Τι ζώδιο είστε;

Δίνει βελούδινη υφή στο καϊμάκι - το κάνει πλουσιότερο με ωραίο χρώμα και στη γεύση καταλαβαίνεις τις νότες κακάου (για να μιλήσω σαν τον Σκαρμούτσο :p )
 
Ωραια ιδεα! το δοκιμασα, αλλα γμτ δεν μου ακουγεται καλα η ζαχαρη
 
Δίνει βελούδινη υφή στο καϊμάκι - το κάνει πλουσιότερο με ωραίο χρώμα και στη γεύση καταλαβαίνεις τις νότες κακάου (για να μιλήσω σαν τον Σκαρμούτσο :p )
Ευχαριστώ PT8! Πάω να φτιάξω!
 
Ελέφαντα βγήκες στην σύνταξη; Αν ναι τι κάθεσαι και κάνεις εκεί και ξεπαγιάζεις; Έλα παιδί μου εδώ να ζεσταθεί το κοκαλάκι σου. Καλού κακού φέρε και το εκχιονιστηράκι σου μαζί.
 
Ελέφαντα βγήκες στην σύνταξη; Αν ναι τι κάθεσαι και κάνεις εκεί και ξεπαγιάζεις; Έλα παιδί μου εδώ να ζεσταθεί το κοκαλάκι σου. Καλού κακού φέρε και το εκχιονιστηράκι σου μαζί.
Υπάρχει ένα πρόβλημα. Το σπίτι μου και τα λεφτά μου είναι εδώ.

Και δεν ξεπαγιάζω, διότι δεν σκάω μύτη παρά σπάνια, όταν πρέπει να πάω για ανανέωση προμηθειών. Ίσως κάποτε βαρεθώ όλο μέσα, αλλά προς το παρόν απολαμβάνω το ότι δεν χρειάζεται να βγω αν δεν μου κάνει κέφι. Δεν ξέρω αν ταιριάζει στο ζώδιό μου
 
Γιατι δεν φτιαχνω μπισκοτα, ρε γμτ? Πρεπει να το κοιταξω αυτο! Πλεον αρχιζω να νιωθω οτι ειμαι η ντροπη των Υδροχοων.
 
Γιατι δεν φτιαχνω μπισκοτα, ρε γμτ? Πρεπει να το κοιταξω αυτο! Πλεον αρχιζω να νιωθω οτι ειμαι η ντροπη των Υδροχοων.
Μη σκας. Κι εγώ που έχω ωροσκόπο Υδροχόο ούτε σαν ιδέα δεν μου πέρασε να φτιάξω μπισκότα. Κοίταζα που ψιλοχιόνιζε, γκρίνιαξα κάμποσες ώρες και τελικά πείνασα κι έφτιαξα τραχανά.
 
Μη σκας. Κι εγώ που έχω ωροσκόπο Υδροχόο ούτε σαν ιδέα δεν μου πέρασε να φτιάξω μπισκότα. Κοίταζα που ψιλοχιόνιζε, γκρίνιαξα κάμποσες ώρες και τελικά πείνασα κι έφτιαξα τραχανά.
Ναι, ρε παιδι μου, αλλα εγω ειμαι οριτζιναλ Υδροχοος (27/1). Δεν γκρινιαζω με το χιονι, τζακακι, χουχουλιασμα, καμια ταινιουλα. Απο τραχανα, αν και η μανα μου και η θια μου εφτιαχναν σπιτικο, ουτε που το βαζω στο στομα μου. Καμια αγιοριτικη σουπιτσα, ΟΚ. Μπσικοτα, κουλουρακια κτλ διστοιχως μονο απο φουρνο
 
Ναι, ρε παιδι μου, αλλα εγω ειμαι οριτζιναλ Υδροχοος (27/1). Δεν γκρινιαζω με το χιονι, τζακακι, χουχουλιασμα, καμια ταινιουλα. Απο τραχανα, αν και η μανα μου και η θια μου εφτιαχναν σπιτικο, ουτε που το βαζω στο στομα μου. Καμια αγιοριτικη σουπιτσα, ΟΚ. Μπσικοτα, κουλουρακια κτλ διστοιχως μονο απο φουρνο
Ο τραχανάς φίλε Chris27? Κόκκινος με φέτα, και μπόλικο ψωμί παπάρα. Όνειρο χειμερινής νυκτός (και μεσημεριού). Μα πόσο διαφορετικοί Υδροχόοι είμαστε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Τα ζώδια που θα δουν τα οικονομικά τους να ανθίζουν τις επόμενες ημέρες​

Υπό την επιρροή του εξαγώνου Αφροδίτης – Ουρανού, συγκεκριμένοι εκπρόσωποι του ζωδιακού κύκλου, θα περάσουν υπέροχα για λίγες ημέρες ακόμα – κυρίως, στα ερωτικά τους. Αναφορικά με τα οικονομικά, όμως, τα παρακάτω ζώδια έχουν την τύχη με το μέρος τους τις επόμενες ημέρες.
Δίδυμοι
Θετικές εξελίξεις προβλέπονται στα επαγγελματικά των Διδύμων για τον μήνα Φεβρουάριο. Ευκαιρίες για ανέλιξη και νέα ξεκινήματα που προσφέρουν περισσότερα έσοδα βρίσκονται μπροστά σας και πολλοί από εσάς θα δείτε τα ποσά τους λογαριασμούς σας στην τράπεζα να αυξάνονται.
Λέων
Στο δεύτερο μισό του μήνα θα καταφέρετε να βάλετε μια καλύτερη τάξη στα οικονομικά σας, αφού μετά τις 19 Φεβρουαρίου θα νιώσετε τη δημιουργικότητα και την παραγωγικότητά σας να αυξάνονται. Η Αφροδίτη από τους Ιχθύες στις 20 του μήνα, επίσης, συμβάλλει στο να αυξηθούν τα έσοδά σας.
Υδροχόος
Τα οικονομικά σάς απασχολούν αρκετά τον Φεβρουάριο και η Αφροδίτη μέχρι τις 19 του μήνα σάς ευνοεί. Επιτέλους, επέρχεται μια ισορροπία ανάμεσα σε έσοδα και έξοδα, ενώ μια νέα πηγή εσόδων μπορεί να προκύψει από τα περιουσιακά σας και αυτό θα σας δώσει μια ευκαιρία να προγραμματίσετε καλύτερα το άμεσο μέλλον σας.



Στις 8 Φεβρουαρίου η Αφροδίτη θα σχηματίσει ένα ευνοϊκό εξάγωνο με τον Ουρανό, το οποίο θα μας επηρεάζει για ακόμα δύο ημέρες και θα φέρει θετικές εξελίξεις και εκπλήξεις, ειδικά αν ανήκουμε σε ένα από τα παρακάτω ζώδια.

Ταύρος
Η αισιοδοξία επιστρέφει στη ζωή σας, αφού το εξάγωνου της Αφροδίτης με τον Ουρανό φέρνει ευκαιρίες στα επαγγελματικά και τα συναισθηματικά. Μια νέα πρόταση συνεργασίας ή μια νέα γνωριμία εξελίσσονται πολύ θετικά, αρκεί να παραμένετε ανοιχτές στο καινούριο. Η καλή σας διάθεση και το κίνητρο για ζωή επιστρέφουν, εκμεταλλευτείτε τα.
Δίδυμοι
Το εξάγωνο Αφροδίτης – Ουρανού οδηγεί σε ένα πράγμα: η σχέση σας να γίνει πιο σοβαρή. Είτε επρόκειτο για έναν δεσμό χωρίς καμία σοβαρή υποχρέωση είτε για μια σχέση που κινούνταν αργά, η κατάσταση αλλάζει. Η ώρα για το επόμενο βήμα πλησιάζει και εσείς είστε ήδη έτοιμες γι’ αυτό.
Καρκίνος
Ευκαιρίες για προσωπική και επαγγελματική ανέλιξη ανοίγονται μπροστά σας και σας δίνεται η ευκαιρία να ανεξαρτητοποιηθείτε. Ένα ταξίδι, μια νέα γνωριμία, μια συνομιλία με έναν άνθρωπο που βρίσκεται μακριά θα σας βοηθήσουν να προχωρήσετε μπροστά, προς την επιτυχία. Το μόνο που πρέπει να κάνετε είναι να «ξεκολλήσετε» από καταστάσεις που σας κρατούν πίσω.
Παρθένος
Ο ενθουσιασμός, η χαρά και η ανάγκη για αποφυγή κάθε συμβιβασμού κυριαρχούν στο μυαλό σας αυτόν τον καιρό, γι’ αυτό και δεν λέτε όχι σε νέες γνωριμίες ή ευκαιρίες. Η σχέση σας σάς επιφυλάσσει μια έκπληξη, ενώ όσοι ανήκετε στις αδέσμευτες μια γνωριμία θα έρθει να αλλάξει τα όσα γνωρίζατε. Μείνετε θετικές απέναντι στις αλλαγές και θα τα καταφέρετε.
Ιχθύς
Την ανάγκη σας να «δραπετεύσετε» από τη ρουτίνα ξυπνά το εξάγωνο Αφροδίτης – Ουρανού. Θα σας δώσει, επίσης, το κίνητρο να δοκιμάσετε νέα μονοπάτια και να έρθετε σε επαφή με ανθρώπους που δεν πιστεύατε ότι ταιριάζετε. Η κοινωνική σας ζωή ευνοείται, ενώ αν έχετε στο πλευρό σας ανθρώπους που σας πιστεύουν και σας βοηθούν, θα μπορέσετε να σχεδιάσετε το μέλλον σας και να αποδεσμευτείτε από ό,τι σας κρατά πίσω.
 
Υδροχόος
Τα οικονομικά σάς απασχολούν αρκετά τον Φεβρουάριο και η Αφροδίτη μέχρι τις 19 του μήνα σάς ευνοεί. Επιτέλους, επέρχεται μια ισορροπία ανάμεσα σε έσοδα και έξοδα, ενώ μια νέα πηγή εσόδων μπορεί να προκύψει από τα περιουσιακά σας και αυτό θα σας δώσει μια ευκαιρία να προγραμματίσετε καλύτερα το άμεσο μέλλον σας.
Παιδια τι να ας πω? Μου τα βρηκε ολα!
Και βεβαια με απασχολουν τα οικονομικα. Εκτος απο τους λογαριασμους, κοινους σε ολους, θελω να αγορασω και:
Kαρεκλα γραφειου. Οχι αλλους καλους στα μαλακα
gtx 750 ti την βρηκα ευκαιρια
core2quad Q9400. παιζει ενας στα 15Ε στο car.gr
mouse PS2 με μπιλια.
S.M.Drive 2 χειριστηριο
και καμποσα αλλα
Παζαρευω να νοικιασω 2-3 κατοσταρικα ενα μαγαζακι που εχω. Κι αμα μου κατσειιιιιιιιιιιιιιι
Εκεινο που δεν θαθελα με καμια δυναμη να προβλεψει για παρτη μου ειναι, οτι μου πεφτει και στεφανι
Τωρα για τα ερωτικα, νταξ δεν παραπονιεμαι, αλλα στην ηλικια μου, εκτος των standart specifications, καλα θαναι και καποια εξτρα, οπως σατεν σεντονια, χαμηλοι φωτισμοι, κουτσουρακια, αλα Ανδρεας Μικρουτσικος, στο τζακι, απαλες μουσικες κτλ κτλ. Μην επεκταθουμε και παρει αναποδες, κανας αντμινιστραιος και μας σουταρει εκτος γυπεδου
 
Τελευταία επεξεργασία:
Για τους τοξότες κλασσικά ούτε λόγος. Συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια..

Υγ. O τραχανάς άσπρος γλυκός γαλακτερός, με βούτυρο και γάλα βρασμένος (και νερό) και στο σερβίρισμα τριμμένη φέτα και κρεμμύδι από εμένα :biglaugh:
 
20230211_175606-jpg.257966
 

Συνημμένα

  • 20230211_175606.jpg
    20230211_175606.jpg
    31,1 KB · Προβολές: 25
Ρούμι ε? Δεν είναι κι άσχημα. Bacardi πειράζει? Το καλοκαιρινό μου ποτό είναι το Bacardi cola. Επίσημη ονομασία Cuba Libre.

Για το χειμώνα, αν πιω, ένα ουισκάκι θα το πιω.
 
Πίσω
Μπλουζα