Ρόδα Τσάντα και Κοπάνα - Next Generation!

Εχω μερικες αποριες αν καποιος μπορη να μου της πει...

[1]Εγω εχω δει το 1,2,3 και το 4 και ο ευστρατηαδις λεει οτι θα ειναι αυτο το 4? εκτος και το 4 που δεν απο αυτον το θεωρη οτι θα ειναι το 4ταρτο και αυτο με τον προυσαλη ποιο θα ειναι??????

[2] Εχει μαζεψει την σαρα και την μαρα και δεν ενοω την θρασιβουληδου που καληστα θα μπορουσε να πεξει και αυτη και οχι κατμαν εξω απτα δοντια πανια κα για τον μονο που θελω παρα πολλυ ειναι ο ψινακης και θα ειναι και το γερο χαρτι του.

[3]τωρα για τον γαρδελη, εγω δεν τον παω καθολου αλλα τοτε που ηταν στα επανωτου και ολλο το80 ειχαι δουλια και εγεινε και φιρμα και τωρα το πεζει και δισκολος
 
Το 2 και το 3 δεν ειναι αποριες φιλε μου, ειναι προσωπικες σου αποψεις και οχι τοσο ευγενικα εκφρασμενες.
 
To 1 εχει απαντηθει στη συνεντευξη που του καναμε...
 
Και βεβαια προσωπικες αποψεις αλλα οχι και σε ατομα που δεν εχουν καμια σχεση με το αντικημενο νομιζω??? Και για το 1 που ειναι η συνεντευξη
 
ΒΑΓΓΕΛΗΣ είπε:
[2] Εχει μαζεψει την σαρα και την μαρα και δεν ενοω την θρασιβουληδου που καληστα θα μπορουσε να πεξει και αυτη και οχι κατμαν εξω απτα δοντια πανια κα για τον μονο που θελω παρα πολλυ ειναι ο ψινακης και θα ειναι και το γερο χαρτι του.

[3]τωρα για τον γαρδελη, εγω δεν τον παω καθολου αλλα τοτε που ηταν στα επανωτου και ολλο το80 ειχαι δουλια και εγεινε και φιρμα και τωρα το πεζει και δισκολος
Θέλω να εκφράσω και γώ τις αποψεις μου. Λεω ΝΑΙ στη θρασυβουλίδου ,επισεις ΝΑΙ στον κατ-μαν , η Πάνια θα παιξει πιστευω για το λογο οτι ειναι φίλη του ,εμενα μου ειναι αδιαφορη (ουτε θετικη αποψη έχω ουτε αρνητική).

Ο Ψινάκης που κολάει ? ? ? Μεγα σφάλμα εαν χρησημοποιοιθεί(και 1 λογος για να ξενερώσει κανεις και να μην δει τελικά την ταινια!)
 
Διάβασα τυχαια το cast της ταινίας και ομολογώ οτι ειχε πολύ ευχαριστες εκπλήξεις!

Την ταινια θα την ....λιώσω οταν βγει!

2 ονοματα που ειθελα πολύ παιζουν στην ταινια (διορθωστε με αν κανω λαθος)

Ο μέγιστος Ηλίας Κωνσταντινου και η γλυκύτατη Τέτα Κωσταντά!Hθοποιοι που εξαφανίστηκαν για 10ετίες! Αχ ρε Όμηρε μπραβο!

Αν είχες και τη Βανέσσα Τζελβέ ακομα καλύτερα ,είτανε στο Νο 3, θα μπορουσε να πέξει και σ αυτο!
 
ΒΑΓΓΕΛΗΣ είπε:
Εχω μερικες αποριες αν καποιος μπορη να μου της πει...[1]Εγω εχω δει το 1,2,3 και το 4 και ο ευστρατηαδις λεει οτι θα ειναι αυτο το 4? εκτος και το 4 που δεν απο αυτον το θεωρη οτι θα ειναι το 4ταρτο και αυτο με τον προυσαλη ποιο θα ειναι??????
Δεν υπαρχει κινηματογραφικο 4, αυτο με τον Προυσαλη ηταν γυρισμενο κατευθειαν σε βιντεοκασετα (η μοδα, ή μαλλον, η μαστιγα της εποχης) και ηταν επιεικως αθλιο! Δεν ειμαι σιγουρος αν ηταν καν του Ευστρατιαδη. Οπως και ναχει, στο "πανι" προβληθηκαν 3 ταινιες, και τουτη ειναι η τεταρτη. Καλως να 'ρθει.
 
'Οπως είδα σε κάποιο ρεπορτάζ ο Κώστας Βουτσάς υποδύεται έναν ελληνοαμερικανό κλέφτη ο οποίος έρχεται στην Ελλάδα και αγοράζει το λύκειο. Λέτε μετά τον Παπασούζα να έχουμε και τον Τζακ τον Καβαλάρη;
 
chg είπε:
'Οπως είδα σε κάποιο ρεπορτάζ ο Κώστας Βουτσάς υποδύεται έναν ελληνοαμερικανό κλέφτη ο οποίος έρχεται στην Ελλάδα και αγοράζει το λύκειο. Λέτε μετά τον Παπασούζα να έχουμε και τον Τζακ τον Καβαλάρη;


Μπααααα , πολύ ξεπερασμενο. Καμία συγκριση με το ''Ροδα τσαντα και κοπανα''
 
Πραγματικα θα εχει πλακα να δουμε την παλια παρεα με τους σκληροπυρηνικους και ατιθασους χαρακτηρες πως εχουν εξελιχθει τωρα, τι εχει σκεφτει ο σεναριογραφος οτι κανουν και πως ζουνε μετα απο τοσα χρονια. Αραγε σαν καλοι και υποδειγματικοι οικογενειαρχες :) που προσπαθουν να δωσουν το καλο παραδειγμα στα παιδια τους :) και απο την αλλοι τους κανακαρηδες τους να τους βγζουν το λαδι οπως καναν καποτε αυτοι σε γονεις και καθηγητες? :D
 
video80 είπε:
Παιδια μολις εμαθα κατι δυσάρεστο απο την ΤV συγκεκριμένα απο το alter.Κυνδυνεψε λεει να καει ζωντανος ο Νικος Παπαναστασίου στα γυρισματα της τενίας, απο οτι ειδα στα γυρίσματα που προβαλλε το alter ο Παπαναστασίου (κακώς για μένα) το πέζει ακομα παπα-σούζας 25 χρονια μετα!

Αν και δεν πιστευω οτι κανει αυτος τις επικύνδινες σκηνές (βάζουν κασκαντέρ) δεν θα μου άρεσε και τοσο να τον δώ σε ενα ρολο που υποδυθυκε 25 χρονια πριν. Στα 60φευγα που ειναι σημερα νομίζω οτι ειναι ''κάπος''. 1000 φορες να πεζε ρολο καθηγητη στην ταινια (δεν ξερω αν συμφονειτε)
τη φωτιά την άναψα εγώ (!) κάτω απ΄το τραπέζι που είχαμε για τον αγιασμό... σκηνή που δε περιγράφεται... Συμμετείχα ως βοηθητικός ρόλος/κομπάρσος στη ταινία...
 
Ο Κώστας λογικά θα κάνει τον εαυτό του; Δηλαδή τον παλαίμαχο ποδοσφαιριστή; :tongue: Πολύ καλός ο Κωστάκης, αλλά καιρό τώρα και στη Πανάθα και στην Εθνική παίζει σα πρώην
 
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Ποτε θα βγει....

Θελω να το δω!!!!
 
Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα :xm: ! Είπαμε χαβαλέ, αλλά κάτι μου λέει οτι οι παλιες ερμηνειές των μαθητών, θα μοιάζουν οσκαρικές μπροστά σε αυτούς. Η εικόνα πάλι; Με κάμερα για βαφτίσια την γύρισαν;
 
Στη συνεντευξη ο Ευστρατιαδης μας ειπε οτι θα ειναι ψηφιακη η καμερα. Απλα βλεπω οτι οσο αφορα το cast πρεπει να στραβωσαν αρκετα πραγματα διοτι τοσο στα δημοσιευμενα οσο και στα off-the-record της συνεντευξης ειχε αναφερει κλασικα 80s ονοματα που δεν βλεπω δυστυχως στο trailer.

Ουσιαστικα μονο ο Στηβ ειναι απο το παλιο cast?

Bλεπω και μια ανισοροπια μεταξυ του "βαρους" των καθηγητων και μαθητων οσο αφορα τα ονοματα κατι που δεν υπηρχε στα προηγουμενα.

Ηταν χρυση ευκαιρια παντως να βγουν απο την "αφανεια" (δεν το λεω με υποτιμητικο τροπο - αλλωστε αποτελει συνηθως επιλογη) πρωταγωνιστων του 80s σινεμα και βιντεο - δεν βλεπω να υλοποιηθηκε τελικα.

Ελπιζω να βγει καλη η ταινια διοτι το Ελληνικο σινεμα χρειαζεται νοτες αισιοδοξιας...
 
Πίσω
Μπλουζα