Ρέτρο Υπολογιστές Μελών [2006 - 2007]

Επιφυλάσσομαι να εμφανίσω αυτό που σε λίγο μάλλον θα είναι δικό μου... σε μερικές ώρες όμως.... :)
 
XEXE XEXE!!!!

:diablotin: χε χε χε χε χε χε χε χε ΧΕ ΧΕ :diablotin:

zx2fo3.jpg
 
Ουάου, ΠΑΡΑ πολύ καλό, το ίδιο (το γκρί) έχω και το έχω έτσι τυλιγμένο με μεμβράνη σα θείτσα :D :D

Όμως όσο φανατικός Sinclairάς και αν είμαι, οι original κασσέτες δε με ενθουσιάζουν.

Για όποιον ενδιαφέρεται είδα ότι ο τύπος από τον οποίο πήρα το Α2600, έβαλε ακόμα ένα άψογο σε καλή τιμή

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190157322936&ssPageName=MERC_VIC_RSCC_Pr4_PcY_BIN_Stores_IT&refitem=190153962286&itemcount=4&refwidgetloc=closed_view_item&usedrule1=StoreCatToStoreCat&refwidgettype=cross_promot_widget
 
Ενα ΚΑΡΑ ΓΟΥΑΟΥ στον Keropi για τη φοβερή καραρετρό αγορά που έκανε!!!! :thumbup: :worship:
 
keropi είπε:
μουχαχαχα! τσίμπησα με 1 ευρώ μια SoundBlaster 1.5 στο κουτί της!eBay auction
Ωχ! :animeek:Και εγώ που νόμιζα οτι το "1.5" ήταν λάθος (SB Live! 5.1). Τώρα είδα τι χτύπησες. Ευγε keropi. :thumbup:

Θα ήθελα και εγώ μια τέτοια ή ακόμα χειρότερα, μια ADLIB........(Είχα μια και την πούλησα ο ΓΚΑΣΜΑΣ:mad:)

Keropi αγοράζω την SB για 2 ολόκληρα euros :animrolleyes: Τι λες?? :biglaugh:
 
Ένας φίλος έχει μια Gravis Ultrasound Max, να τον ξεφορτώσω?
 
teflon είπε:
Ωχ! :animeek:Και εγώ που νόμιζα οτι το "1.5" ήταν λάθος (SB Live! 5.1). Τώρα είδα τι χτύπησες. Ευγε keropi. :thumbup:
e oxi kai 5.1 LOL

ama epairna 5.1 tha to postara stous syllektikous ypologistes? LOL

1+10 metaforika = 11eur synolon LOL
 
yeah! tsimphsa kai thn polypothith SW60-XG! 10GPB :D

sthn ousia einai mia DB50-XG se standalone version... panta thn zhleua thn atimh... mia apo tis 2-3 koryfaies GM kartes gia pc :D

SW60-XG
 
gtsamour είπε:
Ουάου, ΠΑΡΑ πολύ καλό, το ίδιο (το γκρί) έχω και το έχω έτσι τυλιγμένο με μεμβράνη σα θείτσα :D :D
Όμως όσο φανατικός Sinclairάς και αν είμαι, οι original κασσέτες δε με ενθουσιάζουν.

Για όποιον ενδιαφέρεται είδα ότι ο τύπος από τον οποίο πήρα το Α2600, έβαλε ακόμα ένα άψογο σε καλή τιμή

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190157322936&ssPageName=MERC_VIC_RSCC_Pr4_PcY_BIN_Stores_IT&refitem=190153962286&itemcount=4&refwidgetloc=closed_view_item&usedrule1=StoreCatToStoreCat&refwidgettype=cross_promot_widget
XEXE !!! ΩΩΩ, είναι ωραίες οι θείτσες :biglaugh::biglaugh:

Οσο για τις κασσέτες, ουσιαστικά αυτές είναι το νέο μου απόκτημα και παράλληλα βρήκα και από έναν φίλο ένα Sinclair Software Pack & ένα Joystick στα κουτάκια τους, τζαμπέ ολέ !!! :)

gtsamour είπε:
Ένας φίλος έχει μια Gravis Ultrasound Max, να τον ξεφορτώσω?
Μπα!! Θα ήθελα κάτι σε Blaster ή Adlib για να την κουμπώσω σ'ένα PC/XT

keropi είπε:
e oxi kai 5.1 LOL ama epairna 5.1 tha to postara stous syllektikous ypologistes? LOL

1+10 metaforika = 11eur synolon LOL
Αυτό σκέφτηκα και εγώ "1.5 εδώ?":biglaugh: και προσπέρασα......

keropi είπε:
yeah! tsimphsa kai thn polypothith SW60-XG! 10GPB :D sthn ousia einai mia DB50-XG se standalone version... panta thn zhleua thn atimh... mia apo tis 2-3 koryfaies GM kartes gia pc :D

SW60-XG
....και φθηνά τη βρήκες !!!
 
Μου ήρθε ο "Heavy Sixer" !!!!!! Για όσους αγνοούν τον όρο, μιλάω για τον Atari 2600 τον ξύλινο με τους 6 διακόπτες. Το όνομα heavy sixer έχει καθιερωθεί γιατί ήταν το πρώτο (1977), βαρύτερο και μοναδικό με 6 διακόπτες σε σύγκριση με αυτά που ακολούθησαν.

Το αστείο είναι ότι έφτασε με Fed Ex μέσα σε ένα χάρτινο κουτί που έλεγε "Prunes, keep refrigerated" και με πήρε η μάνα στη δουλειά να με ρωτήσει αν το κουτί που ήρθε θέλει ψηγείο :D :D:D:D
 
Το ξεφτίλισα πάλι... λόγω γενεθλίων μου τις προάλλες πήρα 1-2 πραματάκια που ήθελα με το σύστημα "διάλεξε κάτι που θέλεις για τη γιορτή σου, πάρτο και θα σου δώσω τα χρήματα" (φωνή αδελφής, γονέων κλπ).



52611pe3.jpg


e40e1bl4.jpg


1. http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=190153962286&ssPageName=STRK:MEWA:IT&ih=009

2. http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130157466061

3. http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=290164132332&ssPageName=STRK:MEWA:IT&ih=019

Το Atarάκι το παρέλαβα σήμερα όπως είπα και πρίν και είναι κυριολεκτικά σαν καινούργιο, καμία φθορά. Μένει μόνο να κάνω το κολπάκι του Wally για τον ήχο γιατί βγάζει UK Pal.

Περιμένω τα άλλα δύο ακόμα μια και τα έκελισα μόλις σήμερα :) Δεν κρατιέμαι :) :)
 
sostos o gtsamour , den sto 'xo pei kiolas, odhgo Xantia :p

ego tsimphsa mia Roland SCB-55

kati exo me tis kartes hxou LOL
 
gtsamour είπε:
Ένας φίλος έχει μια Gravis Ultrasound Max, να τον ξεφορτώσω?
Αχ, ναι μωρέ. Είναι βαριά, βαριά.... :D

gtsamour είπε:
Μου ήρθε ο "Heavy Sixer" !!!!!! Για όσους αγνοούν τον όρο, μιλάω για τον Atari 2600 τον ξύλινο με τους 6 διακόπτες. Το όνομα haevy sixer έχει καθιερωθεί γιατί ήταν το πρώτο, βαρύτερο και μοναδικό με 6 διακόπτες σε σύγκριση με αυτά που ακολούθησαν.
Το αστείο είναι ότι έφτασε με Fed Ex μέσα σε ένα χάρτινο κουτί που έλεγε "Prunes, keep refrigerated" και με πήρε η μάνα στη δουλειά να με ρωτήσει αν το κουτί που ήρθε θέλει ψηγείο :D :D:D:D

......ΓΙΩΡΓΟ!!!! 1,2,3,4,5,6 ,7,8,9...........ΤΗ ΜΕΛΙΓΚΡΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!! :biglaugh:
 
Και κόκκινη κόκκινη :D

Άσε που ένας άλλος ξάδερφος είχε θυμάμαι ένα μηχανάκι (του πατέρα του) που έμπαινε στην tv και έπαιζε ασπρόμαυρα παιχνίδια τύπου pong. Πρέπει να το ερευνήσω....
 
Τσιντι σειμουρ μας έφτιαξες πάλι..καλορίζικα ρε φίλε!!!
 
Φίλοι μου καλοί καλοί μου φίλοι

ΗΡΘΕ, παρέλαβα το Sega MegaCD και είναι τέλειο, αγρατσούνιστο, τέλειο. Ορίστε και οι φωτό....







Οι φωτογραφίες είναι από κινητό και δεν είναι και πολύ καθαρές.
 
Πίσω
Μπλουζα