Τι ζώδιο είστε;

Άλλο η ομορφιά και το κάλλος, άλλο η γοητεία άλλο ο μαγνητισμός. Μπορεί να σε μαγνητίζει ένας άνθρωπος και σε άλλους να μην λέει απολύτως τίποτα.
 
Ανδρες και γυναικες έχουν εντελώς διαφορετικές προτιμήσεις σχετικά με την ομορφιά του άλλου φύλου. Οι άντρες εστιάζουν από τον λαιμό και κάτω ;) Υπό αυτό το πρίσμα, μπορείς να επανεκτιμήσεις τώρα ποιες θεωρούν ωραίες και ποιες όχι οι άντρες :)
Όπωςτα πιο σέξυ κορίτσια θεωρούνταν τα ωραία και έκαναν θραύση. Όχι ας πούμε τα πιο όμορφα
 
Δεν διαφωνώ σ' ό.τι γράφει η laura ingalls. Και σ'αυτό που γράφει η ομοζωδιακή dom, θα πρόσθετα και το κεφάλι. Όλοι μας κοιτούσαμε ολάκερη την εξωτερική εμφάνιση! Σε εκείνες τις ηλικίες,μέχρι λίγο πριν τα -άντα, η εξωτερική εμφάνιση ήταν αυτή που μας "ενεργοποιούσε". Τίποτα άλλο. Δεν μας ένοιαζε το πνεύμα,η εξυπνάδα, και όλα τα εσωτερικά χαρίσματα μιας κοπέλας. Βέβαια, το αν κάποιος θα υπέφερε μετά με την "έξω κούκλα-μέσα πανούκλα" ήταν πρόβλημα δικό του. Και αν θα την άφηνε, σίγουρα θα υπήρχε αμέσως πρόθυμος κάποιος άλλος να δοκιμάσει,νομίζοντας πως ο προηγούμενος απλά ότι δεν ταίριαζε με την συγκεκριμένη γυναίκα.
Όσο περνάει όμως ο καιρός (και τα χρόνια), ωριμάζουμε περισσότερο, και τότε δίνουμε σημασία και στα εσωτερικά χαρίσματα κάποιας.
Δεν νομίζω όμως στα νεότερα χρόνια να δίναμε τόση σημασία στην εσωτερική ομορφιά.Μόνο το "περιτύλιγμα" μας κέντριζε.
Και αυτό είναι που εκπέμπει ΑΡΧΙΚΑ μαγνητισμό και γοητεία. Όχι μία άσχημη (ή ένας άσχημος).
Η ομορφιά φίλη αριαδνη, ΔΕΝ είναι υποκειμενική. Ο βαθμός της ομορφιάς ΝΑΙ, είναι υποκειμενικός. Ανέφερες δύο γυναίκες. Το λιονταράκι Σάντρα και το ψαράκι την Ρέιτσελ (για να είμαστε και λίγο εντός θέματος). Τη Σάντρα τη θεωρώ και εγώ όμορφη.Την Ρέιτσελ όχι τόσο πολύ όμορφη,απλά σκέτο (και χαριστικά) όμορφη (δεν υπάρχει περίπτωση να την έβαζα αυτή τη στιγμή στις ωραιότερες του Χόλυγουντ).
Δεν θα σου πω όμως ποτέ πως είναι άσχημες. Είναι αντικειμενικά όμορφες γυναίκες. Γι' αυτό γοήτευαν και γοητεύουν,μαγνήτιζαν και μαγνητίζουν.
Δύσκολα κορίτσια, να μαγνητίσει,να γοητεύσει,να γίνει "μοιραία" μια άσχημη γυναίκα. Εμείς, είμαστε λίγο περισσότερο "ευαίσθητοι" στο μάτι, ειδικά στα νιάτα μας. Και μας έπεφταν τα σαγόνια μόνο με τις "περπατάνε και σπάνε τα πεζοδρόμια". Γι' αυτό δεν μπορώ να πιστέψω, ότι κοπέλες όμορφες έμεναν μόνες ,φίλη αριαδνη.
 
Οι άντρες εστιάζουν από τον λαιμό και κάτω
Μπα? Έχω ακούσει πολύ περισσότερες γυναίκες να κουτσομπολεύουν τα καπούλια τους γοφούς ή την κυτταρίτιδα ή το ποσοστό σιλικόνης που έχουν διάφορες ηθοποιές απ' όσο τις κουτσομπολεύουν άντρες. Εμείς είμαστε λιγότερο απαιτητικοί :p .
 
Μπα? Έχω ακούσει πολύ περισσότερες γυναίκες να κουτσομπολεύουν τα καπούλια τους γοφούς ή την κυτταρίτιδα ή το ποσοστό σιλικόνης που έχουν διάφορες ηθοποιές απ' όσο τις κουτσομπολεύουν άντρες. Εμείς είμαστε λιγότερο απαιτητικοί :p .
Δεν αναφέρθηκα σε κουτσομπολιό. Αναφέρθηκα σε τρόπους επιλογής συντρόφου άλλου φύλου (ετεροφυλόφιλου άντρα - για να είμαι ακριβής).
 
Εμείς οι δίδυμοι δεν πιάνουμε χαρτωσια
Κι εγω ημουν σιγουρη πως ελεγε για εμας τους Σκορπιους το αρθρο. Και τελικα εννοουσε τους Λεοντες!
Κοιτα να δεις αδικια δηλαδη....Κριμα ο χρονος που χαραμισα για να το διαβασω. :D
 
Εγώ πάλι, ήμουν σίγουρη ότι μιλάει για Λέοντες. Γενικά, τους αρέσει να έχουν αυλή γύρω τους και να το παίζουν αρχηγοί. Εντάξει, όχι και αρχηγοί! Απλά βασιλιάδες. :)
 
Εγώ πάλι, ήμουν σίγουρη ότι μιλάει για Λέοντες. Γενικά, τους αρέσει να έχουν αυλή γύρω τους και να το παίζουν αρχηγοί. Εντάξει, όχι και αρχηγοί! Απλά βασιλιάδες.
Nαι, γιατι οι Σκορπιοι παμε πισω. Αλλα καλυτερα να μην πω περισσοτερα. Αρκετα δυσφημισα αυτο το ζωδιο για σημερα.
Τελικα ειμαστε πολυ καλα παιδια, βρε!
 
Nαι, γιατι οι Σκορπιοι παμε πισω. Αλλα καλυτερα να μην πω περισσοτερα. Αρκετα δυσφημισα αυτο το ζωδιο για σημερα.
Τελικα ειμαστε πολυ καλα παιδια, βρε!

Ασφαλώς και είσαστε! Εξάλλου, η γοητεία του Σκορπιού είναι παροιμιώδης, όπως μου έχουν πει κάποια πουλάκια. :)
 
Πριν πολλά χρόνια μας είχαν χαρίσει ένα μεταλλικό κουτί με γλυκά που έχει για διακόσμηση ζώδια. Το κρατήσαμε γιατί ήταν όμορφο και πρακτικό, η σύζυγος αποθηκεύει διάφορα αντικείμενα μέσα.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg
 
Πριν πολλά χρόνια μας είχαν χαρίσει ένα μεταλλικό κουτί με γλυκά που έχει για διακόσμηση ζώδια. Το κρατήσαμε γιατί ήταν όμορφο και πρακτικό, η σύζυγος αποθηκεύει διάφορα αντικείμενα μέσα.

Προβολή συνημμένου 233118Προβολή συνημμένου 233119Προβολή συνημμένου 233120Προβολή συνημμένου 233121Προβολή συνημμένου 233122
Eξαιρετικο
 
Εμείς οι δίδυμοι δεν πιάνουμε χαρτωσια
Έ, όχι και οι Λέοντες! Δεν τους αντέχω με τίποτα! Οι πιο αντιπαθητικοί! Ειδικά οι άντρες!
 
Έ, όχι και οι Λέοντες! Δεν τους αντέχω με τίποτα! Οι πιο αντιπαθητικοί! Ειδικά οι άντρες!

Γιατί καλέ; Ήμαστε καλα παιδιά εμείς οι Λέοντες.

fantasia-para-gato-leon.jpg


:biglaugh::fafoutis::biglaugh::fafoutis:
 
Οι Παρθένοι "θα κάνουν μικρές κινήσεις για να διευκολύνουν την καθημερινότητά τους, χωρίς καν να το ζητήσετε."

Δεν κατάλαβα. Γιατί να περιμένω να μου το ζητήσει το "crush" μου (Αχ, δίκιο που είχε εκείνη η Πασοκλού προ πολλών ετών που έλεγε να κάνουν τα Αγγλικά δεύτερη γλώσσα στην Ελλάδα... τι δεύτερη που κοντεύουν να γίνουν πρώτη) να διευκολύνω την καθημερινότητά ΜΟΥ? ΔΙκιά μου είναι η καθημερινότητα, δική μου δουλειά οι κινήσεις, μικρές τε και μεγάλες, που θα τη διευκολύνουν. Το crush μου τι το κόφτει? Αυτό να κοιτάει τη δική του καθημερινότητα. Ορίστε μας. Μάθανε τώρα και τα crush να ανακατεύονται σε ξένες καθημερινότητες!
 
Οι Παρθένοι "θα κάνουν μικρές κινήσεις για να διευκολύνουν την καθημερινότητά τους, χωρίς καν να το ζητήσετε."

Δεν κατάλαβα. Γιατί να περιμένω να μου το ζητήσει το "crush" μου (Αχ, δίκιο που είχε εκείνη η Πασοκλού προ πολλών ετών που έλεγε να κάνουν τα Αγγλικά δεύτερη γλώσσα στην Ελλάδα... τι δεύτερη που κοντεύουν να γίνουν πρώτη) να διευκολύνω την καθημερινότητά ΜΟΥ? ΔΙκιά μου είναι η καθημερινότητα, δική μου δουλειά οι κινήσεις, μικρές τε και μεγάλες, που θα τη διευκολύνουν. Το crush μου τι το κόφτει? Αυτό να κοιτάει τη δική του καθημερινότητα. Ορίστε μας. Μάθανε τώρα και τα crush να ανακατεύονται σε ξένες καθημερινότητες!
Εγώ στα crush μου φέρομαι πολύ ευγενικά, μόνο ένα ερώτημα έχω, ποιο είναι το crush μου;

Ωραιο
 
Πίσω
Μπλουζα