Τι ζώδιο είστε;

Περα απο το ανορθογραφο "γινεται" γιατι το κειμενο απευθυνεται μονο στις γυναικες;
Οι αντρες ποτε δεν μελετουν τα αστρα; :)
 
Για μας λέει πως διακατεχομαστε από πνεύμα κοινωνικότητας, αυτό είναι γνωστό παρά πέρα δεν λέει.
 
"Μπορεί να μην επιδιώκουν να γίνουν πλούσιοι, ωστόσο τα χαρακτηριστικά τους, θέλοντας και μη, τους οδηγούν σε αυτόν."

Ε? Σε ποιον με οδηγούν τα χαρακτηριστικά μου? (Όχι στον πλούτο πάντως). Βλακείες λέει βέβαια. Πολύ θα ήθελα να ήμουν πλούσιος
Μoney cant buy love, αγαπητε
 
Xa xa πολύ γελιο
 

Συνημμένα

  • IMG_20210423_211101.png
    IMG_20210423_211101.png
    1,2 MB · Προβολές: 10
Παρθένος: Σήκω, πρέπει να πλύνω τα σεντόνια.

1. Εγώ φταίω που θυμήθηκα την ιστορία με το κοριτσάκι, την καρέκλα κλπ στην ταινία για τον Αστερισμό του ζωδίου?
2. Λογικά θα έπρεπε να λέει "Τέως Παρθένος"
3. Μπορείτε να πλύνετε τα σεντόνια μαζί με το τεμπέλικο περιεχόμενό τους, με λίγο ζμπρώξιμο θα χωρέσουν στο πλυντήριο.
4. Η καθαριότης είναι μισή αρχοντιά.
5. Η πλύση πρέπει να γίνει με κρύο νερό. Βοηθάει και η προσθήκη αραιού διαλύματος οξυζενέ.
 
Aυτην την φορά λιζυ αν και ή Μαριαν μου ταιριάζει καλύτερα
 

Συνημμένα

  • IMG_20210424_100905.png
    IMG_20210424_100905.png
    464,7 KB · Προβολές: 7
Μαρια καβογιαννη , εγκλήματα χα χα
 
Άντρας Παρθένος: Κωνσταντίνος Κατακουζινός (Χάρης Ρώμας ), «Κωνσταντίνου και Ελένης» Ιδιότροπος, συντηρητικός, υποχόνδριος και επικριτικός. Η ατάκα του : «Είσαι θρασυτάτη ταμάλα!»

ΕΓΩ ΣΥΝΤΗΡΗΤΙΚΟΣ??

Πάντως ο συντάκτης θα ήταν πιο πειστικός αν ήξερε για τι έγραφε. Παράδειγμα: Αυτό το "ταμάλα" που το έχω ξαναδεί και που δείχνει παντελή άγνοια του τι κοροϊδεύει. Η έκφραση είναι "τα μάλα", δύο λέξεις,. Το "μάλα" είναι επίρρημα που θα πει "πολύ" και μπορεί να μην το χρησιμοποιούμε πια, αλλά χρησιμοποιούμε (τα μάλα, μάλιστα) τον συγκριτικό του "μάλλον" και τον υπερθετικό του "μάλιστα". Η ομοιότητα των λέξεων δεν του χτύπησε καμπανάκι? Φυσικά η αγραμματοσύνη των δημοσιογραφίσκων του internet είναι προ πολλού αποδεδειγμένη και δεν χρειάζεται άλλες αποδείξεις. Αλλά εγώ εξακολουθώ να πιστεύω ότι αν είσαι επαγγελματίας γραφιάς και δεν ξέρεις μια λέξη ή δεν τη χρησιμοποιείς ή ψάχνεις να βρεις τι σημαίνει (*). Και αν αυτή η παλαιολιθική άποψη με κάνει Κατακουζηνό (και όχι Κατακουζινό - άλλη μια απόδειξη της άγνοιας του συντάκτη, από ιστορία αυτή τη φορά), τιμή μου και καμάρι μου.

(*) Το ίδιο γι' αυτούς που χρησιμοποιούν επιστημονικούς όρους χωρίς να έχουν ιδέα τι σημαίνουν. Δεν είμαι σκέτα Κατακουζηνός δηλαδή αλλά Κατακουζηνάρα.
 
Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσα!*






(ΟΚ, πλάκα κάνω, με τον προλαλήσαντα εννοώ, μια λέξη που η αυτόματη διόρθωση δεν γνωρίζει καν και μου την κοκκινίζει!)
Κατακουζηνός είμαι και παραείμαι αλλά μόνο σε ότι έχει σχέση με την καθαριότητα. Εντάξει, έχω και μερικές ιδιοτροπίες, όπως όλος ο κόσμος υποθέτω, αλλά ούτε επικριτική είμαι και πάνω απ' όλα δεν είμαι συντηρητική. Επίσης δεν έχω καμία σχέση ούτε και με τη συμπαθέστατη κατά τ' άλλα Ζουμπουλία. Καμία όμως! Πιο πολλά κοινά έχουμε με τη Χαρά Χάσκα (Υδροχόος).

*αυτό το "ταμάλα" πιο πολύ φέρνει σε "δαμάλα".
 
Εσάς Κατακουζηνος, εμένα Ζαχος Δογκανος :D
 
Iσχυει για μενα
 

Συνημμένα

  • IMG_20210426_213125.png
    IMG_20210426_213125.png
    589,5 KB · Προβολές: 10
Τι πρέπει να κόψει ο καθείς στον μήνα του ναι για μένα έχει δίκιο.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210426_215337.png
    IMG_20210426_215337.png
    308,3 KB · Προβολές: 1
Τελευταία επεξεργασία:
Τι πρέπει να κόψει ο καθείς στον μήνα του ναι για μένα έχει δίκιο.
Τηλεοραση; Την κομμενη;
Εδω και καμια δεκαρια χρονια για τα τηλεοπτικα προγραμματα παραμενει κλειστη. Την ανοιγω μονο για να βαλω παλιες ταινιες.
 
Πίσω
Μπλουζα