Τι ζώδιο είστε;

Α, εκεί έγιναν τα γυρίσματα του σήριαλ? Δεν ήξερα ότι το χωριό που γυρίστηκε λεγόταν Καρυά. Περιοχή Καρυά έχουμε και στην Σκόπελο και είναι πανέμορφη. Τι σχέση έχει το ψεύτικο Κολοκοτρωνίτσι (που συν τις άλλες είναι χωριό) με τις υπόλοιπες πόλεις? Διαμαρτύρομαι εντόνως.
Ακριβώς! Ποιον έχουμε Υδροχόο εδώ μέσα ; Η επιστήμη μίλησε.
20221103_133601.jpg
 
Α, καθήστε να διαβάσω εδώ, γιατί έχω καιρό να μορφωθώ και μου έχει λείψει.

Πρώτον, πού ξεκουράζεται ο Τοξότης? Ανάμεσα σε δύο περιπέτειες. Καλά, αυτό είναι φυσιολογικό. Πού θα ξεκουραζόταν δηλαδή? Την ώρα της περιπέτειας? Μη λέμε και ότι θέλουμε. Δεν μας διευκρινίζει βέβαια, ποιες είναι οι περιπέτειες. Είναι ερωτικού περιεχομένου? Είναι στον εργασιακό χώρο? Είναι το να πας με συγκοινωνία στο Κολωνάκι ή τον χειμώνα στη Σκόπελο που μας αφαιρούν όλα τα καράβια της σεζόν και μένουμε με δύο που πάνε Βόλο και πρέπει να πάμε από εκεί, αλλιώς πάμε κολυμπώντας? Εκεί να δείτε περιπέτεια. Να ξεκινάς πρωί και να φτάνεις βράδυ.

Όσον αφορά τα ερωτικά του Νοεμβρίου, πάλι δεν είμαι μέσα. Φτου γκαντεμιά! Δεν θα ερωτευτώ (τουλάχιστον μέσα στον Νοέμβριο). Αν έχετε καμιά καινούρια πληροφορία για τον Δεκέμβριο, σας παρακαλώ πάρα πολύ να με ενημερώσετε για να είμαι προετοιμασμένη ψυχολογικά. Μη μου έρθει καμιά κατραπακιά. Βλέπω πάντως ότι οι Δίδυμοι είναι μέσα στο παιχνίδι. Θα ερωτευτούν ή θα ζήσουν υπέροχες στιγμές με το ταίρι τους (πάλι καλά!!!!!). Ένα περίεργο πράγμα ρε παιδί μου. Εγώ κι ο άντρας μου, δεν ερωτευόμαστε ποτέ μαζί. Πάντα σε διαφορετικούς χρόνους. Μα το έχω παρατηρήσει δηλαδή.
 
Α, καθήστε να διαβάσω εδώ, γιατί έχω καιρό να μορφωθώ και μου έχει λείψει.

Πρώτον, πού ξεκουράζεται ο Τοξότης? Ανάμεσα σε δύο περιπέτειες. Καλά, αυτό είναι φυσιολογικό. Πού θα ξεκουραζόταν δηλαδή? Την ώρα της περιπέτειας? Μη λέμε και ότι θέλουμε. Δεν μας διευκρινίζει βέβαια, ποιες είναι οι περιπέτειες. Είναι ερωτικού περιεχομένου? Είναι στον εργασιακό χώρο? Είναι το να πας με συγκοινωνία στο Κολωνάκι ή τον χειμώνα στη Σκόπελο που μας αφαιρούν όλα τα καράβια της σεζόν και μένουμε με δύο που πάνε Βόλο και πρέπει να πάμε από εκεί, αλλιώς πάμε κολυμπώντας? Εκεί να δείτε περιπέτεια. Να ξεκινάς πρωί και να φτάνεις βράδυ.
Οι περιπέτειες του παντρεμένου (με παιδιά) Τοξότη, πλέον περιορίζονται στο να ανακαλύψει τις καλύτερες προσφορές στα φυλλάδια των σούπερ μάρκετς και να βρει τα καλύτερα και φθηνότερα λαχανικά στη λαϊκή :cry:
 
Οι περιπέτειες του παντρεμένου (με παιδιά) Τοξότη, πλέον περιορίζονται στο να ανακαλύψει τις καλύτερες προσφορές στα φυλλάδια των σούπερ μάρκετς και να βρει τα καλύτερα και φθηνότερα λαχανικά στη λαϊκή :cry:
Καλά άμα το πιάσουμε από αυτήν την πλευρά το πράγμα άστα να πάνε... Τι να πει και ο Σκορπιός από τον μαραθώνιο που του κάνουνε όλοι οι εμπλεκόμενοι στο θέμα "ακρίβεια". Το λέει το ζώδιό δηλαδή, όχι εγώ.
Και να σκεφτείς ότι S/M μπορεί να σημαίνει σουπερμάρκετ ή σαδομαζοχισμός. Διττή η έννοια.
 
Εγώ διάλεξα το 5 όχι γιατί είμαι στοργικός και πιστός αλλά πρώτον είναι φύλλο συκής που ποτέ δεν ξέρεις πότε μπορεί να σου χρειαστεί και δεύτερον διότι είναι το μοναδικό πράσινο. Όλα τ' άλλα είναι ξερά. Δεδομένου ότι τις τελευταίες βδομάδες έχω μαζέψει τρισεκατομμύρια πεσμένα φύλλα από τον κήπο μου, και κοιτάω τα δέντρα κι έχουν ακόμη μπόλικα να ρίξουν, μισώ τα κιτρινοκόκκινα φύλλα.
 
Αχ, αλήθεια? Κρίμα που δεν μπορούμε να δούμε τον κήπο σου. Εγώ λατρεύω τα φθινοπωρινά χρυσοκόκκινα χρώματα των δέντρων. Και το φύλλο δηλαδή που προτιμώ εδώ, είναι το 4, ακριβώς γι' αυτό το λόγο. Τώρα αν είμαι τίμια και συμπονετική, αυτό δεν μπορώ να το ξέρω εγώ.
 
Αχ, αλήθεια? Κρίμα που δεν μπορούμε να δούμε τον κήπο σου. Εγώ λατρεύω τα φθινοπωρινά χρυσοκόκκινα χρώματα των δέντρων.
Ναι, καλά, ας είχες να τα μαζεύεις και τα ξαναλέγαμε. Για να τα βλέπεις ωραία είναι (όχι φέτος, δεν είχαμε ωραία χρώματα, αλλά γενικά).
  • Το να μαζεύω / κουρεύω / πετάω άπειρα πεσμένα ξερά φύλλα με θεράπευσε από το βίτσιο να μου αρέσουν τα πεσμένα ξερά φύλλα.
  • Το να ξεθάβομαι από πάνω από μισό μέτρο χιόνι με θεράπευσε από το βίτσιο να μου αρέσει το χιόνι.
  • Το να βλέπω αγριοκούνελα να έχουν μπει στο μποστάνι από ένα μικροσκοπικό άνοιγμα στον φράχτη και να μου τρων ανελέητα διάφορα φυτά (φασολιές και ντοματιές φέτος) και ενώ με βλέπουν να έρχομαι με απειλητικές διαθέσεις να αδιαφορούν για μένα, την κορωνίδα της δημιουργίας! με έχει θεραπεύσει από το βίτσιο να μου αρέσουν τα αγρικούνελα στον κήπο.
  • Το να βλέπω τους βολβούς από τουλίπες και άλλα υπόγεια να καταβροχθίζονται από chipmunks και σκιουράκια θα έπρεπε να με θεραπεύσει από το βίτσιο να μου αρέσουν τα chipmunks και τα σκιουράκια, αλλά ας όψεται που είναι τρισχαριτωμένα.
Δεν έχει αρκετούς χορούς η Κρήτη και με βάλανε να χορεύω σούστα καρσιλαμά με τα ψάρια?

Όσο για τα χαρακτηριστικά των ζωδίων, σχεδόν κανένα δεν με περιγράφει εκτός ίσως από το (1) και το (10). Όλα τα ρούχα πλένονται μαζί, αν ξεβάψουν πρόβλημά τους. Αποφεύγω τα χάπια όσο γίνεται. ΦΥΣΙΚΑ τρίβω το κούτελό μου αν μου πουν ότι έχει μουτζούρα, ποιος δεν θα το έκανε? Και το άκοφτο νύχι μου χαλάει τον ρομαντισμό, γιατί το φεγγάρι είναι μακρυά, το νύχι είναι μπροστά στη μούρη μου και το βλέπω πρώτη θέση πίστα.
 
Το τεστ με τα φύλλα με έπιασε αρκετά. Διάλεξα το 4 γιατί μου αρέσουν πολύ αυτά τα χρώματα. Και δεν με νοιάζει να τα μαζεύω, όταν φτάνουν σε αυτή τη φάση. Το κάνω κάθε μέρα με τα φύλλα από τις γλάστρες της βεράντας μου (είναι αρκετές) και δεν έχω παράπονο. Αντίθετα μου αρέσει να βλέπω τον κύκλο του χρόνου παρακολουθώντας τα φυτά μου. Το πράσινο που διάλεξε ο ελέφαντας, αν και είναι το αγαπημένο μου χρώμα, τυχαίνει να μην είναι το αγαπημένο μου φύλλο. Άσε που η συκιά έχει και βαρύ ίσκιο. Και συνδέονται και ένα σωρό δυσάρεστοι θρύλοι και παραδόσεις με αυτήν. Ενώ ο πλάτανος! Και αιωνόβιο είναι και ωραία σκιά έχει και δροσιά δίνει αφού υπάρχει κοντά νερό και πλείστα δημοτικά τραγούδια έχουν γραφτεί για χάρη του και τη θέση του στην ελληνική μυθολογία την έχει. Τι άλλο να ζητήσω; Κατά τα άλλα και για να ξαναγυρίσω στο θέμα, συμπονετική είμαι, μερικές φορές μέχρι βλακείας, εμπιστοσύνη όμως δεν δείχνω πάντα και σε όλους. Όσο για την τιμιότητα, το παλεύω όσο μπορώ.
Απ' όλους τους κρητικούς χορούς μ' αρέσει ο Μαλεβιζιώτης γιατί είναι πολύπλοκος. Αλλά γενικά προτιμώ τους χορούς και τις μουσικές άλλων περιοχών.
Όσο για τα χαρακτηριστικά, ότι είπε το ελεφαντίνι. Αν και ούτε το (1) και το (10) με πιάνουν. Αλλά και για το νύχι, δεν θα έκανα θέμα. Είμαι πιο βολική απ' όσο λέει.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Όσον αφορά τα ερωτικά του Νοεμβρίου, πάλι δεν είμαι μέσα. Φτου γκαντεμιά! Δεν θα ερωτευτώ (τουλάχιστον μέσα στον Νοέμβριο). Αν έχετε καμιά καινούρια πληροφορία για τον Δεκέμβριο, σας παρακαλώ πάρα πολύ να με ενημερώσετε για να είμαι προετοιμασμένη ψυχολογικά. Μη μου έρθει καμιά κατραπακιά. Βλέπω πάντως ότι οι Δίδυμοι είναι μέσα στο παιχνίδι. Θα ερωτευτούν ή θα ζήσουν υπέροχες στιγμές με το ταίρι τους (πάλι καλά!!!!!). Ένα περίεργο πράγμα ρε παιδί μου. Εγώ κι ο άντρας μου, δεν ερωτευόμαστε ποτέ μαζί. Πάντα σε διαφορετικούς χρόνους. Μα το έχω παρατηρήσει δηλαδή.
Αστα @TZELASO μου! Κ'εγω το ιδιο ακριβως προβλημα εχω! Θα ερωτευτει ο αντρας μου (Διδυμος) αλλά όχι εγω (Παρθενος)! Φυσικα, μπορει να ξαναερωτευτει εμενα, οποτε αυτο με βολευει :happyjump:
 
Α, ναι, ξέχασα να πω ότι τα σύκα είναι από τ' αγαπημένα μου φρούτα. Ένας ακόμη λόγος να διαλέξω το φύλο συκής.
 
1668066806145.png

Σε πολλά έπεσε μέσα!!!! χιχιχιχιχι
Τώρα που το διάβασα, θυμήθηκα ότι πρέπει να πάω για οδοντικό καθαρισμό!
Θα ήθελα να μπορώ να κάνω το 6, αλλά δεν προλαβαίνω!
Σίγουρα έχω θέμα με τα άκοφτα νύχια -κυνηγάω την κόρη μου συνεχώς γι' αυτό το τόσο καίριο θέμα :headbangdude:
Και τέλος το 10 με εκφράζει απόλυτα :happyjump:
 

1. Πόσο καλλιτεχνικός είσαι σύμφωνα με το ζώδιο σου;​


 

2. Πόσο συναισθηματικά έξυπνος είσαι ανάλογα το ζώδιο σου;​


 
Πίσω
Μπλουζα