Τι ζώδιο είστε;

Τότε γιατί θάβουμε την Αλίκη Β. που ήταν πάντα με τη βλεφαρίδα κάγκελο κλπ? Επειδή δεν ήταν σταρ αλλά αστέρω?
 
Τότε γιατί θάβουμε την Αλίκη Β. που ήταν πάντα με τη βλεφαρίδα κάγκελο κλπ? Επειδή δεν ήταν σταρ αλλά αστέρω?
Ε ναι έχεις ένα δίκιο τώρα να σου σαλεψει σε μια σπηλιά και να σαι βαμμένη δεν πάει ..
Και για να γελάσουμε20211105_164018.jpg
 
Τότε γιατί θάβουμε την Αλίκη Β. που ήταν πάντα με τη βλεφαρίδα κάγκελο κλπ? Επειδή δεν ήταν σταρ αλλά αστέρω?
Παντως εγω δεν την εθαψα ποτε για αυτον τον λογο. Ουτε και αλλη ηθοποιο Ελληνιδα η ξενη.
Η Αλικη ηταν σταρ και ηξερε να προστατευει την εικονα της στην εντελεια.
 
crush = καψούρα

Η ιδέα μου είναι, ή όσο πιο παλιές σταρ του Hollywood βλέπω, τόσο πιο όμορφες ήταν. Και ξεκινάνε με Maureen O' Hara! Τι να πω: μια εικόνα αξίζει όσο 1000 λέξεις...
Όσο για την δικιά μου χρονιά, 1974: Sarah Paulson, ούτε που την ξέρω!
Σχετικά με τις φοβίες, όλες πηγάζουν από τον φόβο του θανάτου (δεν χρειάζεται να κάνω το τεστ).
Η Sarah Paulson είναι πολύ καλή ηθοποιός. Και επίσης έχει αυτό που λέει και ο elephadas αυτή τη "γήινη ομορφιά"!. Εμένα μου αρέσει.
Πάντως,δεν θα είχα ελπίδα μαζί της.Η Sarah είναι ομοφυλόφιλη και έχει σχέση με μια άλλη ηθοποιό η οποία είναι γεννημένη το 1943!!! Δεν θυμάμαι το όνομα της, είναι αυτή που παίζει την μητέρα των δυο αδελφών στη σειρά " Δύο και κάτι άντρες" (Two and a Half men) που δείχνει στο star το απόγευμα του Σαββάτου. Έχουν δηλαδή 31 χρόνια διαφορά!!!

(Δηλαδή dom, είσαι μεγαλύτερη μου κατά 2 μέρες !..)
 
Θα είχες, θα είχες.

Addressing her sexuality in a 2013 interview with Broadway.com, Paulson said "it's a fluid situation for me."[66] Before this relationship, she had dated only men, including then-fiancé, playwright Tracy Letts.[7] She would later say, "If my life choices had to be predicated based on what was expected of me from a community on either side, that's going to make me feel really straitjacketed, and I don't want to feel that. (Wikipedia)
 
(Δηλαδή dom, είσαι μεγαλύτερη μου κατά 2 μέρες !..)
Α, είμαι μεγαλύτερή σου! Πρέπει να σέβεσαι τους μεγαλυτέρους :)
Αφού είσαι του '74, είμαστε και ίδιο ζώδιο στο κινέζικο! Wooden tiger!!!
 
Υπάκουοι και ανυπότακτοι

Eλα να δούμε, ξωτικό this time
 
Εγώ νεράιδος? Εδώ γελάνε. Ελάφι και αλεπού θα μπορούσα να βοηθήσω. Αλλά τουλιποβόρα chipmunks και άλλα βλαβερά ζώα (groundhogs, λαγούς), α πα πα. Είναι θανάσιμοι οχτροί του κήπου μου.
 
Πωπω είμαι η κακιά μάγισσα του παραμυθιού. Στο μυαλό μου είναι εικόνα της Φούρκα Φαρφαλά, δε παει να λέει το κουίζ ότι είναι όμορφη. Μας χρυσώνει το χάπι μου φαίνεται.
Gr_mvd_024p190a_001.jpg
Ή η μάγισσα Φρικαντέλα ή η μάγισσα της Χιονάτης.

αρχείο λήψης.jpeg images.jpeg
 
Ειμαι η κακια μαγισσα και πολυ χαιρομαι που αποκαλυπτομαι μονο στο τελος.
 
Καλοντυμενος σημαινει ακολουθω τη μοδα και αντιστροφως; Συγγνωμη, αλλα δεν ξερουν τι τους γινεται.
Μπορει πολυ ανετα καποιος να ντυνεται υπεροχα και να μην ακολουθει καμια μοδα. Προσωπικα, δεν εχω πολλα ρουχα γιατι θεωρω πως δεν τα χρειαζομαι. Εχω καποια κλασικα κομματια που τα συνδυαζω μεταξυ τους αναλογα παντα με την περισταση και η μοδα με αφηνει εντελως αδιαφορη.
Τωρα βεβαια για να ειμαι ειλικρινης, αν ζουσα στο '50 και στις αρχες του '60 τη μοδα θα την ακολουθουσα. Οχι ομως επειδη ετσι θα μου επεβαλαν οι γνωστοι Οικοι και το παντοδυναμο μαρκετινγκ, αλλα γιατι πιστευω πως το ντυσιμο τοτε ηταν μεγαλειωδες και θεϊκο.
Για μενα, το καλυτερο ειναι να ντυνομαστε με αυτα που πραγματικα μας αρεσουν και μας πανε και προ παντων προτου αγορασουμε ενα ρουχο να φιλτραρουμε το γιατι το αγοραζουμε. Επειδη το βρισκουμε του γουστου και της ιδιοσυγκρασιας μας η επειδη μαθαμε πως ειναι η τελευταια λεξη της μοδας και το φοραει και η φιλη μας η Μαριτσα;
 
Καλοντυμενος σημαινει ακολουθω τη μοδα και αντιστροφως; Συγγνωμη, αλλα δεν ξερουν τι τους γινεται.
Μπορει πολυ ανετα καποιος να ντυνεται υπεροχα και να μην ακολουθει καμια μοδα. Προσωπικα, δεν εχω πολλα ρουχα γιατι θεωρω πως δεν τα χρειαζομαι. Εχω καποια κλασικα κομματια που τα συνδυαζω μεταξυ τους αναλογα παντα με την περισταση και η μοδα με αφηνει εντελως αδιαφορη.
Τωρα βεβαια για να ειμαι ειλικρινης, αν ζουσα στο '50 και στις αρχες του '60 τη μοδα θα την ακολουθουσα. Οχι ομως επειδη ετσι θα μου επεβαλαν οι γνωστοι Οικοι και το παντοδυναμο μαρκετινγκ, αλλα γιατι πιστευω πως το ντυσιμο τοτε ηταν μεγαλειωδες και θεϊκο.
Για μενα, το καλυτερο ειναι να ντυνομαστε με αυτα που πραγματικα μας αρεσουν και μας πανε και προ παντων προτου αγορασουμε ενα ρουχο να φιλτραρουμε το γιατι το αγοραζουμε. Επειδη το βρισκουμε του γουστου και της ιδιοσυγκρασιας μας η επειδη μαθαμε πως ειναι η τελευταια λεξη της μοδας και το φοραει και η φιλη μας η Μαριτσα;

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Δεν έχω λίγα ρούχα, γιατί είμαι ζηλιάρα. Όταν δω κάτι ωραίο στη βιτρίνα, θέλω να το αποκτήσω, αν φυσικά έχω τα χρήματα. Αλλά νομίζω ότι το κομψό ντύσιμο, αυτό που κρύβει το ελάττωμα του σώματός σου και δεν το τονίζει, που είναι αεράτο αλλά και άνετο, είναι διαχρονικό και το καλύτερο απ'όλα.

Eλα να δούμε, ξωτικό this time

Εγώ είμαι το Τζίνι. Αχ μακάρι να μπορούσα να πραγματοποιήσω όλες τις ευχές μου αλλά όχι να μπαίνω στο λυχνάρι. Αυτό δεν μου αρέσει καθόλου. Θέλω να είμαι ένα ελεύθερο τζίνι.
 
Δε λέω, μ' αρέσει που είμαι νεράϊδα αλλά πιο πολύ μ' αρέσει που είμαι του δάσους! Το τέλειο σκηνικό! Φυσικά και θα βοηθήσω τα ζωάκια, και τα ελαφάκια και τις αλεπουδίτσες και όποιο άλλο χρειαστεί την προστασία μου, αρκεί στο τέλος να μη με κάνει μια χαψιά. (Γιατί δυστυχώς το καλό δεν το βλέπει ο καθένας)
 
Εγώ είμαι το Τζίνι. Αχ μακάρι να μπορούσα να πραγματοποιήσω όλες τις ευχές μου αλλά όχι να μπαίνω στο λυχνάρι. Αυτό δεν μου αρέσει καθόλου. Θέλω να είμαι ένα ελεύθερο τζίνι.
Και μένα μ αρέσει που είσαι τζίνι. Είσαι φίλη οπότε πρέπει να μας κάνεις και κάνα σκόντο. Τι θα λεγες για ένα 3+1(δώρο); τρεις ευχές + μια δώρο.
Η πρώτη ευχή σίγουρα είναι να με ξε-κάνεις κακιά μάγισσα
 
Εγω που δεν ειμαι πλεονεκτης ανθρωπος θελω να μου δωσεις μια ευχη μονο:

Να πραγματοποιουνται ολες οι ευχες μου. :whistle:
 
Eλα να δούμε, ξωτικό this time
Νεράιδα του δάσους! Υπέροχος ρόλος!

Αν θέλεις κάτι να γίνει σωστά, κάντο μόνος σου!
 
Νεράιδα του δάσους! Υπέροχος ρόλος!

Αν θέλεις κάτι να γίνει σωστά, κάντο μόνος σου!
Αν έβαζε τους δίδυμους στους πιο δουλευταραδες του ζωδιακού θα ανησυχουσα
 
Πίσω
Μπλουζα