Τι ζώδιο είστε;

Εδώ μια χαρα

Ωραιο, αλλα θα μας βγαλει τις ηλικιες στη φορα. :D
Δεν αξίζει Μπάμπι τουλάχιστον να είχα την Μπακόλ να το πω με περηφάνια
 
Καλε, εγω το ξανασκεφτηκα και τελικα δεν εχω προβλημα να το πω:
Ειμαι γεννημενη μαζι με την Mckenna Grace. :anim_smokin:

d98e2fd5a750feca485e85cc5e1f0aa4.jpg


Εμενα πάλι με έχει μαζί με την Rashida Jones (1976).

Δεν την ξέρω την κυρια Ρασιντα! Κριμα που δεν είμαι με την Αντζελίνα Ζουρλη που την εχει στο 1975..
 
Τελευταία επεξεργασία:
Εδώ μια χαρα
Εδώ είδα την κάμπια έχω μεταφυσικούς φοβους

Ax who s the lucky
 
Εγώ για να δω τη φωτογραφία έπρεπε να κάνω scroll και πρώτα είδα τις κεραίες της πεταλούδας και μετά τα φτερά της. Δεν είναι ότι φοβάμαι απόρριψη και προδοσία, είναι ότι η κάμπια και το μαχαίρι δεν είχαν εμφανιστεί στην οθόνη μου, πώς να τα δω πριν την πεταλούδα?
 
Εγώ για να δω τη φωτογραφία έπρεπε να κάνω scroll και πρώτα είδα τις κεραίες της πεταλούδας και μετά τα φτερά της. Δεν είναι ότι φοβάμαι απόρριψη και προδοσία, είναι ότι η κάμπια και το μαχαίρι δεν είχαν εμφανιστεί στην οθόνη μου, πώς να τα δω πριν την πεταλούδα?
Την πεταλούδα είδα πρώτα λαθος
 
Εδώ μια χαρα

Εγώ είδα την πεταλούδα πρώτα.


Καλέ, είμαι μέσα. Δηλαδή, και έρωτες και κέρδη. Τους έρωτες σας τους χαρίζω, είχα μια σκασίλα. Αλλά τα κέρδη πολύ θα μου καλόπεφταν αυτή την περίοδο. Αν κερδίσω το Τζόκερ, θα σας ενημερώσω, όχι τίποτα άλλο για να δείτε αν πέφτουν μέσα τα ζώδια.
 
Εδώ μια χαρα
Είδα την πεταλούδα. Μέσα έπεσε και στα δυο!

Όσο για την ανάδρομη Αφροδίτη, λέει ότι με περιμένουν διασκεδάσεις κι έξοδοι με αγαπημένα πρόσωπα, φλερτ, σχέσεις, έρωτες. Άμα είναι έτσι, να πάω κανά κομμωτήριο βρε παιδιά (και κανά ινστιτούτο ίσως).
 
Είδα την πεταλούδα. Μέσα έπεσε και στα δυο!

Όσο για την ανάδρομη Αφροδίτη, λέει ότι με περιμένουν διασκεδάσεις κι έξοδοι με αγαπημένα πρόσωπα, φλερτ, σχέσεις, έρωτες. Άμα είναι έτσι, να πάω κανά κομμωτήριο βρε παιδιά (και κανά ινστιτούτο ίσως).

Άντε ντύσου και κλείσε ραντεβού να πάμε μαζί. Το πεπρωμένο μας καλεί!
 
Εγώ στα crush μου φέρομαι πολύ ευγενικά, μόνο ένα ερώτημα έχω, ποιο είναι το crush μου;
crush = καψούρα

Η ιδέα μου είναι, ή όσο πιο παλιές σταρ του Hollywood βλέπω, τόσο πιο όμορφες ήταν. Και ξεκινάνε με Maureen O' Hara! Τι να πω: μια εικόνα αξίζει όσο 1000 λέξεις...
Όσο για την δικιά μου χρονιά, 1974: Sarah Paulson, ούτε που την ξέρω!
Σχετικά με τις φοβίες, όλες πηγάζουν από τον φόβο του θανάτου (δεν χρειάζεται να κάνω το τεστ).
 
Τελευταία επεξεργασία:
Η ιδέα μου είναι, ή όσο πιο παλιές σταρ του Hollywood βλέπω, τόσο πιο όμορφες ήταν.
Το ειπες μονη σου. Οι παλιες ηταν σταρ. Οι σημερινες ηθοποιοι κυκλοφορουν αβαφες, με φορμα και αθλητικα.
Μπορει να ειναι εξαιρετικα βολικο κατι τετοιο, δεν αντιλεγω, αλλα δεν βοηθαει καθολου στο να διατηρησεις τον μυθο σου.
 
Το ειπες μονη σου. Οι παλιες ηταν σταρ. Οι σημερινες ηθοποιοι κυκλοφορουν αβαφες, με φορμα και αθλητικα.
Μπορει να ειναι εξαιρετικα βολικο κατι τετοιο, δεν αντιλεγω, αλλα δεν βοηθαει καθολου στο να διατηρησεις τον μυθο σου.
Δεν νομίζω ότι είναι το ρετούς (ρούχα, παπούτσια, μαλλιά, βάψιμο). Είναι αυτό που βρίσκεται κάτω από το μακιγιάζ. Αυτό είναι το διαφορετικό που βλέπω ανά εποχή να φθίνει. Επίσης παρατηρώ ότι οι σημερινές σταρ είναι πολύ πιο αδύνατες από τις παλιές.
 
Δεν νομίζω ότι είναι το ρετούς (ρούχα, παπούτσια, μαλλιά, βάψιμο). Είναι αυτό που βρίσκεται κάτω από το μακιγιάζ. Αυτό είναι το διαφορετικό που βλέπω ανά εποχή να φθίνει. Επίσης παρατηρώ ότι οι σημερινές σταρ είναι πολύ πιο αδύνατες από τις παλιές.
Ακριβώς, η ποιότητα μιας άλλης εποχής. Και λίγο κραγιόν να βάζανε έδειχνε πάνω τους και ήταν γυναίκες
 
Nαι, ηταν γυναικες και εδειχναν γυναικες. Οι σημερινες ηθοποιοι (τη λεξη σταρ την αποφευγω για αυτες γιατι για μενα δεν ειναι) εμφανιζονται στην καθημερινη τους ζωη οπως να' ναι. Σαν να πηγαινουν για προπονηση. Μονιμως με το αθλητικο στο ποδι.
Η Ελιζαμπεθ Τεηλορ δεν φωτογραφιζοταν αμακιγιαριστη ουτε στη μπανιερα της. Η Ναταλι Γουντ δεν πηγαινε αβαφη ουτε μεχρι το γραμματοκιβωτιο του σπιτιου της και αν η Μαιριλιν Μονροε κυκλοφορουσε εξω με τα μαλλια πιασμενα αλογοουρα, χωρις μακιγιαζ και με σαγιοναρα, σημερα δεν θα τη θυμοταν ουτε η καθαριστρια του σπιτιου της.
Και περαν του τι εκαναν εξω, ολες αυτες οι γυναικες ακομα και στις ταινιες τους εμφανιζονταν τρομερα προσεγμενες. Με γουναρικα, βραδινες τουαλετες και δαντελενιες ρομπες. Απο το μαλλι τους δε, δεν πετουσε ουτε τριχα. Εχουν καμια σχεση οι σημερινες ηθοποιοι στις ταινιες τους με εκεινες τις θεες;
Για να λεγεσαι σταρ τα παντα παιζουν ρολο και τα παντα πρεπει να προσεχεις. Οσον αφορα το κατω απο το μακιγιαζ, ευτυχως δεν το ειδαμε ποτε σε καμια απο αυτες. Κι αν το ειδαμε, ηταν σπανιο φαινομενο. Ηταν εξυπνες γυναικες και προσεχαν.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Nαι, ηταν γυναικες γιατι εδειχναν γυναικες. Οι σημερινες ηθοποιοι (τη λεξη σταρ την αποφευγω για αυτες γιατι για μενα δεν ειναι) εμφανιζονται στην καθημερινη τους ζωη οπως να' ναι. Σαν να πηγαινουν για προπονηση. Μονιμως με το αθλητικο στο ποδι.
Η Ελιζαμπεθ Τεηλορ δεν φωτογραφιζοταν αμακιγιαριστη ουτε στη μπανιερα της. Η Ναταλι Γουντ δεν πηγαινε αβαφη ουτε μεχρι το γραμματοκιβωτιο του σπιτιου της και αν η Μαιριλιν Μονροε κυκλοφορουσε εξω με τα μαλλια πιασμενα αλογοουρα, χωρις μακιγιαζ και με σαγιοναρα, σημερα δεν θα τη θυμοταν ουτε η καθαριστρια του σπιτιου της.
Και περαν του τι εκαναν εξω, ολες αυτες οι γυναικες ακομα και στις ταινιες τους εμφανιζονταν τρομερα προσεγμενες. Με γουναρικα, βραδινες τουαλετες και δαντελενιες ρομπες. Απο το μαλλι τους δε, δεν πετουσε ουτε τριχα. Εχουν καμια σχεση οι σημερινες ηθοποιοι στις ταινιες του με εκεινες τις θεες;
Για να λεγεσαι σταρ τα παντα παιζουν ρολο και τα παντα πρεπει να προσεχεις. Οσον αφορα το κατω απο το μακιγιαζ, ευτυχως δεν το ειδαμε ποτε σε καμια απο αυτες. Κι αν το ειδαμε, ηταν σπανιο φαινομενο. Ηταν εξυπνες γυναικες και προσεχαν.
Γιατι οι σημερινές τόσο χύμα ενώ έχουν πολλά λεφτά;
 
Γιατι επικρατει παντου η απλοτητα. Δισεκατομμυριουχοι κυκλοφορουν με σκισμενα τζην σαν ζητιανοι.
Οι παλιες εποχες ηταν γεματες λαμψη. Οι εποχες αυτες περασαν ανεπιστρεπτι και ολη εκεινη η λαμψη χαθηκε μαζι τους.
 
Nαι, ηταν γυναικες γιατι εδειχναν γυναικες. Οι σημερινες ηθοποιοι (τη λεξη σταρ την αποφευγω για αυτες γιατι για μενα δεν ειναι) εμφανιζονται στην καθημερινη τους ζωη οπως να' ναι. Σαν να πηγαινουν για προπονηση. Μονιμως με το αθλητικο στο ποδι.
Η Ελιζαμπεθ Τεηλορ δεν φωτογραφιζοταν αμακιγιαριστη ουτε στη μπανιερα της. Η Ναταλι Γουντ δεν πηγαινε αβαφη ουτε μεχρι το γραμματοκιβωτιο του σπιτιου της και αν η Μαιριλιν Μονροε κυκλοφορουσε εξω με τα μαλλια πιασμενα αλογοουρα, χωρις μακιγιαζ και με σαγιοναρα, σημερα δεν θα τη θυμοταν ουτε η καθαριστρια του σπιτιου της.
Και περαν του τι εκαναν εξω, ολες αυτες οι γυναικες ακομα και στις ταινιες τους εμφανιζονταν τρομερα προσεγμενες. Με γουναρικα, βραδινες τουαλετες και δαντελενιες ρομπες. Απο το μαλλι τους δε, δεν πετουσε ουτε τριχα. Εχουν καμια σχεση οι σημερινες ηθοποιοι στις ταινιες του με εκεινες τις θεες;
Για να λεγεσαι σταρ τα παντα παιζουν ρολο και τα παντα πρεπει να προσεχεις. Οσον αφορα το κατω απο το μακιγιαζ, ευτυχως δεν το ειδαμε ποτε σε καμια απο αυτες. Κι αν το ειδαμε, ηταν σπανιο φαινομενο. Ηταν εξυπνες γυναικες και προσεχαν.
Εγώ πάλι νομίζω ότι η Marilyn Monroe ήταν σταρ και σύμβολο του σεξ ακόμα και με παντόφλες :) Είχαν κυκλοφορήσει φωτογραφίες της, χωρίς μακιγιάζ, με απλά ρούχα και ήταν θεά.

Αυτό ισχύει και για τους άντρες σταρ του Hollywood. Δεν θα ξαναυπάρξει Gregory Peck (ένα απλό παράδειγμα). Ήταν υπέροχος, ήταν σταρ!
 
Και για τους αντρες βεβαιως ισχυει που δεν κυκλοφορουσαν σαν λεχριτες οπως οι σημερινοι.
Τωρα Μονροε αβαφη, με παντοφλα και ταυτοχρονως θεα....δεν θα μπορουσα να φανταστω ποτε. Αντε να την εβλεπα σαν ζουμπουρλη και χαριτωμενη νοικοκυρουλα.
Οπως λεει και η Ιλια Λιβυκου στο Δεσποινις ετων 39 "Και η καλλονη των καλλονων να εισαι πρεπει να περιποιεισαι και λιγο τον εαυτο σου."
Απο ο,τι καταλαβα ομως εσυ κι εγω δινουμε εντελως διαφορετικη εννοια στη λεξη "θεα" γι' αυτο και διαφωνουμε.
 
Πίσω
Μπλουζα