Τι ακούω απόψε ...

Αν και δεν ειμαι του λαϊκου, καποιες φορες κανω και καμια εξαιρεση. Εδω μιλαμε για ενα τραγουδι που με κανει και ανατριχιαζω.

Γιωργος Νταλαρας - Εχω εναν καφενε

 
Αξιζει εδω να αναφερουμε οτι η εκδοση που εβαλες ειναι η μεταγενεστερη απο τον δισκο "The Return", το 2002. Εκεινη την εποχη τα αρχικα μελη του συγκροτηματος ηταν περιπου 60 χρονων... 17 χρονια μετα ακομα τα σπανε και ντροπιαζουν οποιοδηποτε συγχρονο συγκροτημα 20αρηδων...

Το ήξερα ότι ήταν μεταγενέστερη η εκτέλεση, η κανονική είναι από τον πρώτο τους δίσκο αν δεν κάνω λάθος, ενώ υπάρχει και η εκτέλεση του Rod Stewart (πιο blues/μπαλάντα από την progressive των VG), που είχε σαν session μουσικό εκείνη την περίοδο τον Carmen Appice. Περιμένω κάποια στιγμή να μου έρθουν τα δύο αυτά cds!! (Και θα κοιτάξω και για το "The Return").
 

Επειδή για όλους μας έχουν βρεθεί άνθρωποι που μας έχουν κάνει να νιώσουμε έτσι.
Όχι απαραίτητα στα προσωπικά μας.
Oh, you had me several years ago
When I was still naive
Well, you said that we made such a pretty pair
And that you would never leave
But you gave away the things you loved
And one of them was me
I had some dreams, they were clouds in my coffee
Clouds in my coffee, and...

You're so vain
You probably think this song is about you
You're so vain, you're so vain
I'll bet you think this song is about you
Don't you? Don't you?

Edit: Ήταν και πολύ ωραία κοπέλα η Carly!
 
Τελευταία επεξεργασία:
[
 
Τελευταία επεξεργασία:
Διάλογο με τον Γιάννη Μαρκόπουλο έκανε ο κ. de Burgh?
 
Εχω τα blues...

Free - Broad Daylight

 
Τελευταία επεξεργασία:
Δεσποινα Σταυρουλακη - Ελα να σβησεις τη φωτια
Μου αρεσει πολυ εδω το στυλ και το υφος της Μαρθας Καραγιαννη! Με το δικιο του ο δυστυχος ο Καζακος καταπινει τη γλωσσα του....

 
Τελευταία επεξεργασία:
Συγγνώμη που θα σας χαλάσω το ξένο ρεπερτόριο αλλά υπεραγαπώ τον Λε Πα.

 
εγώ τώρα ακούω αυτή την δισκάρα των Magazine το "Real Life":R-1163668-1197343035.jpeg.jpg
 
νταλαρας.jpg
Νταλάρας τα τραγούδια μου παίζει να έχω ακούσει αυτή τη δισκάρα 500 φορές.
 
  • Like
Reactions: PT8
Διάλογο με τον Γιάννη Μαρκόπουλο έκανε ο κ. de Burgh?
Μη το γελάς! Είναι μια θεωρία που συζητήσαμε με τον κ. David Rice (τον Άγγλο που ασχολείται με το έργο του M. J. Bird, δημιουργού του Who Pays the Ferryman). Σταθήκαμε σε μία παράξενη σύμπτωση: στο βίντεο του DeBurgh ακούμε τον creepy μονόλογο που εκφωνεί ο βρετανός θεατρικός ηθοποιός Tom Baker. Κατά περίεργη σύμπτωση, ο Tom Baker υπήρξε σύζυγος της Lalla Ward, η οποία εμφανίζεται στην παραπάνω σειρά. Τέλος πάντων...
Αυτή τη στιγμή που γράφω ακούω κάτι άλλο από τα mid80s, το To France του Mike Oldfield, με τη φωνή της μοναδικής Maggie Reilly:
 
Πίσω
Μπλουζα