Τι ζώδιο είστε;

Δείτε κι αυτό το βίντεο κλιπ . Αυτό κι αν είναι cult!!!!
Σκηνές έχουν γυριστεί στο Παλαιό Φάληρο και ειδικότερα στο 0:40 διακρίνουμε την Πλατεία Εθνικής Αντιστάσεως (Φλοίσβου). Η λήψη έχει γίνει από τον Φλοίσβο (πλέον πολιτιστικό κέντρο του Δήμου Παλαιού Φαλήρου).

ΧΑΡΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ - ΣΥΝΤΟΜΕΥΕΤΕ ΚΥΡΙΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ
 
Τελευταία επεξεργασία:
δεν είναι κάπως πιο σοβαροί οι φοιτητές στο Αμέρικα αφού πλέρω και μάλιστα αρκετά ακριβά, για τις σπουδές τους; (ως γνωστόν ότι είναι τσάμπα δεν το εκτιμάς).

Οι προπτυχιακοί? Καθόλου. Πλερώνουμε κύριος και θέλουμε να μας περνάς και με καλό βαθμό. Τι? Πρέπει να μελετήσουμε κι όλας? Μα τότε γιατί πλερώνουμε?

Αλλά οι δικοί μας είναι μεταπτυχιακοί που θα πει, εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων δεν είναι αμερικανοί. Τους πληρώνουμε εμείς. Δηλαδή τα σκάμε χοντρά στο πανεπιστήμιο κι αυτό τους δίνει ένα μέρος και κάνουν έρευνα στην εταιρεία μας. Είμαστε υποτίθεται οι μέντορές τους. Αλλά πώς να κάνεις έρευνα αν είσαι μονίμως με το κινητό στο χέρι? Το μικροσκόπιο θα κοιτάς ή την οθονίτσα σου?
 
Οι προπτυχιακοί? Καθόλου. Πλερώνουμε κύριος και θέλουμε να μας περνάς και με καλό βαθμό. Τι? Πρέπει να μελετήσουμε κι όλας? Μα τότε γιατί πλερώνουμε?

Αλλά οι δικοί μας είναι μεταπτυχιακοί που θα πει, εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων δεν είναι αμερικανοί. Τους πληρώνουμε εμείς. Δηλαδή τα σκάμε χοντρά στο πανεπιστήμιο κι αυτό τους δίνει ένα μέρος και κάνουν έρευνα στην εταιρεία μας. Είμαστε υποτίθεται οι μέντορές τους. Αλλά πώς να κάνεις έρευνα αν είσαι μονίμως με το κινητό στο χέρι? Το μικροσκόπιο θα κοιτάς ή την οθονίτσα σου?
Να σου πω στους προπτυχιακούς βάλτους να κάνουν λογαριασμό στην ρετρό, να περνά η ώρα , ωραία να τους αναλάβουμε εμεις. Βάλτους και ταινίες με τον Ξανθόπουλο.




Αχ τι μαντικές ικανότητες είχα όταν σε έλεγα μεντορ !! Πω πω δηλ.το διαισθανθηκα:fafoutis:
 
Να σου πω στους προπτυχιακούς βάλτους να κάνουν λογαριασμό στην ρετρό, να περνά η ώρα , ωραία να τους αναλάβουμε εμεις. Βάλτους και ταινίες με τον Ξανθόπουλο.
Έχω Δικαίωμα να Σ'Αγαπώ - (1966)

Κάποτε κλαίνε και οι δυνατοί 1967 Νίκος Ξανθόπουλος

και για έκπληξη

Η ΜΑΛΒΙΝΑ ΚΑΡΑΛΗ ΩΣ ΗΘΟΠΟΙΟΣ ΣΕ ΠΑΛΙΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ! ως Μαίρη Σακκά (το πραγματικό της όνομα)
 
Δείτε κι αυτό το βίντεο κλιπ . Αυτό κι αν είναι cult!!!!
Σκηνές έχουν γυριστεί στο Παλαιό Φάληρο και ειδικότερα στο 0:40 διακρίνουμε την Πλατεία Εθνικής Αντιστάσεως (Φλοίσβου). Η λήψη έχει γίνει από τον Φλοίσβο (πλέον πολιτιστικό κέντρο του Δήμου Παλαιού Φαλήρου).
Μαντω δε βλεπω και ανησυχω.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ε, μα ειπα κι εγω...
Και να φανταστείς ότι δεν την έχω δει από κοντά , δεν είχα γραφτεί στο fan club ούτε έχω πάρει αυτόγραφο. Απλά την επανέφερα στη μνήμη μου μετά τις δηλώσεις που έκανε αρχές του χρόνου ότι δεν πήγε σε γνωστή εκπομπή σεβόμενη σχετική απόφαση του σωματείου τραγουδιστών. Έψαξα και βρήκα στο διαδίκτυο πολλά αρχειακά βίντεο με εμφανίσεις της και όχι μόνο. Επί τη ευκαιρία βέβαια βρήκα και προμηθεύτηκα σχεδόν όλα τα βινύλια και τα cd της και επεκτάθηκα βέβαια και σε άλλα είδη, παλιά λαϊκά και όχι μόνο... και η συλλογή συνεχίζεται... (υπήρχαν βέβαια και στερεοφωνικό και άλλοι δίσκοι στο σπίτι)
 
Μπα, εγώ είμαι σκορπιός και δεν είμαι ζηλιάρα. Ούτε τον σύντροφο, ούτε τους φίλους. Γιατί να το κάνω άλλωστε; Να βάλω και άλλο άγχος στη ζωή μου; Η ζήλια σε τρώει. Άσε τρώγομαι με τους λογαριασμούς.

Εγώ έχω την εντύπωση ότι προκειται για έναν καψούρη ενοχλητικό τύπο, που εξομολογείται την καψούρα και την ζήλια του σε μια κυρία χωρίς να υπάρχει σχέση.
Πάντως καρακαλτίλα του 91-92, τότε αυτά τα θεωρούσαμε σκυλάδικα.


Βρε Αριάδνη σε καλό σου... όταν γράφεις για άντρα Παρθένο να τον γράφεις με κεφαλαίο Π!
Τον έγραψες με μικρό π και βγαίνει άλλο νόημα, πικάντικο. Μας κολάζεις μεσημεριάτικα!
Τι μου θυμίζεις τώρα την ταινία σαραντάρης και παρθένος έχουμε ξεφύγει εδώ μεσα:fafoutis:
 
Έχουν σχέση αυτά με τα ζώδια? Όχι, αλλά δε βαριέσαι! Χρειάζεται να ξεφεύγουμε και λίγο πού και πού.
 
Μπραβο, παιδι μου.
Βασικά δεν έχω το cd από τον πρώτο προσωπικό της δίσκο, το cd ΦΩΣ/ASK που είχε βγάλει με την Sertab και κάποια remix κομματιών της από το "Στον Έβδομο ουρανό". Ψάχνω να βρω και κάποια σπάνια 45άρια από τη δισκογραφία της μητέρας της, έχω ανεβάσει κι ένα στο youtube
 
Εδώ τι λέτε;
 
Εδω αλλα τα πετυχε και αλλα οχι.
Πετυχε κυριως αυτο για τα χειλη και τα ματια, οχι ομως ως προς το μεγεθος των ματιων, αλλα ως προς το βλεμμα. Δεν εχω μεγαλα ματια. Εχω ματια στενομακρα σε τετοιο σημειο που να με νομιζουν Ασιατισσα. :)
Οσον αφορα....το μπουστο δεν μου αρεσει να το επιδεικνυω γιατι δεν εκτιμω τις γυναικες που ντυνονται σαν να ασκουν το αρχαιοτερο επαγγελμα.
 
Χάχα καλό και αυτό! Η τριχοφυΐα ενός ανθρώπου εξαρτάται από το ζώδιο! Επίσης τα κιλά, καλά αυτό με βολεύει. Δε φταίει ότι τσιμπολογάω φταίει το ζώδιό μου. Το λέει καθαρά, είμαι κοντή προς μέτρια και ζουμερή. Άκου ζουμερή. Ζουμερή είναι η φασολάδα και η κοτόσουπα όχι ο άνθρωπος. Χυμώδης οκ, να το δεχτώ.
Πάντως για το βλέμμα του Σκορπιού είναι από τα λίγα πράγματα που δέχομαι από τα ζώδια, μου χει τύχει πολλές φορές Σκορπιός με έντονο βλέμμα.
 
Δεν πέτυχε σχεδόν τίποτα! Γέλασα πολύ με τα νύχια που λέει ότι είναι πάντα βαμμένα. Μια φορά τα έχω βάψει (των χεριών) κι αυτό όταν ήμουν κουμπάρα σε ένα γάμο. Δεν αντέχω το βερνίκι στα νύχια ούτε να τα έχω μακριά. Συνήθειες-κανόνες που μου έμειναν από το ωδείο.
Γέλασα επίσης και με τα μάτια που λέει ότι δεν είναι εκφραστικά. Όσοι με γνωρίζουν μου έχουν πει ότι με διαβάζουν από τα μάτια. Ούτε ψέμα δεν μπορώ να πω! Το μόνο που ίσως να πέτυχε κάπως είναι αυτό που λέει για το λιτό /κομψό ντύσιμο. Η αλήθεια είναι ότι μου αρέσει ο μινιμαλισμός.
Το ότι όμως τα ζώδια υπερτερούν της βιολογίας, της γενετικής και της κληρονομικότητας με ξεπερνά!
 
μικρό το ποσοστό επιτυχίας....πάντως δεν τα πιστεύω. Ο χαρακτήρας ενός ανθρώπου διαμορφώνεται από άλλα πράγματα και όχι από την ημερομηνία γέννησής του
 
Δεν πέτυχε σχεδόν τίποτα! Γέλασα πολύ με τα νύχια που λέει ότι είναι πάντα βαμμένα. Μια φορά τα έχω βάψει (των χεριών) κι αυτό όταν ήμουν κουμπάρα σε ένα γάμο. Δεν αντέχω το βερνίκι στα νύχια ούτε να τα έχω μακριά. Συνήθειες-κανόνες που μου έμειναν από το ωδείο.
Γέλασα επίσης και με τα μάτια που λέει ότι δεν είναι εκφραστικά. Όσοι με γνωρίζουν μου έχουν πει ότι με διαβάζουν από τα μάτια. Ούτε ψέμα δεν μπορώ να πω! Το μόνο που ίσως να πέτυχε κάπως είναι αυτό που λέει για το λιτό /κομψό ντύσιμο. Η αλήθεια είναι ότι μου αρέσει ο μινιμαλισμός.
Το ότι όμως τα ζώδια υπερτερούν της βιολογίας, της γενετικής και της κληρονομικότητας με ξεπερνά!
Έχεις υπέροχα ματια
 
Πίσω
Μπλουζα