Ρετροτρομακτικές ιστορίες και καταστάσεις που βιώσαμε

metalcandyman είπε:
Για την ιστορια να πω οτι το ιδιο βραδυ τα χαλασα με την γκομενα μου λογο του περιστατικου αλλα no problem γιατι 3 μερες μετα τα εφτιαξα με την αδερφη της ;) :D
και εμένα μου αρέσουν οι ιστορίες με χαπι εντ. Έχω και εγώ μια ιστορία από τον πατέρα μου αλλά δεν ξέρω αν κολλάει εδώ μια και

1 Εξηγείται εύκολα το τι συνέβη

2. Είναι περισσότερο τρομακτικά τα ήθη της δεκαετίας του 60 και βγάλε παρά η ίδια η ιστορία

όπως και να χει λέω το βράδυ που θα τον δω να τον βάλλω να μου την ξαναδιηγηθεί για να τη θυμηθώ καλύτερα και θα την ποστάρω μια από τις επόμενες μέρες
 
Στο χωριο μου στο βουνο εχουμε ενα μικρο μοναστηρι που μια ζωη εχει μια και μοναδικη καλογρια.Η καλογρια μενει μονημα εκει δεν κατεβαινει ποτε στο χωριο και την πηγαινουνε τροφιμα οι κατηκοι και γενικα οτι θεληση το εχει.Το μοναστηρι ειναι σε μερος σχετικα ευκολο στην προσβαση και εχει μια πολυ ωραια διαδρομη για τους λατρης του ποδηλατου.Εγω δεν μπορω να πω οτι ειμαι τρελος φαν του ποδηλατου οπως ημουνα πιτσιρικας αλλα ακομα και τωρα στα 31 μου σε ευθεια ενα χιλιομετρακι σουζα το βγαζω ανετα.

Πριν λιγα χρονια ομως για να βγαλω μια γκομενα που ηθελα αναγκαστηκα εγεινα ξανα λατρης του ποδηλατου και εκανα την συγκεκριμενη διαδρομη πολλες φορες.Οταν περνουσαμε απο το μοναστηρι παντα σταματουσαμε και λεγαμε δυο κουβεντες με την καλογρια που ηταν μεγαλη σε ηλικεια και παντα την πετυχεναμε να ασχολειται με τα ζαρζαβατικα που ειχε σπαρμενα η με τετοιες εργασιες γενικα.Παντα την πηγαινα με χιλια την συγκεκριμενη καλογρια ουτε μονοχνοτη ηταν και γενικα ηταν πολυ εγκαρδια.Την πηγαινα ομως πολυ και γιατι με θυμηζε την amanda krueger την μανα του freddy krueger απο το αγαπημενο μου A nightmare on elm street.Εντωμεταξυ τα εφτιαξα με την κοπελα που ηθελα αλλα ειχαμε καπου 15 μερες να παμε βολτα με το ποδηλατο στη συγκεκριμενη διαδρομη.

Τελικα μια κυριακη απογευμα προς βραδακι καναμε την διαδρομη και περασαμε κλασικα μπροστα απο το μοναστηρι.Εμενα με ειχε τελειωση το νερο οποτε σταματησα και πηγα στην βρυση εξω απο το μοναστηρι να το γεμησω.Σε καποια φαση χαιρετισε η κοπελα μου την καλογρια την χαιρεταω και γω και της λεω φετος εχετε πολυ καλες ντοματες εκτος και αν σας της περιποιηθη κανενας σφαλακας και δεν μηνει καμια.Γελαει εντωμεταξυ την καληνυχτουμε και ανεβενουμε στα ποδηλατα για να την κανουμε για το χωριο.παει η κοπελα μου στο σπιτι της παω και γω στο δεικο μου αφηνω το ποδηλατο και παω στο μαγαζι ωστε να φυγει ο πατερας μου για να παει αφου ειχε πεσει πλεον ο ηλιος να ποτησει της αγγουριες της κολοκυθιες κτλ.Του λεω περασαμε και απο το μοναστηρι και η καλογρια φετοσ εχει κατι ντοματες μισο κιλο η καθε μια και της εκανα και πλακα για το αν μεινουν ετσι η της περιποιηθη κανενας σφαλακας.Καλα με απανταει ο πατερας μου ποτε ηρθε καινουρια καλογρια;του λεω τι εννοοις και με απανταει οτι η καλογρια εχει *10 μερες που πεθανε την βρηκαν πεθαμενη στο κρεβατι της.Απο φυσιολογικα αιτια με λεει πεθανε ηταν και πολυ μεγαλη.Φυσικα εγω εχω μηνει κλαρινο και δεν συνεχεισα την κουβεντα.

Το βραδυ που ειδα την δικεια μου της ειπα αυτα που με ειπε ο πατερας μου και η κοπελα εγειναι ασπρη απο την τρομαρα της.δεν θελησε να το συζητησουμε αλλο αλλα μπροστα απο το μοναστηρι δεν ηθελε με τιποτα να ξαναπερασουμε.Εγω ομως το ιδιο βραδυ μολις εκλεισα το μαγαζι πηγα στο μοναστηρι μονος μου και απο μακρια καθως ανεβενα εφεγγε το φως στο δωματιο της και μολις πηγα κοντα εσβησε.Μολις πλησιασα στην πορτα του μοναστηριου ειδα που ειχαν ενα μεγαλο λουκετο στην πορτα μεχρι να ξαναερχοταν η καινουρια καλογρια.Μετα απο κεινη την μερα ξαναπερασα αρκετες φορες επιτηδες και μερα και νυχτα αλλα δεν ετυχε να ξαναδω κατι τοσο περιεργο και ανεξηγητο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
caprice είπε:
Ο pooky έχει δίκιο σε όλα όσα έγραψε !!!
Σημασία έχει τι γράφεις και όχι πώς το γράφεις. Ξεκόλλα. :)
Αυτό!

Το μόνο που θα πρέπει να προσέξεις, που είναι και σχετικά εύκολο, να προσπαθήσεις να μην γράφεις τόσο μονοκόμματα γιατί τώρα δεν είναι εύκολα στο διάβασμα..

Τα άλλα είναι λεπτομέρειες. ;)
 
cloud είπε:
Αυτό!
Το μόνο που θα πρέπει να προσέξεις, που είναι και σχετικά εύκολο, να προσπαθήσεις να μην γράφεις τόσο μονοκόμματα γιατί τώρα δεν είναι εύκολα στο διάβασμα..

Τα άλλα είναι λεπτομέρειες. ;)
Εχεις απολυτο δικειο φιλε συνεχαω το ξεχναω αυτο.Θα δω τουλαχιστων στο τελευταιο που εγραψα με την επεξεργασια να το διορθωσω.
 
Βασιλη ωραιες οι ιστοριες σου αλλα ειναι περιεργα ρε φιλε να συμβαινουν αυτα... Εμενα σε ολη μου την ζωη δεν μου εχει τυχει τιποτα το "περιεργο" . Εχω ακουσει απο φιλους διαφορα αλλα ουτε αυτους τους πιστευω.. Πιστευω οτι καπως θα εξηγουντε.. :p .

ΥΓ. ο Ανθρωπος και οι Σκιες ισως να ηταν Νεφελιμ! χαχαχα :D
 
Ajax87 είπε:
Βασιλη ωραιες οι ιστοριες σου αλλα ειναι περιεργα ρε φιλε να συμβαινουν αυτα... Εμενα σε ολη μου την ζωη δεν μου εχει τυχει τιποτα το "περιεργο" . Εχω ακουσει απο φιλους διαφορα αλλα ουτε αυτους τους πιστευω.. Πιστευω οτι καπως θα εξηγουντε.. :p .
ΥΓ. ο Ανθρωπος και οι Σκιες ισως να ηταν Νεφελιμ! χαχαχα :D
Φιλε γιαννη οπως ειπα το θεμα δεν το εγραψα για βλακειες αλλα για πραγματα που οντως τα εζησα και ειχα και μαρτυρες γυρω γυρω και αλλα ατομα.Τωρα αν εξηγουνται η οχι εγω παντως δεν μπορω να τα εξηγησω.Δεν σε εχει τυχει τιποτα περιεργο γιατι μαλον δεν εχεις κανει κατι περιεργο :D Ας ντυνοσουν πχ χαρος με δρεπανι στης 3 τα ξημερωματα μεσα στο νεκροταφειο να τρομαξεις καποιους αλλους οπως εκανα εγω και ισως ζουσες και συ τιποτα περιεργο φιλαρακι :D
 
metalcandyman είπε:
Φιλε γιαννη οπως ειπα το θεμα δεν το εγραψα για βλακειες αλλα για πραγματα που οντως τα εζησα και ειχα και μαρτυρες γυρω γυρω και αλλα ατομα.Τωρα αν εξηγουνται η οχι εγω παντως δεν μπορω να τα εξηγησω.Δεν σε εχει τυχει τιποτα περιεργο γιατι μαλον δεν εχεις κανει κατι περιεργο :D Ας ντυνοσουν πχ χαρος με δρεπανι στης 3 τα ξημερωματα μεσα στο νεκροταφειο να τρομαξεις καποιους αλλους οπως εκανα εγω και ισως ζουσες και συ τιποτα περιεργο φιλαρακι :D
Δεν ειπα οτι δεν σε πιστευω ρε.. Απλα πιστευω οτι καπως θα εξηγουντε με την λογικη ή κατι τετοιο.. Απο υπερφυσικα μονο στα Θαυματα πιστευω.. Ολα τα αλλα τα αμφισβηστω :D . Δεν λεω οτι δεν μπορει να ισχυουν αλλα δεν τα πολυπιστευω..Βεβαια μου αρεσουν να τα ακουω , εδω εβλεπα εκπομπες του Λιακοπουλου και ειχα μαθει ολα τα γεννοι των νεφελιμ χαχαχαχ :p .
 
Μετά το διάλειμμα για τις διευκρινήσεις ας γυρίσουμε στο θέμα μας παρακαλώ. Με την ευκαιρία να πω ότι καλό θα ήταν να βγάλουμε και κάποια στατιστικά :D από τις ιστορίες του metalcandyman.

1. Πόσες είναι οι ιστορίες του που έχουν μπύρες;

2. Πόσες είναι οι ιστορίες του που έχουν μάρτυρα τις εκάστοτε κοπέλες του;

3. Πόσες είναι οι ιστορίες του που έχουν διαδραματιστεί βράδι;

... συνεχίζεται
 
Γιαννη δεν σε κατηγορησα φιλαρακι απλα σε εξηγησα οτι το ανοιξα το θεμα για αληθεινα γεγονοτα και πραγματικα με εχουν τυχει παρα πολλα που δεν μπορω να εξηγησω.

Αγαπητε μου πανθηρα caprice:Dωραια τα στατιστικα σου.Πραγματικα μερα ελαχιστα με εχουν τυχει σε σχεση με νυχτα και ωσο για της μπυρες ειναι σημα κατατεθεν :D Αφου αν τα εβλεπα μονος μου ολα αυτα θα ελεγα παρεσθησης εχω οποτε ευτυχως ειχα και αλλους μαρτυρες.Πραγματικα ενα σωρο περιεργα με εχουν τυχει ενω ημουν με γυναικες που περασαν απο την ζωη μου.Μαλον τα τραβουσαν τα παραφυσικα :D
 
caprice είπε:
Μετά το διάλειμμα για τις διευκρινήσεις ας γυρίσουμε στο θέμα μας παρακαλώ. Με την ευκαιρία να πω ότι καλό θα ήταν να βγάλουμε και κάποια στατιστικά :D από τις ιστορίες του metalcandyman.
1. Πόσες είναι οι ιστορίες του που έχουν μπύρες;

2. Πόσες είναι οι ιστορίες του που έχουν μάρτυρα τις εκάστοτε κοπέλες του;

3. Πόσες είναι οι ιστορίες του που έχουν διαδραματιστεί βράδι;

... συνεχίζεται
4. Πόσες γκόμενες έβγαλε συνολικά εν μέσω παραφυσικών φαινομένων; Μήπως αναγκαζόταν να τις αλλάξει γιατί το βάζανε στα πόδια μετά;

5. Γιατί τον προτιμούν κυρίως φαντάσματα και δεν έχει δει ούτε ένα μικρό πράσινο ανθρωπάκι;
 
Maddog είπε:
4. Πόσες γκόμενες έβγαλε συνολικά εν μέσω παραφυσικών φαινομένων; Μήπως αναγκαζόταν να τις αλλάξει γιατί το βάζανε στα πόδια μετά;5. Γιατί τον προτιμούν κυρίως φαντάσματα και δεν έχει δει ούτε ένα μικρό πράσινο ανθρωπάκι;
6. μήπως τελικά τα εν λόγω γκομενάκια είναι που προκαλούν τα προαναφερθέντα παραφυσικά φαινόμενα και η βαθύτερη αιτία για την διάλυση των σχέσεων είναι το ότι ο μπραδερ ιν μεταλ δεν ανέχεται να του ρουφάνε το αίμα;

7. μήπως να κόψουμε τα ειρωνικά σχόλια και τις απόπειρες ερμηνείας και απλά να απολαύσουμε την αφήγηση :D ;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Thor είπε:
[...]7. μήπως να κόψουμε τα ειρωνικά σχόλια και τις απόπειρες ερμηνείας και απλά να απολαύσουμε την αφήγηση;
Φαντάζομαι ότι όλα γίνονται στα ευρύτερα πλαίσια του χαβαλέ! Άλλωστε ο Maddog & o Metalcandyman γνωρίζονται κι απ' αλλού, οπότε δεν τίθεται θέμα ειρωνίας! ;)

Ας μείνουμε on topic, παρακαλώ! :)
 
Δεν υπαρχει θεμα παρεξηγησης αλανια οποτε μην ανησυχητε.
 
Για να ελαφρυνουμε τον κλιμα mode on

 




Maddog είπε:

5. Γιατί τον προτιμούν κυρίως φαντάσματα και δεν έχει δει ούτε ένα
μικρό πράσινο ανθρωπάκι;
 


Παιζει -με την φημη που εχει , οτι δεν εχει αφησει alien για alien στα arcades - να εχει εκδοθει προληπτικα ταξιδιωτικη οδηγια, να αποφευγουν τον νομο Σερρων οι εξωγηινοι τουριστες . :p

 


Για να ελαφρυνουμε τον κλιμα mode off
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nemo είπε:
Για να ελαφρυνουμε τον κλιμα mode on 

 

 


Παιζει -με την φημη που εχει , οτι δεν εχει αφησει alien για alien στα arcades - να εχει εκδοθει προληπτικα ταξιδιωτικη οδηγια, να αποφευγουν τον νομο Σερρων οι εξωγηινοι τουριστες . :p

 


Για να ελαφρυνουμε τον κλιμα mode off
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ, απίστευτος είσαι ρε Nemo! :D
 
Thor είπε:
6. μήπως τελικά τα εν λόγω γκομενάκια είναι που προκαλούν τα προαναφερθέντα παραφυσικά φαινόμενα και η βαθύτερη αιτία για την διάλυση των σχέσεων είναι το ότι ο μπραδερ ιν μεταλ δεν ανέχεται να του ρουφάνε το αίμα;
7. μήπως να κόψουμε τα ειρωνικά σχόλια και τις απόπειρες ερμηνείας και απλά να απολαύσουμε την αφήγηση;

Εννοείται ότι η πρόθεση μου όταν έγραφα το ήταν καθαρά για πλάκα. Αν η διατύπωση δεν το έδειχνε καθαρά (κάτι που προφανώς συνέβη για να τεθεί θέμα) ζητώ συγνώμη σε όσους έθιξα (τονίζω χωρίς πρόθεση)

το παρόν μήνυμα θα αυτοκαταστραφεί αύριο το απόγευμα

Συγνώμη και για το εκτός θέματος
 
Thor είπε:
Εννοείται ότι η πρόθεση μου όταν έγραφα το ήταν καθαρά για πλάκα. Αν η διατύπωση δεν το έδειχνε καθαρά (κάτι που προφανώς συνέβη για να τεθεί θέμα) ζητώ συγνώμη σε όσους έθιξα (τονίζω χωρίς πρόθεση)
το παρόν μήνυμα θα αυτοκαταστραφεί αύριο το απόγευμα

Συγνώμη και για το εκτός θέματος
Φιλαρακι κανεναν δεν εθιξες μια χαρα τα εγραψες και τον χαβαλε μας κανουμε οποτε μη ζητας συγνωμη.ΠΑΟΚ θυρα 4-ΟΦΗ snakes 4=ΑΔΕΡΦΙΑ ;)
 
Όλα τα off topic θα καθαριστούν αύριο :)
 
Στο γυμνασιο δουλευα σε ενα μαζαζι με ηλεκτρονικα στην διπλανη κομωπολη που απεχει ουτε ενα χιλιομετρο απο το χωριο μου.Και εκανα την τρελα μου και εβγαζα και μεροκαματο.Δουλευα σαββατοκυριακα και οποιες καθημερινες μπορουσα.Ο τυπος που το ειχε(μεγαλη μορφη)ειχε και χωραφια οποτε πολλες φορες ανοιγε αργα το απογευμα γιαυτο ειχα και γω δευτερο κλειδι του μαγαζιου και ανοιγα και γω.Επισης η συμφωνια που ειχαμε κανει ηταν εκτος απο το μεροκαματο να καθομαι και ολη νυχτα αμα γουσταρω μετα το κλεισιμο και να παιζω τζαμπα ηλεκτρονικα,βελακια η μπιλιαρδο γαλλικο ωσες ωρες ηθελα.Φυσικα ειχε συμφερον και αυτος γιατι εγω σχεδον καθε βραδυ μετα της 4 πηγαινα σπιτι και ολες αυτες της ωρες ολο και κανενας ξεμπαρκος θα ρχοταν για κανενα ουισκυ οι διαφοροι εργατες που δουλευαν στο εργοστασιο.Γενικα ηταν καλη φαση για καποιον σαν και μενα που ειχα και εχω απιστευτη τρελα για τα arcades τα βελακια και το μπιλιαρδο και ωσες ωρες και να δουλευα εκει δεν υπηρχε ιχνος κουρασης η βαρεμαρας.

Ενα βραδυ τελη νοεμβριου λοιπον ειχα κλησει κατα της 1:30 δεν ειχε πολυ κοσμο γιατι ειχε ενα ψοφοκρυο σε συνδιασμο με βροχη και δεν κυκλοφορουσε ουτε γατα εξω.Αφου και γω παρακαλουσα οταν θα πηγαινα σπιτι να μην ηταν ετσι γιατι ημουνα με το μηχανακι και θα παγωνα.Μιλαμε για τρελο κρυο.Για την ιστορια να πω οτι την επομενη μερα χιονισε.Μολις επλυνα τα ποτηρια,σκουπισα κτλ ηρθε η ωρα να ξεκινησω να παιζω ηλεκτρονικα.Τα επερνα με σειρα απο αριστερα προς τα δεξια η το αντιθετο και μολις τα τερματιζα ολα η τα περισσοτερα αν βαριομουνα μετα επαιζα βελακια η μπιλιαρδο.Αυτο γεινοταν σχεδον καθε μερα και στο σπιτι οπως ειπα δεν πηγαινα πριν της 4.

Το τελευταιο ηλεκτρονικο απο δεξια ηταν το cadash και μολις τερματισα και αυτο αρχισα να παιζψ βελακια.Φυσικα τα φωτα του μαγαζιου τα ειχα κλειστα εκτος απο αυτο που ηταν πανω απο τα βελακια.Εκει που επαιζα ακουω εναν θορυβο σαν κατι να χτυπαει το τζαμι αλλα δεν εδωσα σημασια γιατι ειχε αερα και πισω απο το μαγαζι ειχε μια δαμασκηνια που τα κλωναρια της ακουμπουσαν στα πισω τζαμια του μαγαζιου.Μολις ξαναακουσα τον θορυβο εσυνεσθητα κοιταξα προς τον δρομο και τρομαξα προς στιγμην γιατι ηταν ενας εξω απο την πορτα και χτυπουσε το τζαμι.Φυσικα .... και εκλεισα και το φως απο το βελακι και πειμενα να φυγει.Ο τυπος φορουσε ενα σκουφο μια καμπαρντινα που την κρατουσε κλειστη για να προφυλαχτει απο το κρυο και ειχε και ενα σακηδιο στην πλατη.Σε καποια φαση φωναζει απεξω και λεει ανοιξε την πορτα φιλε μου δεν θα σε κανω κακο ετυχε να περασω απο την πολη εισαι το μονο μερος που βρηκα ανοιχτο και θελω να παρω κατι να πιω να ζεσταθω.Πραγματικα τουλαχιστων απο τα μουτρα του δεν φαινοταν κακος ο συγκεκριμενος ανθρωπος

Τελικα μετα απο σκεψη και με φοβο φυσικα του ανοιξα την πορτα και μπηκε μεσα.Με λεει σευχαριστω παρα πολυ μικρε.Τι κανεις με λεει εδω τετοια ωρα του πατερα σου ειναι το μαγαζι και δεν σε κολαει υπνος και παιζεις ηλεκτρονικα;του απαντησα εγω οτι δουλευω εδω για το μεροκαματο και κανω και την τρελα μου με τα ηλεκτρονικα.Με λεει καλα κανεις μαρεσει να βλεπω νεους ανθρωπους να δουλευουν απο τετοια ηλικεια ειναι καλο μαθημα για την πορεια της ζωης τους.Με λεει θα με βαλεις ενα ουισκυ να πιω και πηγα στο μπαρ να του βαλω.Μολις του πηγα το ουισκυ του λεω μηπως πεινας;θες τιποτα να φας;με λεει στο χαβαλε μηπως μαγηρευεις κιολας και του λεω οχι αλλα πηρα κατι σαντουιτς και μια πιτσα και η μιση πιτσα εχει απομηνη και δεν θελω λεφτα αφου ετσι κι'αλλιως θα την πεταξω.Με λει ευχαριστως και του φερνω την πιτσα και ο τυπος πραγματικα πεινουσε αφου την καταβροχθησε.

Ημασταν εκει περιπου μια ωρα και ειχε παει 4:30 το πρωι ειχε σταματησει ο αερας και η βροχη και γω ειχα αρχισει να νυσταζω και χασμουριομουνα.Με λεει νυσταξες και γω σε καθηστερω αλλα οπως βλεπω ηρθε η ωρα να φυγω γιατι εστρωσε και ο καιρος.Μολις το ειπε αυτο λεω γω απο μεσα μου εχει φαση να μη με πληρωσει η να κανει πως παει προς το ταμιο.Τελικα του λεω ποσο εκαναν τα 3 ουισκυ που πηρε και βγαζει ενα ματσο πεντοχιλιαρα και με δεινη τα τρειπλασια λεφτα απο αυτα που του ειπα εγω.Του λεω δεν εχω τοσα ρεστα να σε δωσω το αφεντικο περνει τα περισσοτερα λεφτα οταν φευγει και με λεει κρατησε τα δεν θελω ρεστα για τον κοπο σου που με ανεχτηκες τοση ωρα και χαλασες τον υπνο.Του λεω δεν τρεχει τιποτα αφου ετσι κι'αλλιως θα καθομουν μεχρι τωρα και του λεω να σε ρωτησω κατι;με λεει ρωτα.Του λεω απο που εισαι και με λεει ειμαι απο πολυ μακρια απο δω και γενικα γυρναω σαν τουριστας να δω νεα μερη.Του λεω ΟΚ με λεει καληνυχτα φιλαρακο και παει προς την πορτα.Πριν βγει απο την πορτα γυρναει και κοιταη και με λεει πριν φυγω επειδη με φερθηκες τοσο καλα και με ανοιξες την πορτα και με εδωσες και να φαω ενω αλλη μεγαλητερη σου σε αλλες πολοις δεν εκαναν το ιδιο θα σε πω κατι αλλα δεν θα πεις σε κανεναν τιποτα απλα θα το εχεις στο μυαλο σου θελω να με το υποσχεθεις αυτο.Αφου του το υποσχεθηκα με λεει ακου λοιπον.Τον δεκεμβριο με λεει τον αλλο μηνα δηλαδη μετα της 15 σταματα να δουλευεις βρες μια δικαιολογια και φυγε απο αυτο το μαγαζι.Αν ταιριαξει απο τον ιανουαριο και μετα ξαναδουλεψε αλλα απο 15 εως 30 δεκεμβριου σηκω και φυγε οταν τα ελεγε αυτα τα μουτρα του ειχαν αγριεψει και τρομαξα λιγο.Του λεω γιατι να το κανω αυτο και με λεει ακουσε με και δεν θα χασεις η ατμοσφαιρα του μαγαζιου δεν ειναι καλη.Με ξαναλεει για σου φιλαρακο και χαρηκα που σε γνωρισα και φευγει απο το μαγαζι.Μετα απο λιγη ωρα την εκανα και γω για το σπιτι σκεφτομενος ολα αυτα που με ελεγε.

Μολις εφτασε η δεκατη δεκεμβριου λεω στο αφεντικο.κυρ νικο απο της 14 και μετα θα σταματησω να ερχομαι γιατι εχουμε πολυ δουλεια στο ζαχαροπλαστειο λογο χριστουγεννων και με θελει ο μπαμπας μου εκει.Αφου τσινησε λιγο επειδη επαιζαν χαρτια εκεινο τον καιρο και ειχε πολυ δουλεια τελικα δεχτηκε.Εγω ημουνα στο μαγαζι μας και δουλευα και περνουσαν οι μερες πηγε 20 δεκεμβριου πηγε 21 πηγε 22 πηγε 25 και δεν ειχε γιννει τιποτα περιεργο.Τελικα αρχισα να μετανιωνω γιατι θα επερνα παραπανω λεφτα με ολα τα χαρτομουτρα εκει μεσα και ειχα και ποσες μερες να παιξω ηλεκτρονικα.Ολες της μερες που εκλεινα εγω τα ξημερωματα ανελαβε ωσο ελειπα να κληνει ο κυρ νικος και ειχε και δουλεια γιατι επαιζαν χαρτια μεχρι το πρωι και γενικα κονομουσε πολλα λεφτα καθε χριστουγεννα και πρωτοχρονια.Στης 28 του μηνος το πρωι κατα της 10 ο πατερας μου ελειπε και γω ημουνα στο εργαστηριο και χαμουρευομουνα με την τοτε γκομενα μου μεχρι που πεταγετε μεσα ο κολητος μου και με λεει.Καλα ρε κοιμασαι δεν εχεις παρει χαμπαρι τι εγεινα.Εχει γιννει χαμος μεχρι και μπατσοι απο θεσσαλονικη εχουν ερθει.Τι εγειναι ρε του λεω και με λεει σημερα τα ξημερωματα κατα της 3:30 μπηκε στα ηλεκτρονικα με μια κοντοκανη ενας τυπος και εν ψυχρο καθαρισε τον κυρ νικο την γυναικα του και 3 απο διπλανα χωρια που επαιζαν χαρτια αδειασε το ταμιο και την εκανε.Ο παραγγεληοδοχος για τα ποτα τους βρηκε το πρωι γιατι οπως ειπαν οι γειτονες νομιζαν οτι ηταν πιτσιρικια που πετουσαν δυναμητακια.Να προσθεσω οτι ολοι οι γειτονες εκει διπλα ηταν απο 70 και πανω.Εγω εχω μηνει κλαρινο και τον κοιταω σαν χαζος.Τι επαθες ρε με λεει και πανιασες και του λεω και τι θες να κανω μαυτα που με λες.Τελικα εκλεισε το μαγαζι δεν ειχε παιδια ο κυρ νικος και δεν ηθελε να το αναλαβει κανενας αλλος και ετσι ερημωσε μεχρι και σημερα και το τρωνε οι αραχνες και τα ποντικια.Για μηνες σκεφτομουνα εκεινο το βραδυ και κεινον τον τυπο και ακομα το σκεφτομαι πολλες φορες μπορω να πω.Στον κολητο μου το περιστατικο που εγειναι εκεινο το βραδυ του το ειπα μετα απο 10 χρονια και επαθε την πλακα του.Θα ηθελα παντως να μπορουσα να ξαναδω αυτον που ηρθε εκεινο το βραδυ εστω και για ενα λεπτο να του ελεγα ενα ευχαριστω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μήπως ο τύπος ήταν και ο ένοχος και πέρασε να ζυγίσει την κατάσταση; Η πολλές αστυνομικές βλέπω μου φαίνεται...
 
Πίσω
Μπλουζα