Τι ζώδιο είστε;

Προφανώς σκεφτήκανε ξεραΐλα-πέτρα πάνω στην πέτρα-υπόσκαφα=τρύπες στο χώμα άρα ταιριάζει στον Σκορπιό. Εγώ λατρεύω τις Κυκλάδες και η Σαντορίνη είναι λατρεμένη αλλά όχι για να μείνω. Νιωθω ακριβώς όπως η bajar οτι με πνίγουν τα λίγα τετραγωνικά χιλιόμετρα, τα απαγορευτικά απόπλου, τα κύματα που μπαίνουν τον χειμώνα στις αυλές των σπιτιών, η έλλειψη κινηματογραφικής αίθουσας κ.λ.π.
Απαπαπα για μένα νησί τον χειμώνα = το Αλκατράζ έξω από τον κολπο του Σαν Φραντζίσκο.

Παντρεύτηκα όμως έναν Αιγόκερω που του έτυχε το Ναύπλιο που μου αρέσει πολύ και είναι σχετικά κοντά στην Αθήνα οπότε λέω να αφήσω στην άκρη την προσωπικότητά μου και την αυτονομία μου και να παίξω πονηρά: θα ακολουθήσω τον σύζυγο.
 
Εννοείται ή ζωή στο ναυπλιο πρέπει να είναι πολύ ομορφη
 
Τα ζωδια στο σινεμα: Με βρηκε, αλλα ποτε δεν αποκαλυπτω τον ενοχο οταν τον βρισκω. Δεν ειμαι τοσο σαδιστρια. :)
 

Εμένα με πέτυχε, ως επί το πλείστον. Δεν είμαι και πολύ του δραματικού. Έχω δει πολλά δράματα βέβαια, αλλά συνήθως η επιλογή μου είναι κάτι που θα με κάνει να γελάσω (ή να ονειρευτώ).
 
Ούτε εμένα με πέτυχε , συνήθως για ρομαντική ταινία θα πάω σινεμά όμως στα άλλα στοιχεία ναι.
 
Aκριβως όπως τα λέει!
 

Συνημμένα

  • IMG_20210318_160839.png
    IMG_20210318_160839.png
    451,9 KB · Προβολές: 5
κριός-παίζει με τα μαλλιά ή αλλιώς και λεγόμενη κοτσιπίδα
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καμιά σχέση , ψυχολογικά μου έχει στοιχίσει όσο δεν πάει.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210318_160814.png
    IMG_20210318_160814.png
    631,7 KB · Προβολές: 6
Συγγνώμη αλλά εδώ στο ζώδιο μου περιγράφει ένάν κακό άνθρωπο. Όταν περυσι πεθαίνανε στο Μπέργκαμο τοσοι άνθρωποι με τοσο φρικτές συνθήκες...
 
Συγγνώμη αλλά εδώ στο ζώδιο μου περιγράφει ένάν κακό άνθρωπο. Όταν περυσι πεθαίνανε στο Μπέργκαμο τοσοι άνθρωποι με τοσο φρικτές συνθήκες...
Και δω έχουμε πολλά θύματα του ιού πλέον και σε μένα φάουλ τι να διασκεδάσει κανείς; Είμαι χάλια όπως όλοι μας ! Ή κατάσταση είναι πολύ σοβαρή .
 
Τελευταία επεξεργασία:
Τώρα τι εννοεί ο ποιητής στο ζώδιο μου;
 

Συνημμένα

  • IMG_20210318_181700.png
    IMG_20210318_181700.png
    862,7 KB · Προβολές: 5
Σιγά μην περίμενα τον ιό για να καθαρίσω και να απολυμάνω. Όταν ξεκίνησε η εξάπλωση και άρχισαν να γίνονται συστάσεις για προφύλαξη απλώς συνέχισα να κάνω αυτό που έκανα μια ζωή. :D

Κι όσο για την τρέλα, έπεσε εντελώς έξω. Έχω αρκετή δόση αλλά τη χρησιμοποιώ όπου με παίρνει.
 
Καμιά σχέση , ψυχολογικά μου έχει στοιχίσει όσο δεν πάει.

Ευκαιρία για καμάκι????????????????? Τι να καμακώσω καλέ και πού να το καμακώσω? Από την κρεβατοκάμαρα στο σαλόνι περιφερόμεθα.

Στην τρέλα μέσα είμαστε, τρέλα χωρίς όρια.
 
Πίσω
Μπλουζα