλλά συνεχίζω να τον χρησιμοποιώ, σαν πρόβατο όπως όλοι, γιατί έχω τη πεποίθιση ότι τα πάντα θα δουλεύουν με αυτόν. :102:
 
audiodee είπε:
γιατί έχω τη πεποίθιση ότι τα πάντα θα δουλεύουν με αυτόν. :102:
Αυτό ισχύει έτσι κι αλλιώς φίλτατε. Έτσι κι αλλιώς δεν μπορείς να σερφάρεις στο 100% του internet χωρίς ΙΕ, οπότε μάλλον καλά κάνεις :thumbup:
 
την αλεπου της φωτιας βεβαια. οχι θα κατσουμε να μας βασανιζουν τα σατανικα δημιουργηματα του μονοπωλιου της microsoft:biglaugh:
 
rosko είπε:
την αλεπου της φωτιας βεβαια. οχι θα κατσουμε να μας βασανιζουν τα σατανικα δημιουργηματα του μονοπωλιου της microsoft:biglaugh:
Να κι άλλος ανυπότακτος :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:

Welcome aboard!!!
 
Τον συμπαθησα ηδη τον Ροσκο :cool:

Μερικα συμπερασματα (αμα δεν εχει τι να κανει ο ανθρωπος)

Η Gecko machine (Firefox + Αλλοι (Flock) ) με 52.18 % δεν χτυπιεται απο κανεναν. Μια ακομα εντυπωσιακη νικη του Open & Free Software. Μακαρι να επεκταθει αυτο το ποσοστο σε ολοκληρο το net.

Το οτι ο Opera ειναι τοσο ψηλα δεν ειναι περιεργο - ειδικα τωρα που διατιθεται δωρεαν - οσο για τις ταχυτητες που πιανει , εκφραζω απλα ενα παραπονο μιας και η δικη μου επιλογη (Flock) δεν εχει ακομα διαδωθει ευρεως.

Τωρα, το οτι το dynamic duo Konqueror και Safari δεν ψηφιστηκε απο κανεναν ειναι τουλαχιστον ντροπη :D ... τωρα που το macosx τρεχει κανονικα σε intel pc δεν εχετε δικαιολογια για να μην το δοκιμασετε. Προσωπικη μου γνωμη, ο safari μακραν ο ομορφοτερος browser.

Για τον Lynx περιμενα άλλα αποτελεσματα. Προφανως δεν εχει ανακαλυψει ακομα ο netοκοσμος την ταχυτητα του text browsing. Ασε που "κοροιδευει" τους περισσοτερους trackers :diablotin: - χρησιμο οταν θες να το παιξεις hacker...

Ο Netscape ξαναζει πλεον μεσα απο το Mozilla project "Seamonkey" το οποιο εχει ηδη ξεκινησει να κατακτα μεριδιο στην αγορα. Αν σας αρεσε ο παλιος καλος netscape (και ο αρχικος Mozilla) πρεπει να του ριξετε μια ματια.

Ηθελε θρασος για να περιληφθει ο NCSA στην ψηφοφορια - να σαι καλα shock :)

Respect στον MrZammler για την επιλογη του :thumbup:

Για τον ποταπο IE οι ψηφοι του τα λενε ολα... :cool:

(αυτα...μεχρι του χρονου βεβαια που θα ψηφισετε ολοι flock..)

:)
 
Καλά τώρα που είδα τι κάνει το Firefox δεν το αλλάζω με τίποτα..Καμία σχέση πιστεύω ακόμα και με τον καινούριο ΙΕ.
 
telamonas.stokos είπε:
Η Gecko machine (Firefox + Αλλοι (Flock) ) με 52.18 % δεν χτυπιεται απο κανεναν. Μια ακομα εντυπωσιακη νικη του Open & Free Software. Μακαρι να επεκταθει αυτο το ποσοστο σε ολοκληρο το net.
Όπα tel, πήρες φόρα :p :p :p

Νίκη μεν, αλλα όχι και 52% ;)

Browser Statistics for November 2006

IE7 7.1%

IE6 49.9%

IE5 2.9%

Fx 29.9%

Moz 2.5%

N7/8 0.2%

O7/8/9 1.5%
Ο Flock είναι βασισμένος στον FFox. Η ερώτηση είναι, σε ποιόν 1.5.xx η 2.xxx???? (Kαλό alternative ο flock πάντως :thumbup: - αμα είναι 2 θα τον ρίξω για εναλλακτικό browsing :cool: )
 
dont worry Keeper,ο Τel θα εκτιμησει τον Opera στο Wii ;) και βλεπω να ερχεται και να αλλαζει τη ψηφο του! (να δει το φως το αληθινο :D )
 
52,18% στην ψηφοφορια μας πηρε η gecko machine, που ειναι το λαθος ? :animeek:

Μην μπερδευσαι keeper - ο flock χρησιμοποιει την ιδια μηχανη (gecko) με τον firefox - το frontend και η υλοποιηση ειναι δικια του "πατεντα" - δεν υπαρχει δηλαδη ακριβης αντιστοιχια με τον firefox 1.Χ ή 2.Χ. Παντως αν τον χρησιμοποιησεις ποτε δες το "back" του και μετα ξαναμιλαμε :cool:
 
Οκ boss thnx!! :thumbup:

Βασικά δεν μπήκα στον κόπο να κάνω τα αθροίσματα και νόμιζα οτι μίλαγες για τα στατιστικά των browsers γενικώς. My fault :animrolleyes:
 
tel εδώ και καιρό χρησιμοποιώ safari, σιγά μη μολύνω το mac μου!
 
Firefox και τα μυαλά στα κάγκελα......
 
Πίσω
Μπλουζα