Συλλογές Υπερατού

Εγω παντως αυτα που βρηκα δεν τα ανοιξα καν, τα αφησαν με το πλαστικο

περιτυληγμα. Τα λυπηθηκα, ειναι τουλαχιστον 35 χρονων. Κατι 1967 κτλ!
 
ίσως ενδιαφέρει κάποιους, ίσως όχι, είναι free page που βρήκα από κάποιον που έκανε μια δικιά του small trump card και την έβαλε δωρεάν σε μια ιστοσελίδα

http://www.squidoo.com/printable-trump-card-game
 
Πολυ ωραιο link
 
[edit από Κambia] Αν και είμαι 16 χρόνον έχω κάτι τέτοια απτά ξαδέρφια μου. Είναι Μπλε από πίσω αν μπορεί να μου πει κάποιος τι περίοδος είναι αυτά θα τον ευχαριστούσα πολύ. Έχω τις εξής συλλογές Μαχητικά Αεροπλάνα, Rolls Royce, Έχω μια με μοτοσυκλέτες και ένα που λέγεται Ανατολικά Αυτοκίνητα. Και έχω μερικά πρόσφατα σχετικά τις τελευταίας δεκαετίας.

Sorry για τα Greeklish αλλα το PC μου δη έχει ελληνικά :( [edit από Κambia]

Την επόμενη φορά να χρησιμοποιήσεις αυτό http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp αλλιώς τα μηνύματά σου θα διαγράφονται!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Υπάρχει η δυνατότητα αυτή τη στιγμή να βρω αυθεντικά κουτάκια με κάρτες Υπέρ-Ατού της Mika...???

Οποιαδήποτε θεματική ενότητα είναι δεκτή...

Ευχαριστώ πολύ...!!! :)
 
ΤΟP*ASS 4 Life!! Aξέχαστα και αυτά πραγματικά! Έχω καμιά δεκαριά και ένα γερμανικό της FX Schmid(!)...
 
Ορίστε τα δικά μου...

attachment.php


Το πρώτο πάνω που δεν έχει εξώφυλλο είναι αυτό με τις Πόρσε. Αγαπημένο μου τα "ονειρεμένα αυτοκίνητα" με αυτοκίνητα όλων των εποχών...
 
Παιδιά έπαιζα και εγώ με αυτά είχα αρκετές κατηγορίες.Το κορυφαίο είναι ότι έχουν επανακυκλοφορήσει από τον ΔΕΣΥΛΛΑ και λέγονται TRUMPS το link είναι το παρακάτω : http://www.desyllasgames.gr/productList.asp?ITMID=1000&YR=7-11&PPR=10&PID=3 για φίλους που τα ζητάνε ακόμη.
 
Προβολή συνημμένου 42330Οριστε και η δικη μου συλλογουλα! Πανω σειρα:ΥΠΕΡΑΤΟΥ της ΜΙΚΑ, Kατω σειρα:επανεκδοση απο ΔΕΣΥΛΛΑ με την ονομασια TOP ASS.

ΥΠΕΡΑΤΟΥ η συλλογ&#95.jpg
 
Σας παραθέτω κ εγώ την δική μου συλλογή...αν κ έχω μερικά ακόμα τα οποία θα ψάξω να τα βρω! :)

ΧΑΡΤΑΚΙΑ 2.jpg

ΧΑΡΤΑΚΙΑ 1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδια χρονια πολλα και καλη χρονια...τις επανεκδοσεις του Δεσυλλα απο που τις αγορασατε;Τιμες;
 
Hellraiser είπε:
Παιδια χρονια πολλα και καλη χρονια...τις επανεκδοσεις του Δεσυλλα απο που τις αγορασατε;Τιμες;
Τις επανεκδοσεις του Δεσυλλα τις ειχα παρει πριν απο 6-7 χρονια απο καταστημα Ζαχαρια.Και αν θυμαμαι εκαναν 2-3 ευρω το ενα.
 
Έκανα συλλογή από αυτά τα χαρτάκια (είχα μηχανές, αυτοκίνητα και αεροπλάνα) και θυμάμαι αγόρια στο σχολείο να παίζουν Υπερατού. Ο καλύτερος κέρδιζε...!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εχω και εγω αρκετα απο αυτα των 80ς

σπορ μηχανες

μεγαλες μηχανες

αγωνιστικες μηχανες

πορσε

αυτοκινητα βολιδες

ραλλυ

μοτοκρος

ιστιοφορα
 
@ manos311

Καλή φάση. Τους ποδοσφαιριστές δεν τους έχω ξαναδεί (θα πιάσω και το θέμα από την αρχή καλού κακού). Θα κάνεις ένα κόπο να μας πεις χρονιά; Ή ένα δυο επίθετα παικτών να κατατοπιστούμε; Thanks!
 
Είχα τα αυτοκίνητα και τα στρατιωτικά οχήματα. Είχα τόσο ενθουσιαστεί όταν μου τα έκαναν δώρο, που είχα μάθει απ' έξω κυβικά, κυλίνδρους, 0-100 κλπ... :)
 
caprice είπε:
@ manos311
Καλή φάση. Τους ποδοσφαιριστές δεν τους έχω ξαναδεί (θα πιάσω και το θέμα από την αρχή καλού κακού). Θα κάνεις ένα κόπο να μας πεις χρονιά; Ή ένα δυο επίθετα παικτών να κατατοπιστούμε; Thanks!
Δεν γράφει χρονιά, βλέποντας όμως μερικές από τις κάρτες μπορούμε να υπολογίσουμε μάλλον αρχές δεκαετίας '80.

HWScan00425.jpg
 
Άτσα και Υπερατού ο Βαμβακούλας! :D
 
Μια χαρά! Δηλώνω ενθουσιασμένη. Ένας και ένας οι παίκτες που έβαλες

Το κοίταξα λιγάκι διότι δεν θυμόμουν φυσικά τις συμμετοχές του Σαραβάκου στο σύνολό τους (142) αλλά μόνο τη χρονιά που έφυγε από τον Πανιώνιο 1984. Η κάρτα του γράφει 97 άρα όπως πολύ σωστά είπες και εσύ αρχές δεκαετίας του 80.

Σχετικά σχόλια

1. Με κίνδυνο της σωματικής μου ακεραιότητας ( θα με σφάξει ο don; ) να πω ότι είχα σβήσει τελείως από τη μνήμη μου τον Δίντσικο :eek:

2. Υπερατού: ο Βαμβακούλας ( εμ ποιός άλλος ; )

3. Ερώτηση: αν τύχαινε κάποιος τον τερματοφύλακα ποιός κέρδιζε; (εντάξει πλάκα κάνω) :)
 
Πίσω
Μπλουζα