Ρετρό καύσωνας

Η χειροτερη εποχη.

Την ονομαζουν καλοκαιρι εδω.Αν ειναι δυνατον.Τεσπα.

Η σωστη ονομασια για εδω ειναι ΜΟΝΟ μια: ΒΡΩΜΟΕΠΟΧΗ
 
Η χειροτερη εποχη.

Την ονομαζουν καλοκαιρι εδω.Αν ειναι δυνατον.Τεσπα.

Η σωστη ονομασια για εδω ειναι ΜΟΝΟ μια: ΒΡΩΜΟΕΠΟΧΗ
Να αγιασει το στομα σου. Καλοκαιρι θα ηταν αν ειχαμε μετα βιας 30 βαθμους. Οταν λιωνεις ολοκληρος λες και εισαι στο καμινι, τοτε σωστη ειναι η ονομασια που εδωσες.
 
Οι θερμοκρασιες του καλοκαιριου στην Αθηνα ειναι θερμοκρασιες ερημου... τουλαχιστον στη Σαχαρα το βραδυ δροσιζει! Εδω η θερμοκρασία δεν πεφτει με τιποτα! Δεν ξερω πώς ηταν τα πραγματα πριν 30-40 χρονια.
 
Να ήταν σε νορμάλ επίπεδα για καλοκαίρι η θερμοκρασία θα ήταν καλύτερα τα πράγματα. Όπως αναφέρει και το wikipedia, η έρημο της Σαχάρα έχει μακράν χαμηλότερη θερμοκρασία συνήθως. The average annual temperature is 30°C, whilst the hottest temperature ever recorded was 58°C

Αναρωτιέμαι πόσο κοστίζει μια καμήλα.
 
Με πόσες καμπούρες?

Εγώ είμαι του καλοκαιριού. Εντάξει, όταν κάνει υπερβολική ζέστη με ενοχλεί, αλλά μεταξύ καλοκαιριού και χειμώνα διαλέγω χωρίς δισταγμό καλοκαίρι.
 
Παρόλο που μικρός μου άρεσε περισσότερο το καλοκαίρι και η ζέστη τώρα πια προτιμώ τον χειμώνα.
Κι εμενα μικρη το καλοκαιρι μου αρεσε επειδη δεν ειχα σχολειο. Οταν γλιτωσα απο αυτο το βασανο, τελειωσε αυτοματα και η αγαπη μου για το καλοκαιρι.
 
Με πόσες καμπούρες?

Εγώ είμαι του καλοκαιριού. Εντάξει, όταν κάνει υπερβολική ζέστη με ενοχλεί, αλλά μεταξύ καλοκαιριού και χειμώνα διαλέγω χωρίς δισταγμό καλοκαίρι.
Mα έχουμε και ενα κοινό εμείς χειμώνα θα παμε Αυστραλία
 
Οι θερμοκρασιες του καλοκαιριου στην Αθηνα ειναι θερμοκρασιες ερημου... τουλαχιστον στη Σαχαρα το βραδυ δροσιζει! Εδω η θερμοκρασία δεν πεφτει με τιποτα! Δεν ξερω πώς ηταν τα πραγματα πριν 30-40 χρονια.
διάβασα σε ένα άρθρο του le figaro για τους (πρωτόγνωρους για τους Γάλλους) καύσωνες. ότι τα κλιματιστικά είναι δίκοπο μαχαίρι. ναι μεν κάνουν δροσερή και ευχάριστη την ατμόσφαιρα του χώρου που ψύχουν, αλλά όση θερμότητα αφαιρούν από τον κλιματιζόμενο χώρο, άλλη τόση θερμότητα απορρίπτουν στο εξωτερικό περιβάλλον, συν την θερμότητα που παράγεται από την λειτουργία της ψυκτικής μηχανής (συμπιεστής) που δεν είναι καθόλου αμελητέα, από κιλοβάτ και πάνω, για οικιακά κλιματιστικά. με αποτέλεσμα κάθε καύσωνας να είναι χειρότερος από τον προηγούμενο, γιατί προστίθενται τα θερμικά φορτία από ολοένα και περισσότερα κλιματιστικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα