Τι ζώδιο είστε;

Για να δούμε εδώ τώρα τι μας αντιπροσωπεύει!
 

Συνημμένα

  • IMG_20210207_092227.png
    IMG_20210207_092227.png
    1,6 MB · Προβολές: 8
Ο Ηρακλής βέβαια, δεν ανήκε στο δωδεκάθεο, φάγανε τη Δήμητρα και τον βάλανε, αλλά τώρα καλά! Ψάχνω κι εγώ ψύλλους στ' άχυρα! Έχουμε δει και χειρότερα!

Και μόλις τώρα κατάλαβα τα σχόλια του elephada και της Bajar παραπάνω. Εγώ είδα το cover. Μέσα είναι ακόμα χειρότερο. Στο δωδεκάθεο όχι μόνο ο Έρις(??????????????) αλλά και ο Διόνυσος και ο Άδης!!!!! Κουλουβάχατα!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Για μας τα κορίτσια, εμένα με βρίσκει σύμφωνη απολύτως το αουτιφ μου.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210207_200100.png
    IMG_20210207_200100.png
    1,5 MB · Προβολές: 8
Θα απαντήσω στην αρχική ερώτηση του Θέματος:

Υδροχόος με Ωροσκόπο Ταύρο και Σελήνη στον Τοξότη... Και στο κινέζικο Σκύλος.:)
 
Από πότε ζουν απλή ζωή οι Παρθένοι; Για να καθίσουν να πιουν ένα ρημαδοκαφέ στο σπίτι πρέπει τα πάντα να είναι τακτοποιημένα πρώτα, το σπίτι πεντακάθαρο, οι ίδιοι να έχουν πλυθεί -ντυθεί-χτενιστεί και το φλυντζάνι του καφέ να έχει ασορτί πιατάκι.
Πώς; αν κάνω κι εγώ τα ίδια; εγώ είπαμε είμαι η ντροπή των Παρθένων (αλλά το ασορτί πιατάκι το θέλω :p )
Είναι δυνατόν να πιεις καφέ χωρίς το πιατακι να είναι ασορτί???? Αυτό δεν το χωράει ανθρώπινος νους! Αίσχος! Και μόνο που διάβασα την πιθανότητα να συμβεί κάτι τέτοιο, ανατρίχιασα!

Στο κινέζικο είμαι Τίγρης, αλλά δεν ξέρω πολλά γι'αυτό το ζώδιο.

Όσο για τους θεούς του Ολύμπου, πάντα η αγαπημένη μου ήταν η Αρτεμις.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Σιγά μην απαντήσω για το κινέζικο. Για να αρχίσετε να υπολογίζετε χρονολογίες; ευχαριστώ αλλά όχι.
Χώρια που τρομάξαμε να μάθουμε το κανονικό ωροσκόπιο, να βάλουμε κι άλλες πληροφορίες στο κεφάλι μας; πόσα πια να χωρέσει το δόλιο;
 
Σιγά μην απαντήσω για το κινέζικο. Για να αρχίσετε να υπολογίζετε χρονολογίες; ευχαριστώ αλλά όχι.
To κινέζικο ωροσκόπιο επαναλαμβάνεται κάθε 12 χρόνια. Ποιος είπε λοιπόν ότι μπορεί να υπολογίσει κάποιος την ηλικία σου? χιχιχι
 
O φίλος ελέφαντας τι είναι στο κινέζικο; Δεν μας είπε.
Και ιδού τι θα κάνατε σε μία ταινία τρομου αν λαμβανατε μέρος.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210209_163843.png
    IMG_20210209_163843.png
    1,3 MB · Προβολές: 7
O φίλος ελέφαντας τι είναι στο κινέζικο; Δεν μας είπε.
Τίποτε. Ο φίλος ελέφαντας είναι γνήσιος έλλην κι έτσι παρακολουθεί τα ωροσκόπια που βασίζονται στα Βαβυλωνιακά ζώδια, όχι τα ξενόφερτα κινέζικα.
 
Ως μαρβελακια!
 

Συνημμένα

  • IMG_20210209_194350.png
    IMG_20210209_194350.png
    311,7 KB · Προβολές: 5
To κινέζικο ωροσκόπιο επαναλαμβάνεται κάθε 12 χρόνια. Ποιος είπε λοιπόν ότι μπορεί να υπολογίσει κάποιος την ηλικία σου? χιχιχι
Αν σκεφτούμε ότι τα μέλη του φόρουμ στην πλειοψηφία τους είναι γεννημένοι από 1965-1985 δεν χρειάζονται και πολλοί υπολογισμοί. :D

Και ιδού τι θα κάνατε σε μία ταινία τρομου αν λαμβανατε μέρος.

Πάλι θα θυσιαστώ; κουράστηκα πια. Πάω να βάλω Άντζελα στο "τι ακούω απόψε" μια που το θυμήθηκα.

 
Τελευταία επεξεργασία:
Bajar μου τι να πω εγώ που με έβγαλε τζόκερ, είπαμε έχουμε τρελά , ενθουσιασμό, επιπολαιότητα αλλά όχι και την ψυχασθενια του Τζόκερ.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μαρβελ δε παρακολουθώ καθόλου, βαριέμαι του θανατά. Αλλά τους ήρωες τους ξέρω απέξω και ανακατωτά λόγω του υιού. Βλέπω λοιπόν ότι είμαι ο deadpool ένας δολοφόνος ολκής.
 
Εγώ αναρωτιέμαι? Ποιος είναι αυτός ο Flash? Δεν τον ξεύρω!
 
O flash είναι δικό μας παιδί καραρετρο

Ναι, ε? Δεν έχω ιδέα. Δε νομίζω να έχω διαβάσει ποτέ ιστορία του. :)

Α, τώρα το είδα στο google. Είναι ένα κόκκινο ανθρωπάκι με μια αστραπή στο στήθος?
 
Ναι, ε? Δεν έχω ιδέα. Δε νομίζω να έχω διαβάσει ποτέ ιστορία του. :)

Α, τώρα το είδα στο google. Είναι ένα κόκκινο ανθρωπάκι με μια αστραπή στο στήθος?
Ακριβώς και υπάρχει ταινία από το 60' πολύ ωραια
 
Πάλι θα θυσιαστώ! Ευτυχώς δεν παίζω σε ταινία τρόμου!
Όσο για marvel, ο Thor καλός μου φαίνεται :)ThorDarkWorld_2194942100-TDW0NNG1._V362444527_SX1080_.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα