Τι ζώδιο είστε;

Καθήστε να τα πάρω ένα-ένα! Κάποια βλέπω έχει πετύχει, κάποια είναι εντελώς αντίθετα.
  • Η Τοξοτίνα είναι ψηλή γυναίκα, με ιδιαίτερα μακριά πόδια! Το μυαλό του και μια λίρα και του μπογιατζή ο κόπανος! Είμαι 1,65 και χοντρούλα. Ακόμα κι όταν ήμουν αδύνατη δεν είχα μακριά πόδια.
  • Είναι αδύνατη! Σε κάποιες φάσεις της ζωής της τείνει να παίρνει βάρος γιατί είναι απρόσεκτη με τη διατροφή της. Εδώ είμαστε μέσα. Είναι η φυσική συνέχεια του πρώτου.
  • Τα μαλλιά της τα διατηρεί τις περισσότερες φορές κοντά ή τα έχει μονίμως πιασμένα! Πιασμένα ναι, ειδικά το καλοκαίρι, όμως δε μου αρέσουν τα κοντά μαλλιά. Το έχω επιχειρήσει στο παρελθόν δυο-τρεις φορές, αλλά μου αρέσουν τα μακριά μαλλιά. Δεν μπορώ να μακρύνω πολύ τα δικά μου, γιατί είναι σγουρά και δεν μπορώ να τα περιποιηθώ, οπότε τα αφήνω μέχρι στους ώμους.
  • Έχει μακρύ τετράγωνο πρόσωπο με πολύ παιδικά χαρακτηριστικά! Μακρύ πρόσωπο έχω (σαν άλογο) αλλά δεν είναι τετράγωνο. Τα παιδικά χαρακτηριστικά δεν τα καταλαβαίνω, απλά πάντα όλοι μου έλεγαν ότι δείχνω μικρότερη από την ηλικία μου.
  • Έχει σπιρτόζικα, γατίσια μάτια σε καστανό σκούρο ή μαύρο χρώμα! Firty-fifty! Δηλαδή, δεν ξέρω αν είναι σπιρτόζικα ή γατίσια (μαύρα γατίσια????), αλλά είναι πολύ σκούρα καστανά.
  • Το χαμόγελό της είναι πλατύ, αν και τα χείλια της είναι λεπτά! Firty-fifty!!!. Στο χαμόγελο είμαι μέσα, στα λεπτά χείλια όχι.
  • Ντύνεται απλά και άνετα, το στυλ της είναι αθλητικό! Εδώ πραγματικά, δεν έχω καμία σχέση. Άνετο στυλ ναι, σε ορισμένες περιπτώσεις, αλλά αθλητικό? Μαμά μου! Δεν μου αρέσει το αθλητικό στυλ καθόλου και δεν ντύνομαι ποτέ έτσι. Μόνο όταν πήγαινα γυμναστήριο αλλά έπαιρνα τα αθλητικά μαζί μου και άλλαζα εκεί. Δεν είναι ντιπ του γούστου νου.
 
Εδώ γελάνε. Σε όλα σχεδόν έπεσε έξω.
  • Ο Παρθένος είναι ψηλός άνδρας!
Είμαι μέτριος. Ίσως λίιιγο προς το ψηλό για τη γενιά μου - στις παρελάσεις ήμουν συνήθως 2η σειρά και στα θρανία του σχολείου προς τα πίσω, αλλά τότε δεν είχε οριστικοποιηθεί το ύψος μας - αλλά δεν θα έπειθα ως μπασκετμπολίστας.
  • Είναι αδύνατος με μυώδες σώμα, αν και μετά τα 35 του χρόνια έχει την τάση να κάνει κοιλιά.
Είμαι παχύς διότι μου αρέσει το φαΐ και τα γλυκά και με πλαδαρό σώμα διότι μισώ τη σωματική άσκηση (θα έπειθα ως μπάλλα του μπάσκετ) και την κοιλιά την έχω πολύ πριν τα 35. Μετά τα 35 άλλωστε οι περισσότεροι έλληνες έχουν κοιλίτσα, διότι τρώνε σαν τη Σούζυ. Και ψεύδονται και τρων.
  • Έχει πλατύ στέρνο και φαρδύς ώμους.
Φαρδύς ώμους? Εδώ τα άστρα δεν ξέρουν γραμματική, θα ξέρουν το μέλλον μας? Έχω όντως πλατύ στέρνο, μόνο που είναι λίγο χαμηλό, σαν του Οβελίξ
  • Έχει αδύνατο οβάλ πρόσωπο, με μεγάλο μέτωπο και τις περισσότερες φορές μυτερό πηγούνι.
Είμαι στρογγυλομούρης με φυσιολογικό μέτωπο.
  • Η μύτη του είναι λεπτή και μακριά.
Δεν διάλεξα το avatar λόγω προβοσκίδας. Η μύτη μου κι αυτή δεν ξέρει τι είναι, αλλά ξέρει τι ΔΕΝ είναι, κι αυτό είναι λεπτή και μακριά
  • Έχει πυκνό μαλλί σε σκουρόχρωμη απόχρωση και τις περισσότερες φορές αφήνει τα μαλλιά του ακατάστατα και ανέμελα.
Επί τέλους και κάτι που κάπως το πέτυχε. Παρά την ηλικία έχω ακόμη πυκνό μαλλί (κληρονομικό κι από τις δύο πλευρές) αν και τώρα που λόγω κορωνοϊού πήρα αυτοκουρευτικό μηχανάκι και έκανα το μαλλί μου γκαζόν ανακάλυψα ένα σημείο στην κορυφή που πήραν λίγο να αραιώνουν. Παλιότερα άφηνα το μαλλί να μακρύνει λόγω τεμπελιάς και ήταν ακατάστατο όχι γιατί το άφηνα εγώ αλλά γιατί έτσι ήθελε, δεν με ρώταγε. Σκουρόχρωμη απόχρωση? Εξαρτάται Καστανό ήταν, γκριζοκάστανο έγινε, τι θεωρείται αυτό?
  • Ο άνδρας Παρθένος αφήνει τις περισσότερες φορές μουσάκι !
Ξυρίζομαι κάθε πολλές μέρες γιατί βαριέμαι (στο κάτεργο το έχουν αποδεχτεί διότι τους είπα "I am not unshaven, I am fashionably scruffy") αλλά δεν νομίζω ότι αυτό συνιστά γένι. Η μοναδική φορά στη ζωή μου που άφησα γένια (αφάνα, όχι περιποιημένο μουσάκι) ήταν όταν τελείωσα το σχολείο, από αντίδραση για τον αυστηρό τριχοέλεγχο που είχαμε επί 12 χρόνια, διότι μπορούσα. Άλλωστε τότε ήταν της μόδας το αντάρτικο γένι. Ήμουνα όμως γελοίος, διότι είχα μια στρογγυλή μωρουδίσια μούρη κι από κάτω το γένι του Βελουχιώτη και του Ζέρβα μαζί. Οπότε έχω μεν φωτογραφίτσες από τότε για να μου θυμίζουν το χάλι μου, αλλά τα ξύρισα πολύ σύντομα. Άφησα μουστάκι αλλά αυτό δεν αφορά το ζώδιο.
 
Εδώ γελάνε. Σε όλα σχεδόν έπεσε έξω.
  • Ο Παρθένος είναι ψηλός άνδρας!
Είμαι μέτριος. Ίσως λίιιγο προς το ψηλό για τη γενιά μου - στις παρελάσεις ήμουν συνήθως 2η σειρά και στα θρανία του σχολείου προς τα πίσω, αλλά τότε δεν είχε οριστικοποιηθεί το ύψος μας - αλλά δεν θα έπειθα ως μπασκετμπολίστας.
  • Είναι αδύνατος με μυώδες σώμα, αν και μετά τα 35 του χρόνια έχει την τάση να κάνει κοιλιά.
Είμαι παχύς διότι μου αρέσει το φαΐ και τα γλυκά και με πλαδαρό σώμα διότι μισώ τη σωματική άσκηση (θα έπειθα ως μπάλλα του μπάσκετ) και την κοιλιά την έχω πολύ πριν τα 35. Μετά τα 35 άλλωστε οι περισσότεροι έλληνες έχουν κοιλίτσα, διότι τρώνε σαν τη Σούζυ. Και ψεύδονται και τρων.
  • Έχει πλατύ στέρνο και φαρδύς ώμους.
Φαρδύς ώμους? Εδώ τα άστρα δεν ξέρουν γραμματική, θα ξέρουν το μέλλον μας? Έχω όντως πλατύ στέρνο, μόνο που είναι λίγο χαμηλό, σαν του Οβελίξ
  • Έχει αδύνατο οβάλ πρόσωπο, με μεγάλο μέτωπο και τις περισσότερες φορές μυτερό πηγούνι.
Είμαι στρογγυλομούρης με φυσιολογικό μέτωπο.
  • Η μύτη του είναι λεπτή και μακριά.
Δεν διάλεξα το avatar λόγω προβοσκίδας. Η μύτη μου κι αυτή δεν ξέρει τι είναι, αλλά ξέρει τι ΔΕΝ είναι, κι αυτό είναι λεπτή και μακριά
  • Έχει πυκνό μαλλί σε σκουρόχρωμη απόχρωση και τις περισσότερες φορές αφήνει τα μαλλιά του ακατάστατα και ανέμελα.
Επί τέλους και κάτι που κάπως το πέτυχε. Παρά την ηλικία έχω ακόμη πυκνό μαλλί (κληρονομικό κι από τις δύο πλευρές) αν και τώρα που λόγω κορωνοϊού πήρα αυτοκουρευτικό μηχανάκι και έκανα το μαλλί μου γκαζόν ανακάλυψα ένα σημείο στην κορυφή που πήραν λίγο να αραιώνουν. Παλιότερα άφηνα το μαλλί να μακρύνει λόγω τεμπελιάς και ήταν ακατάστατο όχι γιατί το άφηνα εγώ αλλά γιατί έτσι ήθελε, δεν με ρώταγε. Σκουρόχρωμη απόχρωση? Εξαρτάται Καστανό ήταν, γκριζοκάστανο έγινε, τι θεωρείται αυτό?
  • Ο άνδρας Παρθένος αφήνει τις περισσότερες φορές μουσάκι !
Ξυρίζομαι κάθε πολλές μέρες γιατί βαριέμαι (στο κάτεργο το έχουν αποδεχτεί διότι τους είπα "I am not unshaven, I am fashionably scruffy") αλλά δεν νομίζω ότι αυτό συνιστά γένι. Η μοναδική φορά στη ζωή μου που άφησα γένια (αφάνα, όχι περιποιημένο μουσάκι) ήταν όταν τελείωσα το σχολείο, από αντίδραση για τον αυστηρό τριχοέλεγχο που είχαμε επί 12 χρόνια, διότι μπορούσα. Άλλωστε τότε ήταν της μόδας το αντάρτικο γένι. Ήμουνα όμως γελοίος, διότι είχα μια στρογγυλή μωρουδίσια μούρη κι από κάτω το γένι του Βελουχιώτη και του Ζέρβα μαζί. Οπότε έχω μεν φωτογραφίτσες από τότε για να μου θυμίζουν το χάλι μου, αλλά τα ξύρισα πολύ σύντομα. Άφησα μουστάκι αλλά αυτό δεν αφορά το ζώδιο.
Δεν μπορώ από το γέλιο , με πόνεσε το στομάχι μου. Επιτέλους τι δεν βαριέσαι να κάνεις , έτσι είμαι και γω αλλά λέμε τωρα:fafoutis::p
 
Έπεσε έξω κατα 99%! Το μόνο που σχεδόν πέτυχε είναι ότι αποφεύγω το έντονο μακιγιαζ... το σωστο ειναι ότι αποφεύγω το μακιγιαζ γενικοτερα. Όπως λέει και η Λίλα στο Δεσποινις Διεθυντης: " δύσκολος ο ρόλος της γυναίκας, δύσκολος και σαχλός"
 
Ο,τι πιο ασχετο εχω διαβασει για τον Σκορπιο μου!!! Μα να μου βαλει τη Σιωπη των αμνων; Ουτε σε χιλια χρονια δεν βλεπω τετοιου ειδους ταινια!
Αριαδνη, κανε μου λιγο χωρο σε παρακαλω για να δουμε μαζι τη Σκια των τεσσαρων γιγαντων. :)
 
Ο,τι πιο ασχετο εχω διαβασει για τον Σκορπιο μου!!! Μα να μου βαλει τη Σιωπη των αμνων; Ουτε σε χιλια χρονια δεν βλεπω τετοιου ειδους ταινια!
Αριαδνη, κανε μου λιγο χωρο σε παρακαλω για να δουμε μαζι τη Σκια των τεσσαρων γιγαντων. :)
Mετα χαράς
 
Εμένα με βρήκε.
Τη γυναίκα είδα εγώ. Βασικά, δεν κατάλαβα τα δέντρα και τους εγκέφαλους. Αλλά ότι μου λείπει η στοργή, δεν μπορούσα να το φανταστώ. Πάω να πατήσω ένα καβγά με τον άντρα μου, να του πω εγώ. Πού με αφήνεις κύριε, χωρίς στοργή? Έτσι είπαμε?
 
Και κατι ρετρό, επιτέλους με βρήκε Χιτσκοκ
Δεν το έχω δει αυτό Princess Bride αλλά γενικά, αυτά τα ρομαντικά παραμυθάκια με το απαραίτητο happy end μου αρέσουν. Τα βλέπω πολύ ευχάριστα.
 
Τη γυναίκα είδα εγώ. Βασικά, δεν κατάλαβα τα δέντρα και τους εγκέφαλους. Αλλά ότι μου λείπει η στοργή, δεν μπορούσα να το φανταστώ. Πάω να πατήσω ένα καβγά με τον άντρα μου, να του πω εγώ. Πού με αφήνεις κύριε, χωρίς στοργή? Έτσι είπαμε?
Ε όχι να προκαλέσω και καυγα:biglaugh:
 
Eπισης στον Αιγοκερω γιατι του λεει να δει τη Χιονατη και τους επτα νανους;
Τι νομιζει δηλαδη αυτος που εγραψε το κειμενο; Πως οσοι ανηκουν σε αυτο το ζωδιο βρισκονται σε νηπιακη ηλικια;
 
Για όσους/όσες δεν μπορούν να πουν όχι :
ΝΑΙ
 
Ωχ μέσα επεσε, με περιγράφει πληρως
Κι εγώ δεν μπορώ να πω όχι και δεν είμαι μέσα στα έξι ζώδια. Μάλλον θα με έπιασε λόγω ωροσκόπου (Υδροχόου). Αλλά δε συμφωνώ καθόλου που λέει ότι επειδή δεν λέμε όχι, δεν κάνουμε και ποιοτική δουλειά. Συγγνώμη, κυρία μου, αλλά τόσα χρόνια μόνο ένα σύνθημα μας χαρακτηρίζει:
Μεθοδικότης, ταχύτης, ποιότης!
 
Εγω στα ραντεβου μου δεν αργω, αλλα ο αντρας μου παντα μου φωναζει οτι αργω να ετοιμαστω. Μου τρωει ωρα το μακιγιαζ. :)
 
Πίσω
Μπλουζα