Ρέτρο Υπολογιστές Μελών [2006 - 2007]

Ωραιο το MSX-ακι..δεν το ειχα ξαναδει...
 
καλα ο telonios εχει ανοιξει ιστορικο μουσειο amiga!!!!! παρα πολυ καλη αγορα.....!αληθεια συνεχιζεις να πατας πανω σε αυτα? :)
 
τελεια pitsunami μεγειά!!!
 
Φίλε Phil vr μην ανυσηχείς βρε δεν το πήρα στραβά....

Τα παιχνιδάκια που έχω δεν μπορώ να πω ότι παίζονται ακριβώς, κάποια στιγμή θα πάρω το προγραμματιζόμενο Crocodile cartridge να παίξω μερικά καλά. Για την ώρα είναι εξαντλημένο.

Pitsunami η γιαπωνεζικη PC Engine η ασπρούλα ήρθε?

ps Σύντομα θα ποσταριστούν φωτογραφίες από την Turbo Grafx 16 (US model) με RGB mod και την λουστραρισμένη και πολύ τζιτζάτη NeoGeo CD.

H φωτογραφική μου μηχανή έχει χαλάσει και πρέπει να δανειστώ για τη φωτογράφηση :)
 
Μα με καμήλα το φέρνουνε? :D :D
 
@Vaggelis Ναί το παρατήρησα. Μακάρι να ήταν και οι προγενέστερες 500αρες έτσι. Έχω μιά απορία για αυτά τα μοντέλα. Τα πλήκτρα ήταν απο κατασκευής λίγο κίτρινα; Ακόμα και φωτογραφία της διαφήμισης των δύο 500 new art που έχω δει κίτρινα είναι. Περίεργο.

Wally και εγω να το δω αυτό! :D

simonkey όχι ακόμη. Περπατάω πολυ προσεκτικά! :)

pitsunami καλορίζικα τα μηχανήματα!
 
Ευχαριστω για τα καλοριζικα!! Επισης telonie! :)
 
E NAI ΛΟΙΠΟΝ...... η ώρα να κλείσουν μερικά στόματα ΕΦΤΑΣΕ!!!! :D :D:D

TURBO GRAFX 16

Στο slot διακρίνεται η flash card χωρητικότητας 128Μ (16ΜΒ) που παρέλαβα σήμερα. Είναι απλά SUPER και παίζει τα πάντα...



Μόντα εξόδου RGB (δική μου). To Ηell with NTSC...



Street Fighter II Tournament Edition on TG-16



Παγκόσμια πρώτη.... η Ελληνική μετάφραση του Βikuriman World (WB in monsterland) on the real thing!!!!!





Menu επιλογών του flash cart 128M



Turrican on Turbo Grafx-16

 
Raiden Trad



R-Type





NEOGEO CD



RGB καλώδιο δικής μου κατασκευής και διακόπτης μόντα για Αγγλικά/Γιαπωνέζικα games, κανένας περιορισμός στα 50Hz του PAL, όλα τα παιχνίδια τρέχουν στα 60Hz.



Μetal Slug 2 YEAH!!!!!



H θεϊκή κονσόλα στο "σπίτι" της



Όπως φαίνεται άλλωστε, έχω φάει τα νύχια μου στο καθάρισμα/γυάλισμα τον τελευταίο καιρό... :D
 
ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΕΣ!!!
 
Θέλω κι εγώωωωωωωωωωω!!!!! :animeek:

Μποουουουουχουουουου!!! :icon_cry: :icon_cry:

Ειδικά αυτό το joystick του ΝΕΟ είναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!!!!!!
 
Θαυμάσια! Καλορίζικα.

Αλλά το χάρηκα ιδιαίτερα όταν είδα το πρώτο μου μωρό να τρέχει στο μηχάνημά σου! Το τερμάτισες; Βρήκες το bug;

Και φυσικά πριν χρόνια είχα δουλέψει πολύ, για σένα. Για το PC Engine έχω μεταφράσει τα παρακάτω:

Keith Courage in Alpha zones (το έχεις βλέπω από τη φωτογραφία, αλλά δε λέει πολλά σαν παιχνίδι)

Klax (πολύ εθιστικό, μου πήρε πάνω από δύο χρόνια για να το ολοκληρώσω, αν θυμάμαι καλά)

Puzznic (τέλειο!)

Shanghai (αν δε σου βγει, πρέπει να ξαναπαίξεις - αν σου βγει, θα ξαναπαίξεις)

Wonderboy in Monsterland (χωρίς λόγια)

;-)
 
Ευχαριστώ παιδιά!!! Καλά Βαγγέλη σοβαρολογείς ότι εσύ μετάφρασες το Bikuriman World?????

H έκδοση για PC Engine είναι ότι πιο κοντινό υπάρχει στο arcade..... το λατρεύω... ποιό bug υπάρχει για λέγε.... δεν το έχω τερματήσει ακόμα στα Ελληνικά, το είχα τερματήσει παλιά στα Αγγλικά με τον emulator.

Τα έχεις αυτά μεταφρασμένα? Τα θέλω.... γιατί στο tosec μόνο το WB και το Keith Courage in Alpha zones υπάρχουν στα Ελληνικά. Δηλαδή λείπουν τα Klax, Puzznic (λατρεμένο) και Shangai.
 
Πίσω
Μπλουζα