Τι ζώδιο είστε;

Ντομάτες όντως καλλιεργώ, αλλά μόνο 2 μήνες τρώω το προιόν. Του άλλους αγοράζω. Αν και φέτος σαλτσοποίησα μπόλικες κι έβαλα στην κατάψυξη κι ακόμη αυτές χρησιμοποιώ.
 
Ντομάτες όντως καλλιεργώ, αλλά μόνο 2 μήνες τρώω το προιόν. Του άλλους αγοράζω. Αν και φέτος σαλτσοποίησα μπόλικες κι έβαλα στην κατάψυξη κι ακόμη αυτές χρησιμοποιώ.
Είσαι της υγιεινής διατροφής
 
Είσαι της υγιεινής διατροφής
Το κατά δύναμιν. Μερικά φαγώσιμα (π.χ. πατάτες τηγανιτές) είναι απαραίτητα για την ψυχική μου υγιεία ας λένε οι ειδικοί ότι είναι ανθυγιεινά.
 
Το κατά δύναμιν. Μερικά φαγώσιμα (π.χ. πατάτες τηγανιτές) είναι απαραίτητα για την ψυχική μου υγιεία ας λένε οι ειδικοί ότι είναι ανθυγιεινά.
Λένε πως η μαύρη σοκολάτα περιέχει σερετονινη
 
Είμαι Γότθος Μαύρος Πάνθηρ... τρέμετε!
 
Όχι, δεν διαβάζει βιβλία, παίρνει το αμάξι και αλωνίζει κάνοντας ''άσκοπη μετακίνηση'' :diablotin:


:rofl:
 
Θα έπρεπε να φτιάχνω μπισκότα, αλλά είμαι κάτω από τις κουβέρτες, γιατί κάνω και οικονομία, και πίνω ζεστό καφέ! ☕
 
Παλιότερα καθάριζα το δρομάκι μπροστά από το γκαράζ (είναι και φαρδύ τρομάρα του γιατί έχω διπλό γκαράζ) διότι έπρεπε να πάω κάτεργο. Από την αρχή του χρόνου που είμαι "άνεργος" (*) κάθομαι μέσα και κοιτάω έξω. Γενικά συνδυάζω διάφορα τεμπέλικα ζώδια. Αλλα δεν σ' αφήνουν ν' αγιάσεις αντί να ξεπαγιάσεις. Πριν λίγες βδομάδες που είχαμε αρκετό χιονάκι τη νύχτα με ξύπνησε το πρωί ο ήχος του εκχιονιστικού ενός γείτονα που μου καθάριζε το δρομάκι. Σου λέει, γερόντιο είναι, προβλήματα με τα γόνατά του έχει, θα είναι αποκλεισμένος. Ενώ μια χαρά μπορούσα να καθαρίσω, αλλά γιατί? Πήγα και τον ευχαρίστησα και του εξήγησα ότι δεν βγαίνω από το σπίτι μου για μέρες.

(*) διότι το social security του Ιανουαριου το εισπράττεις 22 Φεβρουαρίου. Θέλουν να σιγουρευτούν ότι έζησες ολόκληρο μήνα πριν σε πληρώσουν, και ακόμη και τότε σε πληρώνουν κοντά στο τέλος του επόμενου μήνα που θα πει αν πεθάνεις αρχές Φεβρουαρίου χάνεις τη σύνταξη του Ιανουαρίου κι ας τη δικαιούσαι. Οπότε δεν έχουν αρχίσει τα τσέκια από την κυβέρνηση
 
Τελευταία επεξεργασία:
Παρόλο που είμαι Τοξότης και το'χω αυτό με το χειμώνα και τα βιβλία, παίρνω και από τον Ταύρο, το πάπλωμα και τη ζεστή σοκολάτα και τα συνδυάζω όλα μαζί. Εγώ το έχω εξελίξει κιόλας. Ζεστό καφέ με σοκολάτα. Σκέφτεστε τίποτα καλύτερο?
 
Παλιότερα καθάριζα το δρομάκι μπροστά από το γκαράζ (είναι και φαρδύ τρομάρα του γιατί έχω διπλό γκαράζ) διότι έπρεπε να πάω κάτεργο. Από την αρχή του χρόνου που είμαι "άνεργος" (*) κάθομαι μέσα και κοιτάω έξω. Γενικά συνδυάζω διάφορα τεμπέλικα ζώδια. Αλλα δεν σ' αφήνουν ν' αγιάσεις αντί να ξεπαγιάσεις. Πριν λίγες βδομάδες που είχαμε αρκετό χιονάκι τη νύχτα με ξύπνησε το πρωί ο ήχος του εκχιονιστικού ενός γείτονα που μου καθάριζε το δρομάκι. Σου λέει, γερόντιο είναι, προβλήματα με τα γόνατά του έχει, θα είναι αποκλεισμένος. Ενώ μια χαρά μπορούσα να καθαρίσω, αλλά γιατί? Πήγα και τον ευχαρίστησα και του εξήγησα ότι δεν βγαίνω από το σπίτι μου για μέρες.

(*) διότι το social security του Ιανουαριου το εισπράττεις 22 Φεβρουαρίου. Θέλουν να σιγουρευτούν ότι έζησες ολόκληρο μήνα πριν σε πληρώσουν, και ακόμη και τότε σε πληρώνουν κοντά στο τέλος του επόμενου μήνα που θα πει αν πεθάνεις αρχές Φεβρουαρίου χάνεις τη σύνταξη του Ιανουαρίου κι ας τη δικαιούσαι. Οπότε δεν έχει αρχίσουν τα τσέκια από την κυβέρνηση
:biglaugh: :biglaugh:ελα παιδί μου Αγρίνιο να μην έχεις τέτοια θέματα agrinio city τι πιο αμερικανικό σε προφορά
 
Παρόλο που είμαι Τοξότης και το'χω αυτό με το χειμώνα και τα βιβλία, παίρνω και από τον Ταύρο, το πάπλωμα και τη ζεστή σοκολάτα και τα συνδυάζω όλα μαζί. Εγώ το έχω εξελίξει κιόλας. Ζεστό καφέ με σοκολάτα. Σκέφτεστε τίποτα καλύτερο?
Εγώ βάζω κακάο στον Ελληνικό (όπως έκανε η γιαγιά από την Πόλη) :biglaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα