Ρετρό καύσωνας



 
Τι Κλέων ήταν αυτός αχ τι Κλέων μας να μην πω τι μας έκανε , τον καύσωνα του 87' δεν τον βάπτισαν ποτέ.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Όσο θυμάμαι τον ευατό μου να υπάρχει θυμάμαι κάθε καλοκαίρι έκανε αφόρητη ζέστη. Πλέον στα μέσα μαζικής ενημέρωσης μιλάμε για καθαρή τρομοκρατία. Ιούλιο και Αύγουστο τι περιμένει ο κόσμος δηλαδή, χιόνια;
 
Όσο θυμάμαι τον ευατό μου να υπάρχει θυμάμαι κάθε καλοκαίρι έκανε αφόρητη ζέστη. Πλέον στα μέσα μαζικής ενημέρωσης μιλάμε για καθαρή τρομοκρατία. Ιούλιο και Αύγουστο τι περιμένει ο κόσμος δηλαδή, χιόνια;
Με τέτοια ζέστη ήσουν μέσα στα καπνα
 
Η Λάρισα, ο Τύρναβος και οι γύρω πόλεις και χωριά είναι ΜΑΚΡΑΝ τα χειρότερα μέρη για να περάσει κανείς το καλοκαίρι. Κατέβηκα με το αμάξι στον Τύρναβο σήμερα από Θεσσαλονίκη για να δω τους δικούς μου και κατά τις 15:30 με 16:00 μ.μ. που έφτασα το θερμόμετρο στο ταμπλό έλεγε 47.8 βαθμούς. Όχι ότι στη Θεσσαλονίκη δεν σκας, γιατί καίγονται όλη μέρα τα μπετά και έχει και υγρασία, αλλά στον κάμπο στον Τύρναβο που είναι γύρω-γύρω τα βουνά και εγκλωβίζεται όλη τη ζέστη και η υγρασία, πραγματικά η κατάσταση δεν αντέχεται...


ΘΕΛΩ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!! ΘΕΛΩ ΧΙΟΝΙΑ, ΒΡΟΧΕΣ, ΣΥΝΝΕΦΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΙΕΙ ΣΤΟ ΦΟΥΛ!!! ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟΟΟΟΟ!!!!!
:fafoutis: :fafoutis:
Aυτο είναι ρετρό διότι αυτό λέγαμε στο χωριό
Προβολή συνημμένου 264684
Λιβακώθκαμι, αρ' α :D:D:D
 
Τελευταία επεξεργασία:
Εγώ πάντως νιώθω αλλος άνθρωπος μετά απο την σημερινή ζεστή μέρα..

kouiz-quiz-o-anthropos-pou-gurise-ap-th-zesti-6.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Με 42 βαθμούς μπαίναμε σε πούλμαν χωρίς αιρκοντίσιον όταν ήμουν 17 ετών και βγαίναμε Λούρο με χίλιες δυο στάσεις στο ενδιάμεσο.
20230715_094854.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα