Τι ζώδιο είστε;

Δεν τρελαίνομαι για αλκοόλ, οπότε όντως προτιμώ να δοκιμάζω κοκτέιλ. Εδώ βρήκα και την Υδροχοϊκη αντίδραση στην γιορτή του Βαλεντίνου και πιο μέσα δεν μπορούσε να πέσει. Είναι κοντά στα γενέθλιά μου, οπότε είναι σαν το εορταστικό κλίμα να είναι για μένα, με το σύμβολό μου παντού
Για άλλα ζώδια εδώ

IMG_20230211_220354.jpg
 
Δεν τρελαίνομαι για αλκοόλ, οπότε όντως προτιμώ να δοκιμάζω κοκτέιλ. Εδώ βρήκα και την Υδροχοϊκη αντίδραση στην γιορτή του Βαλεντίνου και πιο μέσα δεν μπορούσε να πέσει. Είναι κοντά στα γενέθλιά μου, οπότε είναι σαν το εορταστικό κλίμα να είναι για μένα, με το σύμβολό μου παντού
Για άλλα ζώδια εδώ

Προβολή συνημμένου 257976
Πότε είσαι; Εγώ στις 16
 
Το gin δε μου αρέσει καθόλου σα γεύση. Το βρίσκω υπερβολικά αρωματικό, κάπως σαν πίνεις κολώνια. Όλα τα άλλα πλην της βότκας που με στέλνει νοσοκομείο τα πίνω μια χαρά. Αν όμως έχει να κανει με προσωπικές προτιμήσεις, στη λίστα αυτή είμαι Αιγόκερως με λίγο από Τοξότη.

@QueenofHearts Πολύχρονη να είσαι Queen και να έχεις πάντα ό,τι καλό!
 
Το gin δε μου αρέσει καθόλου σα γεύση. Το βρίσκω υπερβολικά αρωματικό, κάπως σαν πίνεις κολώνια. Όλα τα άλλα πλην της βότκας που με στέλνει νοσοκομείο τα πίνω μια χαρά. Αν όμως έχει να κανει με προσωπικές προτιμήσεις, στη λίστα αυτή είμαι Αιγόκερως με λίγο από Τοξότη.

@QueenofHearts Πολύχρονη να είσαι Queen και να έχεις πάντα ό,τι καλό!
Εγώ που είμαι πρωτάρα στο αλκοόλ ας αρχίσω με μια κορονα
 

Η «τέχνη του φλέρτ» δεν κατακτιέται εύκολα από όλους – ακόμη και τη σημερινή εποχή, που σχεδόν όλα έχουν γίνει ευκολότερα λόγω των social media. Υπάρχουν άνθρωποι που την κατέχουν (όπως οι παιχνιδιάρηδες Δίδυμοι και οι παθιασμένοι Σκορπιοί) και άλλοι (που είναι πιθανό να ανήκουν στα παρακάτω ζώδια) οι οποίοι δύσκολα θα «σπάσουν τον πάγο» με το αντικείμενο του πόθου τους.
Καρκίνος
Οι Καρκίνοι προσεγγίζουν και το φλερτ με ευαισθησία και ανεμελιά – σκέφτονται δηλαδή πως κανείς δεν θα τους προσβάλλει, όπως εκείνοι δεν θα προσβάλλουν κανέναν. Επιπλέον, θεωρούν πως αν είναι απόλυτα ειλικρινείς και «ανοίξουν» την καρδιά τους θα έχουν την ανταπόκριση που τους αξίζει. Προσπαθούν να εκμεταλλευτούν τις αδυναμίες τους για να γίνουν αρεστοί, αλλά καταλήγουν να κερδίζουν τη συμπάθεια και όχι το ερωτικό ενδιαφέρον του άλλου ατόμου.
Παρθένος
Στην πραγματικότητα δεν ξέρουν καν τι είναι το φλερτ. Αν προσπαθήσουν στη ζωή τους να το δοκιμάσουν θα το σχεδιάζουν ώρες πριν (με κάθε λεπτομέρεια), αλλά τελικά δεν θα καταφέρουν τίποτα, καθώς περιμένουν και στην πραγματικότητα η όλη φάση να εξελιχθεί άψογα, όπως στο μυαλό μου. Λειτουργούν μόνο βάσει σχεδίου (του δικούς τους) και αν κάτι δεν πάει όπως το περιμένουν, τα παρατούν.
Υδροχόος
Λίγο δύσκολο να πιστέψει κανείς πως ο ετοιμόλογος και ευφύης Υδροχόος δυσκολεύεται να φλερτάρει, αλλά είναι αλήθεια. Στην πραγματικότητα, δεν τον ενδιαφέρει και τόσο το φλερτ. Μάλιστα, σπάνια θα ξεκινήσει αυτός το «παιχνίδι», ενώ ο τρόπος που θα προσεγγίζει το άτομο που τον ενδιαφέρει μοιάζει λιγάκι εκνευριστικός, καθώς προσπαθεί διαρκώς να το τσιγκλίσει και να το φέρει στα όριά του.
 

Η «τέχνη του φλέρτ» δεν κατακτιέται εύκολα από όλους – ακόμη και τη σημερινή εποχή, που σχεδόν όλα έχουν γίνει ευκολότερα λόγω των social media. Υπάρχουν άνθρωποι που την κατέχουν (όπως οι παιχνιδιάρηδες Δίδυμοι και οι παθιασμένοι Σκορπιοί) και άλλοι (που είναι πιθανό να ανήκουν στα παρακάτω ζώδια) οι οποίοι δύσκολα θα «σπάσουν τον πάγο» με το αντικείμενο του πόθου τους.

Παρθένος
Στην πραγματικότητα δεν ξέρουν καν τι είναι το φλερτ. Αν προσπαθήσουν στη ζωή τους να το δοκιμάσουν θα το σχεδιάζουν ώρες πριν (με κάθε λεπτομέρεια), αλλά τελικά δεν θα καταφέρουν τίποτα, καθώς περιμένουν και στην πραγματικότητα η όλη φάση να εξελιχθεί άψογα, όπως στο μυαλό μου. Λειτουργούν μόνο βάσει σχεδίου (του δικούς τους) και αν κάτι δεν πάει όπως το περιμένουν, τα παρατούν.
Για να καταλάβω, μας λέει παγοκολώνες; ντουβάρια; ατάλαντους; Ωραία ξεκίνησε η βδομάδα. Πάω να κρυφτώ στην τρύπα μου. :(
 
Για να καταλάβω, μας λέει παγοκολώνες; ντουβάρια; ατάλαντους; Ωραία ξεκίνησε η βδομάδα. Πάω να κρυφτώ στην τρύπα μου. :(
Γιατί, εμάς που μας λέει ενοχλητικές μύγες με συμπεριφορά 5χρονου καλύτερα είναι; Μας στόλισαν δευτεριάτικα!
 
Γιατί, εμάς που μας λέει ενοχλητικές μύγες με συμπεριφορά 5χρονου καλύτερα είναι; Μας στόλισαν δευτεριάτικα!
Τουλάχιστον εσάς σας λέει ετοιμόλογους και ευφυείς.... :diablotin:
 
Για να καταλάβω, μας λέει παγοκολώνες; ντουβάρια; ατάλαντους; Ωραία ξεκίνησε η βδομάδα. Πάω να κρυφτώ στην τρύπα μου. :(
Το ξαναδιάβασα. Μας λέει και ψυχαναγκαστικούς! Δεν υπάρχει σωτηρία. :cry:
 
Μα, αγαπητή μου Bajar, από πότε οι πανυπερτέλειοι εμείς έχουμε ανάγκη να φλερτάρουμε? Αντίθετα, αρκεί απλώς να υπάρχουμε. Και μας φλερτάρουν οι λιγότερο τέλειοι.
 
Μα, αγαπητή μου Bajar, από πότε οι πανυπερτέλειοι εμείς έχουμε ανάγκη να φλερτάρουμε? Αντίθετα, αρκεί απλώς να υπάρχουμε. Και μας φλερτάρουν οι λιγότερο τέλειοι.
Να σαι καλά, ελεφαντίνι, το χρειαζόμουν αυτό απόψε.
 
Για τους τοξότες κλασσικά ούτε λόγος. Συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια..

Υγ. O τραχανάς άσπρος γλυκός γαλακτερός, με βούτυρο και γάλα βρασμένος (και νερό) και στο σερβίρισμα τριμμένη φέτα και κρεμμύδι από εμένα :biglaugh:
Ε μα με τραχανα, πως να πανε καλα τα πραγματα? Ριξε και κανα παιδακι στη σχαρα
 
Φετα μέσα στο πιάτο ,λουκάνικο δίπλα.. Και το λέω αυτό γιατί στη Θεσσαλία στα χωριά ρίχνουν το λουκάνικο μέσα στον τραχανά και δεν μ΄αρέσει έτσι
αααα ετσι ειναι τελειοο,ναι
τι μου κανατε ,το ηθελα τωρα
αμαν μανα μ
 
  • Like
Reactions: PT8
Φετα μέσα στο πιάτο ,λουκάνικο δίπλα.. Και το λέω αυτό γιατί στη Θεσσαλία στα χωριά ρίχνουν το λουκάνικο μέσα στον τραχανά και δεν μ΄αρέσει έτσι
Προσωπικά απεχθάνομαι και την φέτα και τον τραχανά...
 
  • Wow
Reactions: PT8
Πίσω
Μπλουζα