Ρέτρο Υπολογιστές Μελών [2006 - 2007]

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας akmakas
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
31832039fi0.jpg


Μετά από μια εκτεταμένη συζήτηση με την κυρία akmaka :argue:,την έδωσα να καταλάβει πως το μελλοντικό παιδικό δωμάτιο που έχουμε δεν πρέπει να μείνει για την ώρα αχρησιμοποίητο...Έτσι έπιασα δουλειά,και έστρωσα τα κλαπατσίμπανα μου.. :diablotin: ..Είμαι ευτυχισμένος.. :D ..μια στημένη Amiga με όλα τα αξεσουάρ όπως τον παλιό καλό καιρό.. Έ ρε γλέντια!!!!!!!Μόλις τώρα έβαλα ένα πολύ αγαπημένο μου Adventure..το The quest for the time bird!!!Άντε η σειρά σας τώρα!
 
παντως αν κρινω και απο την Ms Wally (την οποια,αυτη τη περιοδο, προετοιμαζω ψυχολογικα για τη τοποθετηση της ενατης κονσολας στο σαλονι) μπορω να καταληξω στο συμπερασμα οτι οι συζυγοι των GRM παιρνανε δυσκολες ωρες ενιοτε....

Ακμακας μπραβο! μερακλιδικο στησιμο!
 
Wally είπε:
προετοιμαζω ψυχολογικα για τη τοποθετηση της ενατης κονσολας στο σαλονι
:eek::eek::eek: Χα χα χα....Βλέπω να κάνουν κόμα αντιGRM!!ένατη κονσολα στο σαλονι!!!!!!AEON χα χα θα φας γυναικείο ξύλο!Ανέβασε καμία φώτο χε χε... :D
 
Άντε καιρός να ανεβάσω και την 1200 (ooops..μια ιπτάμενη παντόφλα! :eek:)
 
emena konta einai i mera pou 8a me xwrisi i ms.amigo kai gia ola den 8a ftene ta matia tis apenanti alla mia planeftra amiga...ti na sas perigrapso ola afta ta mixanimata pou blepete stin ipografi mou mexri prin ligo kairo itan ola sxedon etimopolema stimena diladi... genikos ena xamos..twra einai mono to xbox360 kai to wii...alla etimezw epanodo tou cd32 kai tis A500
 
schneider europc forever!!! :thumb: :D

k atari jaguar:loveyou:
 
Εμένα πάντως μου υποσχέθηκε πως αν ποτέ μεταφερθούμε σε μεγάλο σπίτι θα μου διαθέσει ένα δωμάτιο - υπόγειο - αποθήκη (?) για να εγκατασταθώ μόνιμα εκεί και να μη με βλέπει στα μάτια της (!) :biglaugh:
 
Λοιπόν..Σήμερα είχα νέες παραλαβές...ήρθε η παραγγελεία μου..Ένας Ζχ Spectrum 48K(Γομολάστιχα) Η κατάσταση του ήταν τέλεια σχεδόν καινούριος πεντακάθαρος.Επίσης ένας καφέ του 1982 Commodore 64 μαζί με το κασετόφωνο του,και αυτός ήταν Super σας λέω καί επίσης ένα εξωτερικό drive για amiga το 1010 υπέροχο και λειτουργικό.Μαζί με 5 Joystick τα δύο μου φαίνονται πολύ παλιά, επίσης 4 original παιχνιδια για CBM, και 3 βιβλία 1)Τα 101 προγράμματα του Spectrum 2)Μάθετε τον Spectrum και το original βιβλίο του CBM...Όλα αυτά όπως είπα στην τιμή των 110Ε.

Αύριο με την ησυχία μου θα ανεβάσω φωτογραφίες!
 
Όπως είπα και χθες αυτές είναι οι φωτογραφίες από τα micros που αγόρασα. :D

46705889do9.jpg


40971813ah3.jpg


47207789qe2.jpg
 
Akmaka οι φωτό κάλεστα θα μπορούσαν να μεταφερθούν στις καλλιτεχνικές.

Το drive το έχω συνδέσει στο μυαλό μου με την 1000άρα, για τον spectrum και τον 64άρι no comments

Εύγε!!!!
 
Εύγε akmaka !!

κι εμένα μου ήρθαν ένας C64C και μια Amiga 500+ από Αυστρία.

Ο C64C λειτουργεί τέλεια !

Η Amiga δεν έχει δοκιμαστεί ακόμα λόγω έλλειψης τροφοδοτικού (αναμένεται σύντομα) και workbench 2.05 (χμμμ... καμια δισκετούλα παιδιά ! ??)

Αυτή τη στιγμή κάνανε το μπανάκι καθαριότητας και στεγνώνουν...

Ακόμα περιμένω το MMC64 (από Vesalia), ένα Amiga modulator και μια Amiga 1200...
 
Τα θερμά μου συγχαρητήρια geoanas για την αγορά σου..Για το τροφοδοτικό αν δεν βρεις έχω να σου χαρίσω ένα original.. :)

Δισκετούλες μπόλικες φίλε μου περίπου 2000 σε άριστη κατάσταση!
 
Ωραίος ο Speccy, χωρίς ταλαιπωρημένο πληκτρολόγιο κατά τα φαινόμενα! :)
 
Ακμακα κουκλα ο λαστιχακιας!

Να σου πω την αληθεια την κοιτουσα την δημοπρασια αυτη και ημουν ετοιμος να τα χωσω τοτε, αλλα μετα θα με εκραζε ο Keeper οτι ειμαι ανακολουθος ( το γνωστο thread-μομφη εναντιον των ελληνικων retro-αγορων) :D :D :D

Το καλο ειναι οτι πηγαν σε spectrumα τα μασινια ;)
 
Δυστυχώς είναι η πρώτη αγορά που πήρα τόσα πράγματα σε τόσο άριστη κατάσταση με σχετικά χαμηλή τιμή..Τα έξοδα μεταφοράς δεν τα βάζω μέσα..

Παλαιότερα με είχαν κωλ@πιάσει κανονικά..και το αποτέλεσμα δεν ήταν πάντα ικανοποιητικό..Δεν βαριέσαι.Χαλάλι μωρέ.
 
Μια καινούρια ευκαιρία μου παρουσιάστηκε...Λοιπόν έχουμε και λέμε.

Ένας τύπος γνωστός φίλου μου πουλάει τα εξής πράγματα..

Commodore C64.....Disk drive 1511......Commodore 1702 Monitor


26460942gl9.jpg


Το όλο σετ συμπληρώνεται με 70 δισκέτες με παιχνίδια....Του πρόσφερα 60Ε για να τα πάρω.Με ενδιαφέρουν κυρίως τα δυο πρώτα.. Για να δούμε!
 
Μόνο μην του πεις ότι άλλοι εδώ θα δίνανε χαλαρά 100 ευρώ για τέτοιο set... :diablotin:
 
Αρκετά 100αρια έδωσα φίλε μου ας παζαρέψω και λίγο!
 
@geoanas:

tora eida to post, exeis disketes wb? an theleis mporo na sou steilo!
 
Πίσω
Μπλουζα