Τι ζώδιο είστε;

Ευκαιρία για καμάκι?????????? Τι να καμακώσω καλέ και πού να το καμακώσω? Από την κρεβατοκάμαρα στο σαλόνι περιφερόμεθα.
Nαι, γιατι δεν εχει σημασια ο προορισμος, αλλα το ταξιδι.
Σα βγεις στον πηγαιμο για το σαλονι να ευχεσαι να' ναι μακρυς ο δρομος.
 
Nαι, γιατι δεν εχει σημασια ο προορισμος, αλλα το ταξιδι.
Σα βγεις στον πηγαιμο για το σαλονι να ευχεσαι να' ναι μακρυς ο δρομος.
:D
Ευκαιρία για καμάκι????????????????? Τι να καμακώσω καλέ και πού να το καμακώσω? Από την κρεβατοκάμαρα στο σαλόνι περιφερόμεθα.

Στην τρέλα μέσα είμαστε, τρέλα χωρίς όρια.
Έλα Παναγια μου εν μέσω καραντίνας πως να γίνει το καμάκι;:shocked:
 
Έλα Παναγια μου εν μέσω καραντίνας πως να γίνει το καμάκι;:shocked:
Καλη θεληση να υπαρχει και ολα γινονται.
Υπαρχουν και τα ταχυδρομικα περιστερια. Ραβασακι στο ραμφος και δρομο.
 
Και δω έχουμε πολλά θύματα του ιού πλέον και σε μένα φάουλ τι να διασκεδάσει κανείς; Είμαι χάλια όπως όλοι μας ! Ή κατάσταση είναι πολύ σοβαρή .
Ναι αλλά να λες κιόλας "θα πεθάνετε όλοι" ξεπερνά τα όρια. Ποιός το διάβασε αυτό και γέλασε; Χιούμορ κάνουμε με τον εγκλεισμό, την καθαριοτητα, τις επαφές με τους ανθρώπους αλλά τη στιγμη που πεθαίνουν τόσοι άνθρωποι να ευχεσαι να πεθάνουν και οι υπόλοιποι...
Και δεν υπάρχει αμφιβολία ότι διασκεδάζουμε τον φόβο μας, την μοναξιά μας, την ανασφάλεια μας για τα οικονομικά με φαγητό, μουσική, χορεύοντας, μαγειρεύουμε κάνουμε εν γένει ένα σαματά στο σπίτι μας γιατί είμαστε ζωντανοί και πρέπει να ατενίζουμε αισιόδοξα το μέλλον, έτσι είναι το σωστό και δεν πρέπει να αισθανόμαστε τύψεις γι αυτό.
 
Σαμπάνια χα χα ακου εκεί!
 

Συνημμένα

  • IMG_20210403_084808.png
    IMG_20210403_084808.png
    550,5 KB · Προβολές: 12
δηλαδή εμένα που μου λέει ότι λάμπουν σαν την φωτιά του κάμπιγκ τι σημαίνει, μήπως επειδή είμαι ορειβάτης χαχα;
 
Εμένα πάλι φωτίζουν την μέρα του άλλου σα χαμόγελο. Βέβαια, εγώ χαμογελάω πάντα. Χαζό παιδί, χαρά γεμάτο. Και όπως προσθέτει ο σύζυγος "όπου γάμος και χαρά, η Βασίλω πρώτη". Άσχετο, αλλά μου ήρθε.
 
Βιβλιοφάγος είμαι, αλλά τώρα πια διαβάζω σε κομπιούτερ/ τηλέφωνο, όχι χαρτί.
 
Το πασχαλινό ονόματακι μας
 

Συνημμένα

  • IMG_20210402_160510.png
    IMG_20210402_160510.png
    1,3 MB · Προβολές: 6
Πορτοκαλένιο ζελεδάκι, μάλιστα! Λατρεύω τα πορτοκάλια αλλά τι σχέση έχουν με το Πάσχα;
 
dainty thumper feet; και τι στο καλό σημαίνει αυτό;
 
Mighty snuggle bunny , κάποια σχέση βλέπω με το Πασχα, όντως παιδιά τα ονοματα σας καμιά σχέση με το Πασχα δεν έχουν.
 
Mας κακολογει όλους πω πω.
 
Mας κακολογει όλους πω πω.
Τέτοιο θάψιμο δεν το περίμενα, να πω την αλήθεια, αλλά έχει πολλή πλάκα. Πάντως σε εμένα έπεσε μέσα σε δυο-τρία.
Και ναι, το καθάρισμα των λεπτομερειών με την οδοντόβουρτσα (ή τη μπατονέτα) και το απολυμαντικό είναι το αγαπημένο μου. Μου φτιάχνει διάθεση!
 
Πίσω
Μπλουζα