Συμμαθητές που αργότερα έγιναν διάσημοι

!!

Maddog είπε:
Ποιός νοιάζεται για τον Shawn Fanning όταν άλλοι δηλώνουν συμμαθητές με την Βίκυ Καγιά;;; :xm:
Συμφωνω και γω!!! προτιμούσα να είχα στην τάξη μου την Καγιά αλλά τι να κάνουμε τώρα...τωρα εαν είναι να διαλέξω ανάμεσα σε Πατάκη και Καγία, προτιμώ την δεύτερη οπότε νικήτης του thread είναι ο Mike!! :D

Βέβαια αν ο Rakeesh ήξερε τον Πατάκη αλλά και τον Τζιράκη θα ήταν διαφορετικά τα πραγματα :) :) :) :)

p.s. Στον στρατό ήμουν μαζί με τον Μπακατσιά...( :eek: ) ψαρωσατε τώρα εεε?
 
(στο τέλος το θρεντ θα έχει τίτλο "Ποιους διάσημους έχετε γνωρίσει" :p )
 
Μπροστά σε ένα εκπληκτικό nerd δεν πιάνει μία το καλύτερο μοντέλο του κόσμου.

Το nerd θα σου μιλήσει για τη τρέλα του και θα σου δώσει τα φώτα του. Δωρεάν πληροφορίες.

Από την άλλη στο "μοντέλο" τίποτε δωρεάν δεν υπάρχει. Ακόμα και αν σου μιλήσει θα πρέπει να τα σκάσεις!!!!!!!!! :D :D:D

Πάρτε το κι αλλιώς. Το nerd είναι genius και θα παραμείνει έτσι και όταν περάσουν τα χρόνια. Το μοντέλο, όταν γεράσει, θα γίνει μια υστερικιά μπαμπόγρια που θα σφάζεται από διάσημους πλαστικούς, μπας και ξεγελάσει το χρόνο...... Αποτέλεσμα θα είναι ένα μεταλλαγμένο έκτρωμα που ούτε να πυροβολήσεις δεν θα θες.... :D :cool:
 
Ελειψα για 2 μέρες και δεν σας παρακολούθησα

...ναι η Πόπη Χατζηδημητρίου ήταν.(Δεν μπορούσα να θυμηθώ με τίποτα το επώνυμό της) Χάθηκε και αυτή σαν την Αννα Μαρία Λογοθέτη, έκανε μία φούσκα για λίγο και μετά χάθηκε. Πάντως, χαίρομαι που η ερώτησή μου είχε τόσο μεγαλη ανταπόκριση.Ευχαριστώ

Νίκη
 
Niki είπε:
...ναι η Πόπη Χατζηδημητρίου ήταν.(Δεν μπορούσα να θυμηθώ με τίποτα το επώνυμό της) Χάθηκε και αυτή σαν την Αννα Μαρία Λογοθέτη, έκανε μία φούσκα για λίγο και μετά χάθηκε. Πάντως, χαίρομαι που η ερώτησή μου είχε τόσο μεγαλη ανταπόκριση.ΕυχαριστώΝίκη
Τυχαίο που ανέφερες τα 2 μεγαλύτερα στήθια της ελληνικής τηλεόρασης μαζί;

Σε συμπάθησα :Ρ
 
abacus-icon.jpg


Χμμ.. εγώ τα βγάζω τέσσερα.
 
e-teo είπε:
Εγω που είμαι όπως κατάλαβα από τους παλιότερους ήμουν με τον αδελφό του ποδοσφαιριστή Σάββα Κωφίδη (Ηρακλής-Ολυμπιακός-Αρης) και γνώρισα και αυτόν πολύ καλά. Συμμαθητής ήμουν με τον μπασκετμπολίστα του Ηρακλή που είχε παίξει και στην Εθνική και λεγόταν Μάντης
Τον Μαντη (επαιζε τοτε στον Ηρακλη) τον ειχα γυμναστη στο δημοτικο, τον συναντησα ξανα πριν απο πολλα χρονια πολυ καλο ατομο.
 
Και μια δική μου συμμαθήτρια(ίσως το μικρό της να είναι Γιώτα), είχε παίξει αρκετά χρόνια πριν σε μία σειρά με τον Κιμούλη στην κρατική τηλεόραση. Το όλο εγχείρημα μάλλον κράτησε ένα χρόνο, χωρίς επιτυχία. Η συμμαθήτρια μου είχε την ίδια, ψυχρή, ομορφιά με τότε. Έκτοτε δεν την έχω δει σε κάτι άλλο.
 
Ήμουν συμμαθητής με την Άξια Ανδρεαδάκη, τότε γνωστή ως Ταξιαρχούλα.

Πολύ όμορφο κοριτσάκι και (τουλάχιστον τότε) πολύ αγνή ψυχή...

Πάντως μην ρωτήσετε εάν μου άρεσε, οι μελαχρινές δεν είναι του τύπου μου. =]
 
Αξιος αξιος! :)
 
dr_slump είπε:
Ήμουν συμμαθητής με την Άξια Ανδρεαδάκη, τότε γνωστή ως Ταξιαρχούλα.Πολύ όμορφο κοριτσάκι και (τουλάχιστον τότε) πολύ αγνή ψυχή...

Πάντως μην ρωτήσετε εάν μου άρεσε, οι μελαχρινές δεν είναι του τύπου μου. =]
:sealed: Όταν την συνέλαβαν για 2 αδικήματα που δεν θα ονοματίσω ούτε εκείνοι την ρώτησαν.... :sealed:

Ναι...είναι πανέμορφη παρόλα αυτά!
 
Α πως μπορεσα να το ξεχασω;;; Εκανα παρεα με τον τραγουδιστη των Ανωριμων :D
 
Δεν ξέρω αν ανήκει ακριβώς στην κατηγορία των "διάσημων" ,

πάντως στο σχολείο μου (ίδια τάξη, άλλο τμήμα),

ήταν ο "έγχρωμος" συνεργάτης του Μητσικώστα.

Ο Σταύρος, θυμάμαι ότι ήταν πολύ καλό παιδί και μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση

ότι μετά το σχολείο, υπηρέτησε εθελοντικά στις Ειδικές Δυνάμεις !
 
Γιατί να μην είναι...το παλικάρι το έχω πετύχει και σε κάποιες εκπομπές παλαιότερα ως συνομιλητή και μου άρεσε τόσο ο τρόπος του όσο και οι απόψεις του. Μπράβο του!
 
exetlaios είπε:
Δεν ξέρω αν ανήκει ακριβώς στην κατηγορία των "διάσημων" , πάντως στο σχολείο μου (ίδια τάξη, άλλο τμήμα),

ήταν ο "έγχρωμος" συνεργάτης του Μητσικώστα.

Ο Σταύρος, θυμάμαι ότι ήταν πολύ καλό παιδί και μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση

ότι μετά το σχολείο, υπηρέτησε εθελοντικά στις Ειδικές Δυνάμεις !


Exetlaios στα συγκροτήματα στην Τζαβέλλα πήγαινες σχολείο ;;;;
 
Καθηγητές που αργότερα έγιναν διάσημοι μετράνε;

Γιατί είχα θεολόγο στο Λύκειο τον παπα-Τσάκαλο...

Ήταν από τους αγαπημένους μου καθηγητές και ποτέ δεν έχανα μάθημά του, ακόμα και όταν μας έλεγε να πάμε όσοι θέλουμε (χωρίς απουσία) για μπάσκετ στην αυλή.

Με χαρά και ευχαρίστηση συμπλήρωνα τις απαντήσεις στις ερωτήσεις των διαγωνισμάτων του γιατί ήταν όλες ερωτήσεις κρίσεως και δε χρειαζόταν να έχω αποστηθίσει κάτι απ' έξω... Όλοι παίρναμε 20 ή σχεδόν 20...

Απολάμβανα και τις συζητήσεις που είχε με συμμαθητές μου (εγώ δεν τόλμησα να του θέσω προσωπικά κάποιο θέμα) οι οποίοι των φώναζαν "Σπύρο" και του μιλούσαν στον ενικό. Ποτέ δεν ήταν μαύρος κι άραχνος, αλλά φορούσε μωβ ή μπλε ράσα, κρατούσε στα διαλείμματα κομπολόι στο ένα χέρι και τσιγάρο στο άλλο.

Είχε χορέψει και στη ντισκοτέκ με τα παιδιά στην πενταήμερη, μου είπαν μεγαλύτεροι μαθητές του Λυκείου μας.

Μια μέρα όμως, τον είδα να παίρνει μέρος ως ιερέας στον εκκλησιασμό που είχαμε με το σχολείο μου... Εκεί μου φάνηκε παπάς σαν όλους τους παπάδες χρησιμοποιώντας τη γλώσσα των παπάδων, τις κινήσεις των παπάδων και αυτό μου δημιούργησε μια σύγχυση...
 
:D δεν ξερω για ποτε μιλας αλλα ο Παπα-Τσακαλος ηταν διασημος απο αρχες δεκαετιας 80..Μυθος.

βεβαια μετα με την τηλεοραση τον εμαθε το πανελληνιο.
 
Εγώ τον ξέρω από την ενορία που λειτουργούσε πριν συνταξιοδοτηθεί κοντά στο σπίτι μου...έκανε πολλά για εκείνους αλλά ήταν και ιδιόρρυθμος...κάποτε πριν μια δεκαετία, ίσως και παραπάνω, χωρίς να ξέρω ποιος οδηγεί βάλαμε ...κόντρα στο δρόμο! Είχε ένα χιουνται κουπε και πήγαινε...τέζα! Δυστυχώς για εκείνον το Άγιο Πνεύμα είναι με τους ιδιοκτήτες αμίγκα οπότε τον πέρασα. Μόλις είδα ποιος οδηγούσε με αγριοκοίταξε και συνέχισε εκνευρισμένος την διαδρομή του. Καλτ φιγούρα πλέον με καλές προθέσεις γενικά αλλά και με απόλυτο τρόπο προσέγγισης που τον έκανε να εξοργίζεται συχνά με τους συνομιλητές του όταν διαφωνούσε, με αποτέλεσμα, να είναι η χαρά των παραθύρων στα ιδιωτικά τηλεοπτικά παράθυρα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα