Ρετρό καύσωνας

αριαδνη

candy fan
Αντιδράσεις
8.728

milntov

Retro Member
Αντιδράσεις
990
Η χειροτερη εποχη.

Την ονομαζουν καλοκαιρι εδω.Αν ειναι δυνατον.Τεσπα.

Η σωστη ονομασια για εδω ειναι ΜΟΝΟ μια: ΒΡΩΜΟΕΠΟΧΗ

Bambinella

Extra Galactic RetroEntity!
Αντιδράσεις
22.805
Η χειροτερη εποχη.

Την ονομαζουν καλοκαιρι εδω.Αν ειναι δυνατον.Τεσπα.

Η σωστη ονομασια για εδω ειναι ΜΟΝΟ μια: ΒΡΩΜΟΕΠΟΧΗ
Να αγιασει το στομα σου. Καλοκαιρι θα ηταν αν ειχαμε μετα βιας 30 βαθμους. Οταν λιωνεις ολοκληρος λες και εισαι στο καμινι, τοτε σωστη ειναι η ονομασια που εδωσες.

domniki

RetroJunkie™
Αντιδράσεις
1.784
Οι θερμοκρασιες του καλοκαιριου στην Αθηνα ειναι θερμοκρασιες ερημου... τουλαχιστον στη Σαχαρα το βραδυ δροσιζει! Εδω η θερμοκρασία δεν πεφτει με τιποτα! Δεν ξερω πώς ηταν τα πραγματα πριν 30-40 χρονια.

telonio

Retro PaTRi@RcH
Αντιδράσεις
1.668
Να ήταν σε νορμάλ επίπεδα για καλοκαίρι η θερμοκρασία θα ήταν καλύτερα τα πράγματα. Όπως αναφέρει και το wikipedia, η έρημο της Σαχάρα έχει μακράν χαμηλότερη θερμοκρασία συνήθως. The average annual temperature is 30°C, whilst the hottest temperature ever recorded was 58°C

Αναρωτιέμαι πόσο κοστίζει μια καμήλα.

elephadas

MultiDimensional RetroDivinitY
Αντιδράσεις
13.179
Με πόσες καμπούρες?

Εγώ είμαι του καλοκαιριού. Εντάξει, όταν κάνει υπερβολική ζέστη με ενοχλεί, αλλά μεταξύ καλοκαιριού και χειμώνα διαλέγω χωρίς δισταγμό καλοκαίρι.

Bambinella

Extra Galactic RetroEntity!
Αντιδράσεις
22.805
Παρόλο που μικρός μου άρεσε περισσότερο το καλοκαίρι και η ζέστη τώρα πια προτιμώ τον χειμώνα.
Κι εμενα μικρη το καλοκαιρι μου αρεσε επειδη δεν ειχα σχολειο. Οταν γλιτωσα απο αυτο το βασανο, τελειωσε αυτοματα και η αγαπη μου για το καλοκαιρι.

αριαδνη

candy fan
Αντιδράσεις
8.728
Με πόσες καμπούρες?

Εγώ είμαι του καλοκαιριού. Εντάξει, όταν κάνει υπερβολική ζέστη με ενοχλεί, αλλά μεταξύ καλοκαιριού και χειμώνα διαλέγω χωρίς δισταγμό καλοκαίρι.
Mα έχουμε και ενα κοινό εμείς χειμώνα θα παμε Αυστραλία

Uskoke

RetroAdept
Αντιδράσεις
4.809
Οι θερμοκρασιες του καλοκαιριου στην Αθηνα ειναι θερμοκρασιες ερημου... τουλαχιστον στη Σαχαρα το βραδυ δροσιζει! Εδω η θερμοκρασία δεν πεφτει με τιποτα! Δεν ξερω πώς ηταν τα πραγματα πριν 30-40 χρονια.
διάβασα σε ένα άρθρο του le figaro για τους (πρωτόγνωρους για τους Γάλλους) καύσωνες. ότι τα κλιματιστικά είναι δίκοπο μαχαίρι. ναι μεν κάνουν δροσερή και ευχάριστη την ατμόσφαιρα του χώρου που ψύχουν, αλλά όση θερμότητα αφαιρούν από τον κλιματιζόμενο χώρο, άλλη τόση θερμότητα απορρίπτουν στο εξωτερικό περιβάλλον, συν την θερμότητα που παράγεται από την λειτουργία της ψυκτικής μηχανής (συμπιεστής) που δεν είναι καθόλου αμελητέα, από κιλοβάτ και πάνω, για οικιακά κλιματιστικά. με αποτέλεσμα κάθε καύσωνας να είναι χειρότερος από τον προηγούμενο, γιατί προστίθενται τα θερμικά φορτία από ολοένα και περισσότερα κλιματιστικά.

Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα